|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 12:59:38   
mala pcelica
ja sam danas koma zivci su mi na nuli,djete me na sve moguce nacine zajebava,ne mogu vise trpiti ni nju ni sebe,najradije bi se ubila ,dosta mi je svega user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 13:38:55   
mara6_99
@guess

...Mljeveni lan ili ulje od lana je dobar izvor fitohormona lignana, koji ublažavaju simptome menopauze, smanjuju rizik od pojave raka dojke i srčanih bolesti. Neki dokazi upućuju i na to da potiču plodnost....

cijeli text na http://www.coolinarika.com/namirnica/lan/

pokušaj user posted image

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 13:42:04   
mara6_99
polaaaako mila.... ja bih na tvom mjestu popila čašu hladnog piva ... mljac po ljeti i mene bas opusti. nije sve u tabletama... ili duboko disanje, kratka meditacija... a ako ne ide, uvijek ostaje anksiolitik....
čuvaj se!!!

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 14:42:03   
quess
Pčelice ne daj se,uključi neku muziku što voliš slušat,nađi nešto na tv-u,meni dugo tuširanje pomaže,pojedi neko hladno voće,lezi i odmori,bit će boljeuser posted image
Mare hvala na informacijama,odo odmah iza posla u DM ili kakvu ljekarnu po lan,sve za user posted image

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 14:57:25   
leptirica 15
mara, hvala, tvoj post me i nasmijao..

guess sjemenke lana se mogu kupiti u trgovinama zdrave hrane, u Milleru ih ima, ako ti je poznat taj dućan..

mogu ići na salate, u jogurt, u cornflakese.. ma skoro svugdje..


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 15:26:28   
quess
ima li još kakav savjet kako doć do user posted image ?

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 15:35:07   
anaxx
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

ja sam danas koma zivci su mi na nuli,djete me na sve moguce nacine zajebava,ne mogu vise trpiti ni nju ni sebe,najradije bi se ubila ,dosta mi je svega user posted image



pčelice, zabrinula si me!!!

Imaš koga za popričati o svemu što te muči? Ne daj se!!!
Mi smo žene jaka stvorenja, budi čvrsta i sredi klinca... i moji znaju biti nemogući i ponekad imam osjećaj da se samo derem i da me opet nitko ne sluša, ali kad onda puknem i zagrmim svi se stresu i gledaju u mene kao u Boga svojim prekrasnim okicama...

Moraš pokazati zube, tako je danas u svemu u životu... ne želim ti pametovati, znam da ti to ne treba, ali pokušaj se žešće boriti .... svi se mi borimo svatko na svoj način...

Drži se!!!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 16:17:06   
mala pcelica
anaxx ne vrijedi nekad se proderem toliko jako da me grlo zaboli,a ona ni da trepne i nastavi po svome....bog me blagoslovio sa djetetom,al mi je "utero" sa njenim ponasanjem i mojim slabim zivcima....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 16:36:23   
mara6_99
ima, ima... čaj od marulje i vrkute, macine trave... nisam probala, ali pokusaj guglat pa ces vidjet da ima puno foruma na temu plodnosti i kako prije do zaceca... a mozes pokusati s LH trakicama za dokazivanje plodnosti ako nisi najsigurnija kada su plodni dani... dakle te trakice funkcioniraju kao i test na trudnocu, popiskis ih i vidis jel vrijeme za "hopsanje", mozes ih kupiti u ljekarni ili na netu (ebay), puno su jeftinije. e to sam isprobala i evo, vec nas je 4 zatrudnilo uz pomoc tih trakica... sreeeeetno user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 19:54:23   
leptirica 15
draga pčelice, zato smo tu, na ovom forumu da se podržavamo i pojadamo međusobno i budemo si potpora..

sutra će već biti malo lakše, vidjet ćeš. drugi je potpuno novi dan i nova bitka pred svima nama..

dođe ti od tog osjećaja bespomoćnosti stvarno da pomisliš da si oduzmeš život, ali to je samo mehanizam obrane tvog mozga od okoline koja te iživcirala i na koju nemaš utjecaja a voljela bi to promijeniti..

niti ne trebaš imati živaca za nj danas, zašto si takav pritisak stavljaš na sebe? dozvoli si da nekad nemaš živaca, da se stvarno makneš od svih.. ponekad ljudi niti nisu svjesni patnje dok im baš točno ne pokažemo kako se osjećamo. a ako ne znaju kako se osjećamo, kako bi nam znali biti podrška i potpora?

makar neki bi te pogazili i uništili bez obzira na sve.. ima i takvih.. zato imaš nas koje te razummijemo kako se osjećaš, suosjećamo s tobom i patimo s tobom..

drži se, sve mi na ovom forumu smo uz tebe..


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Depresija u trudnoći
9.7.2012 23:38:28   
mala pcelica
cure user posted image user posted image ste user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 10:32:21   
quess
Pčelice kako si danas? jel bolje imalo? ajde,nasmješi se,znam da je jebeno al moraš ! radi nas cura na forumu ha ha ha user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 10:41:26   
quess
Mare i leptirice hvala na savjetima za user posted image ,pijem marulju i pila sam konopljiku,ovulacije su mi uredne jer sam par puta ciklusa isšla na folikulometriju i uvijek točna u dan ,mm ovi nalazi isto dobri al eto ne da nam se nikako ugledat user posted image pa me panika od toga hvata,redovito kad dobijem oplačem koji sat al jbguser posted image .
Ako ima još koji savjet slobodno "pucajte" user posted image

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 13:05:07   
leptirica 15
guess, nema na čemu..

savjetujem ti s obzirom da imaš uredne ovulacije da probaš prestati biti toliko opterećena s trudnoćom, ako je ikako moguće..

prošli put kad sam zatrudnila kad odprve nije uspjelo, bila sam jako razočarana..

onda sam odlučila da jednostavno neću razišljati o tome i nisam i za dva cklusa evo pluseva na testu, još se sjećam da sam se jako i iznenadila koliko sam se opustila bila..

tak da je možda i u prevelikom psihičkom opterećenju problem kod tebe..

poznato je da mnoge žene koje su bile pod pritiskom nisu zatrudnile, pa kad su se opustile malo im se dogodila trudnoća..

ovaj put sam isto iz treće ovulacije zatrudnila.. išla raditi test pro forme radi jer sam mislila da mi malo kasni zbog toga jer sam se toliko nervirala..

držem palčeve da čim prije ugledaš plusić na testu..!!

mala pčelice, gdje si? mi smo u mislima s tobom..

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 13:25:17   
quess
joj leptirice znam i sama da se trebam opustit i ne mislit toliko na trudnoću al oko sebe vidim same trudnice i onda me depra počne "prat" po tom pitanjuuser posted image .Ne kažem da bi sad sve bilo super kad bi zatrudnila al mislim da bi pomoglo mojoj psihiuser posted image

Pčeliceeeee,javi se user posted image

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 13:47:56   
mara6_99
moje iskustvo je da sam ja bas krenula u misiju - hocu biti trudna i to odmah... u drugom ciklusu od trenutka kada sam si zacrtala biti trudna - evo plusa i to 9 dana prije nego mi je M kasnila... ja sam to sve natempirala i iskreno - bas sam radila na tome, to mi je bio cilj jer sam se cim prije htjela maknut s posla, bilo je bas jedno tesko i stresno razdoblje iza mene i trebala mi je trudnoca... grozno zvuci, ali iskreno pisem i govorim... bebu smo naravno htjeli i planirali je jako dugo zato kad sam krenula u to tocno sam znala sta i kad radim, naravno nije uopce moralo tako ispast, mogla sam i dan danas piskiti po lh trakicama i crtati grafove na fertility friend sajtu... tako da evo, ja fakat nisam bila psihicki dobro, bila sam napeta zbog posla i situacije i maltene iz prve.... kad onaj gore tamo odluci . beba dolazi, a ti fino "udri" i nakon sex-a noge u zrak na 10 min - obavezno user posted image

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 13:53:08   
mala pcelica
evo mene,popila sam xanax odmah ujutro da se ne dovedem do nervozne situacije pa da galamim po kuci user posted image
jutros mi padne na pamet da sam zadnja 2-3 dana zaboravila popiti Ad prije spavanja i vjerovatno mi je zato pomutnja u glavi,otkako je kuma tu,okupirana sam sa njom i skroz zaboravila user posted image ...ali nemam volje nizašta,rame me opet počelo ludjački boliti ,juce nisam mrdnila iz kuce,samo navece otisle do grada na sladoled,a danas je kuma sama otisla u lunjanje jer valjda je skontala u kakvom sam stanju...krivo mi je zbog toga ipak je dosla kod mene,a sama mora ici svuda...izasle smo u subotu sve jembilo super ispočetka,al kasnije su me počeli panični i cjelo vece krenilo u propast user posted image ma bas nisam ni zašta ni za koga ,osjecam se bezvrijednom,uzasnom,ruznom,jadnom ma ne znam vise sta bi napisala user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu quess)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 14:00:44   
mala pcelica
mara i ja sam jedva cekala da zatrudnim jer pored svega sto mi se izdesavalo još me je i posao gusio,nije bio neki naporan,al kad ti sa "mozdom " nije sve kako treba i svaka ti sitnica smeta i najmanji napor za mene je bio ogroman sto se psihe tiče ..brzo sa zatrudnila,kroz glavu mi je prolazilo da nema sanse da pod tolikom depresijom i stresom ostanem trudna,al nisam se ni oterecivala sa tim,ako bude bude,nebude ne bude i to je to..3 dana aktivnog rada i pokazao se plusić user posted image
draga gues ja i dalje mislim da sve je sve u nasim glavama,sve bolesti i blokade dolaze iz mozga ,a sigurno ti nije lako da ne razmisljas o tome to znam,al znam i da znas da je to u tvojoj glavi - a jesam srčila rečenicu ni ja ju nebi razumila user posted image user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 14:40:40   
brighton
drage moje forumasice, vec sam pisala kako sam na samom pocetku trudnoce ostavila seroxat i zoloft, prvo sam koristila zoloft pa mi nije stimao, imala sam visoku temperaturu i dijareju, zatim predjem na seroxat punu godinu... Zadnjih dva-tri mjeseca moji zivci su jako losi, depresija za poludit, nedostatak bilo kakvog elana.. Ja vec danima ne izlazim po ovoj vrucini, vec sam kuci zatvorena i kad bi mozda i izasla meni se neda, nemogu puno da hodam, pupo me krene boljeti sa desne strane ispod nisko... Stresova milion imam od strane svoje obitelji, mame i bake. Moram priznati da me to sve boli i nije mi lako da mi moji najmiliji tako okrenu ledja, sad u ovom stanju, inace sam u 29 sedmici. Sa spavanjem nemam nekih problema, vec sam stalno mrzovoljna i teska samoj sebi... Ako imate savjet, kritiku, bilo sto... user posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 14:58:31   
mala pcelica
nemam ni savjet ni kritiku je r da ih imam vec bi ih na sebi primjenila user posted image salim se...moj jedini savjet ti je da ljude koji te cine nesretnim pogotovo jer si sada trudna malo odaljiš iz svog zivota da te dodatno ne opterecuju,kod mene to jedino još za sad pali,nekad ih je tesko ignorisati ali bolje da ti budes sama sa sobom i mirnija,nego da ti oni još pune glavu kojekakvim glupostima damo zato sto te ne rsazumiju...nema veze sto su ti okrenili ledja samo dokazuju da ih nije briga sta se sa tobom desava makar to bila i rodjena mati ,ako te to uznemirava bolje da ih ni nemas pored sebe...moji roditelji su 5 min od mene autom,ja ih nevidim nekad po sjeli tjedan jer meni tako odgovara pošto svaki put moram slusti popovanje sa njihove strane (jer naravno oni znaju najbolje) bolje mi je sto ih manje vidim i malnje slusam ....a i sve ostale osobe isto tako...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu brighton)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 14:58:37   
mara6_99
draga brighton,
ma drzi se, ne daj se, kad si izgurala 2/3 trudnoce jos ces i ovo zadnje tromjesecje... ja sam inace u trudnoci jako osjetljiva i stalno imam osjecaj da nema podrsku i da je meni najteze na svijetu. doduse, cijelu trudnocu sam sama, moja mama je osijeku, tu u zg samujem po cijele dane dok mm radi, a on bas ne kuzi tu moju depresiju tako da se ja i dan danas s njim borim oko toga, tj kada sam ja lose on doslovno pobjege od mene, ne moze me gledat takvu, tesko mu to pada, a tada mi najvise treba, i stalno mu govorim da kada mi je tako lose neka me samo zagrli kaze bit ce sve uredu.. nista vise... ne moze ni to.
dok god spavas i imas apetit - sve je ok, stvar je raspolozenja, i ne radi se o depresiji, ako funkcioniras... ako te tjesi ni ja ne mrdam iz stana danima, vruce mi je, nervozna sam i cekam porod (39 tj) termin je 18.7.
ako ti se place, samo placi, tako se olaksas i bude bolje... jos malo i evo user posted image ... i bravo sto ne pijes nista od lijekova, ja nisam te sreceuser posted image

(Odgovor članu brighton)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 15:02:49   
mara6_99
pcelice, slazem se sa svime, jako si lijepo to napisala i razumijem te skroz...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 15:11:55   
brighton
Da, nemam problem sa apetitom i snom, samo isto tako zao mi je i muza kad mi je najblizi istresem se na njega, a on ni kriv ni duzan trpi ovakvu zvjer, nekad mi kaze da sam se iz male mace pretvorila u zvjeruljuuser posted image , i tako svaki dan, vjeruj dodje mi na momenat da krknem koju veselicu i da se onda smijem... hvala ti marauser posted image

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 15:19:36   
brighton
hvala vam puno na odgovorima, mnogo mi znaci, bas sad kad se stvarno osjecam usamljeno, imam muza predivnog koji je uz mene uvijek al cini mi se da bas mama ima ogroman uticaj na mene i da se to odrazava i na moj brak. Sit se gladnom ne razumi, i to je tacno, ja sam svojima pomogla i vise od svojih mogucunosti, ali postali su rupa bez dna i tu su mi tad i okrenuli ledja, kad sam rekla stop, nema vise! Ruzan je osjecaj biti odbacen..

(Odgovor članu mara6_99)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Depresija u trudnoći
10.7.2012 15:40:09   
quess
Po ovim vrućinama nije ni čudo što nam se ne izlazi vanka user posted image al ja kako zbog posla moram bit pola radnog vremena po suncu više sam poravnila sa vrućinom ha ha,sunce me opali pa mi dobrouser posted image

Draga brighton ako si već izdržala toliko bez tableta nemoj sad popuštat to je prolazna kriza,skloni se sa vrućine i radi nešto u čemu uživašuser posted image

Pčelice,pčelice pa nije ni čudo što te depra puca kad preskačeš AD, sad fino redovito pij tableticu i polako sa kumom u grad,držim ti fige a muža zaduži da se on malo dere po kući kad tebi dođe žuta minuta pa će mala skontat da je pretjeralauser posted image

Mare i leptirice nadam se da ću i ja skoro uživat u majčinstvu al ja kao nuspojavu panike imam povišen prolaktin tako da se redaju biokemijske trudnoće ( uspijem ostat trudna al se ne uhvati jer mi je maternica zbog prolaktina slaba domaćica ha ha ha) al sad sam pri kraju terapije za prolaktin i nadam se dobrim nalazima i sljedeći ciklus da će bituser posted image

Slažem se da je sve u glavi,al velik utjecaj ima okolina,meni je hvala Bogu mm prava podrška i prošao je sa mnom najgore krize bez zolofta i sad kad sam bolja na zoloftu i na njega mogu računati,još na roditelje,kumu,sestru al njih vele ne petljam u sve to a ostale (tipa moja svekrva i neke tetke,babe koje se petljaju di im nije mjesto) sam poslala u "neku stvar" i sad smo u divnim odnosima koji se svode na to "kako si?dobro.a ti?dobro. user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu brighton)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!