|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
18.3.2021 19:11:23   
mamice
Ja cu roditi u Munchenu i tak slicno sam cula kako si opisala. Nadam se da ce muz biti uz mene jer kak cu se o bebi kad si nepokretan a bebac place. Svi hoceju na carski a ja umirem od straha hahaha



_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
18.3.2021 19:17:49   
KontesaNina


IZVORNA PORUKA: mamice

Ja cu roditi u Munchenu i tak slicno sam cula kako si opisala. Nadam se da ce muz biti uz mene jer kak cu se o bebi kad si nepokretan a bebac place. Svi hoceju na carski a ja umirem od straha hahaha





Ooooo, vjerujem ti! Ja se svaki put ponovno bojim, pa sama činjenica kako se daje spinalne mi je prestrašna i opasna, a neizbježna! Tak da sve mi je jasno!Ugl, ako imaš još koje pitanje, samo se javi!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.3.2021 10:12:01   
PinkyFunkyBirdy

user posted image


user posted image Lagertha ---------------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam dečkić 17.01.user posted image
user posted image KontesaNina ----------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam Anton 30.12.user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy ------ 22.02.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 24.02.user posted image  
user posted image Breskvica55 ------------ 27.02.2021. user posted image user posted image
user posted image katy1503 --------------- 20.03.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 17.03.user posted image  
user posted image mamice ----------------- 20.04.2021. user posted image user posted image
user posted image claire -------------------- 04.05.2021. user posted image user posted image



user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.3.2021 10:22:09   
PinkyFunkyBirdy
Ajme nikako da se u miru dokopam kompa. user posted image

Katy, iskrene čestitke na dolasku Lee i neka bi uvijek bila zdrava i vesela!!! user posted image user posted image user posted image I usput, sretan ti rođendan s malo većim zakašnjenjem. user posted image user posted image user posted image user posted image
Porod ti zvuči stvarno odlično odrađen - da, boli za popizditi, ali ti si to profi riješila. user posted image Sigurno si već kao ona prije trudnoće. Kad budeš mogla javi kako se snalazite svi doma. user posted image

Lagertha, pa tvoj dečkić stvarno odlično napreduje - to je bebač i pol. Bravo za njega i neka samo tako nastavi! user posted image I, da, super za TM koji se toliko trudi oko prvorođenca. user posted image

Mamice, samo hrabro i bit će sve dobro. Vidi što si sve već prošla kroz ovu trudnoću - i gledaj to kao zadnji korak prije nego primiš svoju mirišljavu štrucu u ruke. user posted image

KontesaNina, svaka čast na organizaciji svega. Mi već sad počinjemo kemijati što ćemo i kako s krstitkama i baš je ovo s koronom koma. user posted image
Nisi napisala kako je tvoj slatkiš napredovao na zadnjem vaganju? Što ste uspijeli sve riješiti - cijepljenje, kukove,...?

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.3.2021 10:30:46   
PinkyFunkyBirdy
MM je počeo raditi, ali ovaj tjedan još radi od doma pa sad koristim priliku dok je otišao nešto obaviti. user posted image

Moja L uglavnom dobro odspava noću i preko dana polako počinje biti sve više budna, ali još dosta plače dok je budna. Čekam da joj se malo vid poboljša pa da ju uspijemo okupirati s igračkama jer čim ju duže nosim odmah odjećam ukočenost u vratu i ramenima (srećom pa nije toliko bolno kao prije, ali mi je pokretnost smanjena). Zanimljiva mi je kako mi promatra lice dok ju nosim i sve čekam te slatke osmijehe koje vi spominjete. user posted image
Idmo u petak na prvi sistematski i baš me zanima koliko je narasla i koliko je dobila. user posted image

Dečki su dobri prema njoj i baš mi se čini da što ih je više da se bolje odnose prema bebi jer su valjda navikli da nisu oni bili do sad jedini pa da je stigla "zamjena". user posted image

Ja još imam lohije. Taman mislim da će stati i onda opet krene svježa krv. Do kad su vama trajale? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
24.3.2021 6:48:56   
Snjeguljica_83


IZVORNA PORUKA: katy1503

Pozdrav svima!

Danas u 15.00h na svijet dosla jos jedna Lea...3.720g i 52cm duga....sve je proslo ok... ista seka,garava i prelijepaBila sam na redovnom preglefu u TA,s laganim Kontrakcijama....na pregledu 4cm otvorena,zaprimljena u 11,rodila u 15 bez epi,nisam rezana,nisam puknula nitu sivana...al bolilo strasnoooo....Meni najtezi porod od sva 3😑
Doma svi sretni,L nista ne kuzi,a K je sretna zbog seke i tuzna jer joj falim..jedva cekam domaaaa🤗🤗🤗🤗



Čestitam!!!!!

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
24.3.2021 10:12:00   
KontesaNina
Divno mi je čuti, Pinky, da si dobro i da L lijepo napreduje! Bravo i čestitam. Lohije su mi stvarno trajale 6 tjedana, ali zadnja 3 kao da ih nisam niti imala, Jednom u danu izađe malo, moraš nositi uložak, a kao da ih niti nemaš. No nije strašno!
Mi smo jučer bili na cijepljenju, preživjela sam! Ali bilo je teško. U petak smo snimali kukove, sve je u redu. Sto se tiče cijepljenja, jučer nije spavao vise od 10 minuta i ubilo me to, ali uspjela sam spremiti njega, sebe i L za put u Hr, još teba spremiti nesesere, nakit, šminku, hranu!!!, cipele i poklone za druge. A to znaci da smo gotovi, hahahaha. No zato je cijeli noć odradio, od 10:15-5:10, cice su mi pucale ujutro!
Sto se tiče mjera, visok je i strkljav, ko i tata mu: 4600 (porođajna je bila 3060, ali ju je kasno vratio) i 59 cm, ja zadovoljna, pedijatar zadovoljan. Inače mi po noći ne da spavati i izluđuje me skoro svaki sat, ali nekako sam to prihvatila.
Pišem zbrda-zdola, ispričavam se, ali čekam fizikalnu i nadam se da se mali neće probuditi!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
26.3.2021 12:02:43   
katy1503
Kontesa,bravobza odradeno cjepljenjeni sretan put..to je stvarno pravi podvig s djecom...


Kod nas je sve ok... Jedina promjena je sto Lea ,za razliku od starijih dvoje,cica... u 3 dana dobila je 120g ..meni to cudno jer sam jako kratko oboje dojila i bilo uvijek uz dohranu...Inace je.divna,mali andeo moj... prava zenskica,mazna,mirnija za sad,uziva kad joj se prica... pupak je jos tu....
K i L je obozavaju,L je bolke,nema proljeva vise...U pon svi u vrtic,muz na posao...a nas dvije uzivancija....

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
26.3.2021 12:25:14   
KontesaNina
Ajme, Katy, čitam tvoj opis prave curice i mislim si kako sam ja to očekivala od svoje prvorođene, a dobila sam bila potpuno obrnutu djevojčicu, sve kontra onoga sto sam mislila i željela. Ali eto, sada se vise voli maziti, no užasno je proračunata.
Spremili 80% stvari, u krovnoj kutiji. Još se MM treba spremiti i poklone i da je test negativan i pit pod nogeeee! Čini mi se da ćemo prvi put putovati bez puno stvari oko sebe

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
29.3.2021 10:27:43   
PinkyFunkyBirdy
KontesaNina, opet čitam tvoje spremanje za put i skidam ti kapu! user posted image Nadam se da je put prošao dobro i da uživate! user posted image

Katy, pa super da ti je L tako umiljata. Samo se mazite onda i dalje. user posted image I bravo za dojenje!!! user posted image user posted image user posted image Nisam jedna od onih koje forsiraju dojenje ako nejde, ali smatram da je odlično ako mama uspije dojiti - i lakše je i leftinije, a definitivno i zdravije za bebu. Super! Baš mi je drago i nadam se da ćete uspijeti dojiti sve dok ćeš ti htjeti. user posted image

Mamice, sutra je tvoj dan kad upoznaješ svoju malu mirišljavu bebicu! Sretno i neka sve prođe kako treba! Javi se kad budeš mogla. user posted image

Breskvice, javi se kad stigneš! Zanima nas kako je prošao porod i kako je bebač? user posted image

Mi smo bili na sistematskom u petak i curka ima 4130 g (dobila 880g od izlaska iz rodilišta) i duga je 54 cm što je super! user posted image Sve je kako treba biti samo je malo čvršća u kukovima (pedici se čini da je u jednom kuku jače) pa nam je malo bacila bubu da budemo napeti do UZV kukova (za koji smo dobili termin tek za mjesec dana). No, ja ću probat dotle čim više vježbat kukiće pa se to možda uspije i ispraviti.

Moramo nositi urin u laboratorij kao dio redovne kontrole i sad imam pitanje za vas mame koje imate curice: pošto vidim da mi L ima dosta bijelih naslaga oko malih stidnih usana (točnije između malih i velikih stidnih usana) dal se to sve treba očistiti i kako vi to čistite? Pitanje je kako ću uspijeti u onu vrećicu skupiti urin i onda ne želim kad napokon uspijem da ispadne da nije bila dovoljno čista, a i od pedice i od patronažne sam dobila sam uputu da u jednom potezu lagano povučem krpicom od napred prema nazad kad ju brišem, no na taj način ne uspijevam maknuti sve to bijelo. user posted image Nisam imala takvih problema s dečkima. user posted image

Meni je vrat napokon dobro, lohije su tu još u tragovima, nosim steznik kad se sjetim, a i neke dane se sjetim pa radim vježbice za trbuh (ne prejako jer sam još službeno u babinju). Zadnjih dana imam osjećaj kao da mi sise nisu toliko pune pa sam počela piti čaj od anisa, komorača i kima - moguće da se samo uspostavila ravnoteža ponude i potražnje, ali me malo zabrinulo.
Danas sam napokon sama s L jer je MM otišao raditi u firmu, a dečki su u vrtiću i napravila sam si popis stvari koje bi trebala napraviti, a tako mi se neeeedaaaaaaaa. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
29.3.2021 13:58:36   
KontesaNina
Pinky, super je put prošao, fantasticno. Jedinu gužvu smo imali na ulasku u Austriju, 50 minuta čekanja na granici uz plac malog Sineka, ali sve ostalo je super prošlo! Imali smo dvije pauze od sat i pol i mali je to herojski odradio. Relativno malo stvari smo nosili i već mi fale balerinke, uzela hrpu rozih majci, a crvene i žute balerinke-budala, sad ću Morat u dućan 😒 nije bas da me Novci žuljaju. Osim toga zaboravila sam i potkošulje i trenirku za L, tak sa...
Sto se tiče tvog pitanja, kad nisam mogla očistiti te bijele točkice, onda sam ju jednostavno okupala i oprala sa krpicom. Ali probaj nekoliko puta sa mokrom krpicom oprati da ju bas cijelu ne lupaš. Mene pak uvijek muče pokakana jajceka koja treba rastezati da se očiste! No najgore je ipak kad se cura pokajala pa je čak znalo ući unutra malo. Ajme koliko sam se nasekirala da ne dobije upalu, a na kraju stvarno nikad nije dobila upalu. 

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
30.3.2021 6:42:51   
Snjeguljica_83
Pinky, nama je patronažna rekla da je to kod curica čišćenje, neki hormoni. Samo čisti u jednom potezu. Nakon nekog vremena to će se prestati lučiti. Tako je bilo i nama.



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
30.3.2021 6:45:18   
Snjeguljica_83
Katy, tako ti je s trećim bilo i meni. Jednostavno je sve lakše. Pogotovo dojenje. 😂



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
30.3.2021 13:59:34   
katy1503


IZVORNA PORUKA: Snjeguljica_83

Katy, tako ti je s trećim bilo i meni. Jednostavno je sve lakše. Pogotovo dojenje. 😂


Ovo je skroz istina....
Pinky,bravo za L!!!pravi komad slatkog curetka....Sad uzivajte kad ste same,i ja sam pa je neprocjenjivo a i cuda stigne se napraviti....
Kod nas je sve ok,i dalje cicamo,dobivamo lagano na kilazi ali jos nije vratila svoju porodajnu...fali nam 100 g.... al ona je vesela beba,spava,kaka,ima faze budnosti... vidjet cemo jos u petak...Trebamo je ici prijaviti konacno...Pinky,sve na jednom mjestu jel da?moja L je rodena na sv.Duhu,pa idemo tamo na trg francuske...?jesi ti isla tamo?



_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
30.3.2021 14:31:25   
PinkyFunkyBirdy
Hvala vam drage moje na savjetima. Probat ću tako brisat pa će se valjda do idućeg tjedna očistiti i onda ću probat uloviti urin. user posted image

Katy, ja sam ovaj put riješila sve online preko e-Novorođenče jer i MM i ja imamo one nove osobne s čipom. Najprije su meni poslali podatke pa sam popunila obrasce koje treba i upisala ime, a onda su to poslali i mužu da potvrdi. Tamo smo odmah i zatražili one novčane potpore od HZZO-a i od grada Zagreba. Ma, divota kako je to sve bilo lako i brzo smo dobili odgovore na sve. Sad već ima i tjedan dana da je stigla zdravstvena iskaznica za L (sad su neke nove - plave ... kao da je članica HDZ-a od rođenja user posted image ).

Ja baš i ne uspijevam puno odraditi sad kad smo same doma, ali mislim da je problem u pomicanju sata. Budim se prije 7 da pripremim dečke za vrtić dok se MM sprema i dok se vratim u krevet (jer sam umorna pošto navečer nikako da zaspi tvrdo do cca 1h) L počne cendrati onda dok se nasisa pa se komeša i napinje dok ne napuni pelenu pa kad (i ako zaspim) probudim se i već mi je pola jutra prošlo i popijem kavu pa onda oko L koja i dalje ne zna biti budna bez plakanja pa se zapravo bavim s njom dok se ne izmori i sad kad je zaspala pojedem ručak na brzinu i gledam da bi trebala s njom malo u šetnju, a kad se vratim već moram praviti večeru. user posted image Kad mi dođu dečki ne mogu puno jer je ludnica s njima. A i danas me od jutra glava boli i nisam baš za nešto. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
31.3.2021 14:53:52   
katy1503
Pinky,supee je to s e novorodence..mi imali namjeru ali nismo nikako otisli izvaditi novu pa sad moramo hodati okolo....

To s urinom je sad po novom?Ja nisam to ni s jednim radila nikad....
Zao mi je da te L zeza,al zna ona da je princeza pa to jasno daje na znanje.... drzi se....
Kuzim to kad klinci dodu iz vrtica,krene kaoooos😄

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
4.4.2021 22:01:22   
Lagertha
Cure sretan vam Uskrs (ako slavite)! user posted image
Na brzinu vam se javljam. Kod nas ništa novo. Ide dan po dan. Prvorođenac me više nervira od bebača. user posted image
Mlađi je stvarno dobra beba za sad. Nije jako zahtjevan, miran je, dobar spavač i nekako nenametljiv.
Plače samo kad je pokakan, gladan i kad mu se spava. Jako bude sretan kad mu ostvarim potrebu i ispušta neki zvuk meketanja kad mu nešto paše. Ušli smo u neki čudan mod... jede rjeđe i često pojede iz obje dojke.
Ponekad se i sam uspava, ponekad samo leži i gleda, igra se u baby gymu sam ili gleda mobil. Voli kad razgovaram s njim i kad se gledamo, puno se onda smiješi i ispušta razne glasove.

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
6.4.2021 11:41:57   
Tonks
Ženske pitanjce jedno. Kak rješavate bol u preponama? Poludit ću kolko me bole, a neznam kaj da napravim s njima i da si olakšam. Vježbat ne smijem, moram mirovat, tak da sam si baš jadna

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
6.4.2021 12:00:08   
katy1503

Sretan  Uskrs!!!!!
IZVORNA PORUKA: Tonks
Ženske pitanjce jedno. Kak rješavate bol u preponama? Poludit ću kolko me bole, a neznam kaj da napravim s njima i da si olakšam. Vježbat ne smijem, moram mirovat, tak da sam si baš jadna
Nikako,proci ce cim rodis:)U svakoj su me rasturale da nisam hodati mogla,cim sam rodila,bol nestala...
Pinky,kako L? Kako decki s njom?Jesi se ti oporavila? Kako vrat?
Lagertha,skroz te kuzim...veci problemi s najstarijima...A malac se cini super,neka tako ostane...
Kod nas sve ok,Lea dobila 420g od kad smo dosle iz bolnice,cica je zakon... meni skroz novo i nepoznato....Pravi mali andeo!!!!jos uvijek puno spava ali ima i sve visw budnog razdoblja pa joj seka prica,braco ljubi nogice a tata pjeva.... predvecer se malo nacicavamo al s obzirom da odspava 3 sata u komadu bar jednom u noci,sve je lakse....

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Tonks)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
12.4.2021 11:26:47   
PinkyFunkyBirdy
Katy, pitala si za urin. To moja pedica ima naviku da se urin provjeri za svaki slučaj. Znam da sam i za dečke isto nosila, ali s njima je lakše jer naljepiš onu vrećicu tako da pišu staviš u vrećicu, a sad s L sam jedan dan isprobavala i nikako nije išlo, ali onda sam skužila da je najbitnije zaljepiti donji dio otvora vrećice na područje međice i onda samo ostatak zalijepiti po stidnim usnama i uspielo mi je. Uglavnom nalaz je ispao uredan pa eto, barem jedna briga manje. user posted image
L je dobro. Unazad tjedan dana je dobila hrpu dojenačkih akni i sva je crvena u licu, ali brišem joj više puta lice Octeniseptom i nadam se da će brzo proći te da neće prijeći iz akni u atopijski dermatitis. Gledala sam slike od D i on je isto imao pa se u manje od mjesec dana lice očistilo.
Ovaj vikend se počela osmjehivati kad joj pričam i naravno ako su joj sve potrebe podmirene. user posted image Još uvijek dosta plače dok je budna (pa ju to iscrpi i onda puno spava i tijekom dana) i nadam se da će se to ubrzo smanjiti. Dečki nisu toliko oko nje jer su se sad navikli da ju ne smiju puno dirati, ali zanimljivo mi je da ju M izbjegava dok plače i oko nje je samo dok ju MM ili ja držimo pa joj onda malo priča, a D često dođe do nje kad plače pa ju pokušava umiriti tako da ju draga ili joj priča da nije sama i da smo mi tu kraj nje. user posted image
I bravo za tvoju L koja tako lijepo sisa i lijepo dobiva na težini! user posted image user posted image user posted image

Joj, Lagertha, prekrasno da vam je mali slatkiš tako dobar! user posted image To me tako podsjeća na mog D kad je bio mali - isto tako je bio dobra, nezahtjevna beba. Neka se samo tako nastavi i dalje. user posted image A prvorođenac se vjerojatno još privikava da nije jedini pa pokušava pridobiti vašu pažnju. Bude i to prošlo. user posted image

Tonks, slažem se s Katy - nema pomoći sve dok ne rodiš. Ja sam se isto "raspadala" u preponama svaku trudnoću i koma je, ali prođe nakon poroda. Drži se! user posted image

Gdje su ostale cure? Ajde napišite koju riječ da znamo kako ste. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
12.4.2021 12:11:19   
KontesaNina
Hej, mame, evo i mene! Sretan Uskrs i vama isto! Nisam se javljala jer je bilo jako puno obaveza, ali u petak smo se vratili doma, a i životi s polako vraćaju u rutinu. Krstili smo maloga prije tjedan dana, bas onaj lijepi dan, sunčan i topao, sutradan snijeg, ludilo, samo smo o tome pričali :)
A je super, on nije veliki ni težak, ali sve prati školski, već se jako smije, čak i na glas, super drži glavicu, obožava taticu i mene i stalno se smješka, vas ne veseli dečko. Jako smo ga razdrmali u Hr tako da se Saša moram truditi vratiti mu staru rutinu, spavanje u kolicima dok secemo, jer u Hr ništa nije spavao. Počeo je dugo spavati po noći, sa jednim ili maksimalno dva hranjenja sto je napokon meni dalo odmora paje lakše za izdržati. Klinci ga obožavaju, doslovce, stalno je neko kod njega i natječu se too će ga vise čuvati i pjevati mu, kome se vise smješka... postaju ponekad i naporni jer natjecanje preraste u svađu, a zbog dreke mali počne plakati... ali opet divno ih je gledati kako uživaju.No bojim se da sa L imamo problema, on ima vise od 3 i pol godine i ponekad mi se čini da ima problema sa ponašanjem kao djeca iz autističnog spektra. Imamo pedijatra slijedeci tjedan pa ću probat razgovarati sa njime, nadam se da neće odmahnuti rukom. Imam osjećaj da je dosta nazadan, da puno stvari koje usvojio, da ima tokove bas poput te dječice. Ne znam vam objasniti. Znam samo da moje dvije sestrične imaju djecu koja su vise-manje u autističnom spektru. Uglavnom, o tome sada MM i ja razgovaramo i bas proučavam L malo detaljnije pa ćemo vidjeti. Bojim se kada u rujnu krene u školu kako će to izgledati.Ovi dvoje najstariji su super, oni me muče samo zato sto smo ih razmazili ili imaju predpubertet, ali oni su super.Sto se mene tiče mlijeka imam puno, mali super doji, ali nikako mi kile ne idu dolje i to me izluđuje! Kosa mi još nije počela padati u pramenovima i još uvijek nisam dobila mjesečnicu tako da uživam :)Eto, toliko za sada, javim se ja opet. Pozdrav svima vama, trudnice i mamice, uživajte!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
27.4.2021 21:35:20   
Lagertha
Uh, nitko ništa već dva tjedna. Evo da se ja malo javim. Isto nisam još dobila vješticu. Bebač je trenutno u nekoj "samo mama" fazi. Najradije bi non stop bio pored mene, gledao me u oči, smiješio se, mazio, nosao, cikao. Sve ostalo ga zaokupi na kratko. Neće baš spavati po danu, po noći je ok.
Ja pokušavam vježbati i zdravije jesti da malo smršavim. Polako čini mi se da uspijevam, danas sam išla zakopčati jaknu i puno lakše ide nego kad sam je zadnji put nosila. Idući mjesec veliki 4. rođendan od prvorođenca. Vagala sam bebača tako da ja stanem na digitalnu vagu pa s njim i čini mi se da je dobio samo pola kg. Nije baš nešto u mjesec i tjedan dana.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
27.4.2021 21:45:44   
KontesaNina
Mi imamo pedijatra za tjedan dana pa se zato bas ne javljam. Ma pusti, moj je stalno na sisama, a mislim da je užasno lagan, ali takvi su mi bilo svo troje koje sam dobila. I ja se pokušavam zdravije hraniti, izbacila sam bila slatko kroz korizmi, hodam od 5-10 km po danu, ali stojim na istome. Vjerojatno trebam prestat jest :( ali sam zato jučer počela vježbati, onaj razmak između trbušnih misica mi je samo pola prsta pa sam stvarno sretnica. Iglavnom, nadam se nekim pomacima do ljeta.
I moj mali guguce i obožava gledati u mene, ali i u svo troje starijih od njega, bas ih prevoli! Ali mi ne da mira po noći tako da rikavam od umora!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
4.5.2021 12:28:14   
KontesaNina
Drage mamice i trudnice evo da vam se javim i malo potuzim. Moj malo dečko je presladak, smije nam se na veliko, a ponekad i glasno. Polako se ustaje u sjedeći položaj i to mi se jako sviđa. Kao da mu počinju rasti zubi, stalno grize okolo i gura rukice u usta, pravi mali dečko od 4 mjeseca. Bila sam danas sa njime kod pedijatra. Cijepio ga je sa drugom dozom cijepivo. No vaga je pokazala jako porazni cinjenicu: u 6 tjedana dobio je samo 250g iako je puno na prsima, jako puno pojede i dosta bljucka nakon obroka, ne uvijek, ali često. Pedijatar mi je zadao da od dana krenemo sa kašicama (sto prihvaćam i nije problem) i jednomBočicom umjetnog mlijeka. Uglavnom osjećam se užasno jadno jer ne mogu vjerovati da imam dovoljno mlijeka, ali da njemu to nije dobro mlijeko i da ne napreduje kako bi se očekivalo. U svemu ostalom on je na visini zadatka!Drugi veliki problem koji imam je da mi se upalio rameni zglob i da me užasno boli, ne mogu uopće micati rukom (lijeva) i užasno se osjećam, bol je nevjerojatna! To mi se već događalo prije i znam da je sada jako bitno da mirujem sa lijevom rukom, ali KAKO?! Uz četvero djece to je jednostavno nemoguce!
Sve u svemu, na rubu sam suza!
Kako ste vi?

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
7.5.2021 11:17:26   
PinkyFunkyBirdy
Bokić ženskice! user posted image

KontesaNina, jako mi je žao zbog ramena - sve znam jer sam ja prolazila isto s vratom i znam da ti je jako teško. user posted image user posted image

A što se tiče dobivanja na težini bebača, izgleda da se sve s istim patimo. user posted image Mi smo bili na sistematskom s 2 mj. i dobila je samo 470g u mjesec dana i to je malo ispod donje granice pa je krenula briga, a i za vikend smo jedan dan bili kumovi na krštenju, a drugi dan smo mi imali krštenje i od stresa i umora mi se mlijeko naočigled smanjilo pa sam očajavala dan, dva, kupila onaj Hippov čaj za dojilje, počela ju češće stavljat na prsa i čini mi se da je krenulo kao prije. No, spava mi noć skoro 12 sati s jednim do dva sisanja pa moguće da u tom periodu zapravo joj fali hrana koja bi ju debljala. Tko bi više znao što je pametno. user posted image

Uz to još uvijek je dosta kruta pa pedica predlaže i odlazak na vježbe, ali to sam išla s dečkima i samo se moram prisjetiti svega i primijeniti. Inače, voli da netko priča s njom i rukicom pomiče igračke (još ih ne grabi), ali potrbuške ne voli biti ni malo, a i vrišti ako je sama pa me izluđuje tijekom dana jer ju moram stalno nositi. Fali mi to malo da se ona malo sama zaigra ili istražuje jer ovako dok se nosi zapravo joj fizički napredak kasni. D je bio puno sam na podlozi i brzo se počeo okretati na bok, a s L vidim da će to opet sve kasniti.

I, da, lice joj se očistilo skroz od dojenačkih akni i sama se uspava navečer u kindaču ako nije zaspala nakon dojenja pa mi je to super, ali ja sam umorna svaku večer jer su mi skoro svi doma ovaj tjedan (nakon napornog vikenda) pa imam posla s njima od jutra do mraka.

Lagertha, bravo za kilice koje idu dolje! user posted image Ja sam svoje izgubila koje sam dobila u trudnoći - valjda zato jer su sve išle u trbuh, ali mislim da mi je taj gubitak svih kila utjecao i na smanjenje mlijeka. user posted image Za svaku trudnoću mi je tako bilo.

Gibam jer se L počinje buditi, a D me zove iz wc-a. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!