|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:07:03   
chrna
Plavo oko ja sam radila svašta, hormone od 3-5 dc, pa hormone štitnjače, pa inzulinsku rezistencije ili ti ga ogtt, pa AMH, pa HSG, papa test, cervikalne briseve, onda u petrolej rh faktor i kg, hiv testove, to je morao i m radit + babakteriološka analiza ejakulata i spermiogram. Krenuli krajem 11 mjeseca i 20.01. smo imali sve nalaze, i onda dalje ideš na dogovor dali aih ili nešto drugo to ti doktor odredi. Ja sam slom živaca dobila dok sam to sve prikupila, a ni sad.mi nije lakše dok čekam user posted image

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:11:37   
plavo oko
u ima toga dosta,,kakav je tvoj hsg bio bolan ili ne?sad sam citala da se radi hsg i nesto sto te rezu pa ti nesto guraju kroz trbuh..nadam se da se to ne treba radituser posted image ..to sto si ti radila su sv evise manje pretrage krvi ne? osim briseva i tog hsg-a?

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:22:56   
chrna
To kaj te "režu" je tkz. dirling jajnika, to još nisam radila a nadam se da neću niti trebati. S obzirom da imam policistične jajnike,postoji mogućnost da ću i to trebat raditi. Al za sada ne. Dakle sve je iz krvi osim papa testa, i briseve. M nije trebao briseve radit a ovo kaj je radio je isto iz krvi i iz uzorka sperme. HSG sam radila rendgentski u općoj bolnici Zabok 6 dc jer se to radi odmah poslje m, i to me nije boljelo s obzirom da su mi jajovodi oba prohodna i maternica normalnog oblika i veličine, ALI mislim da me nije boljelo iz razloga što me dr.pitao kako podnosim bol. Ja sam mu odgovoriila pa i ne baš dobro al s obzirom da moram napraviti hsg morat ću izdržati. Onda je rekao sestri dajte joj u venu apaurin i još nešto zaboravila sam kaj. Uglavnom od te famozne inekcije mi se malo zaljuljalo u glavi a dolje sam samo osjećala pritisak, mrvicu me boljelo al ništa nenormalno, ali kad sam završila morala sam 2 sata bit kod njih na odjelu zbog tog nečeg kaj su mi dali da me ne boli. Bila sam malo nadrogirana, hihihihi super osjećaj :D
Ali sam nakon pola sata ležanja došla do sestre i rekla ja bi doma. Ona mi je dala nalaze, izvadila kanilu (iglu iz vene) i ja ljepo otišla. Dečko je vozio natrag u zg tako da nije bilo problema.
Inače HSG u zg ne radi niti jedna bolnica, a privatno ti je 1500 kn cca.

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:25:48   
plavo oko
znaci taj hsg cu morati raditi negdje privatno? kako traze taj nalaz a ne radi ni jedna bolnica?

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:28:19   
perlica55
Moram se malo uključiti u raspravu user posted image
Plavo oko, ne trči pred rudo.... Treba ti jedan ciklus za spolne hormone,
još jedan za HSG....
Kad dobiš nalaz sp hormona, ak imaš papu i briseve, odi na VV...
Bude ti G napisao ostatak pretraga i eventualno HSG ak nalaz TM bude
dobar....
Spermiograme koje je TM radio, dal su ovo cifre spermija po mililitru
ili u cijelom ejakulatu user posted image


< Poruku je uredio perlica55 -- 1.2.2015 16:29:36 >


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:34:49   
chrna
Perlica nebi se složila s tobom. Niti jedan nalaz,se ne radi na svoju ruku. Dakle kad dođeš na humanu lijepo ti objasne kaj ti za kaj treba. I zbog čega. Meni je dr.napisao hsg???? I ja sam ga na svoju ruku napravila, pa se ispostavilo da bi ga ovako i onako morala ići napraviti prije bilo kojeg načina potpomognute. I zakaj bi radila spolne jedan ciklus hsg drugi ciklus ako si može sve riješit odjednom, mislim po meni je to samo dodatno trošenje živaca i vremena provedenih pod živčanozom. Al oke. Svatko ima svoje mišljenje.

Hsg su nekada radili u bolnicama u zg a sad navodno nemaju reagensa pa zato ne rade. Tako sam čula

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:34:58   
plavo oko
zasto mislis da trcim pred rudu?.ja pitam kako sta ide?da idem na VV samo cekamuser posted image da dođe da mogu vadit hormone a onda sta mi dokt napise dalje...koliko vidim sve je u mililitru..androlog je rekao da je nalaz dobar i da s njim nema problema..ja nista necu raditi dok mi dokt ne napise

< Poruku je uredio plavo oko -- 1.2.2015 16:37:32 >

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:41:42   
chrna
Hsg možeš raditi i u zaboku na uputnicu. Naručiš se telefonom i to je to. Naruči se ako znaš kad ćeš dobit m za spolne hormone jer ti se za njih čeka mj dva, hsg te odmah naruči s obzirom na m kad ćeš dobiti. Uostalom po meni je bolje se nnaručit pa odgodit nego čekati sljedećih 6 mjeseci rezultate pretraga

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:45:52   
plavo oko
znam.ali mi je malo bezveze se narucivat kad ne znam ni sto trebam...a mozda ima i to za raditi negdje blize meni tu...imamo jednu privatnu polikliniku pa vj to tamo rade..budem sve vidjela nakon pregleda kod dokt

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:50:55   
chrna
Dobro to isto stoji. Ja sam prvo radila hormone od 3-5 dc onda su mi rekli kaj dalje. A od kuda si. Mislim da hsg rade u sisku u bolnici ak se ne varam. Mislim ja sam takva, ja bi da je to sve još jučer gotovo pa sam se požurila s nalazima i pretraga koliko god je to bilo moguće 🙆

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:52:52   
plavo oko
ja sam iz daruvara...tako cu i ja napravit prvo hormone pa polako dalje

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 16:56:24   
chrna
Ma to ti je i najbolje. Ja sam malo nestrpljivo pa nemrem baš mic po mic jer bi valjda odustala, al ajde više manje sam nalaze brzo riješila

(Odgovor članu plavo oko)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:08:08   
hipo
Cure, mislim da postoji razlog radi kojeg doktori idu korak po korak.
Npr. Ako brisevi nisu ok, ne moze se raditi hsg, a time ni aih.
Mora se lijeciti. Dok nije cisto, nema dalje. Jer ako se ne zalijeci, bakterije se postupkom inseminacije samo sire dalje.
Hormoni se ne cekaju mjesecima, na VV sam ih radila onaj ciklus kad sam nazvala. Prvi dan menge, zvala, za par dana vadila krv. Nalazi su bili gotovi unutar istog ciklusa, isto kao i brisevi.
Hsg u bolnicama i reagensi, nekad ima, nekad nema. Treba se raspitat. Ako imaju reagensa i nije guzva, steta placat 1500 kn.
Ono "rezanje" za utvrdjivanje prohodnosti jajovoda je laparoskopija, to se radi samo ako se postupkom zeli jos nesto drugo rijesiti. Znaci par rupica na skembi.




_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:13:35   
chrna
Laparoskopija nije samo za utvrdivanje prohodnosti jajovoda nego i da se izbuse rupice po jajniku da bi se smenjio broj nedozrelih folikula tj.cista.
hipo dali ti znaš dal postoji mogicnost da ti nakon klomifena ipak ne naprave aih iz nekog razloga?????

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:21:46   
hipo
nisam rekla da se laparo radi samo radi tog razloga
to nisam ni mogla rec jer su meni radili laparo radi micanja mioma, ona je spiminjala rezanje u kontekstu jajovoda-odatle mohe objasnjenje
laparoskopiha inace sluzi za svasta, ne samo zenske tegobe

mislim mogu ne radit AIH ako imas previse folikula

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:25:04   
chrna
Meni radili laparoskopiju ali zbog micanja zucnjaka ☺tri rupice.
Ok znaci samo ako imam previse folikula. Hvala na odgovoru

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:29:56   
hipo
nisam rekla da je "samo"to razlog
mozda ima jos razloga, nisam MPO doktor, za ovaj razlog sam cula, to ne znaci da nema jos koji
stavi i to na papiric za dr. Tomica user posted image


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:32:13   
chrna
Haahahahah morat ću, nema mi druge ;)

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:54:31   
perlica55
Chrna, ma s čim se ne bi složila user posted image
Kaj sam ja nešto krivo savjetovala u postu prije...
MPO vode imaju red i taj red vodi MPO G il MPO tim.
Plavo oko, neki MPO G taže jedne pretrage, neki sasvim druge...
Opet ponavljam, jer mi se čini najpametnije, budući si pisala da ovaj ciklus
radiš hormone, kad dobiš nalaze, odi na VV i vidi kaj će ti MPO G napisati da
trebaš napraviti....
I ja sam u MPO vodama i znam kaj velim...
Evo moj primjer, naručena sam bila na HSG, al je nalaz MM bio loš,
tak da je MPO G otkazao HSG...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 17:59:28   
chrna
Sorry napisala sam kasnije ako nisi vidjela, da sam ja neke stvari napravila na svoju ruku jel mi se nije dalo čekati da me se pošalje na to. Naravno da sve ima svoj red i kako stvari trebaju ic.
Opet ponavljam malo sam se krivo izrazila s tim "nebi se složila " jer ja sam takva, nestrpljiva i sve me to psihički ubija tako da sam napravila sve. Možda nešto kaj i Nije trebalo, al to sam ja. Moj bed, jezik mi brži od pameti. user posted image

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 21:32:30   
daxy
Prsti su vam svima brži od pameti!

Držite se teme il ću brisat postove!
Ovdje možete pisat o inseminaciji i stvarima vezanima uz inseminaciju!

Za chatanje i prepirke imate odbrojavanja i privatne poruke!!!



_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 21:44:27   
chrna
Rekla, ispričala se. Sorry nisam znala da se treba pitat za dozvolu! Neću više smeta, lijepo sam se ispričala al očito se isprike ne uvažavaju.
Još jednom sorry.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 21:54:28   
daxy
IZVORNA PORUKA: chrna

Rekla, ispričala se. Sorry nisam znala da se treba pitat za dozvolu! Neću više smeta, lijepo sam se ispričala al očito se isprike ne uvažavaju.
Još jednom sorry.


Briga mene za vaša neslaganja.

Stvar je u tome da se tema zove AIH-inseminacija i nema se na njoj šta pisat osim o inseminaciji i stvarima vezanim uz inseminaciju. Vi ste nakupusali svega i svačega i sad se ono bitno pogubilo.

Upozorila sam vas,a sljedeći ću put brisati postove.
Chat preselite na odbrojavanje ili na temu o kojoj želite raspravljat.
O s-gramima na s-grame,itd,itd,...

Ovdje možete poželjeti sreću,pitat šta vas zanima o IUI ili raspravljat o samom postupku i potrebnim pretragama za IUI.


< Poruku je uredio daxy -- 1.2.2015 22:50:09 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu chrna)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: AIH-inseminacija
1.2.2015 23:10:06   
perlica55
Pokušala sam plavom oku objasniti da sluša samo i isključivo MPO G,
mi na forumu nismo stručnjaci, možemo dati savjet i to je to..
Sve kaj joj treba za IUI ili IVF bude joj napiso MPO G na konzultacijama...
Sorry daxy, briši kaj ne treba biti tu...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: AIH-inseminacija
11.2.2015 10:11:03   
hipo

IZVORNA PORUKA: hipo

Naš prvi AIH
Bolnica: KBC Sestara milosrdnica, Vinogradska
Doktori: dr. Bolanča i dr. Tomić
Dijagnoza: idiopatska neplodnost, sve testove koje smo radili, bili su u granicama normale

3-7 DC 100 mg Clomiphene (uzimala svakih 12 h po jednu od 50 mg)
9 DC UZV: desni jajnik: 21 mm
lijevi jajnik: 15 ,,m 20 mm
endometrij 8 mm
9 Dc štoperica, Ovitrelle navečer u 22 h
11 DC AIH u 11:34 user posted image

Reakcija na Klomifen: -2. dan uzimanja tableta (4DC) jaka glavobolja i mućnina (ne nužno izazvane (samo) Klomifenom
-7 DC pritisak u dijelom dijelu trbuha, sa lijeve i desne strane
- 8-9 DC pika jako lijevi jajnik, prestaje ujutro 10DC
- od 3 dana zimanja tableta (5DC) lagani valunzi, skroz lagani, navečer i po noći

DAN POSTUPKA:
Muž dao sve od sebe u 7:20, uzorak predan u 8:10, sestra ukucala u komp podatke koji su joj falili.
Otišli na kavu do 10:30.
Čamimo Čekajući u Čekaoni.
Čekanje ovisi o broju aspiracija i transfera koji imaju prednost i obavljaju se prije AIH-a.

Sestra me dopratila do male sale u kojoj su UZV, još neki aparatići, ormari, lampa za bolji doktorov pogled i stolac za postupak (isti ko u svakoj gin ambulanti).
Rekli mi di da odložim svoje stvari ida sjednem i pričekam.
Dolaze sestra, doktor i biologica. Svi ful ljubazni, maksimalno pozitivni, nasmiješeni...sve najbolje...
Kažu da legnem, doktor mi stavi ono metalno čudo koje stavljaju za PAPU, provjeravaju dva puta kako se zovem ja i kako muž (koji čami čekajući u čekaoni) sestra predaje dokoru ono usko i tanko što izgleda ko injekcija a u čemu se nalaze sjajni kandidati iz muževog uzorka.
I onda u sekundi gotovo, prije nego sam trepnula.
Osjetila sam samo umetanje onog metalnog uređajčića, ovo ostalo ništa.
Ostala sam ležati na tom stolcu, sestra mi je desnu nogu prebacila uz lijevu, bile su blago savijene noge u tom lijevom držaču za noge. Ležala još 15 minuta, obukla se i išla opet čamit čekajući u čekaoni da doktor ispiše otpusno pismo.
Znači nisam se dizala, odlazila u neku drugu prostoriju, ostala sam na mjestu mirovat gdje su napravili AIH. Kad su završili, pozdravili su se, zaželjeli sreću.
Prostor je nov, čist, bez prigovora, osoblje fantastično. Tretman bez zamjerke. Svaka im čast.
Biologica je rekla da je zadovoljna uzorkom jer ima puno progresivnih spermića.
Kad je dr. natipkao otpusno pismo, sestra nam ga je donjela uz uputu što dalje.

Od tog istog dana, znači kad je bio AIH uzimam Dufastone, a propisane su tri tablete dnevno, 3x1. 14 dan nakon AIH-a moram vaditi betu i nazvati ih da im javim rezultat.
Biologica je rekla da budemo u akciji večeras i sutra ujutro tako da pošaljemo pojačanje dok su jajašca još zainteresirana.

AIH je napravljen 37,5 sati nakon štoperice.
Nadam se koliko i svaki mjesec bez stimulacije. Nada umire zadnja.
Ovo pišem neka 4 sata nakon AIH-a, nemam nikakvih smetnji, nekih pol sata sat sam nakon aih-a osjećala neku napetost, slično kao nakon akcije ako je bila dulja apstitnencija pa je uzorak obilniji.
Nakon štoperice nisam krvarila (pišem jer je tinčy javila gore da je ona imala što nije čudno, to se javi i bez štoperice kod obične ovulacije).
Štopericu si nisam htjela dat sama radi neke glupe paranoje da ću nešto krivo napravit.
Išla sam na hitnu, jer su mi na MPO rekli da imamo na to pravo. Tako da sam pozvonila, dala sestri pikalicu, boc u špekec na škembici i trk doma.



Dufiće sam pila 3 puta na dan, u 7, 15 i 23 h.
-Cice su mi jako narasle, puno više nego inače, bolile skoro stalno, bradavice pekle za poludit.
-iscjedak mi je bio drugačiji nego inače, ne kremast nego više vodenast da sam stalno mislila da sam se upiškila
-6DC sam osjećala jake bolove neka 4 sata, drugačije od menstruacijskih, neko žarenje i rastezanje i pritisak
-menstruacijske grčeve sam imala sve skupa 3-4 puta između 7-14 dana poslije ovulacije, kratki i lagani, inače u odbrojavanu krenu 7DPO i pojačavaju se
-jedan dan sam bila luđa i živčanija nego inače, neizazavana ničim, iz čista mira sam grizla sve oko sebe

14 dan nakon AIH-a beta je negativna.

Još jedan ciklus iza mene, još jedan ciklus bliže cilju!user posted image user posted image user posted image Nema predaje!

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!