|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hoću bebu
19.7.2008 0:00:10   
Elena
Wukovaraka tako mi je drago sta si nama podjelila tu radosnu vjest da si sada vecuser posted image user posted image user posted image user posted image Cestitam od srca i ja se nadam da ces i ti leptircic uskoro nam javiti kako cekate s mm novog clana,samo tako nemoj odustati i dogodice se i to,vjerujuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: hoću bebu
28.7.2008 12:40:05   
mlada mama
evo vidis ja sam mlada mama, meni se prva trudnoca desila slucajno,kad sam se najmanje nadala, sve mi je tad krenilo na bolje, bolji posao bolji stan....i onda skuzim da sam trudna neopisivi sok!!! a sad kad smo odlucili na drugo(mlada sam)ali ne zelim napraviti preveliku razliku medju djecom nikako da upali. Ja sam vec i robicu pripremila,ali nista, morat cu ponoviti metodu s prvim,usredotociti se na nesto sasvim drugo i mozda upali

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: hoću bebu
29.7.2008 6:14:14   
Wukovarka
Svaka cast ako si tako mlada!
Zelim ti da sto prije budes user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: hoću bebu
29.7.2008 11:54:19   
tinka
prošao još 1 mjesec, nadam se da će ovaj biti user posted image ..previše sam opterećena s tim..al jednostavno ne mogu si pomoći...stvarno jaaaaako želim bebicu...

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: hoću bebu
1.9.2008 17:47:34   
Pollly
Pozdrav svim sadašnjim i budućim mamama! user posted image Jako mi je drago sa sam naišla na ovu stranicu i forum i da mogu s nekim razmjenjivati svoje stavove i probleme.

U vezi sam već skoro tri godine (za Božić će biti 3) i imam predivnu ljubav, zaista smo srodne duše. Tek ovo ljeto smo odlučili voditi ljubav (i meni i njemu prvi put), nekako smo htjeli znati da nam je ljubav prava (zvuči malo otrcano...) i bilo je predivno. Ja pijem Yasmin tablete (makar bi ih najradije prestala piti) i trudim se piti ih redovito. No u zadnje vrijeme mi se svašta mota po glavi. Dragi i ja često pričamo o djeci i uvijek primjetimo kad neka slatka beba prođe kraj nas i već smo par puta rekli kako jedva čekamo bebu. Međutim, nama je samo 18, 19 godina i znam da u današnje vrijeme mnogi prvo žele završit faks, vjenčat se, imat malo vremena za sebe... pa tek onda beba. A ja imam neku ludu želju sad zatrudniti i imati predivno malo biće u sebi, brinuti se za njega 24 sata na dan, uživati u plodu naše ljubavi...

ALI, ja sam skroz čudna zadnjih tjedan-dva, možda i duže. Za početak, prošla menstruacija mi je bila jako kratka, svega 3-4 dana i kao da ju ni nisam imala, bila je više smeđkasta nego crvena. Često osjetim nekakve grčeve/probadanja u području jajnika, slično kao dok trebam dobim menzes. I nekako mi se čini da češće mokrim, makar mi se to i prije znalo događati. Često sam nervozna, i plače mi se bez razloga, i živciraju me nepotrebne stvari. I, ZNAM DA ĆE OVO ZVUČATI GLUPO, imam neki predosjećaj da bi mogla biti trudna. Onak, osjećam se drugačije. Možda je to tako jer bi voljela biti trudna, pa si umišljam... Ne znam...


Šta vi mislite?


p.s. znam za mnogo primjera gdje su mlade djevojke rodile i bile jako sretne, makar je malo teže financijski, ali mislim da je svako vrijeme idealno za bebu ako su budući roditelji spremni.

(Odgovor članu tinka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: hoću bebu
1.9.2008 17:53:22   
Ruža
Pollly dobro nam došla!user posted image
Imaš krasne želje i ne vidim razloga zašto ih nebi ostvarila. A dali si trudna najpouzdanije ti je kupiti test, imaš ih i za 20_tak kuna u ljekarnama i pouzdani su isto kao i skuplji.
Jel radite ti i dragi ili ste školarci?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: hoću bebu
1.9.2008 17:55:37   
Wukovarka
Dobro nam dosla Pollly..
Nikada nije rano za bebu, ako ste oboje stvarno spremni.
Ja sam pila Jasmin i zastita mi je trajala mjesec dana nakon prestanka uzimanja...ali najsigurnije je da kupis testic pa provjeris

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: hoću bebu
1.9.2008 17:58:36   
maja
IZVORNA PORUKA: Pollly

mislim da je svako vrijeme idealno za bebu ako su budući roditelji spremni.



u poptunosti se slažem!!! Pollly, dobro nam došla i želim ti svu sreću da si trudna pošto to tako jako želiš!


_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: hoću bebu
1.9.2008 18:00:17   
noemi
dobro došla polly user posted image
za bebu goin nisu važne važna je spremnost ako se ti osjećaš spremno onda ti želim puno srećeuser posted image

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: hoću bebu
1.9.2008 18:13:23   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: Pollly

nekako smo htjeli znati da nam je ljubav prava (zvuči malo otrcano...)
 Otrcano??? Zvuci predivno user posted image  Dobrodosla i zelim ti puno srece i bebu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: hoću bebu
1.9.2008 19:59:48   
mlada mama
polly i ja sam rodila sa 19,i mogu ti reci da sam presretna sto je tako,sada imam 21 i voljela bih opet bebicu.user posted image
nikad nije rano,ako to zelite,samo sto mm je bio ipak stariji od tvoga i imao je dobar posao pa nas financije nisu zabrinjavale,a,ako odlucite ili,ako jesi trudna i da zapne sigurno ce vam netko pomoci...a te promjene sto osjecas vrlo lako mogu biti nuspojava uzimanja tableta ili si si stvarno od velike zelje malo umislila,a mozda si i trudna,kupi test pa nam javi!!! dobro nam dosla

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: hoću bebu
1.9.2008 20:28:33   
Pollly
Od srca vam hvala svima! Jako mi puno znači što imam podršku žena koje imaju slična iskustva i stavove. user posted image user posted image user posted image Zaista ste me usrećile ovakvim odgovorima. user posted image user posted image

Ovako, moj dragi i ja oboje studiramo (tek smo prva godina, dakle nismo ni počeli studirati), a on je jako pametan (nije da se hvalim... user posted image ) i od trećeg srednje dobiva stipendiju oko 2 700kn na mjesec i do sad je jako malo trošio, dakle ima zaliha, a ja živim u velikoj kući i imamo stan u potkrovlju koji iznajmljujemo, ali u svakom trenu bi se mogli preselit gore. Tako da zapravo i nismo u nekoj teškoj situaciji. A i ja radim svako ljeto (tako i ovo) i imam ušteđevine.

Trebam za par dana dobit hmhm pa ću vidjet, ako je ne bude, kupujem test. Makar su šanse gotovo nikakve iako sam nekoliko puta zaboravila piti tablete, uzela bih ju nekih 15-20 sati kasnije (slučajno), no s obzirom na moje želje i osjećaj, nikad se ne zna...

A porazgovarat ću s dragim i ako oboje odlučimo imati bebu, prestat ću ih pit. Nadam se samo da ako se to dogodi, roditelji neće radit probleme... Njegove nisam nijednom upoznala i po njegovim pričama, nisam im draga... A ja imam samo mamu, tata mi je pokojni, no ona je dobra.

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: hoću bebu
1.9.2008 22:42:02   
mlada mama
pa cuj moj savjet,ako je situacija takva,bolje upoznaj njegove prije nego ostanes trudna,mozda promjene misljenje,a i mami svakako reci sto zelis,planiras da joj ne bude sok,a i ona ce te znati savjetovati.. djete je velika obaveza i puno para treba za bebu,dok kupis kozmetiku,robicu,poslike kasice sokice,cipelice....razmisli malo,ne zelim te obeshrabiti,ali tako je touser posted image

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 88
   [Brisano sporočilo]
1.9.2008 23:54:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu mlada mama)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: hoću bebu
2.9.2008 0:13:56   
Candy
Polly dobro nam došla user posted image user posted image user posted image !

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: hoću bebu
2.9.2008 10:19:09   
Pollly
Mlada mama, znam ja sve to. Pa ne bi razmišljala o tome da ne znam što sve treba i koliko pažnje, vremena i truda iziskuje jedno maleno biće. Sestrična mi je rodila prije godinu i pol i ja stalno kad god mogu odlazim kod nje igrat se s njenom Dorom jer je premedena i već puno priča i trčkara, ma ne mogu vam opisat koliko mi je prelijepo družit se s malim čovjekom. user posted image Ona je slučajno ostala trudna, makar su već planirali vjenčanje, i nije nijedno imalo posla, a sad su odlični roditelji i jako su sretni.

Hmm, a ovo s mamom, znam ja da će ona prvo reć da treba završit faks, nać posao, radit godinu-dvije i tek onda planirat bebu. A šta ja mogu kad mi se po mislima stalno mota trbuščić, pelene, plakanje, dizanje po noći, šetanje, kupanje, presvlačenje... Nemate pojma koliko to želim. user posted image user posted image user posted image user posted image

A njegovi... to je sasvim druga priča... Tako su čudni i pomalo konzervativni, uopće moju ljubav ne pitaju za nas, za mene, nije ih uopće briga s kim je i gdje. Tako da sumnjam da na njih mogu računati, u bilo kom smislu. Čini mi se da bi bili sretni da ga se riješe. user posted image Po njegovim pričama, kao da mu i nisu roditelji. Dok njegovog mlađeg brata dižu u nebesa i stalno mu ugađaju... A šta ćeš, ima svakakvih ljudi.

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: hoću bebu
2.9.2008 10:51:19   
FIONA
Polly dobro došla ti k nama...
Kaj se limača tiče moram se složiti sa mladom mamom... to što ti je sestrična rodila ne znači da znaš što je beba... to uz što je velika obaveza i odgovornost je nešto što je uz tebe 24 sata na dan 7 dana u tjednu... to je biće koje te neće pitati da li si umorna ili imaš ispit, da li želiš van s curama na kavu ili prošetati po dučanima...neke bebe to mamama dopuštaju a neke su nestašne i ne dozvole...
Kaj se love tiče, pričekaj koji mjesec dana i prošeči po dučanima da vidiš što bi bebici kupila od onoga što moraš... piši si na papir a kada zbrojiš molim te sjedni na stolicu.. ja radim, moj muž radi, vjeruj mi stara da nema staraca od mog muža i mojih ne znam kako bi platili režije, kupili hranu, kupili sve što treba za bebača, platili kredit jer tko ga danas nema i na kraju tučem se po glavi gdje je nestao novac!!!
Mislim da ono što znaš da će ti mama reči je ipak prava odluka, uostalom da li vi živite već zajedno... ja sam šest godina živjela sa frajerom dok se nisam odselila i skužila da nije za mene ni pod razno i udala se za divnu osobu koja mi ispunjava život!!! Premlada, neiskusna, neproživljena...to sam bila ja sa 18 kada sam se odselila kod bivšeg...probaj se nači tu njegdje to ti je moj dobronamjeran savjet od srca!!!  A kaj da na faksu upoznaš nekog tipa koji je ono što sanjaš, nemoj reči nema šanse ja sam to pričala pa gle me danas... Želim ti sreću kakvu god odluku donjela ali savjet koji si tražila bio bi PRIČEKAJ SA TAKO VAŽNIM ODLUKAMA KOJE MJENJANJU ŽIVOT!!!

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: hoću bebu
3.9.2008 8:49:02   
Pollly
Već dulje razmišljamo da počnemo živjet skupa jer se svaki dan vidimo i skoro sve obavljamo zajedno, on ide sa mnom kad moram vadit krv, često mu znam javit da mi donese uloške ako mi slučajno nestanu, dok je bolestan idem s njim doktoru, vodimo njegovog mlađeg brata na turnire po Hrvatskoj, već više od 2 godine mi se ponašamo praktički kao muž i žena, samo što još ne živimo skupa. Znam da su vaši savjeti dobronamjerni, i HVALA OD SRCA ZA TO, još ćemo dobro razmisliti i promisliti kakve su nam mogućnosti za bebu. No htjela bih reći, da unatoč mojih 18, i njegovih 19 godina, mi smo skupa prošli trnje i kamenje, sreću i tugu, uspone i padove. Ne znam kako bi opisala tu ljubav, ja neprestano mislim na njega, a kad smo skupa, sve je tako savršeno, uživamo u svakom trenu, a od kad smo počeli vodit ljubav, osjećam da smo se još više povezali i zbližili. Jednostavno se toliko volimo da je to neopisivo i znam da ne bih mogla voljeti nikog drugog. (bilo je par slučajeva kad su nas htjeli rastaviti, prošla sam to iskušenje)

Iz iskustva znam da je život prekratak, i da nije sve u tome da se završi faks, nađe posao, ili kako kažu mnogi, da vidim dal sam spremna za dijete. Mislim da moje konstantno razmišljanje o tome kako bih bila sretna da imam bebu i kako bi se obožavala brinuti za nju, maziti je, uspavljivati, kupati, ma jednostavno osjećam da bih to itekako mogla i htjela. Ja ne volim izlaziti, ako idem igdje van, to je kino, kazalište, šetnja po gradu, koji put na večeru negdje, no najviše moja ljubav i ja idemo na Sljeme, po Jarunu, u prirodi uživamo i smetamo skupa. Tako da nam beba ne bi ništa uskratila. Bilo bi nam savršeno da ju dobijemo.

Oprostite što toliko pišem, ruke mi samo lete po tipkovnici... user posted image A i voljela bih da ne mislite da je to samo moj hir ili trenutna želja, ja o tom mislim već godinu i više, a i moj dragi. I nismo obični tinejđeri, unatoč godinama.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: hoću bebu
3.9.2008 9:09:30   
FIONA
Polly draga sve ja tebe razumijem od riječi do riječi ali to sam ti ja sve prošla... i ja sam imala princa na bijelom konju koji me izbavio i odveo u naš mali kutak di smo mi bili samo mi... taj princ kad počne prditi za stolom i čarape ostavljati uokolo, kada je neobrijan i nije raspoložen ići sa tobom nikuda jer je rađe doma više nije princ nego pravi muškarac, osoba koja se "nažalost" ponaša nekada i tako... izlasci, pa tko kaže da ti moraš izlaziti do svoje 25 a onda stop i biti ozbiljna... stvar je u tome što ne znaš tko je osoba koju voliš dok ne počneš živjeti pod istim krovom... kada ga upoznaš bolje tući češ se poglavi ne zato što ga manje voliš već zato što tvoja percepcija idealnog braka, veze ili što god nije ono što smo sve mi mislile... ja sam se udala sa 25 godina, dijete čekam u 26-oj, MM ima 28 i ponekad navečer gledamo moju škembu i ulovimo se pred prvim pravim izazovom...nema više ideš mi na živce ja idem van prošetati i razbistriti glavu... ili danas je tekma i spavam kod frenda da ne vozim po gasom!! Nema više toga jer naš mali anđeo određuje gdje će tko biti, kada i sa kim... mali život biti će u našim rukama a mi ga moramo naučiti ama baš sve... Polly, ne radi se tu o ljubavi i sreći, zapravo i da jer bez toga veza ne uspijeva ali jako je bitno životno iskustvo... kažem ti 6 godina pod istim krovom ali ja tog čovjeka nikada nisam upoznala... odgajala mu djecu, bili kao mala obitelj, nas dvoje kao u braku... sada kada upoređujem sebe i svoje postupke i odnose prema toj osobi... nije isto... ja bi ti se uvredila kad bi mi netko rekao "draga moja ne znaš ti što je to život, još si premlada"... znam da ti bum digla živac ali upravo to ti govorim... Ne živite zajedno, ne radite i niste završili školovanje, nemate riješeno stambeno pitanje i predpostavljam tek friško položili vozački!!! Vi još niste ništa proživjeli a htjeli bi dijete!!! ALOOOO!!!!
Pollyć, to je ipak na kraju vaša i samo vaša odluka ali moj prijateljski savijet... volite se i dalje tako jako ali sa bebačem nemojete žuriti!!! Beba nije igračkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: hoću bebu
3.9.2008 11:22:17   
anne
Polly kud se žuriš?
Ja sam se vjenčala sa samo 20 godina. Svi su mislili da sam trudna, no nisam bila. Čekali smo 3.5 godine. Ja sam htjela odmah no MM je htio malo uživati sam samnom. To nam je bila odlićna odluka. Dijete te zbilja ogranići i život ti nekako stane dok malo dijete ne naraste.
Pričekajte, uživajte, putujte. Nikad više nećete biti tako lijepi i mladi - iskoristite to.user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: hoću bebu
4.9.2008 2:58:47   
Krky
Draga Polly, evo da te i ja pozdravim i poželim ti dobrodošlicu. Odmah ti moram reći  da je prekrasno sve o čemu pišeš i vjerujem da bi oboje bili krasni roditelji i svom bebendusu dali ono najbolje od sebe. Ne kaže se bez razloga da se sve može kad se hoće, i škola i faks i posao i brak i beba. Ali dok ne probaš sve zajedno, ipak ne znaš. Da ti dodam i malo svog iskustva: bili smo također mladi, iako ne kao vi (22/23), oboje na faksu, izvrnuli smo sve što smo mogli, iako smo planirali i zrelo razmišljali o braku (kad završimo faks, vojsku, nađemo posao...). Naš raspored je bio: beba, vjenčanje, faks, druga beba, faks uz posao, diplomiranje, vojska, posao na određeno...i nakon puuuno vremena normalan raspored:stalan posao, bebe...Nakon 15 g. braka kad se okrenem, ne mogu reći da ne bih voljela da je sve išlo po redu, ali ne mogu baš reći i da žalim što smo bili mladi roditelji. Ono što smo prolazili, bile su posljedice kroz koje smo oboje morali sazrijevati (duboko negodovanje njegovih roditelja, ali i grozan odnos njegovog tate prema njemu preko mene), seljenje nakon svadbe zbog toga, pa vraćanje gotovo pred porod, snalaženje u već lošim odnosima itd. Srećom, MM je bio poprilično zrela osoba pa me učio da si trebamo biti na 1. mjestu i ne slušati negative sa strane. S malcima od 4 i 1,5 g i mužem na 15-mjesečnom odsluživanju civilnog roka bez posla, bio mi je najteži dio, no i dalje zaista ne mislim da sam se nešto mučila u životu. Ipak smo živjeli (i danas) u kući njegovih, napravili su nam stan u potkrovlju, moji su nam financijski pomagali...nismo bili sami. No, ono što će mi zauvijek nedostajati, bit će godina-dvije-tri, samo naša, bez ikoga drugoga, pa makar u jednoj iznajmljenoj sobici, naš medeni mjesec na koji nikad nismo otišli. Znam da i malce netko može pričuvati dan-dva, ali naša obitelj nismo više samo MM i ja i ne bih mogla negdje uživati i misliti kako smo ih ostavili B i D (baki i djedu). Zato ti je moj savjet da čuvate, njegujete i razvijate svoju ljubav i da ipak prije izgradite malu zajednicu u kojoj će vaše Malo moći odrastati

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: hoću bebu
4.9.2008 8:27:29   
Pollly
Krky, puno hvala, nekako mi je tvoj odgovor malo više značio nego ostali (makar vam svima zahvaljujem) i već sam nekoliko puta rekla da ćemo još dobro razmisliti i tek onda odlučiti.

Jako mi je lijepo čuti da si uspjela sve prebroditi, svaka čast, vjerujem da nije teško dok imaš voljenu osobu kraj sebe, onda sve ide lakše i ljepše, unatoč mogućim poteškoćama.

Koliko god neke od vas možda mislile da ja i moja ljubav nismo spremni, ne znamo što nas čeka, srljamo kao guske u maglu, znam da je teško ovako pisanjem pokazati našu spremnost i volju i ljubav koju osjećamo prema još nepostojećoj bebi. Toliko često razmišljamo što bismo sve kupili, kako bismo tepali bebici, kako bismo uredili stan u potkrovlju moje kuće... A što je meni nejljepše od svega, da on to često započne, i pita me u šali kad će mi trbuh počet rast.

Hvala vam na svim savjetima, mi smo neki dan razgovarali i rekli da ćemo pričekat dal ću sad dobit jer me trbuh užasno boli ovih dana i glava mi puca, pa je možda malo moguće da sam trudna, no za 5-6 dana ću znat dal sam u pravu ili ne.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: hoću bebu
4.9.2008 21:18:54   
Pollly
Koji test za trudnoću savjetujete? user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: hoću bebu
4.9.2008 21:20:03   
troubled
bilo koji...svi su ti manje više isti...meni je ginekologica rekla, zato jer sam bila nestrpljiva, da kupim najjeftiniji...
pokazao je što je trebalo user posted image

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: hoću bebu
4.9.2008 21:53:03   
tikica_69
sign test - 21kn, pouzdan 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!