|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Život na selu
24.10.2010 16:00:42   
mamicaa
Mi smo jedna obitelj koja živi daleko od grada, na selu u našoj zaboravljenoj Baniji, naše selo ima svega 60-tak stanovnika i svega 4 djece od tih 3 jedno je naše koje ima 6 god, drugo živi s nama koje ima 10 god , treće je naš susjed koji ima 13 god. i 4 je dijete jedne romske obitelji. 7 god. Mi smo jedina mlada obitelj uz ovu romsku u našemu selu, tu živimo, radimo, smijemo se i plačemo..... ali uživamo u tom našem životu..... Živimo do poljoprivrede, uzgajamo povrće, beremo kestene, orahe, čajeve, uzgajamo zečetinu, piletinu, proizvodimo magareće mlijeko itd. Sve u svemu sasvim jednostavno.... eto pa pošto je takav način života već pomalo zaboravljen odlučila sam vam pisati o tome kako živimo i s vama podijeliti taj naš način života...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:09:12   
Domy
Ja ti draga moja živim isto na selu i mogu ti reči da jedva čekam da se otselim iz ove kako ja kažem i ovdje cure su več upamtile vukoebine...Neznam meni je na selu tj ovdje život monoton ,nema za djecu ništa..Djeca mi se školuju van ovog mjesta i nežele se više vratit..Što ja kažem ovdje je dobro doči uživati kojih par dana al baš živjeti teško..

< Poruku je uredio Domy -- 24.10.2010 16:12:16 >

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:15:10   
mamicaa
Ah draga mi ti imamo potpuno drugačije iskustvo, zapravo pozitivno iz našega života na selu a da razbijemo monotonost vodimo djecu i na druga mjesta....

(Odgovor članu Domy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:19:13   
danery
a ne znam,ja sam sa sela....
meni je bilo super odrastati uz punu ulicu vršnjaka,bilo nas je bar 10 svaki dan na okupu za igru...
sad kad sam u gradu,navikla sam se na drukčiji život...mislim da bi mi na selu bilo dosadno u smislu da nemam mogućnost izaći van i obići trgovine čisto onak iz gušta ili pogledati novi film u kinu...
a s druge strane...opet je kod mame u mojoj staroj ulici hrpa djece,susjedi su si super,obilaze se,pomažu si...toga ja ovdje u os baš nemam...poznam susjede preko i do nas i to je to,kad se sretnemo,dobar dan i adio...

sve ima svoje prednosti i mane...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Domy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:29:58   
Domy
ma drugačije je to nekad bilo ..al danas ..evo moji imaju tu u selu vršnjaka ..doduše malo..al danas su djeci bitniji virtualni kontakti ..slabo se igraju vani..Ja sam odrasla u gradu pa možda me i zato srce vuče ..
Odemo mi mamicee van ovog mjesta al kad se vratim slabo mi je...user posted image nekom če ovo zvučat smješla al zbilja mi je tako...
Ja imam svega jednu ovdje susjedu normalno s kojom mogu prozborit koju riječ..
Ovdje su ljudi zatvoreni u svojoj kuči i ni makac..al večinom je ovdje starije stanovništvo..
Jedva čekam da i meni svane sunce i da odem odavde...bože smiluj mi seuser posted image

< Poruku je uredio Domy -- 24.10.2010 16:31:42 >

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:31:01   
mamicaa
Baš tako kako kažeš, sve ima svoje prednosti, ja ne mogu zamisliti da moje djete ne može slobodno istrčati na dvorište, bez straha od autiju, da ne može trčati s magarcima, konjima, kozama, piti domaće mlijeko ili si u vrtu ubrati ono što želi pojesti..... da ne može slobodno trčati, ležati na travi......
A društvo mu je mala curica romkinja, roditelji su joj sasvim ok, i to nas raduje..... i ona ima svoga konjića.... pa tako imaju i zajedničke razgovore....

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:34:25   
mamicaa
Domy ma ni ja nemam s kime porazgovarati u mome selu, zato i idem na net, imam jednu prijateljicu u par sela dalje, ali ne vidimo se svaki dan, zato puuuuno razgovaram sa mm...... i to nas čini jačima i složnijima....

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:35:18   
danery
e to i meni fali u gradu..jučer bili u šetnji,prošli kraj par igrališta u okolici....prazna,zarasla i zapuštena,ljuljačke i drugo pokidani i zahrđali...a klinci? vjerojatno u kućama pred televizorima i kompjuterima...
dobro domy kaže,bilo je prije drugačije...
a ja se pitam što ću ja sa svojom e kad malo otfrkne? da se dijete samo igra? gdje,u dvorištu od par kvadrata betona? a i društva nekog nema na vidiku za nju...
frendica mi tjedno dogovara igranje svoje djece sa klincima iz škole i vrtića...
ah,tako je to danas....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:36:39   
pincirotvajler
ja sam već rekla i ponavljam: vuk samotnjak sam i baš bi se zamjenila s domy a ona neg dođe tu u treću zonu metropoleuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:41:53   
Domy
IZVORNA PORUKA: mamicaa

Domy ma ni ja nemam s kime porazgovarati u mome selu, zato i idem na net, imam jednu prijateljicu u par sela dalje, ali ne vidimo se svaki dan, zato puuuuno razgovaram sa mm...... i to nas čini jačima i složnijima....

e i da meni nije ovog neta i moje RR bila bi luda totalnouser posted image user posted image
razgovaram i ja sa svojim mužem i to 24 sata al nemogu ni njega više slušatuser posted image user posted image
pinci može pa da vidimo kako če to funkcioniratuser posted image

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:48:16   
nemirna mama
o mamicaa...pa i ja sam s Banije kao ti veliš...selo u Baniji......isto selo, tj. općina ali katastrofa, sve staro stanovniđštvo, da nam se nisu doselili iz Bosne sve bi bilo pusto.....inače bavimo se poljoprivredom, imamo cca 100 krava, 25 konja, nešto ovaca i svinja....muž mi ima OPG (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) i tako živi se, sijemo kukuruz, pšenicu, crnu zob, tritikale, ječam, djetelinu i još dosta toga..nije nam lako ali ide.....

_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Život na selu
24.10.2010 16:51:33   
Domy
IZVORNA PORUKA: nemirna mama

o mamicaa...pa i ja sam s Banije kao ti veliš...selo u Baniji......isto selo, tj. općina ali katastrofa, sve staro stanovniđštvo, da nam se nisu doselili iz Bosne sve bi bilo pusto.....inače bavimo se poljoprivredom, imamo cca 100 krava, 25 konja, nešto ovaca i svinja....muž mi ima OPG (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) i tako živi se, sijemo kukuruz, pšenicu, crnu zob, tritikale, ječam, djetelinu i još dosta toga..nije nam lako ali ide.....

svaka častuser posted image user posted image user posted image
i uz sve to stigneš biti na netu?

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Život na selu
24.10.2010 17:35:30   
leilany
ja sam iz zagreba dosla zivjet u vz zupaniju...jedno malo mjestasce...
meni je ok...m je super tuuser posted image user posted image ...bitno da je trava zelenauser posted image user posted image nadam se da ce uskoro bit bijelauser posted image user posted image
ugl....ko zna....danas sutra kad poludim da se necu ponovno vratit u zgb....
a kaj se tice mm on nema bas neku zelju da se vrati u ri....kaze da ga nis ne privlaci vise tamo....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Domy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Život na selu
24.10.2010 20:19:40   
natalijax
jesam na selu i supač nam je,e aj molim te kakvo je to magareče mljeko,mislim cjena i ostalo,joj nisam ljubitelj mljeka joj al zbilja ga nebi probalauser posted image pitat cu muža jel on čuo

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Život na selu
24.10.2010 21:16:15   
Nika 24052006
I ja sam sa sela,i baš mi je super(zna danery gdje sam,ne tako daleko od njezinog rodnog selauser posted image ),no razlika je što ja nemam životinje,i ne bavimo se poljoprivredom.Imamo veliko dvorište,i bez straha pustim Niku van,zaključam kapiju da ne može na ulicu,i ja bez brige,tu i tamo povirim da ne pravi neki cirkus(a sklona je tomeuser posted image ),i to je to.Ne znam kako bi se navikla na život u gradu.Mislim,da moram,šta bi drugo.Uostalom,to je stvar navike.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Život na selu
24.10.2010 22:26:40   
uciteljica
Domy hoćeš se mjenjati?
Ja sam vuk samotnjak i  iako živim u gradiću ne komuniciram s nikim jer to ne želim. Bila sam prije na selu do udaje, ali se nismo bavili poljoprovredom i baš mi je bilo lijepo. Baš smo pogriješili s kupnjom stana...


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Život na selu
24.10.2010 22:34:03   
ELISABETH
Ja sam odrasla u gradu, u zgradi i na betonu i kad sam se udala preselila na selo (to je nekih 15ak km od Zadra) i moram priznati da mi je to bio šok, od prevelike tišine nisam mogla spavati user posted image user posted image
Sad 2 god kasnije sam se više manje privikla, a kad vidim moju curku koliko uživa u životinjama i prirodi, nije mi žao što nismo u gradu

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Život na selu
24.10.2010 23:13:32   
malizia
ja voljela živjeti na selu, al nekom koje je opet blizu grada, ne volim pripizdine di vuk poštu nosi, al selo bliže grada, to mi je super.
mm i ja gledamo da prodamo stan i planiramo na selo, tako neka fina kućica u cvijeću, al opet velim da je blizu grada:)))))

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Život na selu
24.10.2010 23:17:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: malizia

ja voljela živjeti na selu, al nekom koje je opet blizu grada, ne volim pripizdine di vuk poštu nosi, al selo bliže grada, to mi je super.
mm i ja gledamo da prodamo stan i planiramo na selo, tako neka fina kućica u cvijeću, al opet velim da je blizu grada:)))))


ne znam u kojem si gradu, ako si blizu zg-a, onda - meni ti je lijepo u dugom selu, to je kakti gradić za sebe, a ima vlak koji je za cca pol sata u centru zg-a, a ima lijepih kućica gore na martin-bregu. blizu šume, ko u bajci.

a ni ovdje kod mene nije loše... samo to je već više prigradsko naselje, nije tipično selo.

(Odgovor članu malizia)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Život na selu
24.10.2010 23:21:39   
malizia
IZVORNA PORUKA: Mariachi

IZVORNA PORUKA: malizia

ja voljela živjeti na selu, al nekom koje je opet blizu grada, ne volim pripizdine di vuk poštu nosi, al selo bliže grada, to mi je super.
mm i ja gledamo da prodamo stan i planiramo na selo, tako neka fina kućica u cvijeću, al opet velim da je blizu grada:)))))


ne znam u kojem si gradu, ako si blizu zg-a, onda - meni ti je lijepo u dugom selu, to je kakti gradić za sebe, a ima vlak koji je za cca pol sata u centru zg-a, a ima lijepih kućica gore na martin-bregu. blizu šume, ko u bajci.

a ni ovdje kod mene nije loše... samo to je već više prigradsko naselje, nije tipično selo.



joj dušice ja sam južnije, al ne tužnijeuser posted image , tko zna možda jednom i u Zg, mm je jednom prilikom rekao, ako mu kćer ode studirati u Zg da ide i i on za njom, stoga sve je moguće, nećemo biti statični, al zasad smo far away from Zg

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Život na selu
24.10.2010 23:28:00   
Ninaa
Ja sam na selu i nema tih novaca za koje bi otišla u grad. S autom imamo oko 40 min do ZG, a 20 min do KA. Moje selo je veliko ima oko 1100 stanovnika, kuće su sve uz cestu, mi smo uz Kupu, ima dosta mladih ljudi,a u zadnjih par godina se doseljavaju iz zagreba jel nismo daleko. Imamo školu, vrtić, doktora, vetrinara, par kafića i 3 dućana. Većinom su se prije ljudi bavili poljoprivredom i radili u Njemačkoj pa je selo bogato i sve su kuće recimo lijepe i velike. Kad sam se udala otišla sam samo 2 km dalje u istom selu i nije se puno toga promjenilo. Imamo svoje prijatelje, djeca nam se druže, imam peseke, koze i zečeve (nešto malo za nas), imam svoje cvijeće i nadam se sljedeće godine i vrt. Od susjeda imamo jedne s kojima smo super, a ovi ostali su prazne kuće jel su u Njemačkoj. Busevi voze tak da se može putovati u školu i na posao, kad bi još bila koja linija više ne bi se bunili. Naša općina je prozvana mjesto ugodno za život i tak i je, svake godine je sve ljepša i obogaćenija nečim novim.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Život na selu
24.10.2010 23:36:03   
malizia
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Ja sam na selu i nema tih novaca za koje bi otišla u grad. S autom imamo oko 40 min do ZG, a 20 min do KA. Moje selo je veliko ima oko 1100 stanovnika, kuće su sve uz cestu, mi smo uz Kupu, ima dosta mladih ljudi,a u zadnjih par godina se doseljavaju iz zagreba jel nismo daleko. Imamo školu, vrtić, doktora, vetrinara, par kafića i 3 dućana. Većinom su se prije ljudi bavili poljoprivredom i radili u Njemačkoj pa je selo bogato i sve su kuće recimo lijepe i velike. Kad sam se udala otišla sam samo 2 km dalje u istom selu i nije se puno toga promjenilo. Imamo svoje prijatelje, djeca nam se druže, imam peseke, koze i zečeve (nešto malo za nas), imam svoje cvijeće i nadam se sljedeće godine i vrt. Od susjeda imamo jedne s kojima smo super, a ovi ostali su prazne kuće jel su u Njemačkoj. Busevi voze tak da se može putovati u školu i na posao, kad bi još bila koja linija više ne bi se bunili. Naša općina je prozvana mjesto ugodno za život i tak i je, svake godine je sve ljepša i obogaćenija nečim novim.


ajme superuser posted image

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Život na selu
25.10.2010 0:06:19   
Domy
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Domy hoćeš se mjenjati?
Ja sam vuk samotnjak i  iako živim u gradiću ne komuniciram s nikim jer to ne želim. Bila sam prije na selu do udaje, ali se nismo bavili poljoprovredom i baš mi je bilo lijepo. Baš smo pogriješili s kupnjom stana...


može..vidim da si iz duge rese znam je jako dobro mali mi je bio u đačkom domu tamo a i kolegica mi tamo živi možda se i znate..

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Život na selu
25.10.2010 0:09:07   
Domy
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Ja sam na selu i nema tih novaca za koje bi otišla u grad. S autom imamo oko 40 min do ZG, a 20 min do KA. Moje selo je veliko ima oko 1100 stanovnika, kuće su sve uz cestu, mi smo uz Kupu, ima dosta mladih ljudi,a u zadnjih par godina se doseljavaju iz zagreba jel nismo daleko. Imamo školu, vrtić, doktora, vetrinara, par kafića i 3 dućana. Većinom su se prije ljudi bavili poljoprivredom i radili u Njemačkoj pa je selo bogato i sve su kuće recimo lijepe i velike. Kad sam se udala otišla sam samo 2 km dalje u istom selu i nije se puno toga promjenilo. Imamo svoje prijatelje, djeca nam se druže, imam peseke, koze i zečeve (nešto malo za nas), imam svoje cvijeće i nadam se sljedeće godine i vrt. Od susjeda imamo jedne s kojima smo super, a ovi ostali su prazne kuće jel su u Njemačkoj. Busevi voze tak da se može putovati u školu i na posao, kad bi još bila koja linija više ne bi se bunili. Naša općina je prozvana mjesto ugodno za život i tak i je, svake godine je sve ljepša i obogaćenija nečim novim.

ninaa i ja bi se preselila u tvoje selo..očito je civiliziranije nego moje ..

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Život na selu
25.10.2010 0:12:06   
Ninaa
Može doći samo, ima par kuća koje se prodaju ali dosta drže cijenu. Možda je za nekog selenda, ali meni je baš super. Je ko na selu ali ima dosta mlađe ekipe pa se toliko ne primjeti. A tračeva i svega popratnog naravno ima jel svi sve znaju, samo se ja s tim ne zamaram, velim da me ne zanima i odem dalje ak me susjeda nešto priupita usput

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Domy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!