|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rađanje na stolcicu
13.3.2009 23:32:32   
anabebica
razmišljam da rodim na stolcicu, nekako mi se to cini najprirodniji polozaj (nisu li tako prije zene rađale u polju? :-))))) a načula sam i da se prije toga sjedi na pilates lopti što mi se čini logičnije nego ležati i patiti? i opet, čula sam da kod ovakvog poroda nema šivanja jer je nepotrebno? molim za vaša iskustva!!!!

< Poruku je uredio anaxx -- 27.6.2011 16:18:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 7:59:58   
Florijan Jakov
nažalost nemam iskustva sa stolčićem, ali pilates lopta se preopuča prije bilo koje vrste poroda.


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu anabebica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 8:15:11   
dikac
moj drugi porod bio je na stolčiću i smatram da sam imala prekrasan porod. da, skakala sam na lopti što je puno lakše nego ležati na jednom pa na drugom boku, osjećaš se slobodniji, a i kada trudovi jako rokaju, lakše je na lopti, možeš se dići, namjestiti... sam izgon koji je na stolcu bio mi je nevjerojatno lagan, umjesto da sam tiskala, morala sam prodisati trud, a bebač je klizio, to je tako dobar osjećaj. još su me namjestili tako da sam na staklu vrata druge rađaone vidjela cijeli svoj porod i na taj način u potpunosti surađivala. ivanića sam rodila u 4 truda bez naprezanja. ako se odlučim na trećeg bebača, sigurno ću ići roditi na stolčiću.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 9:17:55   
Ruža
Dikac prekrasno iskustvo! Vjerujem da je puno lakše.
Na žalost kod nas nema te opcije, ali da ima ja bi se odlučila za stolčić ili za kadu.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 9:26:38   
Patrizia
moja je kuma rodila na stolcicu i kaze da bi svima to preporucila. Evo meni jucer bio termin al sam jos uvjek doma (lijeno dijete hehe), al se nadam da ce stolcic biti slobodan pa da isprobam i to user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 9:28:50   
Bubu
Gdje tog ima u Zagrebu? Podobnik i Sv.Duh?

(Odgovor članu Patrizia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:11:00   
mala pcelica
ako ima na sv.duhu odmah odustajem od vinogradske i odoh tamo user posted image

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:12:18   
mirna
Pogledajte dole u tekstu gdje se možete poroditi na stolčiću: http://www.ringeraja.hr/nacini-radanja_423.html

pozz


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:19:33   
Kika83
moja jedna poznanica ce ić na takvo rađanje,da su joj proporučili da je puno bolje i lakše,pa budem znala kako je bilouser posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:22:09   
mala pcelica
user posted image  nepise da ima u zagrebu...... šmrccc....

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:22:58   
Kika83
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

user posted image  nepise da ima u zagrebu...... šmrccc....


ma sigurno imauser posted image ako ima u puli mora biti i u zg.raspitaj se

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rađanje na stolcicu
14.3.2009 14:26:37   
Marta j
I ja bi voljela roditi na stocicu al u Splitu nema te opcije samo na stoluuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rađanje na stolcicu
15.3.2009 10:29:14   
ket
blago vama......vi imate opcije...........mi u Sisku dobro da stol imamo hrđaviuser posted image user posted image

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rađanje na stolcicu
15.3.2009 10:33:05   
tiha
IZVORNA PORUKA: ket

blago vama......vi imate opcije...........mi u Sisku dobro da stol imamo hrđaviuser posted image user posted image




tako i u os iz prvog svjetskog ratauser posted image


_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rađanje na stolcicu
15.3.2009 10:35:23   
ket
ma tiha nama je tako puno lakše ne moramo razbijati glavu kako roditi.....user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rađanje na stolcicu
15.3.2009 10:42:08   
Anoniman
u zd ima stolčić, i kako kažu doktori, žene su prezadovoljne sa njim, ali uglavnom drugi porod.....prvi put je malo panika svima.....


na tečaju (kojeg organizira bolnica tj. zd rodilište) sam gledala filmić poroda na stolčiću i prvi put da mi je porod izgledao super.....

neke info:
- obavezno sa vama mora biti partner, koji sjedi iza žene i pridržava je....inače bi to trebalo raditi bolničko osoblje, ali njih uglavnom ima malo....

- samo izgon je na stolčiću, trudovi prije izgona su na krevetu, u šetnji, na lopti...kako tko želi....

- beba ne 'padne' naravno, nego je sestra pridržava za glavicu dok ne isklizne cijela....

- dosad u zd niti jedna žena nije trebala epiziotomiju na stolčiću....možda ima malih rupturica, ali sve normalno......

- ukoliko se što zakomplicira, prekida se takav porod i ide na carski ili na stol...
eto....ja sam ipak na epiduralnu i ne žalim.....i opet ću ako bog dauser posted image




< Poruku je uredio novamama -- 15.3.2009 10:43:16 >

(Odgovor članu tiha)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rađanje na stolcicu
19.3.2009 11:41:40   
Mucasta
Ja rodila na stolčiću u Varaždinu. Super stvar.. Nekako je prirodnije i sve lakše ide jer beba sam vrši pritisak prema dolje. Prije toga sam hopsala na lopti i klečala na podu...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rađanje na stolcicu
26.9.2009 11:35:18   
ejmama
Slažem se s navodima od anonimnog. Rezali me nisu jer kad rađate a stolčiću babica vam masira međicu i polijevaju vas toplom vodom, puno je lakše tiskati i pratiti porod.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Mucasta)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: rađanje na stolcicu
28.10.2009 12:34:16   
mayamaya
zna li netko svježe info - da li se u vinogradskoj može roditi na stolčiću?

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: rađanje na stolcicu
16.9.2010 23:18:00   
Bablica
Ja bi isto na stolčić, za sad sve ok, beba se okrenula na glavicu i sve je kako treba.
Da li treba neke dodatne pretrage radit za porod na stolčiću, znam da za kadu treba?!

IZVORNA PORUKA: ejmama

Slažem se s navodima od anonimnog. Rezali me nisu jer kad rađate a stolčiću babica vam masira međicu i polijevaju vas toplom vodom, puno je lakše tiskati i pratiti porod.


_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: rađanje na stolcicu
17.9.2010 0:11:53   
dikac
ne treba napraviti briseve u 36.tjednu što je slučaj kod kade.
nisam imala svoje trudove pa sam mislila da ne možeš na dripu na stolčić, ali rekli su mi da nema problema. oni kod prvog pregleda kad dođeš u rodilište odluče da li možeš ili ne na stolčić, moraš im napomenuti da želiš. da, babica mi je rekla prije samog izgona(samo si kod izgona na stolčiću) da se beba mora pravilno spustiti i da moram dobro tiskati jer u protivnom ništa od stolčića.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: rađanje na stolcicu
17.9.2010 23:58:11   
Bablica
valjda će nam na tečaju pokazat kako se pravilno diše u svim fazama poroda. Samo da bude sve ok sa bebicom da ja mogu na stolčić - i da bude slobodan!!!  Čak se i mm odlučio da ide samnom kad sam mu rekla da bi na stolčić! user posted image user posted image user posted image user posted image  za njega!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: rađanje na stolcicu
18.9.2010 17:02:48   
pakić
user posted image za tvog mm bablica

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: rađanje na stolcicu
22.9.2010 15:57:21   
Bablica
eto bili u rodilištu na tečaju disanja, ali nam nažalost nisu pokazali kako se diše i tiska na stolčiću. Koliko sam shvatila to je malo drugačije jer se baš i ne možeš držat za koljena dok tiskaš na stolčiću?!user posted image user posted image  
Moj mozak toliko brzo radi da mi je to tek sad palo na pamet da nam nisu pokazali, a tečaj bio u pon!!! user posted image user posted image

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: rađanje na stolcicu
6.10.2010 13:19:11   
ane3
i meni se stolcic cini dobra opcija. btw, u sisku ima ta opcija, stolcic, jel..

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!