|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
6.4.2012 23:42:38   
marči
Joj martina87 znam da ti nije nikakva utjeha ali potpuno te razumijem...ista mi je situacija, živim sa dečkom 3g. on ima sina iz prvog braka i plaća alimentaciju doslovno pola plaće, i to svojevoljno??!!! a mi doslovno nemamo od čega živjeti...još financira svoje starce jer kao jadni nemaju a nisu ni lipe u minusu, da nema mojih staraca koji nam pomažu oko svega bili bi gladni i na cesti...ostali smo bez auta neki dan a živimo Bogu iza nogu 2 km do 1 busne stanice uzbrdo...a šta da ti kažem...za bebicu nismo ni lipe potrošili do sada sva sreća...ja sam nepredviđeno na bolovanju od 1 mj. a htjela sam raditi da ne ostanem bez posla jer je kriza i neznam šta me čeka ako se uopće budem imqala kamo vratitiuser posted image a na kraju sam morala preležati cijelu trudnoću... da bude bolje on radi u smjenama i nikada ga nema a kako sam daleko i ne mogu maknuti stalno sam sama cijelu trudnoću kao u zatvoru...imam osjećaj da gubim živce a na njega se ne mogu osloniti...on samo kaže jesti ćemo grah tj. dabna para nema i to je to...user posted image nemam volje ni snage da se svađam više, strah me poroda za poluditi jer je bebač na zadak, dobila sam visok tlak od svog tog nerviranja...a osjećam se kao Pale sam na svijetuuser posted image samo se vama mogu požaliti...uhvati me takav jad jer se više ne mogu veseliti tom djetetu i bojim se za našu egzistenciju, a pomoći nema sa njegove strane...on ne kuži ili ne želi kužiti..ja se ne mogu ne nervirati kada imam kredit za stan koji mi plaća/bolovanje ne pokriva a dodatnog izvora prihoda nema, oboje smo prezaduženi i osjećam se kao da nema izlaza...tako da draga moja potpuno razumijem kako ti je...meni je dr. na početku sa mirovanjem dala i brdo tableta...ali nisam htjela ništa piti...sada već ozbiljno razmišljam o tome...ne znam šta da radim sama sa sobom više...samo se još više bojim da ću puknuti kada beba dođe kada ga budem trebala a naravno njega nema tu za nas...da zaboravila sam napomenuti da osim što radi u smjenama i što imamo psa kojeg mora izvesti 3x dnevno jer ja ne mogu maknuti...svaki dan trči svojoj mamici jer nedaj bože da 1 dan ne zove sto puta ili ga ne vidi pa još i maloga od 11god. vodi u školu iz škole sa jednog kraja grada na drugi....eto sorry drage moje ali morala sam to izbaciti iz sebe...uglavnom se pitam je li sve vrijedno toga gdje su nestali osjećaji kada sam mislila da ja to sve mogu...sada sam luda a šta ću tek kada sve padne na mene i počnem raditi a ne budem imala kamo sa djetetom i od čega živjeti...znam kako to zvuči ali ja sam toliko htjela to dijete iako nije bilo planirano bilo je iz ljubavi....a sada se mrzim jer se ovako osjećamuser posted image i još više jer se ne mogu kontrolirati a ne želim se samožaljevatiuser posted image

(Odgovor članu martina87)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Depresija u trudnoći
7.4.2012 8:04:53   
m600
cure drage tu su i hormoni krivi user posted image
nije sve tako crno da ne može biti gore...potpuno vas razumijem jer sam pred kraj trudnoće doslovno pukla, da sam molila doktora da me porodi
ništa me nije veselilo...po cijeli dan sam plakala, noću se tresla, imala sam užasne misli, tlak mi je skakao, čak sam i propušila...ma užas!!! ali sad je sve to iza mene...tako će i to proći kad rodite.... za bebicu se uvijek nađe robice i onoga što malo dijete treba... proći će i to,a onda će doći ljepša vremena, evo ja se danas (nakon 6mj) više i ne sjećam tog ružnog razdobljauser posted image iza mene je i ne želim da se ikome dogodi takvo nešto...dignite glavu,mislite na svoje bebe... a što se tiče poroda, ako ti je beba na zadku nitko te neće forsirati prirodno, ne brini,a i stigne se još okrenutiuser posted image
izdržite cure vi to možeteuser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu marči)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Depresija u trudnoći
7.4.2012 8:30:13   
klaudija77
Martina duso ,termin ti jena pragu,i odmah mozesd na AD,i dovesti svoje psihicko stanje u normalu,
ni slucajno u takvom stanju nemoj se opterecuvati dojenjem i izbjegavanjem tableta.
Jer samo si normalna i zdrava potrebna djeci.
A kada se sredis psihicki onda zivotne probleme rjesavaj jedan po jedan,i vjeruj svi ih imamo,
ali moramo biti jako da se nosimo sa danasnjicom,a to je veoma tesko ako si imalo labilan.Razumijem te i drzim ti fige da izdrzis ove
teske trenutke,a vjeruj proci ce!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Depresija u trudnoći
7.4.2012 9:26:30   
marči
Hvala cure...mene drži to što se nadam da kada vidim svoju user posted image sve drugo neće biti bitno barem meni, pa se trudim iz dana u dan da ostanem svoja i bez ad...mislim da mi je većina toga od nespavanja isto, a to se izgleda neće promjeniti uskoro pa ću prije spavanja popiti nešto lagano...pitala sam doktoricu mogu li dobiti nešto na prirodnoj bazi pa mi je napisala persen? valjda će upalitiuser posted image pa ćemo vidjeti možda se malo saberem... što se robice tiče i sitnica za početak smo skupili manje više sve zahvaljujući dobrim frenicama koje su proslijedile od svojih cura i mojim starcima i noni koja je divna, neki dan mi je skuhala za par dana i još mi svaki mjesec da od penzije po 200kn...žalosno da me penzionerka sponzorira ali istinitouser posted image moram i drugu pohvaliti jer mi je oprala speglala svu robicu, i uvijek uskoči kada može financijski...ali to je za drugu temu -hvalionica...
Što se zadka tiče u utorak imam kontrolu i dobiti ću uputnicu za bolnicu i konzultacije, kod nas u Rijeci dok god je sve ok forsiraju normalan porod na zadak...a ona mi je prije mjesec dana rekla da ne vjeruje da će se okrenuti,....do sada nije ali kažu žene da se zna zadnji dan okrenuti pa se još nekako nadan...rađe bih na prirodan porod ali normalan...

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Depresija u trudnoći
12.4.2012 14:04:12   
mara6_99
draga, čitam tvoje poruke i od srca ti zahaljujem... vidim da iskreno zelis pomoć i razumijes sve oko depre i anksioznosti.... ja sam trudna, 26 tjedana i pijem misar i fevarin od početka trudnoće, samoinicijativno sam smanjiva ljekove i postalo mi je jako lose (inace pijem te lijekove od 2006 god)
pliz reci mi koje doze si pila i kako je bilo s bebicom nakon poroda? jel sve bilo ok? ja pijem 100 mg fevarina i 0,5 misara/ dan
hvala ti puno unaprijed

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:18:45 >

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: depresija u trudnoći
1.5.2012 0:22:21   
Cinthia
Cure, evo da malo podignem temu. Kako ste? Što se događa? Kako si ti Klaudija sada? Vjerujem da si dobro, čim te nema tu user posted image
Evo ja gazim u 30 tjedan trudnoće, od lijekova ništa ne trošim, ali imam kriza tu i tamo, većinom u obliku prislinih misli i straha da mi se iza poroda ne ponovi isto što i prvi puta. Idem za par dana na razgovor kod psihijatrice pa da vidim što ću poduzeti ako mi se depresija vrati nakon porođaja. Htjela sam još pitati vas cure koje ste prošle kroz depresivnu epizodu i napadaje panike: dali ste imale osjećaj da ćete skrenuti s pameti? Meni se nekad takav osjećaj i sada javi i to me dosta plaši. Znam si pomisliti što ako me završim u bolnici, kako će moja curica bez mene, što će moja obitelj misliti o meni, što ako mi se razvije neka druga još duševna bolest poput shizofrenije ili upadnem u neku psihozu, ako mi dođe da nešto loše učinim, što ću??!!! Jel vas to kad muči(lo) user posted image user posted image

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: depresija u trudnoći
1.5.2012 9:02:02   
mala pcelica
draga znam kako ti je imala sam i ja sve to,onaj osjecaj da je gotovo i da ces poluditi je nesto najuzasnije sto sam osjetila u svom zivotu user posted image srecom imala sam ga samo jednom u najjačem intenzitetu i poslje još par puta ali slabije i nadam se da vise nikada necu osjetiti taj odvratni osjećaj ...zelim ti puno srece i da izguras do kraja kako treba i naravno da poslje bude sve ok da ti se ta uzasna depra ne vrati user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 1.5.2012 9:03:12 >

(Odgovor članu Cinthia)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: depresija u trudnoći
1.5.2012 14:37:23   
m600

IZVORNA PORUKA: Cinthia

Cure, evo da malo podignem temu. Kako ste? Što se događa? Kako si ti Klaudija sada? Vjerujem da si dobro, čim te nema tu user posted image
Evo ja gazim u 30 tjedan trudnoće, od lijekova ništa ne trošim, ali imam kriza tu i tamo, većinom u obliku prislinih misli i straha da mi se iza poroda ne ponovi isto što i prvi puta. Idem za par dana na razgovor kod psihijatrice pa da vidim što ću poduzeti ako mi se depresija vrati nakon porođaja. Htjela sam još pitati vas cure koje ste prošle kroz depresivnu epizodu i napadaje panike: dali ste imale osjećaj da ćete skrenuti s pameti? Meni se nekad takav osjećaj i sada javi i to me dosta plaši. Znam si pomisliti što ako me završim u bolnici, kako će moja curica bez mene, što će moja obitelj misliti o meni, što ako mi se razvije neka druga još duševna bolest poput shizofrenije ili upadnem u neku psihozu, ako mi dođe da nešto loše učinim, što ću??!!! Jel vas to kad muči(lo) user posted image user posted image



draga moja upravo toga sam se ja bojala...kako ću ako završim u bolnici? što će moja curica bez mene? točno znam kako ti je,ali moraš misliti i na dobrobit bebice i definitivno odi na razgovor sa stručnom osobom.... ja da sam mogla i imala "hrabrosti" to bih napavila,ali sama sebi nisam htjela priznati da imam problem... kad sam rodila sve je prestalo...kao da sam druga osoba...drži se user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Cinthia)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: depresija u trudnoći
1.5.2012 22:21:35   
malizia
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Cure moje ljubim vas sve.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: depresija u trudnoći
1.5.2012 22:35:49   
Cinthia
Hvala cure moje, lakše mi je kad znam da me netko razumije. Da ovo sve ispričam nekome od svojih, mislim da bi me u čudu gledali u najmanju ruku ili pomislili da nisam sva svoja. Danas sam s mužem i curicom išla na izlet i bilo nam je lijepo, nisu me obuzimale te ružne misli da ću poluditi. Kako kada. Uglavnom, toplo se nadam da će nakon ovog poroda biti sve ok i da neću prolaziti onaj pakao kao iza prvoga poroda.

Sjećam se kad sam svom doktoru jednom bila rekla za to da se bojim da ne poludim, rekao mi je da se ne moram bojati, jer kad netko stvarno "ludi", nema takav osjećaj, već misli da je s njim sve u redu. Nekad se toga sjetim pa me malo smiri. Inače od lijekova ne trošim ništa. Imam u kući Normabel, ali ga nisam u trudnoći još ni jednom popila. A do kraja mi je ostalo još 2 mjeseca, pa se nadam izdržati bez ikakve terapije i ako Bog da za vrijeme dojenja.

A što vi mislite o uzimanju antidepresiva i dojenju? Moj je psihijatar tvrdio da sam smjela dojiti svoju curicu kad mi se nakon poroda prvog dogodila depresija, ali me bilo strah da joj ne naškodi pa nisam. Tvrdio je da mi je propisao najmanju moguću dozu lijeka i da se neznatna količina tog lijeka izluči kroz mlijeko, gotovo ništa.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: depresija u trudnoći
2.5.2012 8:22:11   
m600
pričekaj dok rodiš pa ćeš vidjeti treba ju li ti antidepresivi jer sad su ti i hormoni poludjeli user posted image
mislim da ćeš se preporoditi...i nemoj da ne javiš kad rodiš user posted image
drži se, izdrži još tih par tjedana...a što se tiče normabela... ja sam ih pila do samog kraja od 34 tjedna...ne svaki dan ,ali po potrebi kad osjetim nelagodu...u bolnici ih daju trudnicama

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Cinthia)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: depresija u trudnoći
2.5.2012 9:19:52   
mala pcelica
ja sam sad zadnji put kad sam bila kod psihica pitala u slučaju da ostanem trudna(ne planiram trudnocu dokle god sam na terapiji,ali ako se slučajno desi) dal bi smjela nastaviti uzimati terapiju (pitala sam i za zoloft sto sam ga prije pila i za ovu calixtu sto sad pijem) reko je da sto se calixte tiče ona je još manje "štetna" nego zoloft u trudnoci mada nije ni on od neke velike stetnosti,najkritičnije je prva 3 mjeseca dok se beba skroz ne razvije,a poslje toga nema opasnosti,tako da se moze normalno uzimati kroz trudnoću,stim da beba nakon poroda moze imati krizu "skidanja sa AD" a i ne mora ovisi o tabletama,naravno to sve ako je bolje po majku da koristi terapiju tokom trudnoce...sto se dojenja tiče kod svih tableta koje sam ja do sada koristila piše da nema uočenih stetnih djelovanja po djete tokom dojenja,ali da se prije toga posavjetuje sa svojim ljekarom....
sretno draga i zelim ti da poslje poroda sve dodje na svoje i da nebudes trebala piti tabletice user posted image
sto kaze m600 slobodno uzmi normabel kad god osjetis da ti je loše ,bice ti lakse nemoj se muciti bez potrebe,normabel je u danasnje vrijeme sastavni dio trudnoće user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 2.5.2012 9:21:43 >

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: depresija u trudnoći
3.5.2012 22:49:26   
Cinthia
Hej cure! Danas sam dobro, izgleda da je prošla ona kriza, opet sam opuštenija i nemam onih misli i osjećaje koje život zagorčavaju. Kako ste vi? m600 pila sam ja Normabele, ali kratko u prvoj trudnoći zbog kontrakcija maternice, ali tada još nisam imala pojma što me iza poroda sve čeka. Zaista se nadam da će iza ovoga poroda sve biti ok i da ću moći uživati sa svojim user posted image user posted image user posted image . mala pcelica, ti već imaš djecu ili? hvala na lijepim željicama user posted image , Još jedno pitanje, kakve su tebe te tablete Calixta? Ja sam ih pila nakon prvog poroda, imale su super djelovanje, dosta su me brzo dovele u neko stabilno stanje, ali sam se od njih jaaaako udebljala, dobila sam u kratkom periodu 10ak kila, pa mi je dr.onda promjeno th.u Velafax koje su mi isto dobro djelovale i njih sam pila nešto manje od godine dana i prestala prije nego sam zatrudnila.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: depresija u trudnoći
10.5.2012 22:43:00   
Cinthia
Nigdje nikoga? user posted image user posted image

(Odgovor članu Cinthia)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: depresija u trudnoći
23.5.2012 22:47:18   
m600
kako si cintia?user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Cinthia)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Depresija u trudnoći
23.5.2012 23:01:53   
mala pcelica
drago mi je da ti je bolje user posted image
ja imam jednu malu vražicu od 3 godine...a sto se calixte tiče ja sam do sad popila tek jednu kutiju tako da ne znam još kako ce biti njeno djelovanje na mene,al mogu ti reci da sam u tom vremenu dobila kojih 4-5 kg user posted image mislim nije da mi smetaju,al nebi volila da dobijem više user posted image doktor me je upozorio da im je to jedna od vrlo čestih nuspojava i još nisam srela ni jednu osobu koja ih je pila da se nije udebljala...ja se nadam da ce mi one vise pomoci od zolofta,al vidicemo user posted image za mjesec dana idem opet na kontrolu pa cu viditi ako se budem i dalje nekontrolisano debljala da mi promjeni...malo me i to nervira kod njih što me sruše u roku nekoliko minuta kad ih popijem,ispočetka je to bilo na pola sata -45 min a sad nekako brzeuser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:23:05 >

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Depresija u trudnoći
25.5.2012 22:45:35   
girlpower
Marci neboj se poroda na zadak,ja sam tako rodila mog mihaela(1.porod)i gabrielu(4.porod)normalnim putem,i bilo mi lakse i brze nego oni dvoje sto su na glavicu isli

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:24:45 >

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Depresija u trudnoći
26.5.2012 14:41:03   
bijelicvjetak
Veliki pozdrav svima!
Ovdje sam 1 put, i muči me dosta stvari. Naime, na seroxatu sam već 5 god, jednom sam sama ukinula lijek jer sam se osjećala super, i to je trajalo 8 mj do ponovnih epizoda napada panike.
Kad sam rekla psihijatru da sam trudna (tada 1 mj) odmah mi je počeo ukidat lijek, a tek sam ga počela pit ponovo. Nisam se osjećala spremnom prestat, pa sam se savjetovala sa još 3 doktora, koji su mi rekli da ga slobodno pijem. Rekao mi je da spadam u visokorizičnu skupinu postporođajne depresije, što me ubilo u pojam, i zbog toga imam noćne more već 7mj.
Non stop guglam taj lijek u trudnoći, i ne preporuča se, jer uzrokuje sindrom sustezanja, srčane malforacije te perzistentnu plućnu hipertenziju u novoređenčadi, pa me užasno strah, jesam li trebala prestat s lijekom i trpit ako mi se počnu dešavat napadi ili ne.
Sada sam u 38tj trudnoće i to mi neda spavat i užasno me muči, što ako sam uzrokovala bilo kakav poremećaj kod svog djeteta. Amniocinteza je stigla sa dobrim nalazima: zdravo muško, a nisam ni sigurna dali može otkrit baš sve probleme, iako mi je ginić reko da može.
Pa ako itko ima istih problema sa tim lijekom u trudnoći, ili ih je prošao, bila bih vam jako zahvalna :-)

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:25:09 >

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Depresija u trudnoći
29.5.2012 1:26:28   
mala pcelica
danas se osjećam uzasno imala sam jedan "jak" panični napad danas(duze vremena nisam imala takav) ali i ovih proteklih dana su mi se često javljali ali su bili manji,izgleda da mi ova calixta ne odgovara user posted image otkako sam presla na nju pojačali su mi se panični napadi,sto mi je sa zoloftom bilo skorz smanjeno,e sad dali je to reakcija zbog prelaska na drugi lijek ili mi stvarno ne odgovaraju ne znam,moracu pitati dr sta on misli...očajna sam više od to "ograničenog" života i stalnog straha za mene i moje bližnje,želim da živim i vodim nomalan život ,a ne da živim u strahu od ponovnih napada ...cure koje to imaju će me razumiti,a drugima želim da taj pakao nikad ne osjete na svojoj koži i poručila bi vam da čuvate i "njegujete " svoje mentalno zdravlje jer kad vam se jednom ono poljulja sve ostalo kreće niz brdo user posted image user posted image JA SAMO ŽELIM DA ŽIVIM ŽIVOT BEZ STRAHA,ŽELIM VAN IZ OVOG PAKLA!!!

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:25:23 >

(Odgovor članu bijelicvjetak)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Depresija u trudnoći
29.5.2012 7:50:15   
sina
user posted image user posted image user posted image user posted image drži se ,draga,proći će. ako vidiš da ti ova terapija ne odgovara,odi kod liječnika i reci mu

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:25:41 >


_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Depresija u trudnoći
29.5.2012 9:52:14   
mara6_99
Pozdrav!!!
Evo, da ti se javim jer imamo ocito iste dileme i strahove. Naime, ja sam sad u 33. tj trudnoce i pijem AD (Fevarin, koji kao i Seroxat spada u SSRI antidepresive, novije generacije) s time da ja jos pijem i Misare od 0,25mg - to je anksiolitik. Pijem lijekove od pocetka trudnoce jer sam u sklopu planiranja trudnoce ukidala ljekove i stanje mi se jako pogorsalo tako da sam od ginekologa i psihijatra dobila preporuku da lijek nastavim uzimati, naravno u najnizoj djelotvornoj dozi.
I nemam mira dok se beba ne rodi, isto guglam taj lijek danima i sve sto moze i ne mora napraviti tom malom stvorenju... Jako me strah hoce li biti sve ok iako su do sada svi nalazi jako lijepi i nema nikakvih problema, mali se brzo razvija, na 87 percentilu je u 33 tjednu, dakle velika beba.
Ajmo mi bit optimisticne i sve ce biti uredu. Ono sto znam je da sam i prekinula s lijekom, bilo bi mi jako lose i smatram da je ovo "manje zlo" nego da ja patim i ne spavam, ne jedem itd.
Dakle, glava gore i streno na porodu i obavezno se javi user posted image
p.s. imam s neta najnoviju studiju o utjecaju AD-a na fetus pa ti mogu slati u inbox, u .pdf formatu je... javi ako zelis

< Poruku je uredio anaxx -- 31.5.2012 14:28:01 >

(Odgovor članu bijelicvjetak)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Depresija u trudnoći
15.6.2012 19:30:56   
bijelicvjetak
ej draga, nisam ti bila na kompu jer sam rodila 9.6., a i često sam pregledavala forum, nitko nikad nije odgovarao, pa sam ponekad i zaboravila...
uglavnom, ja sam cijelu trudnoću provela sa seroxatom, koji u opisu navodi: srčane malforacije, plućnu hipertenziju te sindrom ustezanja (djete se čisti od naše "ovisnosti")....
ja sam to odmah navela kod poroda, prošao je uzv mozg,a (al zbog tremora s kojm se rodio zbog otežanog poroda), koji se btw smanjio doslovce skroz nakon 4 dana, obavljen je uzv srca i mjerenje tlaka, bitno je da ne prekidaš terapiju seroxatom, jer tad su šanse tog sindroma, makar ja na početku trudnoće sam toliko povraćala da sam povratila i lijek, pa su se desili periodi od par dana da sam naprosto zaboravila popit lijek.
Moj sin rodio se sa 4200g 53cm, i skroz je zdrava beba, pedijatrica u rodilištu se kontstantno raspitivala sa psihijatrom koji mi je dolazio koji tvrdi da lijek zaista u 1% slučajeva ako i tada može štetno utjecat, moja beba je sva sreća zdrava, nadam se da će tako i ostat jer sam trenutno konstantnoj brizi šta ako.....neki se slažu da mogu dojit, neki ne, pa mi je pedijatrica rekla s obzirom da sam ponovo počela koristit xanax da možda bolje ne, pa ga trenutno hranim bočicom...tako da glavu gore, čisto sumnjam da tvoje neće biti jednako dobro,

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Depresija u trudnoći
16.6.2012 12:52:49   
mara6_99
draga, stvarno si srce sto si se javila!!!! i najvaznije - dijete je odlično!!!!!!!!!! tako mi je drago zbog tebe i nadam se da ce i moj mali bit uredu. jesi mozda iz ZG? i gdje si rodila? ja sam u ZG i idem rodit u vinogrdsku... imam jos neka 3 tjedna do termina, ja mu se nadam za cca 2 user posted image
isto kao ti, ja sam povracala na pocetku, tj. punih 20 tjedana pa sam smanjivala dozu, preskakal i svasta pa mi se oko 23-24 tjedna stanje pogorsalo (psihicko) i onda sam nastavila po preporuci psihijatra s tabletama... fevarinn+ misar (to je kao xanax) u minimlnim dozama... naravno da ce na porodu znati da to pijem, napomene i pise u svim mojim trudnickim knjizicama...
oko dojenja su misljenja podijljena, to sam i ja dozivjela... neki kazu da trebam dojit, neki kazu ne... vidjet cemo kako cemo
bravo, bravo, bravo user posted image user posted image user posted image i sretno dalje, javi se pliz jos ...javim se i ja obavezno (BIT CE SVE UREDU.... MORA user posted image )

(Odgovor članu bijelicvjetak)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Depresija u trudnoći
2.7.2012 10:26:36   
quess
Pozdrav drage žene od nove članice
Moram priznat da mi je bilo lakše čim sam našla ovaj forum i vidila da ima još žena koje vode bitku sa depresijom,panikom i žele trudnoću il su već sretno trudneuser posted image . Ja već 4 godine vodim bitku sa panikom od koje mi je narastao i prolaktin( hormon stresa koji sprečava začeće ) tako da zadnje 2 godine vodim bitku i za trudnoću. Na početku kad su mi dijagnosticirani panični napadi krenula sam na psihoterapiju na koju sam išla jednom tjedno kroz 7 mjeseci i pila čajeve za smirenje i kapi valerijana al nažalost pomaka nije bilo pa sam otišla nazad psihijatru koji mi je propisao 1x50 dnevno zoloft i xanax po potrebi.Tu sam terapiju pila 6 mjeseci,stanje se popravilo, bila sam opet ona "stara" vesela,optimistična osoba i prekinula sam uz dogovor sa psihijatrom terapiju i počela raditi na bebi. Al panika se vratila za par mjeseci a postala je užasna kad sam uspijela ostat trudna i nažalost desio se spontaniuser posted image Sad sam ponovo na zoloftu zadnjih 8 mjeseci i radimo na bebi, psihijatar mi je rekao da u slučaju da ostanem trudna mogu nastavit sa zoloftom al da xanax zaboravim što mi i nije problem jer ga i ne uzimam često al strah da bi mogla naškodit bebi sa zoloftom me plaši a opet sa druge strane opet proživljavati trudnoću bez zolofta i ne daj Bože još jedan spontani me plaši još više. Ne znam što dalje, toliko želim vidjetiuser posted image i imat svoju user posted image al panika me koči, ne da mi da uživam u iščekivanjuuser posted image

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Depresija u trudnoći
2.7.2012 10:52:56   
mara6_99
draga guess
prije svega zao mi je zbog spontanog, ali to se cesto dogadja i potpuno zdravim zenama, a ti se boris s panikom i depresijom i anksiznoscu...
sad cu ja onako pametno reci - nemoj brinuti, a sama se isto ubijam mišlju - sta ako sam naskodila bebi?! ja sam sad 38 tj i ne mogu docekati da vidim da li je sve ok... uglavnom, za zoloft sam najvise citala i ono sto pise je da je najmanje stetan u trudnoci od svih antidepresiva, dakle, glava gore, izbor lijeka je dobar. doza je minimalna, a najvaznije je da ti budes ok tijekom trudnoce (koju ti od sveg srca zelim sto prije) i da te ne lovi panika, jer sigurna sam da to vise steti bebi nego tabletica. ti hormoni stresa koji se luce tijekom paničnog napada su zlo!!! zato se pokusaj opustiti, na kutiju od lijeka nacrtaj jedan smajlic i samo hrabro, sve ce biti dobro!
sto se tice depresije i panike, ja se borim s tim ve godinama, i na lijekovima sam stalno, minimalne doze, ali ipak uzimam jer cim ukinem, svo zlo se vrati. tako da te potpuno razumijem i podrzavam.
zelim da cim prije uspijes s user posted image i tu pomazu LH trakice,,,
cuvaj se!!!user posted image

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!