|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Macina trava
19.3.2013 7:21:20   
medoKartonski
Ne vidim sad nigdje da ima tema pa da ju otvorim!
prijateljica mi pokušava ostati trudna već godinu i pol i do sada im nije uspjelo. Bili su kod travara im on joj je dao Macinu travu. No nije joj ništa rekao što se tiče uzimanja pa je malo pogledala po internetu i sad više ništa ne zna. Dali je smije uzimati kad je ovulacija ili ne, kad je menstruacija (...) !?
Na svakoj stranici drugačije piše i više joj ništa nije jasno. Jedino što je svugdje jednako je to da čim se ostane trudan mora se prestati piti.

Dali je koja od Vas koristila, tj. pila taj čaj i kako?
Hvala

_____________________________

Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete ... Marijo <3

Naša mala čudo( višta ) ... Iva <3 Rocky
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Macina trava
19.3.2013 7:51:55   
daxy
Ja ju pijem,ovako se koristi: Ujutro i navečer jednu čajnu žlicu marulje (macine trave) preliti s 2,5 - 3 dcL kipuće vode. Ostaviti da poklopljeno stoji 5 min,te procjediti. Piti čisto,bez ikakvih dodataka,ništa limun,ništa med. Ne piti za vrijeme menstruacije,jer pojačava krvarenje. I da,kad se otkrije trudnoća,prestati. To je to. I kad ju kupuje nek ju traži pod imenom marulja ili tetrljan,jer pod macinu travu mogu podvalit svašta. Sretno.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu medoKartonski)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Macina trava
19.3.2013 8:48:14   
PinkyFunkyBirdy
Slažem se sa svime što je daxy napisala, ali bi htjela dodati da neka ne pije nakon ovulacije jer ako nije dobro u trudnoći onda nije čaj dobar niti od začeća. Znači pije se od prestanka menge do ovulacije.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Macina trava
19.3.2013 9:51:00   
daxy
Pinky dobro da si komentirala. Pročitala sam i ja da ju treba prestat pit kad se otkrije trudnoća,pa sam se zapitala. Razmišljala sam o tome da prestanem sad pit marulju jer mi je ovulacija bila jučer. Jeli vrkuta "sigurnija" za ovaj drugi dio ciklusa,odnosno za bebu ako dođe do začeća? Čula sam da vrkuta pomaže i kod bolnih menstruacija,pa bih voljela osigurati i tu mogućnost ako dobijem user posted image da me manje boli. Sad sam u nedoumici jer mi je prodavačica rekla da trebam pomalo "uvodit" čajeve? Da pričekam sljedeći mjesec?

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Macina trava
19.3.2013 12:12:17   
PinkyFunkyBirdy
Draga, većina žena kombinira ta dva čaja i to na način da od kraja menge do ovulacije pije samo marulju (ili u kombinaciji marulju i vrkutu), a od ovulacije samo vrkutu pa sve do kraja menge. Marulja povećava sluz i pomaže ovulaciji, a vrkuta jača maternicu, povećava progesteron i zadržava trudnoću na taj način, a ujedno svojim djelovanjem smanjuje simptome PMS-a i smanjuje grčeve za vrijeme menge.
Moj savjet ti je da počneš s vrkutom već ovaj mjesec. S njom stvarno ne možeš pogriješiti i ima samo pozitivne utjecaje na ženski organizam. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Macina trava
19.3.2013 13:08:11   
daxy
Poslušat ću te. user posted image Sve mi je ovo novo,još se snalazim. Hvala ti. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Macina trava
19.3.2013 13:16:04   
očajnica
Ja sam u prvom dijelu ciklusa i pijem od prvog dana kombinaciju vrkute,marulje i propolisa i menstruacija mi je bila jednaka kao i prije,ništa obilnija nego inaće... a nakon ovulacije ću samo vrkutu piti...pa šta bude..user posted image

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Macina trava
19.3.2013 17:48:58   
medoKartonski
Hvala Vam ... brze ste, svaka čast! Držim njima i svima kojima treba fige da što prije dobijete plusiće :*

_____________________________

Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete ... Marijo <3

Naša mala čudo( višta ) ... Iva <3 Rocky

(Odgovor članu očajnica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Macina trava
10.6.2013 21:38:39   
FIGICA FIFINANKICA
pila i nju,ogavna jea rezultati i nisu bili neki, više mi je pomogla kadulja

(Odgovor članu medoKartonski)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Macina trava
10.6.2013 21:40:31   
anne
macina trava je isto što i matičnjak?
Ili ne?

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu FIGICA FIFINANKICA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Macina trava
11.6.2013 8:47:01   
PinkyFunkyBirdy
Ne, macina trava je marulja i služi za povečanje plodne sluzi, a matičnjak je čaj za smirenje. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Macina trava
21.8.2013 15:58:13   
perlica55
Curke, taman pijem svoju prvu šolju
Macine trave, ODVRATNA je user posted image
Vrkutu pijem od nove godine (pravim pauzu za
vrijeme menge, jer sam prvi mjesec jaako krvarila)
od danas krećem i sa macinom do O, pa od
O do M Vrkuta.. možda budemo
imali više sreće user posted image

Ako je još koja cura uzimala čajeve, molim
da javi da li su pomogli... Hvala!!


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Macina trava
25.9.2013 14:29:28   
nita19
Ta famozna Macina trava se zove Marrubium Herba, ili Marrubium Vulgare.
Ružna je za piti, pa je pijem hladnu. Odlično reguliše ciklus i pomaže otvaranje grlića i povećanje sluzi. Otuda i to da poslije O ne treba da se pije, jer tad grlić treba da se zatvori ( i sačuva user posted image  ako je tamo)...
Meni ne pomaže ni nakon godinu dana, ali imamo loš spermiogram. :S
Preporučujem, ne možete ništa izgubiti.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Macina trava
2.10.2013 18:08:17   
malo sunasce
Cure moja,ja sam nova user posted image ali me ova tema itekako zanima,pa se nadam da ce neko uskoro odgovoriti - vidim spominju se marulja,vrkuta, ali mene zanima domaca macina trava ubrana sa nasih polja,da li isto djeluje na organizam.Kazu treba je piti umjesto vode,a sta je sa tim danima ovulacije? hvala i sretno onima koji se trude user posted image user posted image

(Odgovor članu nita19)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!