|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
4.5.2009 17:47:09   
ornela.nely
ja još ne brojim kg ali žao mi trudnica na koje se sestra izdire u ambulanti zbog kila,crvene se i plaču...a bebice ne smiju biti na dijeti.

(Odgovor članu kokica)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
5.5.2009 9:12:39   
zlato_tatino
Ta tabela je bezveze jer u drugom tromjesjecju treba s dobiti svaki tjedan skoro po pola kile ...ima li onda smisla ova tabela...u prvom tromjesjecju ako nemate mucnine dobro je dobiti oko 3 ,a na kraju zadnjem samo sve zajedno 4 kile tak da...racunajte si curke i ne brinite...

Tjelesna težina u prvom tromjesečju
Ukoliko niste imali problema s povraćanjem, mogli ste dobiti 1,2 kg, odnosno oko 10% ukupne dobivene težine u trudnoći. Idealan porast težine do kraja ovog razdoblja iznosi 2 kg, odnosno 450 g do 680 g mjesečno.

Tjelesna težina u drugom tromjesečju
U iduća tri mjeseca možete očekivati da ćete dobiti 5-7 kg, odnosno 50-60% ukupnog povećanja težine. Idealan porast težine do 28. tjedna iznosi 9 kg, odnosno 230 g do 340 g tjedno.

Tjelesna težina u trećem tromjesečju
Tijekom posljednjih mjeseci vjerovatno ćete dobiti još oko 4 kg, odnosno 30-40% ukupnog poratsa težine u trudnoći. Idealan porast težine do kraja trudnoće iznosi
12 kg, odnosno 340 g do 450 g tjedno.


uzeto sa stranice e-beba.com


Imate na mnogo drugih stranica međutim ovdje je najpreciznije objašnjen taj prirast tezine.

(Odgovor članu ornela.nely)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
5.5.2009 9:20:04   
valeri
Ja sam trudna sa blizancima u 20 tjednu sam trudnoće i dosad sam dobila samo jedan kilogram.

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
6.5.2009 18:14:05   
marijasara
valeri svaka čast!!!user posted image user posted image user posted image
to mi je uvijek bilo fascinantno kako su tijela drugačija.. ja sam u 31 tj. 9 kg. frendica isti tjedan 18kg. I još k tome ja dobila strija kao da sam autoput a mažem se svaki dan i sve kreme pokupovala a ona nije ni jednu..
predivno je to tijelo, jedino što me ponekad ostaviuser posted image ....


_____________________________

Najveća sreća i svijetlo na kraju dana - Sara!

(Odgovor članu valeri)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
6.5.2009 18:44:00   
pikachu
Meni je to nije baš svaka čast jer mi se ipak čini premalo za 20.-ti tjedan dobiti tek 1 kg... Nije da sam ljubomorna, ali nisi valjda na dijeti... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu marijasara)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
6.5.2009 19:59:44   
mrvicak
ja sam 32 tjedna 9 kg...a ne znam od cega su mi vene popucale uopce nisam toliko velikauser posted image

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
7.5.2009 9:16:17   
valeri
Ni ja nisam htjela da dobijem tako malo na kilaži ali zbog blizanačke trudnoće mi je bilo dosta mučno pa nisam mogla puno da jedem smršala sam čak 7 kila,ja se nadam da će sad biti bolje jer mogu jesti a i liječnica mi rekla da ću dobiti više na kilaži kako odmiće trudnoća.user posted image

(Odgovor članu mrvicak)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
7.5.2009 9:23:39   
pikachu
Ahaaaa, onda dobro... Samo neka bebice napreduju... Sretno, draga... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu valeri)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 11:16:40   
marijasara
IZVORNA PORUKA: pikachu

Meni je to nije baš svaka čast jer mi se ipak čini premalo za 20.-ti tjedan dobiti tek 1 kg... Nije da sam ljubomorna, ali nisi valjda na dijeti... user posted image user posted image user posted image



Pikachu, pa do 20 tj. baš kako je i napisala valeri svi rigaju (barem sam i ja) i jednostavno ovo je već puno ako je imala takvih problema. Vjeruj mi znam kako je meni bilo. A nisam na nikakvoj dijeti. Jedem ja stalno ako mene pitaš ali eto... možda je činjenica da sam i prije bila malo deblja usporila taj rast u trudnoći ne znam... ali nikakva dijeta, mislim da bi me muž a i doktor zadavili:)

uglavnom laganini papam i uživam...

_____________________________

Najveća sreća i svijetlo na kraju dana - Sara!

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 11:19:08   
pikachu
Ma, znam rekla mi je već... Ja nisam niti jednom povraćala pa i nisam mogla iz prve skužiti... Mene je taj dio zaobišao, ja sam odmah krenula sa nabacivanjem kila user posted image ...

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu marijasara)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 11:21:27   
m600
u pravilu se "riga" do 12 tj... onda kad beba oživi mučnine i povraćanje prestaju (u većini trudnoća)


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu marijasara)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 11:22:20   
m600
ja sam 22 tj i imam +2kg


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 11:24:17   
Indy
Ja sam nabacila 20kg do kraja trudnoće i to zadnja 2mj. sam dobila najviše. Sad sam se vratila na kilažu s kojom sam i bila na početkuuser posted image

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 13:21:18   
ela`
vi ste dobe drage user posted image svaka cast user posted image
ja sam 30 tj  i + 15 kg user posted image     da me ubijes... u pocetku sam stajala  i polako se debljala...otkako sam pocela oticati tako su i kile nadosle..a nejedem nesto puno...cak  dosta budem i gladna user posted image ...

jeli moguce da je od vode tako?? da od vode se povecaju kg??  kazu neki ljudi da jest ali meni nesto tesko vjerovati...user posted image

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
8.5.2009 23:38:32   
mara27
ja sam 17tj i dobila sam +5....

da se crvenim ili da pohvalim samu sebe? user posted image ili user posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu ela`)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
9.5.2009 12:36:01   
huanita
37 tjedana - 7 kg
Ponosna sam na sebe.

(Odgovor članu mara27)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
9.5.2009 12:45:46   
ELISABETH
Ja sam sad u 35. tjednu  i do sad dobila 10 kg. Mislim da je gladovanje u trudnoći prava ludost, ali isto tako ne treba pretjerivati i "jesti za dvoje".



(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
9.5.2009 13:31:31   
pula25
ja sam u 18 tjednu i u minusu 5.5 kg i iskreno baš mi je malo frka zbog toga jer prijateljica je 2 dana manje trudna i dobila je 3 kg, što je ok ali joj se za razliku od mene već lijepo vidi trudnički stomačić i osjeća svoju bebicu. Ja: em što sam smršavila, em mi se trbuh ne vidi osim kad se najedem salate (ali to nije trudnički) a ne osjećam ništa user posted image .
Tako da nemogu dočekati svaki sljedeći ultrazvuk od straha jeli sve ok. Na zadnjem pregledu mi je dr. rekla da je beba manja ali kao to je zbog krivog računanja... pa me i to skroz zbunilo jer znam sve podatke o zadnjoj user posted image , i dane kad smo radili user posted image s obzirom da nije baš išlo od prve pa smo morali voditi evidenciju. Tako da sam ja sada zbunjena i light u frci od uzv do uzv.
Pa me zanima u slučaju da nedaj Bože nešto nije ok sa bebicom jesu li bolovi ili krvarenja uvjek popratna pojava? ili ima slučajeva kada se osječaš dobro a ispadne da nije sve dobro???

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
9.5.2009 13:37:33   
huanita
Nemoj negativno razmišljati. Sve je dobro. I ja sam prva tri mjeseca gubila kile, a onda vrlo sporo dobivala. Zadnjih mjesec dana nisam dobila ni grama, a doktori kažu da beba treba dobivati 200 g tjedno pa bi po tome trebala i ja. Moja beba dobiva, ali ja ne. A ne gladujem. Jedem vrlo umjereno jer nemam veću potrebu.

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
15.5.2009 18:14:38   
Duve
Pozdrav, da se uključim... U prvoj trudnoći sam dobila ni manje ni više nego 30kg!!! Znači sa 60 na 90, katastrofa... Jedva sam se nakon 3 i pol godine vratila na onih starih 60, tj. 62kg i sada sam trudna 4mj. sa drugim, trenutno sam na +3, tako je bilo prije 2 tjedna...i moram priznat da me strah tih kila, pa pazim koliko mogu..ono nema večere iza 6, izbacila slatko, povremeno se počastim i tak...Porod je bio relativno kratak (3 i pol sata prirodno bez epid.) bez obzira na onih +30kila u prvoj trudnoći, nisam dobila ni šećer ni visok tlak...al sam bila nesretna ko BOMBA...user posted image

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
15.5.2009 18:29:23   
nemirna mama
evo sad sam 29+2 i za sad sam 2 kg u plusu.......
valjda se neću puno zdebljati jer imam puuuuuunooooooo zaliha user posted image


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
15.5.2009 18:53:33   
zečić
Ja sam 32 tjedna trudna i dobila sam 10 kg.I meni su vene popucale,zapravo vene imam samo na lijevoj nozi od koljena na dolje.Ponekad mi zglob natekne.Kad se odmaram(dignuta noga na povišeno)onda je dobro.Pomaže mi tuširanje noge sa hladnom vodom.Vene su se možda pojavile zbog pritiska na lijevu stranu.Nadam se na će nakon trudnoće nestati.

(Odgovor članu mrvicak)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
4.6.2009 10:06:46   
marijasara
Ja u 35 tjednu i evo 12 kg više:(...
jel ima neka cura da napiše kako je to nakon poroda sa kilama. Svi pričaju da to ode.. ali koliko i kako.. Mislim vjerujem da kada rodim da će barem 3-4 kg otići. A kako onda ide dalje. Da li se ipak nešto i samo otopi ili jedino vježbe i dijeta pomažu....
neka cure koje su već rodile napišu komentar....



_____________________________

Najveća sreća i svijetlo na kraju dana - Sara!

(Odgovor članu zečić)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
4.6.2009 10:15:40   
nela12345
ja sam rodila prije 9 meseci  na porodu sam imala 84 kg a sad imam 76 ,slabo kile  spadaju mozda zato sto jos dojim,ali nije u svako organizam isti,mozda se ti brzo vratis na staru kilazu 

(Odgovor članu marijasara)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kilogrami u plusu ili u minusu
4.6.2009 10:17:58   
nela12345
vjeruj,to se zove vodena tezina,ja sam to imala

(Odgovor članu ela`)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!