|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureaplazma u trudnoći
12.10.2010 14:05:59   
nina2108
Evo da napišem nešto o ovom parazit koji i mene muči.Ureaplazma mi je otkrivena u 24 tj.Dobila sam plusnu terapiju summamedom 3 tjedna svakih 7 dana po dvije tablete ja i partner i strogo mirovanje (isključivo ležanje).Bris je ponovno rađen u 29 tj.i još je uvijek imam nije nestala ali mi je ginekologica rekla da ima više vrsta ureaplazmi i da moja nije aktivirana jer da je već bi bila skroz otvorena.Preporučila mi je vaginalete vagisan i da pijem od dukata bioaktiv lgg jogurt da si povečam te dobre bakterije.Sada sam u 33tj+6 dana i za sad je sve ok.Svakoj trudnici bi predložila ako može da kroz cijelu trudnoću koristi isključivo sapun za intimnu higijenu(ja sam koristila od jgl holyplant sapun za intimnu higijenu koji se baš preporuča u trudnoći i poslije poroda).

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ureaplazma u trudnoći
12.10.2010 17:30:25   
vvd
Ja sam zatrudnila pod ureaplazmom briseve radila radi nečeg drugog i otkrila kad već bila trudna.U početku rizična trudnoća,hematom jedanput prokrvarila..udavila doktora šta ćemo s tom beštijom jer sam se načitala svega  i on je rekao ništa....rekao je da nisam radila briseve nebi ni znala a inače ti u trudnoći nisu obavezni,može mi dat antibiotik pa ponovit bris i ako bude uredu dali će mi radit svaki mjesec pošto se ta beštija zna vratiti a neznamo kad.....ima neke logike...a u početku me nije ni htio vaginalno puno čačkat radi rizične trudnoće....

kad čitam mislim da bi morala lječiti  a kad njega slušam ima i pravo.....evo sad smo u 25 tj....mirovat ne moram od 12 hematom prošao neki dani su mi super a uglavno se osijećam???hm nakon prve trudnoće sad mi je stalno nešto...ali dani idu i nadam se da nisam pogriješila što sam ga poslušala....i tako kažu da ona otežava začeće moj m.nalaze katastrofa i ipak  Bog dao prirodnim putem...

eto sretno svima.

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ureaplazma u trudnoći
15.10.2010 23:25:39   
teica*
Ja sam ju imala do 27 tjedna i počela sam se otvarati i zbog toga završila u bolnici, napokon sam je se riješilauser posted image  i sad je sve ok, nema više ni bolova ni ničega od nje!user posted image

(Odgovor članu vvd)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ureaplazma u trudnoći
18.10.2010 18:07:20   
magdalenaa
hallo svima, i meni je dijagnosticirana ureapl.i pila sam sumamed 3 dana pa ćemo vadit briseva  al imala sam polip koji je otišao sam od sebe čim sam zatrudnila pa sad nisam sigurna jer sam tek 10 tj,trudna a ginekolog mi rekao da to nije ništa strašno ,da će bit sve ok, pa sad čekamo,user posted image user posted image

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.12.2010 21:10:18   
magdalenaa
stigli ponovljeni brisevi i nisam se riješila beštije , šmrccc,,,,,user posted image user posted image user posted image ,,,,,,,,,,,sad mi je opet propisao sumamed 3 dana x2 tablete i dalacin.vag,kremu koja ide direkt u rodnicu. pa ćemo vidjet  dal ćemo je se riješiti, al mi nije preporučio mirovanje kako odje neke pišu,naime ja još radim i nemam nikakvih tegoba, al šta je čudno za mog dragog nije ništa rekao da mora piti ni sada  a ni prvi put kad sam ja pila sumamed,,baš čudno,,,,,,,,,,

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.12.2010 21:39:08   
ikica84
user posted image
a joj draga nemoj biti tuzna,bice to dobro bitno da se prati,izlecices je!

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.12.2010 21:53:32   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: ikica84

user posted image
a joj draga nemoj biti tuzna,bice to dobro bitno da se prati,izlecices je!

potpisujem


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ureaplazma u trudnoći
8.12.2010 10:44:13   
magdalenaa
hvala drage moje .samo mi nije jasno kako nije ništa propisao za mog dragog,, nadam se boljem nedam se ja i negubim nadu,,,

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ureaplazma u trudnoći
12.12.2010 20:03:54   
S84
draga magdalna,
Ako je jedini problem ureaplazma, ne vidim razloga za mirovanjem, ako je sve ostalo u redu. Da li znas koncentraciju bakterije (npr 10 na trecu)?

Mislim da bi tvoj muz isto tako trebao piti sumamed ili neki drugi lijek za to, jer nema smisla da se ti sama lijecis, jer ako i on ima- nezasticenim spolnim odonsom moze ti vratiti. Neka se on javi svome lijecniku - nek objasni u cemu je stvar pa mu on moze prepsati terapiju i za njega.

Sretno i nadam se da ces se ubrzo tog rijesiti.

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ureaplazma u trudnoći
28.1.2011 14:01:20   
mala cika
Molim vas za savjet.
Dobila sam terapiju sumamedom, 2 tablete sam trebala popiti jučer navečer, i još jednu 24 sata nakon toga. Ja sam jučer popila te dvije tablete nekih 2 sata nakon jela kako u uputama i stoji, međutim kad sam ih popila počeo me boliti želudac, i bilo mi je dosta loše (valjda zato jer mi je želudac još dosta osjetljiv nakon mučnina koje su tek nedavno prošle) te sam nekih sat i pol nakon što sam ih popila povratila. Danas sam zvala doktora ali nisam ga mogla dobiti. Zna li koja od vas koliko sumamedu treba da "proradi" u organizmu, i dali su se onda te dvije tablete s obzirom na povračanje uopče vrijedile. Unaprijed hvala ako ko zna odg. I da, da napomenem trudna sam 15 tjedana, i osim sumameda koristim i vaginalnu kremu radi gljivica.

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ureaplazma u trudnoći
14.10.2012 14:55:22   
Fever
malo podižem temu....


Naime, u petak sam dobila nalaz briseva i nalaz je <10 na treću valjda, ne kužim se previše....18 tj sam trudna i reka mi da se to ne liječi nikakvim antibioticima....uredan mi je nalaz i cerkvisa i zatvorena sam iako mi ostala rana neka u grliću i to mi malo ima kapilarića krvavih.....

ka malo me frka? šta vi mislite?

_____________________________

Princeza naša Matea 28.12.2010.

Princeza naša Mia 14.03.2013.

(Odgovor članu mala cika)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ureaplazma u trudnoći
16.10.2012 13:49:30   
tiha
tu bestiju sam imala cijelu trudnocu i rodila mjesec dana prije termina...svaki ponedjeljak isla na bris a petkom sam dobijala nalazeskupa sa sumamedom. nisam je se mogla rijesit a poslje poroda sam curila 3 mj... nebrini sa bebom je bilo sve ok...

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Pomoć??
Petra87

imena ako bude curica :)

Lota (46%)

Mara (16%)

Leona (38%)


Broj svih glasova: 161

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!