|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 20:59:37   
plavo oko
Nisam vjerovatno cu to vadit kad izvadim hormone...nije mi to spominjala jos dokt

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:08:55   
plavo oko
Jeli bolan pregled HSG?

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:09:19   
hipo
Ako ti jajovodi nisu prohodni, inseminacija nema smisla
Znaci prije inseminacije moras na hsg
Da bi mogla na hsg, moras imat čiste sve briseve i papu.
user posted image

HSG-Koliko sam citala na bol se zale cure koje su hsg radile na rengenu, i ako su bili zacepljeni jajovodi, onda isto boli.
Ja sam radila hsg s uzv-om, nije bolilo, mini pritisak, na minutu ili manje.
Radi se odma nakon menstruacije. Tom pretragom ti pregledaju dobro sve, vide se bolje miomi, polipi, priraslice, malformacije ili naravno vidi se da je sve superuser posted image

Znam curu koja je u istom ciklusu radila hsg i inseminaciju( al zivi vani, ne kod nas, ne znam je tod nas moguce).

< Poruku je uredio hipo -- 19.1.2015 21:13:04 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:12:43   
plavo oko
Zato me i slala prvo dokt na papu i briseve...jel te bolio hsg?

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:18:43   
plavo oko
A vidjet cu kad dodjem na pregled..uh koliko posla i koliko sam citala neuspije od prve anekome uopce ne pomogneuser posted image

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:19:14   
hipo
Mene nije bolilo. Neka nelagoda, ko kad imas grc kod menge, daxy kaze da je nju bolilo.
Ja sam isla na HSG UZV, ona je radila s rengenom.
Na rengenu se bolje vidi, al vise boli.
Nije mi se cekalo po bolnicama, pa sam isla privatno. Dodje oko 1500 kn.
Nakon toga ti daju obicno tri mjeseca da zatrudnis, pa onda nastavak pretraga. Al sve ovisi o pacijentu tj od slucaja do slucaja.
Ako su jajovodi zacepljeni, spermici ne migu nac jajasce, pretraga ako nije jako zacepljenje, odcepi jajovode. Ako su jako zacepljeni da im nema spasa, onda se ide na IVF.



_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:19:43   
hipo
IZVORNA PORUKA: plavo oko

A vidjet cu kad dodjem na pregled..uh koliko posla i koliko sam citala neuspije od prve anekome uopce ne pomogneuser posted image

Misliš AIH ili HSG?

< Poruku je uredio hipo -- 19.1.2015 21:20:16 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 21:27:34   
plavo oko
ma mislim na AiH al cula sam da nakon HSG zene vecinom ostanu trudne jel on usput ocepi zacepljenouser posted image

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 22:12:10   
plavo oko
Ja mozda ni necu na HSG jer sam prije 4 god imala spontani u 5 tj trudnoce..sto znaci da su mi jajovodi prohodni..

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: AIH-inseminacija
19.1.2015 22:17:22   
hipo
To znaci da su ti bili prohodni prije te trudnoce, u medjuvremenu se moglo, a nadam se da nije, dogoditi da se zacepe.
Mislim da je dio protokola napraviti hsg prije potpomognute.
Budes vidila s doktorom, korak po korak, sad cekas papu i briseve, cini mi se, nadam se da ce oni bit ok.


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: AIH-inseminacija
20.1.2015 10:06:13   
plavo oko
To sam napravila sad cekam nalze samo da mogu dalje...pa kako bude....

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: AIH-inseminacija
20.1.2015 12:20:26   
daxy
Da,ti si tek krenula,nećeš ti još u postupak.

Uredan nalaz HSG-a je jedan od preduvjeta za AIH.

Kad dobiješ nalaze vidit ćeš s doktorom.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: AIH-inseminacija
28.1.2015 15:10:22   
hipo
Naš prvi AIH
Bolnica: KBC Sestara milosrdnica, Vinogradska
Doktori: dr. Bolanča i dr. Tomić
Dijagnoza: idiopatska neplodnost, sve testove koje smo radili, bili su u granicama normale

3-7 DC 100 mg Clomiphene (uzimala svakih 12 h po jednu od 50 mg)
9 DC UZV: desni jajnik: 21 mm
lijevi jajnik: 15 ,,m 20 mm
endometrij 8 mm
9 Dc štoperica, Ovitrelle navečer u 22 h
11 DC AIH u 11:34 user posted image

Reakcija na Klomifen: -2. dan uzimanja tableta (4DC) jaka glavobolja i mućnina (ne nužno izazvane (samo) Klomifenom
-7 DC pritisak u dijelom dijelu trbuha, sa lijeve i desne strane
- 8-9 DC pika jako lijevi jajnik, prestaje ujutro 10DC
- od 3 dana zimanja tableta (5DC) lagani valunzi, skroz lagani, navečer i po noći

DAN POSTUPKA:
Muž dao sve od sebe u 7:20, uzorak predan u 8:10, sestra ukucala u komp podatke koji su joj falili.
Otišli na kavu do 10:30.
Čamimo Čekajući u Čekaoni.
Čekanje ovisi o broju aspiracija i transfera koji imaju prednost i obavljaju se prije AIH-a.

Sestra me dopratila do male sale u kojoj su UZV, još neki aparatići, ormari, lampa za bolji doktorov pogled i stolac za postupak (isti ko u svakoj gin ambulanti).
Rekli mi di da odložim svoje stvari ida sjednem i pričekam.
Dolaze sestra, doktor i biologica. Svi ful ljubazni, maksimalno pozitivni, nasmiješeni...sve najbolje...
Kažu da legnem, doktor mi stavi ono metalno čudo koje stavljaju za PAPU, provjeravaju dva puta kako se zovem ja i kako muž (koji čami čekajući u čekaoni) sestra predaje dokoru ono usko i tanko što izgleda ko injekcija a u čemu se nalaze sjajni kandidati iz muževog uzorka.
I onda u sekundi gotovo, prije nego sam trepnula.
Osjetila sam samo umetanje onog metalnog uređajčića, ovo ostalo ništa.
Ostala sam ležati na tom stolcu, sestra mi je desnu nogu prebacila uz lijevu, bile su blago savijene noge u tom lijevom držaču za noge. Ležala još 15 minuta, obukla se i išla opet čamit čekajući u čekaoni da doktor ispiše otpusno pismo.
Znači nisam se dizala, odlazila u neku drugu prostoriju, ostala sam na mjestu mirovat gdje su napravili AIH. Kad su završili, pozdravili su se, zaželjeli sreću.
Prostor je nov, čist, bez prigovora, osoblje fantastično. Tretman bez zamjerke. Svaka im čast.
Biologica je rekla da je zadovoljna uzorkom jer ima puno progresivnih spermića.
Kad je dr. natipkao otpusno pismo, sestra nam ga je donjela uz uputu što dalje.

Od tog istog dana, znači kad je bio AIH uzimam Dufastone, a propisane su tri tablete dnevno, 3x1. 14 dan nakon AIH-a moram vaditi betu i nazvati ih da im javim rezultat.
Biologica je rekla da budemo u akciji večeras i sutra ujutro tako da pošaljemo pojačanje dok su jajašca još zainteresirana.

AIH je napravljen 37,5 sati nakon štoperice.
Nadam se koliko i svaki mjesec bez stimulacije. Nada umire zadnja.
Ovo pišem neka 4 sata nakon AIH-a, nemam nikakvih smetnji, nekih pol sata sat sam nakon aih-a osjećala neku napetost, slično kao nakon akcije ako je bila dulja apstitnencija pa je uzorak obilniji.
Nakon štoperice nisam krvarila (pišem jer je tinčy javila gore da je ona imala što nije čudno, to se javi i bez štoperice kod obične ovulacije).
Štopericu si nisam htjela dat sama radi neke glupe paranoje da ću nešto krivo napravit.
Išla sam na hitnu, jer su mi na MPO rekli da imamo na to pravo. Tako da sam pozvonila, dala sestri pikalicu, boc u špekec na škembici i trk doma.

Nadam se da nisam ništa zaboravila i da post nije previše konfuzan.




Update:

Dufiće sam pila 3 puta na dan, u 7, 15 i 23 h.
-Cice su mi jako narasle, puno više nego inače, bolile skoro stalno, bradavice pekle za poludit.
-iscjedak mi je bio drugačiji nego inače, ne kremast nego više vodenast da sam stalno mislila da sam se upiškila
-6DC sam osjećala jake bolove neka 4 sata, drugačije od menstruacijskih, neko žarenje i rastezanje i pritisak
-menstruacijske grčeve sam imala sve skupa 3-4 puta između 7-14 dana poslije ovulacije, kratki i lagani, inače u odbrojavanu krenu 7DPO i pojačavaju se
-jedan dan sam bila luđa i živčanija nego inače, neizazavana ničim, iz čista mira sam grizla sve oko sebe

14 dan nakon AIH-a beta je negativna.

Još jedan ciklus iza mene, još jedan ciklus bliže cilju!user posted image user posted image user posted image Nema predaje!

< Poruku je uredio daxy -- 20.2.2015 20:08:07 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: AIH-inseminacija
28.1.2015 15:45:28   
plavo oko
hipo daj boze da vidisuser posted image ...javi rezultat

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 14:31:03   
hipo
Cure evo jednog korisnog linka, da se informirate o AIH/IUI postupku i dobijete dojam kako to rade vani i što ukratko kažu istraživanja i statistika:

https://sites.google.com/site/miscarriageresearch/iui-success-rates

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 18:07:11   
plavo oko
to ima puno toga...sami neki %....koji je sazetak toga? nemojte mislit da sam glupa ali jos se bas nerazumijem u sve te kratice i nazive .malo je zbunjuce user posted image

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 20:38:04   
plavo oko
čitala sam da pomaže čaj od macine trave u problemima sa regulacijom menstruacije i povecanju rada janika i kontrolu jajnika...sto mislite jel to stvarno tako??

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 21:02:18   
perlica55
Hipić evo i ovdje, sretno vam od srca user posted image user posted image
Plavo oko, hajde k nama na odbrojavanje, pa pitaj kaj te zanima o čajevima
i svemu ostalom... Na ovoj temi pišu cure iskustva sa inseminacija..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 21:07:50   
daxy
plavo oko o marulji postoji više tema:


na ovoj sam i ja pisala:
http://www.ringeraja.hr/forum/m_854146/mpage_1/key_/tm.htm#854146


Ove su malo starije:

http://www.ringeraja.hr/forum/macina_trava_caj/m_887805/tm.htm

http://www.ringeraja.hr/forum/marula/m_887480/tm.htm

http://www.ringeraja.hr/forum/marulja--macina-trava/m_657379/mpage_1/tm.htm#688197

http://www.ringeraja.hr/forum/m_441563/mpage_1/key_/tm.htm#441563


Ovo je tema o inseminaciji,pa te molim da rasprava/razgovor i pitanja bude o tome.
Za sve postoji tema,a ako nema takve onda otvoriš novu.
Za chatanje koristimo Odbrojavanja i tu se može pisati gotovo o svemu.




IZVORNA PORUKA: plavo oko

to ima puno toga...sami neki %....koji je sazetak toga? nemojte mislit da sam glupa ali jos se bas nerazumijem u sve te kratice i nazive .malo je zbunjuce user posted image


Ne mislimo da si glupa i znam koliko ovo može biti zbunjujuće kad nisi upoznat s terminima,postupcima,ljekovima,....

Nemoguće je izvući sažetak iz ovih podataka.
Ovo su statistički podaci o uspjehu inseminacija u prirodnom ciklusu u odnosu na inseminaciju u stimuliranom ciklusu u odnosu na 2 inseminacije u istom ciklusu,itd itd itd...

Podaci su jako zanimljivi i postotak uspješnosti se penje s nekim ljekovim,opada kod muškog faktora,....
Moguće je izvući najbolju kombinaciju više faktora i dobiti veći postotak uspjeha,odnosno trudnoća.
Nadamo se da će naši Reproduktivni stručnjaci nekako doći do ovih podataka i početi primjenjivati neke od metoda. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 30.1.2015 21:23:04 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 21:19:30   
plavo oko
ispricavam se user posted image

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 21:24:57   
daxy
Sve OK. user posted image

Uredila sam gornji post (pitala si za ove podatke s linka),pa pročitaj. user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: AIH-inseminacija
30.1.2015 21:29:59   
plavo oko
hvala :)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 11:13:50   
plavo oko
stigli mi nalazi user posted image sad cekamuser posted image i onda narucivanje na vađenje hormona i vidjeti sto dalje ce reci ginica...uh ne znam dali da se nadam prvom AIH-u da ce biti nesto ili da ne pa ako uspije da se ugodno iznenadim..citam da skoro nitko nije od prvi put uspio

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 12:21:05   
chrna
Bok cure!
Evo i mene k vama :)
Osijecam se skroz tupavo, jer m i ja bi bebicu, a totalno smo zbunjeni i neznamo kako krenut. Naime moja dijagnoza je PCO sa normalno povisenim muskim hormonima i bla bla, uglavnom radila hormonalne nalaze od 3-5 dana ciklisa u granicama normale,osim testosterona, i testosterona slobodnog, dok su mi hormoni štitnjače i šećer prije i nakon opterecenja uredu. M nalaz sg norm. Takoder sam bila kod endokrinologa na vv zbog"poremecaja metabolizma" tj.nemogucnosti skidanja kila. Dobila sam siofor 850 tablete 2x1 poslje dorucka i poslije vecere. M uopce nemam ako ne pijem duphaston 2x1 od 14-24dc, i tako sam na duphastonima od 8 mj prosle godone, dok sam desetak godina prrije toga svega pila diane35. Inace imam 28 g a m 35.
Inace vodimo se u Vinogradskoj na humanoj kod dr. Tomića. Nakon HSG-a pokazana prohodnost oba jajovoda i normalan oblik i velicina maternice. Poslje hsg-a pregledana ultrazvucno u vinogrdskoj kod dr. Tomica a napisao mi je povjest bolesti - policisticni jajnici nalik na "sače", i dobila sam terapiju klomifen 2x1 od 3-7 dc nakon cega bi trebao biti AIH / ITI. 8 dcmoram dooci gore na uzv valjda.
Uglavnom, ja se raspisala, zanima me ako mi netko od cura moze reci dali nakon popijenih klomifena moram dobit "stopericu", ili o cemu ovisi "stoperica", ndrvozna sam jer neznam kako ce to xve skupa reagirat na klomifen, hoce li uopce reagirat ili nece, dal ce uopce doc do aih, . Znam da sam blesava ineinformirana, dr je fakat dobar i na sve odgovori al kaj kad ja dodem do njega sva se zbunim i zablokiram. Tak da ga nisam pitala jos sto pitanja valjda kojeme zanimaju. :(
Ako neka od cura zna odgovor na neke od mojih pitanja voljela bi da mi napise jer sam sva u tome, vec mi je puna glava informacija, i dezinformacija, i valjda niti ne razmišljam o nicem drugom. Tesko je.... mi bi si bas voljeli bebicu, nismo prije bilikod dr a trudimo se cca god dana. Hvala Vam, i sorry na opsirnosti.

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 13:32:01   
plavo oko
chrna ja sam u istoj situaciji da nemam M bez dulfastona a diane 35 sam pila god i pol kad sam ih prestala pit dobila sam 3 mj poslje i opet po starom...koliko ja znam klomifen pijes da dobijes JS da bi ti mogli napravit AIH jer sam ga je vec pila..samo sam ja pila 1x1 5 dana...pa sam isla na ultrazvuk 8 dan i svaki treci dan jos poslje i tako jos dva uvz tj 3 uvz zajedno..pa ti dokt prati ovulaciju da znaju kad trebas na AIH...za stopericu ne znam ali koliko sam citala skoro svaka cura ju dobije 36-40 h prije AIH-a

< Poruku je uredio plavo oko -- 1.2.2015 13:33:06 >

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!