|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureaplazma u trudnoći
22.3.2010 11:51:54   
Ellenora
IZVORNA PORUKA: Tsmee

Sorry, ja sad upadam ko padobranac... Kaj ste vi išle na briseve u trudnoći, to je nešto redovno ili...? Mene ginekolog nije slao na bris niti u prvoj trudnoći ni sad. user posted image


Meni je doktorica predložila briseve zbog krvarenja koje sam imala u 8 tjednuuser posted image . Ako te nisu slali to znaci da nema potrebe. Ali ako želiš to možeš napraviti radi sebe, ali vjerujem da bi ti doktor rekao da ima razloga za pretrage.


_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ureaplazma u trudnoći
22.3.2010 12:06:42   
Tsmee
Hvala curke, nisam znala koja je procedura...
Ma neću raditi briseve, sam bi se žifcirala... Nemam razloga misliti da nekaj nije OK

Ellenora, držim fige... Misli pozitivno, bit će sve OK user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ureaplazma u trudnoći
22.3.2010 14:26:52   
shillan
pozdrav curke :) svima cestitam na bebicama u busicama i od srca zelim da sve budu zdrave jake i veseleuser posted image i ja sam bas htjela pitati koje sve naznake odn simptomi navedu ginekologa da uputi na briseve?buduci da nisam bas odusevljena svojim ginekologom i razmisljam o promjeni istog..hvala puno

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ureaplazma u trudnoći
22.3.2010 14:51:00   
Anita**
Meni u 1. trudnoći uopće nisu uzimali briseve. Sada u 2. sam sa 7 tjedana prokrvarila pa su ih uzeli i izolirana mi je ureaplazma 10 na 5.
Popila sam Sumamed (3 dana po 1) i to je sve. Kasnije su mi ponavljali briseve i imala sam 10 na 3, pa onda opet 10 na 5, ali mi doktor nije htio ništa dati da ne našteti bebi.
Sada sam 9 dana do termina i eto progurala sam cijelu trudnoću s njom!

(Odgovor članu shillan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ureaplazma u trudnoći
23.3.2010 20:05:10   
Ellenora
IZVORNA PORUKA: shillan

pozdrav curke :) svima cestitam na bebicama u busicama i od srca zelim da sve budu zdrave jake i veseleuser posted image i ja sam bas htjela pitati koje sve naznake odn simptomi navedu ginekologa da uputi na briseve?buduci da nisam bas odusevljena svojim ginekologom i razmisljam o promjeni istog..hvala puno


Uglavnom to rade ukoliko je doslo do krvarenja u trudnoci ili ako imas los nalaz pape. No nevezano za to ako nisi zadovoljna doktorom i ako mu ne vjerujes promjeni ga. Ja sam svoju vec bila promjenila i evo ovom sam skroz zadovoljna i vjerujem joj, a to je najbitnije.

Dobro dosla i sretno sa trudnocomuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu shillan)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ureaplazma u trudnoći
23.3.2010 20:14:52   
keka25
i ja sam imala cijelu trudnocu ureaplasmu i to 10 na 5,bilo je sve ok!jedino malo komplikacija kod poroda,a sad da li je od nje ili ne neznam!

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ureaplazma u trudnoći
6.4.2010 16:58:23   
S84
Bok curke.

evo od jutros i ja sluzbeno imam Ureaplasmu (10 na treću-nije puno hvala bogu user posted image ).

Trenutno sam u 30.tjednu trudnoce, papa test mi je dosad bio uredan.
Trudnoca je od samog pocetka bila uredna, sve dok u 28tj. nisam otisla na redovni pregled-kad doktor veli- skracen cerviks- otvoreno unutarnje usce, vanjsko zatvoreno. Shock
Hospitalizacija (srecom na jedan dan-cisto da vide kako ce organizam reagirat na tablete)- terapija Partusisten i Isoptin te Normabel po potrebi. Uzeti brisevi. (do sad ih nikad nisam radila). Mirovanje.

I eto danas rezultati- Ureaplasma.
3 dana po jedan sumamed (nadam se da ce pomoci).

Nikakvih simptoma tijekom trudnoce nisam imala, i moj savjet je svima onima koji iti planiraju trudnocu- napravite briseve- papa test nije dovoljan!

Ne mora znaciti da mi je cerviks ''oslabio'' zbog Ureaplasme, ali nije ni iskljuceno.

Nadam se da ce sve biti u redu, i uvijek je bolje obaviti sve pretrage nego ne znati...

user posted image svima



(Odgovor članu keka25)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ureaplazma u trudnoći
6.4.2010 17:00:43   
leilany
suzy84 nadam se da bu sve ok...
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ureaplazma u trudnoći
6.4.2010 18:55:56   
adryosijek
ma bit ce sve ok samo bez panikeuser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ureaplazma u trudnoći
6.4.2010 20:37:35   
sig
Jooooooooj cure moje... ja sa time nisam imala problema u prvoj trudnoći a nemam (Hvala Bogu) niti sada... čak niti ne znam što je to!! Što god da je nadam se da će vas sve napustiti i da ćete sve imati lijepe user posted image

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ureaplazma u trudnoći
6.4.2010 20:41:52   
Ellenora
Sretno

_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.4.2010 0:06:27   
nancy
i ja sam imala 10 na 4 ureaplasmu i gin mi je rekla da sam se zbog toga i pocela otvarat u 29 tjednu.sumamed nije pomogao a pila sam jos jedne,mislim doksiciklin koji nisam podnijela.povracanje ,mucnine,,,satrale su me te tablete.hospitalizacija na skoro mj dana da bi me pratili.nakon toga su me pustili kuci uz strogo mirovanje.eeeeee to je bila pokora!ja i mirovanje -dva pojma.al stas morala sam,i sve je dobro zavrsilo na kraju.

suzy84 drzim fige da sve prode bez problema.vrag je ta ureaplasma

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.4.2010 10:47:13   
S84
tnx na ohrabrenju user posted image

Slusam doktora i mirujem ( sto mi je isto tako svojevrstan šok za organizam user posted image ).
Radim sve sto je u mojoj moći da beba bude dobro.

Sad me zanima jel postoje kakvi simptomi Ureaplasme?
Jel se moze prenijeti na bebu tijekom poroda?

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.4.2010 11:16:29   
xxl
<jedna moja poznanica je rodila sa urpl i bebica je bil ok al ona je poslje dobivala ogromne doze antibiotika i infuzije dan-dva,normano su išli domauser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ureaplazma u trudnoći
7.4.2010 11:22:48   
nancy
ne,ne ne moze bebici nista bit.samo odmaraj

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ureaplazma u trudnoći
27.4.2010 14:30:20   
S84
ja se jos drzim u komadu..
doktor nije spominjao ponavljanje brisa da vidimo jel prošla ureaplazma, mozda bi mu trebala napomenuti.
I zanima me, ukoliko dođe do većeg ''otvaranja'' jel moguce da bakterija dode do  bebe ili plodne vode.. ?

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ureaplazma u trudnoći
27.4.2010 17:33:14   
Sandra0901
IZVORNA PORUKA: S84

ja se jos drzim u komadu..
doktor nije spominjao ponavljanje brisa da vidimo jel prošla ureaplazma, mozda bi mu trebala napomenuti.
I zanima me, ukoliko dođe do većeg ''otvaranja'' jel moguce da bakterija dode do  bebe ili plodne vode.. ?



Obavezno si odi ponoviti briseve. Ja se mučim s ureaplazmom od samog početka ,svi doktori me isprepadali i navodno može napraviti toliko sranja tako da je svakako bolje rješiti je se. Ja popila 3 ture summameda, sad pijem Eritromicin, svako malo krvarim....a kad mi je dr. objasnio kaj se može desiti ( a i ne mora) ak ju ne liječim user posted image user posted image ....joj, joj !!!
Ne želim te plašiti ali mi dr. objasnio da ona zna izgristi jedan dio unutra ( neznam točno koji, nacrtao mi je) i da plod samo iscuri.
A opet ima puno cura kojima ništa nije bilo, a isto tako onih koje je koštala trudnoće...pa eto bolje liječiti.

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ureaplazma u trudnoći
28.4.2010 0:49:15   
S84
a meni doktor reče da mi je koncentracija mala i da mi ne moze nista bit, al nisam ga tad pitala u slucaju otvaranja. U ponedjeljak će mi to biti prvo pitanje user posted image



(Odgovor članu Sandra0901)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ureaplazma u trudnoći
5.5.2010 18:28:15   
S84
Ginekolog mi je rekao da Ureaplazma u ovom kasnijem stadiju trudnoce nije opasna za dijete, i vjerujem mu.

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ureaplazma u trudnoći
3.7.2010 12:47:36   
sina
ja muku mučim sa ureaplazmom,tko zna,možda je prva trudnoća i završila spontanim radi nje,sad kad sam opet user posted image 12 tj. i ne želim razmišljati o njoj. idem na briseve za 10 dana,pa ću vidjeti. ne vjerujem da ju nemam,nikako je se ne mogu riješiti. nakon antibiotika pila sam neke preparate iz alternativne medicine,sad imam neki biljni čaj koji totalno podiže imunitet,tako da nedam beštiji da nam smeta. riješit ću ja nju!

(Odgovor članu S84)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ureaplazma u trudnoći
3.7.2010 20:17:39   
Ellenora
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za pozitivan stav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Nadam se da si ju ovaj put nekako zaobisla (ureaplasmu).


_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ureaplazma u trudnoći
3.7.2010 23:39:26   
Anita**
Evo ja prošla cijelu trudnoću sa ureaplazmom, i to 10 na petu.
Nisam se uopće otvorila, ništa! Na kraju rodila na carski.
Sad me doktor opet ne liječi jer dojim, tako da ju još uvijek imam. Nemam nikakve simptome...kao da ni nije tu.

Tako da se ne brinite previše, jer evo, kod nekoga nema nikakvog učinka!

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ureaplazma u trudnoći
14.7.2010 10:35:30   
nike1
meni je u 31 tjednu diagnosticirana ureaplazma 10 na 4 daleko sam od ginekologa pa nisam ja bila po nalaze nego teta morala sam pit 10 dana eritromicin a mm neke druge sad sam u 34 tjednu i sutra idem na kontrolu
neznam sta ce mi rec,ja sam popila svoju dozu prije 10 dana nije me strah za mene nego za user posted image iako citam sve tu nadam se da ce sve bit u redu da cemo izdrzat jos ovo malo jer mi je prva trudnoca i neznam puno o tome
a dok dodem do ginekologa ili do bolnice u split treba mi 5 sati voznje,a navodno sam i mekana i ulegnuta za prst bila na prosloj kontroli sta je sad to sam bog zna...
nadam se samo da me ova user posted image nece unistit...

(Odgovor članu Anita**)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ureaplazma u trudnoći
14.7.2010 10:42:53   
sina
ma, kad si do sad dogurala mislim da ti više ništa ne može. i ja idem danas radit briseve,ne znam za koliko će mi biti nalazi gotovi,ali bilo bi božje čudo da je nema.

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ureaplazma u trudnoći
14.7.2010 16:20:26   
Ellenora
Ma bude sve OK user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kod obe user posted image

_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!