|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 10:14:41   
jamama
Dragi roditelji, naeaposlena sam i ostala sam trudna. Od HZZ-a ne dobivam nikakvu naknadu, kako će sad to ići s naknadama? Imam li ja kakvo pravo prije poroda i poslije?  Molim vas ako netko nešto zna, podijelite samnom!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 11:12:05   
jamama
mame.... nije valjda da nitko ne zna ništa o tome???

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 11:45:41   
ma re
pozdrav

ne znam koliko si trudna, ni kakva ti je situacija, ali možda ovdje pronađeš odgovor.. http://www.ringeraja.hr/clanak/porodiljne-naknade_433.html?page=

ili malo utipkaj na net..

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 12:42:54   
ruwenzor
Prema Zakonu o roditeljskim i rodiljnim potporama nezaposleni roditelj može ostvariti pravo na rodiljnu i roditeljsku poštedu od rada i naknadu za vrijeme te poštede pod uvjetom da na dan rođenja djeteta ispunjava sljedeće uvjete:
1. da je hrvatski državljanin ili stranac s odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj,
2. da ima neprekidno prebivalište ili stalni boravak u Republici Hrvatskoj u trajanju od najmanje 3 godine,
3. da je zdravstveno osiguran prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju,
4. da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta ili da se u evidenciju nezaposlenih osoba prijavio:
– u roku od 90 dana od dana završetka redovitog školovanja ili studija ili 30 dana od dana završnog ispita,
– u roku od 30 dana od dana prekida redovitog školovanja ili studija ili
– u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti ili primanja novčane naknade zbog bolovanja, ako u trenutku prestanka tih okolnosti ima najmanje 6 mjeseci neprekidnoga radnog staža.

Zvrcni HZZO pa se tamo informiraj koja papirologija ti je potrebna. Sretnouser posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 16:28:19   
jamama
Hvala, tek sam saznala... raspitat ću se još ...

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
20.1.2014 21:00:36   
Ela28
Naravno da ćeš imati pravo na naknadu i ja sam nezaposlena pa primam samo sam ja na porodiljnom 3.god jer imam blizance i isto toliko primam naknadu 1663 kn :)

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
23.1.2014 15:17:07   
scarlet
Lijepi pozdrav svima,
imam sličan upit na ovu temu:
i ja sam nezaposlena ali primam naknadu za nezaposlene i to do kraja 8. mj. ove godine (2014.), sada planiramo drugo dijete i zanima me kada zatrudnim da li trebam njima (na birou) javiti da sam trudna i da li i dalje imam pravo na naknadu za nezaposlene bez obzira na trudnoću? Tj. ako im javim da li će mi ukinuti naknadu?

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a??
23.1.2014 16:35:24   
mišica 666
mislim da naknadu s biroa imaš kolko imaš i trudnoća ne utjeće na njeno smanjenje ili povećanje trajanja.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!