|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
30.1.2012 13:35:03   
Gardenija
u 38 tjednu prošli puta,onda sam imala jedan trudić, sad sam u 39 pa mi je ovako stanje

_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
30.1.2012 20:07:03   
Gardenija
Jel kome sluzni čep ispao? jel to svaka trudnica ima? ja nisam imala nikakvih bakterija pa ne znam jel to trebam imati, ali mi je danas nešto takvo ispalo

_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 8:49:44   
mariola
Jutro cureuser posted image
Dudix, nadam se da si rodilauser posted image
Curke ja sam već bila na ctg-u, prvi put s 36+1. Sutra sam 37+1 i idem na drugi.
Gardenija, ja se sluznog čepa ne sjećam. Meni prvi put nije ni vodenjak puknuo nego sam na jednom pregledu bila otvorena 5cm pa sam išla u rodilište i kad sam se otvorila na 9, probušili mi vodenjak.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 10:35:48   
Ivet
Jutro cure
primate jos jednu zimsku trudnicu, znam da malo kasnim ali....user posted image


termin 15.02.

< Poruku je uredio Ivet -- 31.1.2012 10:36:30 >

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 10:42:47   
mariola
Ivet, dobrodošlauser posted image
Od kud si nam? Koji je spol bebica?
Kako izdržavaš ove zadnje dane?
Prva beba?
Vidi mene ko detektivuser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 10:48:53   
Ivet
Hvala Mariola

u Zagrebu zivim..ali sam bosankauser posted image
prva bebica, ja sam ti ona starija prvorotkinja, ali eto sto cu...
pa nije mi toliko strasno, radila sam do prije dva tjedna, pa sad malo odmaram, uzivam, perem, peglam...ali najvise lezimuser posted image
a rodit cu curu, tako su bar rekli, ai ja sam se pripremila za curu

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 10:52:58   
mariola
A dobra si kad si tako dugo radilauser posted image user posted image user posted image
Ja sam do 15.12 a i to sam mislim najviše od svih naših trudnicauser posted image
A šta ću, dobro sam se osjećala a sad mi je sve teško, samo se premještam s kauča na kaučuser posted image
Do podne nešto kao i radim a popodne izležavanje. Imam neki osjećaj da bi brzo mogla rodit pa stalno nešto spremam po kući da se ne desi da idem rodit a kuća nije tip-topuser posted image
A luda i gotovouser posted image
Imaš i ti ime za bebu? ili bolje da ne pitam, svi ga imaju osim meneuser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:08:45   
Ivet
zeza me komp...u p.m.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:12:48   
Ivet
ma odmaraj imat ces vremena za umor:)))
ma ja bi jos radila ali sam nakon pregleda malo prokrvarila pa me ulovila panika, i prestala nakon toga

bebica ce se zvati Dorauser posted image

Gardenija meni ti je ispao taj sluzni cep ima vec vise od dva tjedna i otvorena sam bila 1 prst, ali nista

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:27:39   
Gardenija
Ivet user posted image nikad nije kasno, da još ovo malo vremena podijelimo iskustva
kad ja nisam sigurna da je to to. Nekako sam mislila da ću se više otvarati kad ono još uvijek 2 cm kao i prošli puta, nadam se da će i meni kao i tebi Mariola na pregledu reći da mogu ostat rodit i da će se sve samo dogoditi. Ako se ne otvorim više do sutra možda me i ne ostave u bolnici, vidjet ću. Svaki dan može biti dan D i zato sam baš nervozna. Nikakvih naznaka nemam, steže me i dalje i imam pritisak u trbuhu. To je sve. A gin mi isto pomaknula termin za dan ranije.
Dudix se vjerojatno ipak odlučila roditi u siječnju user posted image
Trebala bi i ja spremati, ali nekako mi se neda. Obavila sam davno generalku kao i da nisam user posted image


_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:38:56   
mariola
Meni se malo i trbuh spustio. Sve mi je kao da mi je prvi put, tj. gore mi je. PRvi put sam bila opuštena do zadnjeg dana. Sad sam cijela ustrtarenauser posted image
A spremam ko manijak, idem sad stavit posteljinu čistu na krevet, oprat podove, posložit robu koja se osušila i još dvi mašine robe imam za uključit.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:41:03   
dianchy
Dobro jutro cure user posted image da, dobro ste pročitale, probudila sam se u 11! user posted image Inače mrvicu teže mi treba da zaspem, i onda par puta na wc tokom noći, ali suma sumarum spavam odlično. Iako ima i noći kad brojim ovce user posted image
Što se tiče tog sluznog čepa ne znam je li postoji ovdje još neki manijak kao ja? Jer ja svaki put kad idem na wc pogledam na dnevni uložak ima li šta! user posted image A eto po primjeru Ivet to ni ne mora značiti da je porod počeo niti da će početi u roku 24 h. Jel izgleda baš kao čep? Jesi guglala da vidiš kakav mora biti? Ziher si da je to to?

Mariola ti već u 36 na ctg, a mene naruče na pregled za 2 tj. Niti uzv niti ctg...ispada da ću na pregled i u uzv i ctg krajem 39.tog tj. Iako se nadam da ću do tad roditi user posted image
Dobrodošla ivet! user posted image


_____________________________

10.02.2012. stigla nam Gabrijela! :)

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 11:44:26   
subi83
hej, cure! evo da javim kako je jučer prošao pregle...
sve je po starom, otvorena 1 prst, malo manje plodne vode, ali kaže da je to normalno pred kraj, od trudova ni T user posted image i u četvrtak ponovo naručena na pregled i uzv...

mene su na SD na ctg prvi put stavili sa 38 tj...

mariola i  ja sam radila skoro do početka rodiljnog dopusta.... 1.12. sam otišla na godišnji, ali sam ih redovito obilazila jednom tjedno... i jučer sam bila, ali sam požalila, oni nisu svjesni da je meni za par dana termin, čovjek koji me mijenja odmah me zagnjavio i provela sam 3 sata tamo i jedva čekala da dođem doma da se ispružim...
više ne idem, sad nek oni dolaze meni user posted image

Ivet, dobro nam došla! user posted image

Gardenija, koliko sam vidjela samo si 2cm otvorena pa me zanima da li zbog tih par trudova koje ti je ctg pokazao ideš ležati u bolnicu ili?


_____________________________

... mrvica Tara došla nam je 3.2...

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 12:07:16   
Gardenija
guglala sam naravno user posted image svugdje piše različito, meni je u dva navrata tak ispalo, a sada jel to možda posljedica malo žešćeg pregleda (jel me baš bolilo) iako je više bilo prozirno nego kravavo. A još sam pročitala da taj čep štiti od bakterija, a ja nisam imala takvih problema. Ma može ispasti i nekoliko dana prije poroda navodno.
Ma ovdje ako ti je termin ostave te neko vrijeme u bolnici pa ako ništa nebude onda ideš kući. Kako ja ništa ne osjećam neke veće bolove mislim da me neće ostaviti ležat, a sada tko zna kako će mi biti do kraja dana.
Ovi dani oko termina su mi najgori, stalno mislim jel me što boli ili ne.





_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu subi83)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 12:33:07   
mariola
A vidite kako je moj gin brižan, ctg, čim uđeš u deveti mj. Sutra mi je drugi.
Cure moje ne preostaje nam ništa nego biti a tento 24h/danuser posted image
Ja jesam fizički a psihički baš i neuser posted image
Mislim da nikad neću ni biti pošto znam šta me čeka.user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 12:38:04   
Ivet
hvala cureuser posted image

kod mene taj sluzni cep je bio onako smeckasti i to mi se desilo nakon tog prvog pregleda u Petrovoj, tj, ujutro sam bila na pregledu i poslije malo prokrvarila i navecer odem na hitnu i opet me doktorica pregleda vaginalno i sve bilo ok, i ujutro kad sam se probudila odem na wc, i na toaletnom papiru sam imala to, to je bilo u utorak i u cetvrtak sam ponovno morala doci do te doktorice da joj kazem kakva je situacija, jeli krvarenje stalo, i ja joj kazem da mislim da mi je ispao sluzni cep, pogleda me i potvrdi mi da jeste, pitam jeli to nesto opasno, da nije, tad otvorena jedan prst i u petak sam opet bila, i opet otvorena jedan prst. Ja sam sad 37+2.


(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 12:38:22   
dianchy
da, vi ste blizu termina i morate biti a tento, a ja? Imam još 2 tjedna do termina, a ponašam se kao da sam već prenijela! user posted image Nešto me samo malo zaboli, a ja odmah osmijeh na lice - možda je to TO user posted image Uopće se ne mogu opustiti nego samo iščekujem. Spavam, jedem i iščekujem! user posted image grozna sam. Umjesto da se bar malo primim nekog posla. Baš mi se ništa ne da! aaaaaaaaaaaaa

_____________________________

10.02.2012. stigla nam Gabrijela! :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 12:48:05   
Ivet
Dianchy ti i ja jedan dan razlike sto se tice terminauser posted image , ali i ja sam ti takva, ja sam uvjerena da cu roditi ovaj tjedan, nemam pojma zasto....user posted image

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 13:03:54   
natali2610
Dobrodšla Ivetuser posted image ,
Curke ni meni se više ništa neda ,po cijeli dan se samo izležavam..
Nego,počela sam strašno oticati ,naročito ruke i noge ...užasuser posted image user posted image .i kaj je najgore danas si mjerim tlak kad ono 142/92user posted image user posted image
Uskoro idem do sveki da provjerim tlak i sa njezinim tlakomjerom pa ako će biti povišeni zovem gin kaj da radim...
Curke ima još koja problema sa tlakom i oticanjem?

(Odgovor članu Ivet)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 13:21:11   
dianchy
nešto mi nije jasno, skoro sve imate iskustvo bolnih vaginalnih pregleda i nakon toga krvarenje?! user posted image meni je moj ginić do kraja radio vaginalne preglede i sad zadnji put ovaj u bolnici...niti su mi ikad bili bolni niti sam (hvala Bogu) prokrvarila... Ivet, ti si ko ja. I ja mislim da ću svaki čas roditi user posted image Imam jednu dobru za to - što se babi tilo, to joj se i snilo! user posted image S ovakvim simptomima možemo još i prenijeti. Iako nam to ne želim!! Meni od subote kontrakcije...svakim danom sve bolnije, ali nisu uopće mjerljive. Tu i tamo me zaboli ispod trbuha i u kičmi, trbuh na momente tvrd ko kamen. Lakše mi je jedino kad ležim...rekao mi je doktor u bolnici da bi trebala više ležati na lijevom boku, a meni cijela lijeva strana onda utrne..uf...

Ja nemam problema sa oticanjem ni tlakom (hvala Bogu)...tlak mi je školski...natali mjeri si tlak i ako je visok zovi ginića...visoki tlak može biti indikacija za indicirani porod...user posted image kakav ti je do sad bio? Nije mjerilo ako ti je samo danas takav tlak...

Curke jeste odlučile - epiduralna ili ne?


_____________________________

10.02.2012. stigla nam Gabrijela! :)

(Odgovor članu natali2610)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 14:01:13   
natali2610
Ej Dianchy ,
Čuj ni mene ne bole vaginalni pregledi user posted image ..
Tlak mi je do sada bio nizak ,a od jučer mi je povišeni pa me malo uhvatila panika..uf meni je danas termin po zadnjoj menstruaciji user posted image ,izgleda da je ipak točniji ovaj po uzv...

_____________________________

Bono 03.02......

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 14:03:16   
subi83
epiduralna da user posted image
baš mi je jutros bila patronažna u posjeti... simpa žena... došla malo na razgovor prije poroda, da se upoznamo i tako... pa smo pričale o epi i ona kaže da se ne preporučuje ženema koje su prije imale bolove u kralježnici jer ih epi može još povećati poslije poroda (sva sreća ja nisam imala prije bolove) i da je najbolje o epi se konzultirati sa doktorom... 
jučer sam pitala dr na SD o epi i rekao je samo da nema nikakvih problema ako se aktivni porod događa između jutra i ponoći, a od ponoći do jutra da imaju samo jednog anesteziologa pa je to malo problem ako nije slobodan... i naravno da ne dođem u bolnicu već jako otvorena, onda ništa od toga...


_____________________________

... mrvica Tara došla nam je 3.2...

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 14:03:39   
natali2610
Epiduralna definitivno ...sutra ću sve dogovorit sa gin ...

_____________________________

Bono 03.02......

(Odgovor članu natali2610)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 14:06:25   
mariola
Meni je tlak ili u normali ili niži. Otečena nisam. Natali zovi gin. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Epiduralna definitivno da,samoda mi tlak ne bude prenizak.
Ivet tebi je termin 2 dana prije mene ako si danas 37+2user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Termin siječanj i veljača 2012...
31.1.2012 14:32:43   
Gardenija
natali i meni danas po zadnjoj men termin user posted image
ja neću epiduralnu, razlog upravo bolovi u leđima kojih se plašim jer me i prije znalo nekad tako jako uhvatiti (kad trebam dobiti) da me jako rastura.
dianchy ni mene ne bole pregledi, i u početku me uvijek tako pregledavao. Sad u bolnici me isto prvi nije bolio, ali zadnji mi je lampicom valjda gledala pa je duugo s tom spravicom bila u meni. A taj čudan iscjedak mi je tek poslje nekoliko sati došao

_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!