|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kalendar cijepljenja u HR
5.5.2009 21:43:36   
mirna
KALENDAR KONTINUIRANOG CIJEPLJENJA U HRVATSKOJ U 2008. GODINI 

Novorođenčad: BCG vakcinacija + hepatitis B a) Ako su rođena u rodilištima cijepit će se BCG cjepivom i protiv hepatitisa B  odmah u rodilištu. b) Ukoliko nisu rođena u rodilištu cijepit će se BCG cjepivom do navršena dva mjeseca starosti, a protiv hepatitisa B u prvom mjesecu života c) Sva djeca koja nisu cijepljena u rodilištu odnosno do dva mjeseca starosti moraju se cijepiti BCG cjepivom do navršene prve godine života.
Novorođenčad
HBsAg-pozitivnih majki (sve trudnice se obvezno testiraju):hepatitis B  imunizacija uz primjenu imunoglobulina, u rodilištu odmah po rođenju (NN 164/04), prema postekspozicijskoj shemi.

S navršena dva mjeseca života
: Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib + hepatitis B

Nakon 2 mjeseca (8 tjedana)
: Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib

Nakon 2 mjeseca (8 tjedana)
: Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib + hepatitis B

2. godina života:
- po navršenih 12 mjeseci života OSPICE-ZAUŠNJACI-RUBEOLA (MO-PA-RU)  - Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib

4.
godina života: DI-TE-PER acelularno

I.  razred osnovne škole : OSPICE-ZAUŠNJACI-RUBEOLA (MO-PA-RU) (ili prilikom upisa) DI-TE pro adultis + POLIO (IPV)

II. razred osnovne škole:
tuberkulinsko testiranje (bez docjepljivanja nereaktora) i epidemiološka obrada hiperreaktora

VI. razred osnovne škole: HEPATITIS B: 2 puta s razmakom od mjesec dana i treći puta pet mjeseci nakon druge doze

VII. razred osnovne škole: tuberkulinsko testiranje i BCG docjepljivanje nereaktora

VIII razred osnovne škole
: DI-TE pro adultis + POLIO (IPV)

Završni razred srednjih škola:
DI-TE pro adultis (19. godina života)

Nakon navršenih 60 godina života: ANA-TE

U našoj zemlji postoji Program obveznog cijepljenja djece koji obuhvaća cijepljenja protiv tuberkuloze (BCG), difterije, tetanusa i hripavca (pertusisa) (DI-TE-PER), dječje paralize (poliomijelitis), ospica, zaušnjaka (mumpsa, parotitisa) i rubeole (MO-PA-RU) te hepatitisa B. Program predstavlja dio primarne zdravstvene zaštite djece koji se financira sredstvima Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, a detaljno je prikazan u tablici.

< Poruku je uredio mirna -- 5.5.2009 21:52:16 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
5.5.2009 21:46:17   
BUMBIKA
Dobro si me sjetila,moram nazvati doktoricu da vidim jel došlo cjepivo.trebali smo prošli mjesec se cijepiti,ali nije bilo tog cjepiva koje treba dobiti.
A nisam ni znala da sad poslijeg ovog cjepiva neće se cijepiti do 4 godine....
user posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
5.5.2009 21:46:57   
dominik
user posted image joj kad se samo sjetim...brrrrrr...doru je pikala sa 2 mj i rekla da dodjemo kad bu joj 4 hmm a tu pise sa 3...a jadne bebice uhhh...sve si mislim koliko je to cepica user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
6.5.2009 14:23:18   
tikica_69
Super, hvala mirna user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
6.5.2009 18:15:26   
NikeNane
Bok,evo ja sam novi član i uključujem se u ovu priču jer baš moram cijepiti dijete a cjepiva nema.Do sada sam kupovala GSK cjepivo i mala mi nije imala nikakve reakcije a po forumima sam vidjela da nakon 3 primanja 5u1 GSK cjepiva djeca imaju dosta jače reakcije na ovo novo 5U1 cjepivo HZZO-a.(visoka temp.,nogica tvrda i natečena po 7 dana).Pedijatri savjetuju docjepljivanje cjepivom istog proizvođača(u mom slučaju GSK kojeg nema) pa me interesira ima li itko dileme kao i ja: cijepiti dijete besplatnim 5u1 ili GSK 6u1(iako bi dijete primilo 1x više cjepivo za hepatitis B)user posted image

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
6.5.2009 20:15:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu NikeNane)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
7.5.2009 15:13:49   
NikeNane
Hvala na odgovoru al interesira me jesi li i 4.put dijete cijepila s 5u1GSK i da li je imalo kakvu reakciju,usput zna li itko može li djetetu bit šta od 1 "viška" cjepljenja za hepatitis B?

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
7.5.2009 15:18:55   
novamama
mi smo 3 puta cijepili sa 5u1, uvijek odvojeno i za hepatitis B, 3 puta...

ja ne bih nikako viška cjepiva, dosta im je i ovako...


iduće cjepivo nam je sa 12 mjeseci....

koliko tvoja beba ima?

ne kužim, kako to 4. puta 5u1? jel se to uopće smije ili na svoju ruku?

zaboravila sam napisati da nismo imali reakcije, osim pri drugom cjepljenju 5u1, lagana temperaturica i bezvoljnost, ali je samo prošlo, bez čepića....

< Poruku je uredio novamama -- 7.5.2009 15:20:33 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu NikeNane)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
7.5.2009 16:45:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu NikeNane)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
7.5.2009 20:08:32   
NikeNane
Curica mi ima 21 mjesec i sad mora primiti docjepljenje odnosno 4.put 5u1(GSK) ali ga nema pa mi je prija rekla da je njoj malom pedijatar preporučio 6u1(sa tim 1 viškom za hepatitis )ali mene je strah nekakvih nuspojava,zato pitam zna li ko o tome išta.Zvala sam ja u GSK i njihova dr.mi je rekla da mi maloj neće bit ništa da je to samo dodatna zaštita ali mene je isto strah!!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
26.5.2009 11:30:40   
bomboncic02
Mi sutra idemo na prvo cijepljenje.Dali je možda netko bio sa svojom dvomjesečnom bebom? ništa mi nisu jasna ta cijepljenja, s plaćanjem ili bez.prvom sinu smo sve plaćali, a sad neznam..

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu NikeNane)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
30.11.2010 21:07:16   
nike1
mi smo se prije mjesec dana cijepili tocnije sa 2 mjeseca,prije 2 dana smo trebali na kontrolu u pedijatrice ali posto smo na otoku trjekt nam nije vozia i odgodili smo pregled,e sad to je manje bitno,naime u subotu idemo 3 mjeseca kod svekra i svekrve pa necemo bit tu sljedeci mjesec kad bi trebali opet primit cjepivo zanima me dali netko zna moze li se otic kod nekog drugog pedijatra jer je ova moja rekla da je pokusamo tamo cjepit ako je neko bia u slicnoj situaciji neka mi pomogne da znam sta cu sa tim drugim cjepivom kad napuni 4 mjesecauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.08.2010. mamina princeza Gabriela

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
9.9.2011 23:32:53   
Bebač i ja
kakva je SADA situacija s cijepljenjem?
mi idemo uskoro na prvo cjepljenje pa mi nije jasno što je s onom famom o 5 u 1 prije se plaćalo,pa je bilo besplatno ali s nuspojavama zbog određenog proizvođača,pa je trebalo platit za drugog proizvođača...koje su svježe informacije o tome da se pripremim?

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
10.9.2011 0:00:39   
lilia
5u1 je besplatno, 6u1 se plaća (820 kn) Ako uzmeš prvo bost će ga dva puta u svaku natkoljenicu jedanput i navodno će možda imati reakciju(moj je nije imao), u 6u1 navodno nema reakcije i bocnu ga samo jedanput.
Osobno sam za 5u1 i smatram da je skroz u redu ali ti sama procijeni.
Mismo uzeli ovo besplatno cjepivo a platili smo za Rota-virus (800 kn, dva puta po 400 kn) koji smatram jako opasnim ako ga dobije.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
14.11.2011 20:56:12   
Bebač i ja
evo spremamo se na drugo cjepljenje kod pedijatra...
kakva su vam iskustva s tim drugim cjepljenjem?

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
15.11.2011 11:34:20   
zara13
mi nismo imali nikakve reakcije.reko nam je ak ni bilo sa prvom da nebi trebalo ni sa drugom biti i da METNEMO HLADNE OBLOGE I TO JE TO

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
15.11.2011 13:06:32   
ruwenzor
N je nakon 2 cijepljenja dobila laganu temperaturicu i to traje već 10-ak dana user posted image
kaže pedica da vjerovatno nije od toga nego da je u čekaoni pobrala neki virusić al nije ziher user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
15.11.2011 21:24:20   
Kyra_Nerys
Bok svima! Pozdrav od nove članice! Bebač ima 4 mjeseca, već je dobio dva puta Pediacel, nasreću bez nuspojava. Mene više muči činjenica da se ta koktel cjepiva u zapadnim zemljama smatraju izvorom raznih poremećaja, čak i autizma. ima li netko loših iskustava sa ovim cjepivom?

< Poruku je uredio Kyra_Nerys -- 15.11.2011 21:25:03 >

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
9.8.2012 15:05:56   
sijecanj
Danima,mjesecima trazim nesto vezano za povisene jetrene enzime kod bebe,problem je u tome sto jos ni doktori neznaju.Ima li ko slicna iskustva da mi moze pomoci.
Imam malu bebicu od 6.mjeseci mamina curica.Sve je bilo ok dok nismo otisle na prvu kontrolu kod pedijatra tako sam se radovala nisam ni slutila na kakve cemo probleme naici jer je napredovala samo je sikila iako je rodena na pocetku veljace nije ni bila prehladena malo je bila zuta al patronazna je rekla samo na svjetlost a tako je i bilo.Iz rodilista otpustena sa 178 umol/l.bilirubin.
Odmah smo svu krvnu sliku radili i rezultati su bili sljedeci bilirubin 121 manjak zeljeza i poviseni jetreni enzimi AST,ALT,GGT i od ozujka smo stalno kod doktora na pretragama svakih 15 dana s tim da je bilirubin sad normalan prestali smo sa davanjem zeljeza al i dalje jetreni poviseni i niko nista nezna a moja bebica raste ima 8kg i jos uvjek siki pije sokice i ovih dana cemo na kasice krenuti.Radili smo i ultrazvuk jetre,zucnih vodova,zucne vrecic,gusterace,slezene i bubrega uredno sve.
Jos nije cijepljena osim u rodilistu BCG a isto tako nije imala nikakvu prehladu,virozu,temperaturu da je bolesna bila.
Ako iko ista zna o ovoj temi nek mi javi ja vec polako sizim niko nista nezna imam zakazan termin 27.kolovoza kod gastroentrologa al bojim se da i je i to jedan u nizu pregleda bez odgovora jer 5 mj.to traje koliko je samo krvi izvadila iz rukice i prstica.
HVALA UNAPRIJED

(Odgovor članu Kyra_Nerys)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
9.8.2012 15:17:41   
seraphyme
možda autoimuni hepatitis?

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu sijecanj)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
10.6.2013 16:36:14   
dadls
I. razred osnovne škole : OSPICE-ZAUŠNJACI-RUBEOLA (MO-PA-RU) (ili prilikom upisa) DI-TE pro adultis + POLIO (IPV)

II. razred osnovne škole: tuberkulinsko testiranje (bez docjepljivanja nereaktora) i epidemiološka obrada hiperreaktora

Nama rekli sada prije škole i tek u 6.razredu?

_____________________________

L. 16.12. 2006.
A. 06.05. 2013

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
22.12.2013 18:25:32   
zelja1
treba li ili ne cijepiti dijete kad čitamo svašta na netu?

(Odgovor članu dadls)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kalendar cijepljenja u HR
18.1.2016 13:57:03   
Jupiter
Novosti vezane uz cijepljenje.
Klik na----> CIJEPIVA

A sto se tice odluke; cijepiti ili ne, na to nam nije lako odgovoriti. Kad bi bar znali istinu, da.....ali sto god odlucili, mi smo ti koji nastavljamo zivjeti sa tom odlukom...i taj dio je onaj koji mi se najmanje svidja..user posted image

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu zelja1)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!