|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 12:32:08   
leptirica 15
draga quess, vjernica jesam, redovito se molim i idem u crkvu jednom tjedno.. išla sam i pateru da blagoslovi dijete i mene i molila ga da moli za moju malu obitelj..
što se tiče trudnoće dr. mi je rekla da je xanax bezopasan u malim količinama, da ga slobodno uzimam po pol tabletice navečr i u trudnoći, da su to jako male doze i ne mogu štetiti bebi, ali sam radije u dogovoru s ginekologom i magistrom koje sam ranije spominjala prešla na normabel koji se i inače propisuje trudnicama. ali su mi oboje rekli da da sam na terapiji AD ili antiksioliticima da bi radije da ostanem na njoj, ili bi je ev. modificirali radi trudnoće jer je psihička i fizička stabilnost majke najvažnija, beba onda ima najveće šanse. naravno ne sve nego one koji su sigurni za uzimanje u trudnoći. ali pošto nisam bila na terapiji, uveli su samo normabel, a ako bude potrebe dat će i AD i ostalo.. ali evo u osamnaestom tjednu sam i zasad guram ovako. samo se nadam da će dijete biti dobro i da bude sve ok.
današnji dan je podnošljiv jer imam puno posla i sve polako obavljam, onako kako trebam, makar mi je jako vruće..
meni bi isto lakše bilo da mi netko dođe u posjetu, ali svi obećaju a malo tko dođe. ljudi imaju svoje živote a ja nisam nametljiva osoba, tak da sam većinom sama..
nisam plakala evo od subote. dođu dani kad sam u nekoj kolotečini i sama sebi ponavljam da smo svi zdravi i da nitko nije bolestan i da će sve biti ok.

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 12:50:56   
quess
Ja sad samo živim za to da ugledam user posted image ,budemuser posted image i imam svojuuser posted image .Možda stvarno trudnoća unese red u moje hormone pa mognem izgurat sa smanjenom dozom il bez tableta al zasad sam mišljenja da ću nastavit sa zoloftom i ako ostanem trudna jer ne želim opet proživljavat onakvu paniku,spontani....Želim tablete,sa njim sam bar upola ona"stara" vesela ženauser posted image

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 13:00:39   
mala pcelica
leptirice i guess sve je tako i kod mene...meni tata stalno govori ostavi te tablete ,sta ce ti to ,kad ja kazem da ne mogu ,onda on jos vise popuje,uhvati se nekog posla ,izadji iz kuce bla bla, a ne znam da je meni muka ujutro izaci iz kreveta a kamo li sve ostalo ...al dobro,ja se sad osjecam bolje ,radim po basči ,odem kod prijateljice malo u drustvo i tako ...

sto se zolofta tice skinio mi ga je zbog smanjenja libida,znaci zelja za sexom je bila ravna nuli,sa calixto mi se zelja vratila,ali i kile sam natukla sto me dodatno deprimira user posted image uvijek mi je falila koja kila,al sad je bas previse... i bilo mi je uzasno prva dva mjeseca kad sam presla na calixtu,nemir u nogama kad bi legla spavati,nesanica (inace se ona pije pred spavanje i obori te odmah) mene obori ne mogu glave da dignem,a ne mogu ni da zaspim,panični napadi,sve sam imala osjecaj da cu prestati disati,vrtoglavica ,ma uzas jedan ,sad se to malo smanjilo al još zna ponekad biti takvih epizoda...zoloft sam pila 1 ujutro od 50 mg,calixtu pijem jednu uveče od 30 mg ...trebala sam vec otici na kontrolu kod psihijatra,ali nikako se sastaviti sa parama ....

< Poruku je uredio mala pcelica -- 3.7.2012 13:02:13 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 13:27:34   
quess
Joj najgori su mi ti savjeti nemoj misliti na to,zabavi se nečim,hodaj,vježbaj,crtaj,čitaj....sve je to divno al kad ti posvjesno u glavi nešto ponavlja tebi se manta,tebi nije dobro,sad ćeš se onesvjestit,sad ćeš poludit....ha ha ha aj ti radi bilo šta sa tim idejamauser posted image . Meni je zoloft vidiš dobro legao,kad nisam na njemu ne da mi se ni ustat iz kreveta a kamoli nešto radit u krevetuuser posted image al sad na zoloftu je sve super,ponovo uživam u sexuuser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 13:46:43   
mala pcelica
da sve to drugima tako jednostavno zvuči i izgleda ,nije ima jasno kako mi to ne mozemo user posted image user posted image

smanjen libio je nuspojava kod zolofta i bas naso na meni da se nuspojavi user posted image user posted image user posted image al u sustini i meni je on odgovarao,samo mome muzu nije user posted image user posted image bolje da ja promjenim tablete nego muž ženu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 13:51:36   
quess
ha ha ha, vidim pčelice da ti je sad bez zolofta "veselo" i da muž neće ženu mjenjatuser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 13:55:08   
mala pcelica
pa nebi trebao user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Depresija u trudnoći
3.7.2012 19:17:42   
leptirica 15
quess, ostani na zoloftu, nema razloga da se skidaš.. potraži drugo mišljenje, kažem ti kaj je meni moj gin. reko.. olakšaj si barem ono kaj možeš.. trudnoća i dijete su razlog za život, kažem ti umirala sam od straha kad smo radili na djetetu, ali se nekak osjećaji malo poslože.. jedino jako paničarim dok moram ići gin, jer sam u strahu da mi ne kaže loše vijesti.. zasad je ok, nadam se da bude tak i ostalo..

mala pčelice, uspjela si me nasmijati sa ovim komentarom o kilama, ali to tak nije toliko bitno, koliko je važno da se koliko toliko dobro osjećaš.. ko što si napisala, ako treba uzimaj ih čitav život,ako bude potrebno..

želim objema uspješne trudnoće!! user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 13:16:05   
mara6_99
drage cure, iskreno, voljela bih da nas ima sto manje na ovom topic-u, ali ocito da nas ima dosta....nazalost. taj konstantan strah od svega, od samog sebe, od zivota... strah od straha, hipohondrija, strah za bliznje, agorafobija... kojekave druge fobije, ajme, kako zivot moze postati pakao. ja bez terapije ne mogu i evo vec godinama pijem lijekove, a ocito je da cu ih piti jos neko vrijeme, ako ne dozivotno. ja sam se pokusala skinuti 2-3 puta u ovih 6 godine i svaki put je bilo bezuspjesno, panika i depresija se vrate.
user posted image
ova trudnoca mi je izuzetno psihicki teska, iscekivanje, neizvjesnost, strah kako cu nakon poroda, strah hoce li sve biti ok... sam sam "u cilju", brojim dane i uuuzasno sam anksiozna. pijem misar u malim dozama (to je isto sto i xanax), popijem 0,25mg uglavnom, nekd i 0,5mg dnevno i nadam se da beba nece imati apstinencijsku krizu kada se rodi. prepisali su mi i normabele od 2mg max 3xna dan, povremeno sam i to pila jer sam u 28 tj trudnoce dobila kontrakcije, a normabel opusta misice.... tako da evo, ja sam cijelu trudnocu i na anksioliticima i na AD-u /Fevarin 50 mg. Taj lijek isto kao i zoloft soada u SSRI antidepresive koji u pravilu ne bi trebali stetiti bebi. uh, molim boga da je to tako...
ljubim vas sve i cekam svog malog heroja user posted image

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 13:18:26   
mara6_99
sorry na "tipfelerima" ... pisem na lezecki user posted image

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 14:01:34   
mala pcelica
jel mi mozes reci koje su nuspojave Fevarina? ako nisu deblljanje i smanjeni libido da pitam dr da probamo i sa njim user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 14:20:12   
mara6_99
hej pcelice,
pa ovako, smanjen libido - je... e sad ne znam koliko je to do tableta, a koliko do same bolesti, ali generalno utjece na libido svaki AD u nekoj mjeri (ti iz skupine SSRI)
debljanje - ne, pijem ga 6 god i nista, nema oscilacija apetita i debljanja...
ja sam svojevremeno dobila isto calixtu od jednog psihijazta i probala je uzimati, bilo mi je lose, jako me omamljivala, ali sam s druge strane bila jako nervozna... tako da sam odustala nakon 2 tablete i vratila se Fevarinu... drzim palceve da nadjes koji ti najbolje odgovara ... pokusaj s Feavrinom, barem pitaj dr sza misli o tom lijeku i je li to dobar izbor za tebe

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 14:45:05   
mala pcelica
jedva sam se adaptirala na calixtu trebalo mi je 2 mjeseca da se stabilizujem koliko toliko,al mislim tj. osjecam da nije pravi lijek za mene user posted image pijem 30mg ,a dr mi je rekao ako me bude omamljivala sutradan kad ustanem da smanjim na pola tablete,nisam nesto preterano omamljena,osjecam kao neki umor ,ali nista strasno,mada bi trebala odspavati najmanje 8 sati u komadu ,ja to ne radim,obicno spavam manje ,pa mi je mozda zato tako.... omami me samo kad ga navece popijem tad ne znam gdje udaram user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 4.7.2012 14:46:20 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Depresija u trudnoći
4.7.2012 21:44:14   
leptirica 15
eto mara, trudnica na AD i antiksioliticima.. trudnoća ide ok,ne? nadam se da bude sve dobro..

inače, fevarin sam pila šest mjeseci prije dvije godine nakon zadnjeg pobačaja, kaad sam se raspala do kraja.. kad sam ga pila sam dobila 10 kg, ali sam se od njega osjećala malo bolje. pila sam i misar po potrebi. onda ga je dr. ukinula, i odonda nisam bila na terapiji AD, jedino xanax jedno kratko vrijeme radi strahova o kojima sam već prije upisala..
drage, teško se je nositi s nekim stvarima u životu, ali je neke stvari i vrijedno podnesti, jer kad dođe nagrada, vidiš da se trud isplatio.. nadam se tom osjećaju kad budem u rukama držala svoje dijete..

nadam se da ćete i vi iskusiti taj osjećaj kad budete u rukama držale svoju djecu..


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 8:35:51   
klaudija77
Drage moje tako mi je tesko citati vas,i u potpunosti vas razumijem.
Ja sam u 38 tjednu trudnoce,i uspjela sam bez AD,ali samo ja znam kako.Neko vrijeme sam pila lexaurin
koji na mene dobro djeluje a inace sam na apaurinu.Prva 3 mjeseca su bila
pakao na zemlji,par puta sam isla ljekaru da pobacim,prosto sam se toliko lose osjecala da nisam
zeljela tu bebu,ma bila sam na dnu dna.I onda se stanje malo stabiliziralo ,ljekar kaze hormoni,
sada odbrojavam i zeljno iscekujem svog djecaka,bojim se posporodjajne ali za to ima terapija,
inace mi ni zoloft ni calixta nisu odgovarali ali me velafax vratio u zivot.
Drzite se ,i ne predajite,depresija ce vas pobijediti samo ako joj dozvolite...pozzz...

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 8:58:32   
mala pcelica
klaudija bas sam se pitala gdje si i kako ti je,nisi se dugo javila ,sad vidim da si dobro i uspjesno dogurala pred kraj user posted image još malo i tvoja mrvica ce biti sa tobom ,a onda ti mozda vise ni nece trebati AD user posted image sretno !!

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 9:37:44   
quess
Kako ste mi danas?user posted image
Ja jučer uzela dan godišnjeg,trebao mi odmak od svega,ostavila lap i mob doma i otišla sa dragim u prirodu,nakon sat-dva grča i panike od otvorenog i nepoznatog moram priznat da se stanje popravilo i da sam uživala u svježem zrakuuser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 9:55:13   
mala pcelica
user posted image user posted image user posted image

ja sam dobro,osim sto mi se nista ne radi, e sad dal je od ljenosti ili depresije ne znam user posted image user posted image trebala bi kucu spremati dolazi mi kuma iz Australije,malo me i toga strah jer ce ona htjeti da lunjamo svuda,a meni se bas nesto ni neide nikuda,al nema smisla da sjedi samnom u kuci user posted image valjda cu pregrmiti nekako ...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 10:19:09   
quess
Ma to ti se ne radi zbog vrućine user posted image , malo na brzinu digni prašinu i usisaj i ta-ranta-ra sve gotovouser posted image Joj kako ti ja mrzim hodat po prodajnim,ulice i male prodavnice na ulici su mi ok,al,prodajni brrr,spremam se uvijek psihički po dan-dva unaprijed ako moram šta u prodajnom tražituser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 11:02:21   
mala pcelica
i ja isto pogotovo kad stojim u kilometarskom redu na blagajni onda se napadi samo redaju jedan za drugim,a ja bi najradije da umrem...
ali ona hoce i da izlazimo vikendom znaci petak,subota,nedelja user posted image prvo financijski mi je to nemoguce,drugo sva ta guzva,glasna muzika,zagusljivi kafici,diskoteke.... ajme meni user posted image
i prosle godine je bila pa smo isto tako,al sam onda bila na zoloftu pa mi je bilo dobro,nije mi bio problem ici u guzvu i zagusljivost ,zato me sad frka kako cu sve to podnjeti,a glupo mi je da ju odbijem,jer je prevalila toliki put da bi dosla kod mene i bice do kraja mjeseca ....

< Poruku je uredio mala pcelica -- 5.7.2012 11:03:23 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 12:47:07   
quess
Jel kuma zna za tvoje probleme sa panikom? Pokušaj najprije izać na neko mirnije mjesto,pa nakratko u kafić pa kad se adaptiraš na buku i gužvu onda "opali" po kafićima user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 14:07:16   
mala pcelica
zna upoznata je sa cjelom situacijom,ali i ona kao i svi to ne razumije user posted image mada i ona ima dijagnozu depresije,ali tamo kod njih prvo moras ici na psihoterapije pa onda oni odrede dal ti trebaju AD ili ne...ona je prevazisla samo uz psihoterapiju...al nije imala panicene napade fala bogu...

menisu panični napadi gori sto puta od depresije user posted image

a ne znam sta cu,izgleda cu nabaciti osmjeh i glumiti da uzivam,a u sebi cu crkavati od straha user posted image a ko zna,mozda ce mi to dobro doci pa pa cu se oporaviti (al se tješim,ha? ) user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 15:02:13   
quess
Ja ne patim od depresije, više neka napetost i gomila paničnihuser posted image .A kad nisam na tabletama nema šanse da me se utjera u kafić il tako nešto:)najmirnija doma il u autu il u nekoj poznatoj sredini gdje nema gužveuser posted image .Probaj izać vanka,ako bude išlo super, ako ne bude opet super jer bar si pokušalauser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 16:19:29   
mala pcelica
meni je i auto i vrucina veliki problemuser posted image zato sto sam se ukočila u autu od soka kad mi je dr rekla da cu dobiti rak,nakon par minuta sto sam izasla iz ordinacije valjda mi je onda sjelo sta mi je rekla i ja sam se od soka ukočila toliko da sam izgledala,boze me oprosti, kao oni retardirani,zgrčili su mi se mišići ,nisam se mogla micati,a bolovi nepodnošljivi,samo sam mogla vrištati i treptati,a uz to bila je paklena vrucina i od tada strah da idem sama u autu pogotovo ljeti ,a da nemam vode uza sebe ili nesto za pregristi nije dolazilo u obzir...još uvijek se borim sa tim strahom..

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Depresija u trudnoći
5.7.2012 23:28:39   
quess
user posted image razumim te u potpunosti,ja nigdje ne idem bez vode,nečega za prigrist i xanaxauser posted image uglavnom,uvijek sve u torbi spremno za napad i ako izađem slučajno vanka bez nečega od toga stalno imam osjećaj da ću imat napaduser posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!