PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


jamama -> PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 10:14:41)

Dragi roditelji, naeaposlena sam i ostala sam trudna. Od HZZ-a ne dobivam nikakvu naknadu, kako će sad to ići s naknadama? Imam li ja kakvo pravo prije poroda i poslije?  Molim vas ako netko nešto zna, podijelite samnom!




jamama -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 11:12:05)

mame.... nije valjda da nitko ne zna ništa o tome???




ma re -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 11:45:41)

pozdrav

ne znam koliko si trudna, ni kakva ti je situacija, ali možda ovdje pronađeš odgovor.. http://www.ringeraja.hr/clanak/porodiljne-naknade_433.html?page=

ili malo utipkaj na net..




ruwenzor -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 12:42:54)

Prema Zakonu o roditeljskim i rodiljnim potporama nezaposleni roditelj može ostvariti pravo na rodiljnu i roditeljsku poštedu od rada i naknadu za vrijeme te poštede pod uvjetom da na dan rođenja djeteta ispunjava sljedeće uvjete:
1. da je hrvatski državljanin ili stranac s odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj,
2. da ima neprekidno prebivalište ili stalni boravak u Republici Hrvatskoj u trajanju od najmanje 3 godine,
3. da je zdravstveno osiguran prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju,
4. da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta ili da se u evidenciju nezaposlenih osoba prijavio:
– u roku od 90 dana od dana završetka redovitog školovanja ili studija ili 30 dana od dana završnog ispita,
– u roku od 30 dana od dana prekida redovitog školovanja ili studija ili
– u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti ili primanja novčane naknade zbog bolovanja, ako u trenutku prestanka tih okolnosti ima najmanje 6 mjeseci neprekidnoga radnog staža.

Zvrcni HZZO pa se tamo informiraj koja papirologija ti je potrebna. Sretno[sm=smiley1.gif]




jamama -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 16:28:19)

Hvala, tek sam saznala... raspitat ću se još ...




Ela28 -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (20.1.2014 21:00:36)

Naravno da ćeš imati pravo na naknadu i ja sam nezaposlena pa primam samo sam ja na porodiljnom 3.god jer imam blizance i isto toliko primam naknadu 1663 kn :)




scarlet -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (23.1.2014 15:17:07)

Lijepi pozdrav svima,
imam sličan upit na ovu temu:
i ja sam nezaposlena ali primam naknadu za nezaposlene i to do kraja 8. mj. ove godine (2014.), sada planiramo drugo dijete i zanima me kada zatrudnim da li trebam njima (na birou) javiti da sam trudna i da li i dalje imam pravo na naknadu za nezaposlene bez obzira na trudnoću? Tj. ako im javim da li će mi ukinuti naknadu?




mišica 666 -> RE: PRAVO NA NAKNADU OD HZZ-a?? (23.1.2014 16:35:24)

mislim da naknadu s biroa imaš kolko imaš i trudnoća ne utjeće na njeno smanjenje ili povećanje trajanja.




Stranica: [1]