|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
7.1.2022 16:07:48   
Lagertha
Hej Katy. Sretna nova i tebi. Evo bebač još ne hoda. Mislim da ni neće još koji mjesec. Ima prvu riječ: "cici" 😂 Dođe do mene i kaže "cici" kad hoće cicat, čak i pokazuje prstom na cicu i kaže "cici". Kad je gotov s jelom onda plješće. Definitivno će kasnije prohodati od brata, ali evo prva riječ čak šest mjeseci prije nego što je on. 


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
16.2.2022 9:15:25   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, kako ste mi vi, a kako vaši već veliki bebači? user posted image

Meni je ludnica bila ova 2 mjeseca što se nisam javljala - stalno netko u SI, pa probavni virus, pa smo i mi dobili svi koronu .... Izludila sam. user posted image

Ne mogu vjerovati da sljedeći tjedan L već slavi prvu godinu! Ona je i dalje sporija s motoričkim razvojem, ali išla sam privatno na vježbe i kaže mi fizijatrica da je samo jaaaaako oprezna. Kako se inače vuče po podu rukama sad ju učim da se digne na koljena (da pravilno puže) i brzo se krenula sama dizat na koljena, ali još nije sigurna za više pokreta. I posjedanje nam je bilo problem baš zato jer nije išla na koljena, no i to je savladala brzo nakon vježbica. Što se hodanja tiče to će još pričekati. Kad ju dignem na nogice stoji držeći se za namještaj, ali teško se noge miču za održavanje ravnoteže. Ljenčina moja mala.
Vrtić je navodno pun pa ćemo najvjerojatnije biti doma do 9 mj., a dotle će valjda prohodat. user posted image
Govor nam nije ništa napredovao - i dalje se samo mumlja tata, dada, jaja, a od mame ni m. user posted image

Dečki su pak za izluditi. D je govorno kao navijen - taj mali toliko priča da se ponekad pitam čiji je jer mi ostali nismo toliko razgovorljivi stalno. user posted image Zanimljivo je kako toliko priča, a još uvijek neke riječi govori krivo i ne može još lijepo reći R i L. I dok on toliko priča, M stalno gunđa, L plače .... ja šizim u toj buci jer je to za popizditi. user posted image
M nam je prebolio koronu bez simptoma (mi ostali smo svi imali temperaturu i kašalj), ali nakon toga se već 2 tjedna žali na glavobolje od kojih bude užasno raspoložen - malo plače, pa se stalno ljuti, svađa, bude depresivan, ... ma koma. I sad mu je krenula neki dan alergija pa se sve nadam da je glavobolja vezana uz to, a ne neki post covid simptom. user posted image

MM je 2 tjedna radio od doma, a između na BO i dok je doma kao da imam i 4. dijete. On je bolestan i cijeli dan leži i spava, a ja dok sam 3 dana bila pod temperaturom moram i kuhat i čistiti i online nastava i glumiti vrtić i jaslice. user posted image Ovaj tjedan su napokon svi otišli na posao/školu/vrtić i takav mir imam doma sama s L da je to milina. user posted image

Ja sam prije mjesec dana dobila prvu mengu i napokon sam se išla šišat (nakon godine i pol). Ovih dana vadim dječju odjeću iz ormara koje se planiram riješiti i to je užas koliko je ima - nikad kraja. user posted image

Lagertha, dal ste krenuli u vrtić? Kako ide? Dal si se ti vratila na posao? user posted image

Katy, kako je mala L? Dal već trči sama okolo? Kako tvoj ostatak ekipice? Dal ludiš kao i ja? user posted image

KontesaNina, gdje ste i kako ste? Kako tvoj mali čopor? user posted image

Ostale žene, majke, kraljice se slobodno isto malo jave da nam se tema ne ugasi potpuno. user posted image

Idem krajem mjeseca na sistematski s L pa vam javim dojmove. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
16.2.2022 10:42:45   
katy1503
Hellloooo


Ja cak stavila obavijest da mi dode poruka kad netko se javi sa ringeraje....
Vrijeme leti ko ludo...
Pinky,dobro vas je zaredalo.... ja se iskreno nadam da cete biti mirni zasad... obo sto sam ja skuzila,sad kad ih je troje...non stop nekom nesto...mislim nije to cesto kad gledas pojedinacno al non stop nekog bedinjam....Mi smo dobro...Poslije crijevne i bronhitisa u 12 mjesecu,otisli smo na pregled kod gasteoenterologa... osli smo u Helenu...do odlaska na termin u 1 mjesecu,preko noci sam prestala dojiti i malo pomalo L je prihvatila bocicu...Kroz 1 mjesec smo napravili sve testove na alerije cak i na celijakiju i sbi su negativni....sad je na 8.200g super jede i rekli nam ds nema razloga vise dolaziti...samo zdrava prehrana..Ona je non stop na nogama,hoda uz manjestaj u guralicu,sama se spusta s kreveta,spava cijelu noc,i dalje ima 1 zubic....spava 2x preko dana milinaOstatak ekipe je dugo bio doma,sad je drugi tjedan kak su se vratili i zasad je ok...
K sam narucila na pregled za 1.razred,da to odradimo prije mego se vratim raditi a to je 15.3Moji roditelji ce je cuvati do jeseni...
U 12 mj sam bila koma,raspadala se,pucala po savovima,plakala...uzas....Svi doma,muz non stop radio moj tata nam pomagao sl kad su bolesni svi me traze...mislim da nikad nisam bila tako psihicki lose...bilo me strah za Leu Lukas jos mali pa trazio paznju izbacio spavanje,cijeli dan rat sa sestrom...koma....Al nek smo dobro,sve drugo ce proci...
Iskreno veselim se povratku na posao...kad pogledam 3 g sam doma...i ono malo sto sam se vratila nakon Lukasa,radila od kuce....
Dobto sto je izaslo iz ovolikog broja djecre jest sto kile idu dolje samo tako😁😁😁..
Javite se pa cemo se jadati zajedno...

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
28.2.2022 10:38:44   
katy1503
Pinky


Sretan rockas tebi i tvojoj princezi🥰

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.3.2022 9:40:41   
PinkyFunkyBirdy
Draga Katy, hvala ti puno na čestitkama! user posted image user posted image user posted image

Nikako da nađem malo mira da sjednem i natipkam koju riječ. user posted image
Evo, ovaj tjedan mi opet MM radi od doma, prije je M bio na praznicima, pa organizacija proslave rođendana na dva mjesta, ovih dana je L grozno nervozna i loše spava noću .... stalno je nešto. Mislila sam da će L možda još upasti u vrtić, ali sve je puno tako da je s menom doma do jeseni.
Baš sam se nadala da ću se malo sama odmoriti prije povratka na posao, ali očito moram čekati penziju za odmor. user posted image

L je na sistematskom imala 8650 g i 74 cm što je pedica rekla da je super (jer je u 3 mjeseca dobila 1200g). Dobila je dva cjepiva i za mjesec dana moramo po zadnju dozu one 6u1.
Motorički još uvijek kasni, ali puže pravilno, diže se na koljena, diže se na noge uz namještaj ako osjeća sigurnost i lagano hoda uz namještaj. Imamo 6 zubića.
Zadnjih tjedan dana ju baš nešto muči pa se tijekom noći više puta budi (imala je i laganu temperaturu) pa sam joj čak uvela 2 puta bocu mlijeka tijekom noći jer ju to onda smiri. Ova noć je bila malo bolja pa se nadam da je prošlo najgore.

Dečki me izluđuju i dalje. Srećom pa je M prestala boliti glava i popravilo mu se ponašanje, ali u školi je jako spor pa ne stiže sve napisati i napraviti što počinje biti problem (a mi se još više ljutimo je on zna pisati od svoje 3.g. i sad je ovo nešto bezveze zbog čega će dobivati loše ocjene). D je pak kao navijen, svagdje ga je i stalno priča i bori se i ljuti za svaku sitnicu.

Znači Katy i kod tebe ludnica. Tješi se kao i ja da za par godina neće htjet imati posla s nama jer će biti u pubertetu pa ćemo im ići na živce. user posted image
Sretan ti povratak na posao! user posted image

Ostale mamice valjda trče za svojom dječicom pa ne stižu napisati kako su, ali ako koja ulovi vremena javite se! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.3.2022 10:27:47   
PinkyFunkyBirdy
Ajme što sam smotana user posted image - tek sad sam skužila Katy da tvoj Lukas danas slavi rođendan. user posted image

Sretan rođendan tvom već velikom frajeru Lukasu i neka bi uvijek bio zdrav i veseo!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.3.2022 14:07:59   
katy1503
Draga Pinky, hvala ti na cestitkama :)
braco ima velike 3 godine :) proletilo...
Danas meni rockas a 17.3 slavi mala princeza...
bas smo se zaredali...

tvoja L je super, bravo za napredak :)

Meni danas prvi radni dan, laganica ... ekipa je doma ostala jer su svi imali neke jednodnevne temperature od 39, koja je zavrsila u roku dan i pol....kaooos....
jedva cekam ljepse vrijeme...

sad cu imati vise vremena, pa se nadam da se tipkamo :)


_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.3.2022 15:17:54   
PinkyFunkyBirdy
Pa draga, u tom slučaju sretan i tebi rođendan!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj, i tvoja ekipa je bolesna. user posted image I moj D je za vikend zakurio do 40 stupnjeva i sad još vuče laganu tempicu. Kažu da vladaju adenoviroze pa je i on izgleda pokupio u vrtiću. Najgore je što sam i ja jučer zakurila i baš mi je bilo teško odraditi sve što trebam. user posted image Srećom danas sam bolje. Nadam se da moj ostatak ekipe neće isto pokupiti. user posted image

Draga Katy, dal onda spremate veliku feštu ovaj vikend za veeeeeliki prvi ročkas? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
16.3.2022 10:55:19   
katy1503
Hvala Pinky!

Iskreno, i ne bas :/..#nemajka
Lukas ce biti u igraonici sa 10tak prijatelja, L ni ne zna nist jos a jadna i treca je , bit ce rodendana dat ce Bog pa cemo na veliko :)

Inace moji svi dobro, kao da nista nije ni bilo..
L cuvaju dida i baka (moji), pa sam mirnija ...
Inace napravila je prvih 5 koraka samostalno, sve je sigurnija u stajanju bez pridrzavanja... vesela je, zivahna,ima tek 2 zubica
super je spavala neko vrijeme al sad ima neku fazu kad bas ne bi lezala oko 2.00, pa povuci potegni do 4....ali i to ce proci ;)
Prica tata, ovo,ono.... mis moj mali :)

Ja na poslu, laganica, super su svi... :)neka potraje...



_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
20.3.2022 14:36:58   
PinkyFunkyBirdy
Katy, sretan rođendan i tvojoj maloj slatkici Lei!!! Izljubi ju puno u moje ime. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo moj D je napokon bez temperature nakon dugih 8 dana i sad je M dobio temperaturu. user posted image Sutra će mi još valjda D ostati doma da se oporavi još malo, a onda od utorka ide barem on u vrtić.

Javim se kad ih napokon sve pošaljem svojim obavezama. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
20.3.2022 16:01:27   
Lagertha
Pozdrav cure! Moj malecki neki dan navršio 14 mjeseci i još ne hoda!!!! user posted image
Mislim da bi mogao, ali je ziheraš. Ostane sam stajati i onda se odmah spušta, valjda ga je strah.
Neću ga forsirati. Od 2.3. ga čuva baka pa ona malo s njim vježba hodanje. Stariji je počeo hodati desetak dana prije prvog rođendana.
Ja sam počela raditi, kad radim od doma je lakše. Čim odem na posao, više ništa ne stižem + na poslu i manje odradim nego doma.
Našli smo jedan privatni vrtić, pa dječji obrt pa još jedan privatni vrtić - 1300 kn - 2200 - 1700 kn... na kraju sam odlučila platiti dadilju. Sutra će valjda doći da je upoznamo. Dogovorile smo se 500 kn tjedno s tim da im ja moram skuhati ručak tak da se ona posveti samo bebi.
Mislim da je to bolje i tako su mi svi savjetovali jer ga mislimo dati u gradski u rujnu. Dala bih ja njega u tak neki skupi da su bolji uvjeti.
Al ono... dječji obrt 14 djece - 2200 kn. To mi baš ne zvuči puno bolje od gradskog. user posted image
Uskoro planiramo krstitke. Malo kasnije, ali sudeći po tome koliko visi na sisi... još je uvijek dojenče user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
22.3.2022 6:32:47   
katy1503
jutro!

Drgo mi je cuti kako ste vi i vasi malisni :)

Pinky, cula sam da je ta neka luda viroza poharala sve i skole i vrtice :/
Nadam se da ce M biti krace :) drzim fige
neka L zaobiđe :) (ako je ikako moguće).

Lagertha, sretan povratak na posao!
sto se tice hodanja, znas i sama,kad pocnu krene tvoje hodanje hihii
Cijene vrtica su strasne ,a to sto kažeš za vecu cijenu nisi dobila bas bolju uslugu.
drzim fige da dadilja zadovolji tvoje kriterije.

Kod nas je sve ok, ekipa u vrticu, L cuvaju moji roditelji, ja mirna
Ovaj vikend je braco L slavio veliki 3 rodendan u igraonici, bila i velika seka a mala L je bila kod mojih jer tad spava - imala sam 2,5h razgovora s odraslima hihihi... neprocjenjivo
na poslu super, lagano uhodavanje :)
Daj boze da potraje!!!

klincima smo kupili nove krevete na kat - jos jedno zanimljivo iskustvo nas ceka:P

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
31.3.2022 7:15:42   
katy1503
pozz svima!

Kako ste?

kod nas bila aktualna crijevna ali neka cudna.. prvo muz, za 3 dana L i L, nakon njih 3 dana K ... ja ostala čitava zasad ....
Avantura s krevetima na kat je odlicna ! klinci bolje spavaju, manje se bude po noci jer se ne udaraju.. bio je to pun pogodak:)

moja mala L prohodala, penje se na sve živo, sitna je ali dinamitna i raditi ce s bratom probleme - vec vidim...
dobili smo jos 2 zubica, gore jedinice, kosa joj se frcka, mali zderonja je :)

ja evo na poslu, dodem ranije da odem ranije, pa sam popodne s njima:)
al moram priznati umornija , ali druga vrsta umora od one kad si na porodiljnom :)

Kako vi i vasa dječica?


_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
13.4.2022 13:24:56   
Lagertha
Hej Katy. Kod nas još ništa od samostalnog hodanja, moramo držati bar 1 ručicu. Ja isto stalno planiram te krevete na kat, ali me strah da neće biti ozljeda. Koje uopće krevete da kupim? Koje si ti? Dvoje starijih spava u njima? Meni se čine ovi moji malci još premaleni za njih, iako će stariji uskoro 5 godina. Mi ćemo uskoro za par dana 15 mjeseci, ima 6 zubi: nedavno je niknula gornja četvorka - par dana je bio nemoguć. Po kalendaru je sad kao neki skok... Ali nije baš motoricki. Jako puno priča za 15 mjeseci (bar u usporedbi sa bratom u toj dobi). Ponavlja ko papiga. 

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
14.4.2022 8:22:57   
katy1503
Jutro!

da da moji spavaju u tim krevetima i preporodili se .. starija cura je gore , ona ima 6,5g, mlađi je dolje 3 g i s imaju ugrađene ograde oba kreveta...
Konkrento ovaj ima i treći lezaj...
za svaku preporuku!!!

a malac, hodao bude cijeli zivot :):):)

Kod nas je sve ok, L ima 4 zuba, penje se na sve zivo, hodajuća opasnost koja radi sve sto i brat :) nikad dosadno....


_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.4.2022 16:41:20   
belina
Dragim curama koje jos uvijek ovaj forum drze “zivim” veliki poljubac od beline!😘 nekad vas povirim da vidim kako djecica, a i mame, napreduju. To me uvijek oraspolozi i vrati u neke lijepe dane. Moje cure su velike, E 12, N 4,4. Sad smo bas u vodenim kozicama i jadna nema di ih nema. Stalno place i neraspolozena je jako. Vrtic, skola, uobicajeno… veliki pozdrav svima💗

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
26.4.2022 14:46:14   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, dal je to stalno neka gužva samo kod mene ili kod svih? user posted image Sad oko Uskrsa smo bili i kod rodbine pa posjet maloj bebici, pa rođendani, imendani ... svega pomalo.

Mi smo dobro. Dečki idu u školu i vrtić, a MM napokon radi opet iz firme i tako mi bude mir dok se oni svi ne vrate. L ima svoje faze nervoze tijekom dana, ali već znam odprilike kad su pa sam se navikla. user posted image

Inače L još uvijek ne hoda (imamo 14 mj.) i mislim da neće tako skoro jer se još uvijek mora obavezno držati za nešto čak i dok stoji. Ali posvuda je - drži se za namještaj i zidove i tako obiđe skoro cijeli stan. Još uvijek smo na 6 zubića i još uvijek ne pričamo ništa smisleno (osim par puta mi se učinilo da kad je bila baš gladna da je rekla njam-njam). Noći su ok jer odspava od oko 21:30 do oko 09:00 s jednim buđenjem kad popije bocu mlijeka i nastavi spavati. Popodne ima isto jedno spavanje od oko 12:30 do 15h.

Mene je ulovio baš neki proljetni umor i sve teže mi pada da stalno brinem od drugima i tako bi voljela da se jednom malo za promjenu netko brine za mene da mogu napuniti baterije. Baš su me iscijedili i svaki dan mi još dodatno skaču po glavi pa se nikako ne uspijevam dovesti u red. Često se ulovim da maštam o vikendu u nekom spa/wellnessu bez muža i djece pa da mi netko kuha, da spavam u miru, da mogu plivati u miru i uživati u masaži. Eh, koja bi to bila uživancija, ali nikad nisam bila pa neću sigurno nisad, ali barem mogu maštati. user posted image user posted image

Pisale ste za krevet na kat. I moji dečki imaju neki iz Ikee koji nije tako jako visok i ima mrežicu kao ogradu na katu, a dolje su ljestve po sredini pa dečki ne padaju s njega. Kad malo porastu onda ćemo kupiti neki viši iako je i ovaj dugačak 2 m, ali da bude prostraniji na donjem ležaju.

Draga belina, drago mi je kad se javi bilo tko od mamica koje su tu bile aktivne, a pogotovo ove "starije". Da, na žalost sve se manje piše na RR, ali tako je. Nove cure se baš ne javljaju, a mi starije smo već u previše obaveza pa ne stižemo. Jako mi je drago da ste ti i tvoje cure dobro. Kozice su valjda sad već na izdisaju. Grlim vas puno! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
27.4.2022 6:37:30   
katy1503
Jutro svima!!!

Pinky, vjreujem da si umorna, ja odkad radim sam se preporodila:)
fizicki sam umornija ali psiha mi je manje opterecena pa sam zadovoljnija :)
mi smo isto ok, ppreko Uskrsa dobili koronu pa i to odradili - svi vise manje ok, jedino je mala L ima visoku temo 24h i poslije kao da je netko rukom odnio...
Klinci se vratili u vrtic, ja i muz na pozicije a L kod bake i dide...

L je na 4 zubica, hoda i penje se posvuda, sad je ona luda faza kad se sve stavlja u usta, pa tako i vani....
nemamo nocno jedenje vise, ok spava, od 20 do 8, jos smo na dva spavanja po 1h a li uskoro prebacujemo je na jedno, da se navikne....
super jede, non stoop nest je u ustima

K je dobro, ima faze kao i svaka ženska ali je full odgovorna i prezrela za svoje godine...
jako mi pomaze, Leu moze i uzeti, Lukasu pomaze na wcu hihi...
korisnija od muza!!!!

Lukas je čudo!!! sad je u fazi slaganja puzzli, full koncentriran, nitko mu ne treba, sam ode u sobu, zatvori se pa igra em s auticima em s junacima..pa najbolji je!!!!
najvise na svijetu voli jesti! uzivam u njemu najiskrenije!!!!

samo jos da nam vrijeme se popravi i duze vrijeme bude lijepo i toplo, nekako je ljepše onda...

Cuvajte se svi!!!! Tipkamo se!!!!

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
29.5.2022 10:49:17   
Lagertha
Pozdrav svima. Nitko već dugo nije ništa napisao. Stariji je proslavio peti rođendan, mlađi prije deset_ak dana napokon počeo malo više hodati. Sad napravi dvadeset_ak koraka samostalno, napreduje stalno. Ima dosta riječi: cica, mama, tata, izi (ime psa), auto, koko, kaka, papa, ne ne, meni, moje, njam njam...Baš se već dobro s njim sporazumimo. Još se dvoumim za krevete na kat, čine mi se opasni :-(

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
8.6.2022 13:55:26   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, kako ste mi?

Vidim Katy da je kod tebe odlično! Neka tako bude i dalje. user posted image

Lagertha, bravo za tvog slatkiša! Vjerojatno već trčkara na veliko. user posted image

Mi imamo 15,5 mj. i još ne hodamo. Malo joj fali, ali nikako da se pusti i krene. Stvarno je jako oprezna i dalje. Ni govor nije nešto puno napredovao, ali vidim da sve više kuži stvari i kao prava damica odmah se uvrijedi kad joj kažemo ne. user posted image Obožava igralište i da može pobjegla bi ih kolica kad god prolazimo pored nekog (najčešće kad idemo po brace).
Sad nam izlaze 4-tvorke gore, a vidim da će ubrzo i dolje i groooooozno je nervozna po cijele dane i samo se po meni visi. Na momente ludim jer više ne stižem ni ono malo što sam uspijevala prije. Čak i popodne kad je znala odspavati po 2 do 3 sata, sada odspava pola sata i plače pa ponekad ju uspijem još uspavat, a ponekad ne pa bude do kraja dana još više nervozna. user posted image

Mene je od sve te muke ulovila neka prehlada i stalno usjećam grozan umor. Stvarno me brine kako će to sve ići kad počnem raditi. user posted image

Dečki su hahari kao i prije, ali sada budemo svaki dan duže vani pa uživaju (a da nije pred TV-om). Još malo i škola je gotova pa će mi M biti doma. Planiram ga poslati malo bakama i djedovima.

Idem pravit večeru dok spava moja nervozna slatkica. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
12.6.2022 15:07:14   
Lagertha
Hej Piny. Eto moj dječak sad već stvarno bolje hoda. Vidi se još uvijek da je malo nesiguran i ponekad krene puzat, ali to je sve rjeđe. Baš sam sretna, ali dosta je truda trebalo i motivacije. I njega muče zubi stalno, jučer su mu se desni čak raskrvarile. Jučer smo stigli na more kod none i prvu noć je grozno spavao. Sad sam pisala žalbe vrtićima jer nije dobio jaslice pa sam se usput i vama javila. Uživajte u ljetu i moru (tko je otišao)!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
29.6.2022 6:34:35   
katy1503
bok ekipa!

evo da se i ja malo javim...

ovaj 6 mjesec su nam obiljezile bolestine - Lu šarlah, muz antb angina, ja antb upala grla, K antb upala grla, baka angina antb....luda kuca
od ponedjeljka je sve po starom i samo neka potraje..

inače, mala L je narasla - hoda, skace, hoda unatraske, sma zeli se oblaciti, obuvati, jesti, lijepo spava, jede, voli se kupati... imamo 6zubi, bas je muce, sve nateceno...
Dobili smo vrtic koji smo htjeli pa od jeseni krece tulum...

ostata je ok, LU je u nekoj ludoj fazi skakanja, sve je necu, zeza na veliko - naucio voziti bicikl konacno ( s pomocnim :O)...
prica 100 na sat, obozava L, ko priljepak su jedan na drugog..počelo hrvanje, grebanje, stipanje ali sve on to stoicki podnosi ... jasnicak...

Mala vražica ce nas sve pstrojiti!!!

K ceka da idemo gledati torbu, imali smo sastanak u skoli, biti ce 4 razreda, tak da je to super...
prosli tjedan su ona i tata bili sami na moru 5 dana (ostatak nije isao zbog opet neke temp i koma imuniteta kod Lu)...
Curka je postala velika i bas se nauzivala!

Na more cemo u 8 mjesec, iskreno ja jedva cekam da se vratimo u rutine :/:/:/
Nisam bas ljetni tip :)

Lijepo se provedite sto god radile i javite se kako stignete...

Pozz od mene i moje male gerile :)

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
14.7.2022 14:12:06   
PinkyFunkyBirdy
Pozdrav ekipica! user posted image

Napokon malo mira pa da se javim. Mi smo bili par dana u toplicama pa malo oko rodbine pa neki rođendani i stalno neko zbivanje pa nikako u miru sjest i napisat koju riječ. user posted image

D mi ide i dalje u vrtić i srećom pa ne gunđa previše što mora ići dok M nema škole. M smo poslali ovaj tjedan na praznike k mojima i to je prvo samostalno odvajanje i mogu vam reći da mi nije ni malo teško palo (baš sam grozna, ali baš me iscrpljuju i fali mi malo vremena za sebe). Uglavnom, baka i djed ga tamo maze i paze tako da mu je super. Krajem ljeta će vjerojatno ostati malo i kod muževih roditelja. user posted image

L je mustra samo takva. JOŠ ne hodamo, tj. kad ju vani pustim malo dalje od klupe na igralištu tada ona fino hoda sama do klupe (čak do 40 koraka), ali ako se za nešto drži (čak i doma na stanu) nema teoretske šanse da će se pustiti i ići sama. user posted image Dal da to računam da zna ili da ne zna hodati? user posted image Čak kad sam korak do nje ne želi se pustiti već krene plakat i dopuže do mene.
Zubići rastu - probijaju se donje četvorke i dvojke pa jako teško zaspi i češće se budi. Apetit joj je dobar, a govor ne napreduje baš puno. Ali zato razumije sve više. Kad ju pitam dal je kakana onda pokazuje i prima se za pelenu, pokazuje prstićem kako idu kazaljke na satu kad kažem tika-taka, pokaže mi kad bi jela ili pila, pomaže mi dodati mokri veš kad stavljam sušiti na žice, posprema grickalice koje ne može pojesti, posprema igračke (ako mi započnemo) i sl. user posted image

Vrtić smo dobili i bit će u nekoj novog grupi. Krećemo s adaptacijom 05.09. kad i M kreće u 2. razred. 19.09. se ja vraćam na posao. Uglavnom, bit će zanimljiva jesen. user posted image

Kako ste mi vi? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.7.2022 6:09:21   
katy1503
pozz svima!
Sucajno otisla na Ringeraju i iznenadila se:)

Pinky, uzivaj - znam kad ti bar jedno uzmu, koje olaksanje :)

L je mala zezantica, bit ce veselo s njom. kuzim te za to da sve više kopčaju,..moja L baca u smece stogod trazis ali pelenu obavezno, kao neki ritual...pomaze s vesom, obozava se kupati pa se zalijepi zakadu u bilo kojem trenutku dana.. hoda 300 na sat, poceča trckarati, sad joj je hit hodanje unatraske i poprilicno je stabilna...
Jede ko sumanuta, spava odlicno,raste u visinu ali linija je postojana - nema ni 10kg jos...
gore ima 6 zubi,, a dolje samo 2....

Brata obozava i igrati se s njim ali i zezati, pa ka ustipne, pod zadnje je da ga pocela grickati... ukratko vjecno neka cvika i dernjava...

nadam se da smo u zadnjim danima ovog kruga bolestina s streptokom.. svi se se izredali....
Mali nije bio u vrticu 5 tjedana, K ide jos malo... sva sreca da imam svoje inacce bi bila na bolovanju non stop

Na jesen i mene ceka : prilagodba vrtic i prvi razred.
Mogla bi kcerki kupiti i skolsku torbu vec:/

Ja ne znam kak je vama ali meni dani lete. ne okrenem se vec je petak.
radim dosta, nudi mi se novo radno mjesto u skolopu firme, moram donijeti odluku do kraja 8 mjeseca... nisam pametna, vidjet cu..
Idem na go tek od 05.08. ali imam veliki problem sto se zaboravila se opustiti - non stop netko nesto traži...
e da jedina dobra vijest u svemu tome jest da sam smravila i vratila teziu prije Lukasa jos - sta je najbolje nista ne radim a kile idu dolje -8di nece, sjednem jesti,evo gladne djece kao da nisu upravo ad zavrsili)... misle na mamu :)

Zelimvasm ugodno ljeto i da se lijepo odmorite :))... kako to zvuci svima koji imaju malu djecu.. provokacija hihi

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.7.2022 23:11:29   
Lagertha
Ah vi sretnice... Mi nismo dobili vrtić na žalost. Haha, Pinky ti si totalna amaterka 😉 Meni je stariji sin išao s bakom kod none već s 2 godine i dva mjeseca. Bilo mi je teško, ali njemu je bolje na moru po ljeti i nonu obožava - a rijetko je a njom.Mali dečko je super, lijepo hoda i baš puno priča: gore (goe), dole, gaber (bager), tićice, mau, vau, bratovo ime, mama, tata, ime od psa, baka, auto, kamio, ime od dadilje, nana (banana), mleko, voda, papa (kad hoće papati) , kaka (upozori nas da kaka), bok, hvala, ime od prijatelja u parkiću, a-bu (autobus), vata (vrata), ljulju, toban (tobogan).... Stariji nije ni 5% pričao u toj dobi od toga šta on sve zna, ali je zato bio motoricki u toj dobi puno bolji pa je već vozio motorcic samostalno i to prilično brzo se odgurivao nogicama. To je nešto što mlađeg braceka uopće ne interesira. Ali zato policijska stanica sitni legici su pravi hit 🤦🏼‍♀️ pa mu ih sve pobaca i strga, pa se stariji ljuti i place. Užas! To je možda zadnjih deset_ dana postao veliki problem. 🙈


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!