|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
17.7.2021 11:51:04   
Lagertha
Hej cure! Žao mi je što imate probleme s kilama. Ni mi nismo baš kapitalci. Danas imamo 6 mjeseci i 7500-7600, zadnje pola kile je dobio valjda zadnjih tjedan dana. Baš se nacicava, možda zbog skoka ili zbog antibiotika. Zavrsili su na klavocinu oba jer je stariji negdje pokupio impetigo. S 5,5 mj smo počeli dohranu. Prvo je htio sve, sad hoće samo povrtne kašice popodne. Voće mi odbija otkad je na antibiotiku. Zadnji pregled s ni 4 mj je imao 6600 g. Idući pregled nam je početkom osmog. Kod svekrve smo od kraja lipnja na moru, stariji uživa kao majmunčić. 

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
26.7.2021 9:42:51   
katy1503
Pozdrav svima!

Vjerujem da je vecina na moru...Mi bili sad 7 dana pa se u subotu vratili... to je bio opci kaos... prvo smo 3 dana bili bez kupanja sa losim vremenom...poslije more al preumorili se s nisanjem svih gluposti gore dolje . L je u terrible 2 fazi,katastrofa tantruma,svadanja,vikanja...K privlaci paznju na svoh nacin,cendranjem a to mi uzas kad je tak veca sad vec...Mala L je najbolja od svih njih..ni cut blni vidjeti...
Mala L trebala danas na sistrmatski i cjepljenje... nis od toga...L dobio kozice danas... sad moze i ona😳....Vidjet cemo..jedino ne znam kak je napredovala al kak je vidim skrpz mi je ok i zadovoljna...sama se okrrce na trbuh i nazad..i vise nema sanse da mirno lezi..Dojenje postao adrenalinski sport...te nogama te rukama,odbacuje se unazad u most,noge dize a ne dqj boze da cuje nekog....

Drzite se i uzivajte ko moze🙃🤪

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
26.7.2021 11:59:10   
KontesaNina
Evo da se i ja javim. Mi smo došli prije 10 dana u Hr, spremanje je bilo prilično veliki izazov, a sada polako vidimo sto smo sve zaboravili… a ima toga dosta.Kaparili smo kuću u Slavoniji i definitivno je da se vraćamo (osim ako se sto strašno Ne bi dogodilo.) no ti pregovori su me stvarno dokusuralo!!! Sad sam došla kod mojih pa se polako opuštamo. Sto se tiče klinaca, isto smo već ludi. Princeza je ko dobra, ali bas voli svima napakostiti. Stalno svih tuče, dere se na bracu, kao nju svi moraju slušati. Ma baš! Drugi, J, bi samo nešto dobivao i okolo mi žica stvari i igračke i to jako ljuti, ko da mu ne mogu kupiti, ali mora naučiti da ne može imati sve sto poželi. Treći, L, je užasan! Ovo sto ti kažeš, Katy, ja ti imam već godinu dana, a sad je 4 godine. Svako ne je bacanje po podu, vrištanje, svađanje, a u tim ispadima obično probudi najmanjega i onda imamo probleme. Pitam se do kada traje taj terrible2, jer ja vise nemam snage! A maleni, ma on je sunce!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.8.2021 11:33:06   
PinkyFunkyBirdy
Da se još malo podsjetimo kad je koja bebica stigla. user posted image

user posted image


user posted image Lagertha ---------------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam dečkić 17.01.user posted image
user posted image KontesaNina ----------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam Anton 30.12.user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy ------ 22.02.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 24.02.user posted image  
user posted image Breskvica55 ------------ 27.02.2021. user posted image user posted image
user posted image katy1503 --------------- 20.03.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 17.03.user posted image  
user posted image mamice ----------------- 20.04.2021. user posted image user posted image
user posted image claire -------------------- 04.05.2021. user posted image user posted image



user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.8.2021 11:54:15   
PinkyFunkyBirdy
Pozdrav mamice! user posted image Da se malo još sad javim pa se neću spajat do 9.mj. kad budem opet sama s L.

Mi smo dobro. L je ovih dana (sad ima 5,5 mj.) došla do 6 kg (važem ju doma), polako počinje prihvaćati da je potrbuške (vježbamo svaki dan), no još se sama ne okrene na trbuh (dođe na bok i čim ima osjećaj da će preći na trbuh odmah se vrati na leđa), ali voli sjediti nama u krilu, smije se, trpa sve u usta, .... polako napreduje samo što je moje mišljenje da sporije napreduje nego dečki. Još čekam da bude taj klik kod nje kad će odjednom krenuti s napretkom. Čak su oni u ovo vrijeme već brundali razna slova, a ona je još uvijeka samo na "a" i 'e'. user posted image Mislim da ju dosta sputava što za utjehu stalno cucla prste (nije htjela dudu) i onda većinu vremena je ruka u ustima umjesto da s njom istražuje i dira okolo, a usput su i usta zauzeta pa ni ne priča toliko. user posted image

Krenuli smo s dohranom kad je imala točno 5 mj. i papa pomalo. Krenuli smo s mrkvom koju nije baš htjela, pa sam prešla na žitarice (zob i rižu) pa joj je to jako teško palo na probavu i kakala je po 5, 6 puta dnevno uz grozan plač i počela je odbijati i sisanje i bočicu pa sam se prebacila na voće i jabuku je lijepo jela, pa bananu s jabukom, pa marelicu s jabukom i sad isprobavamo krušku. Sve je to dosta malo i često nije baš zainteresirana, ali ima dana kad lijepo pojede. user posted image

I, da, počela mi je spavat preko noći od 22:30 pa do 7:30 u komadu, pa sisa i nastavi do 10 ili 11h. user posted image Onda mi preko dana jako malo odspava (2 puta po 15-30min), ali zna se desiti i da odspava 1,5h ako je pospana taj dan.

Dečki su mi u vrtiću s tim da mi je D bio dosta dugo doma zbog prehlade i na kraju dobio upalu uha i završio na antibiotiku. Sad još ovaj tjedan idu i onda je MM na GO pa ćemo malo do njegovih i onda još doma uživat do 9.mj. kad kreće za D vrtić, a za M škola. Baš će to biti zanimljivo. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.8.2021 12:03:30   
PinkyFunkyBirdy
KontesaNina, kad čitam što prolaziš sa svojim klincima hvata me nervoza. user posted image Stvarno nije lako kad ih je tako puno i kad je mala razlika u godinama među njima. Ali ti to sve odlično rješavaš i vjerujem da će ti biti super kad porastu još malo. user posted image
Bravo za kuću u RH! user posted image user posted image user posted image

Katy, vidim da je i kod tebe veselo. user posted image Dal je L na kraju dobila kozice? Baš mi je drago da je ona super i da lijepo napreduje! Neka se tako i nastavi dalje. user posted image

Lagertha, pa tvoj dečkić ima sasvim ok kila. Bitno da je zadovoljan. user posted image Dal ste se vratili s mora? Dal je veći doma ili u vrtiću?

Slobodno se i ostale ženske jave koje su na gornjem popisu. Još uvijek me zanima kad su bebači došli na svijet i kako se svi skupa snalaze. user posted image
Uživajte još svi u ostatku ljeta pa se čujemo kad stigne rujan. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
13.8.2021 15:47:32   
Lagertha
Hej cure! Pročitala sam sve i vidim da je svaka u svom filmu, ali je film nekako na istu temu ;-) 
KontesaNina baš mi je drago što se vracate i to u Slavoniju! Kakva je kuća, imate puno dvorišta oko kuce? Gdje ste uopće bili do sad? 
Pinky mi smo se vratili ovaj tjedan, bili smo preko mjesec i pol kod svekrve. Ipak mi ona puno pomaže s njih dvoje. Stariji je planirao selidbu kod nje, ali sam mu ja objasnila da to tako nejde. Kreće u vrtić tek u rujnu ili listopadu jer neće baš dugo ići u rujnu - idemo još na more s mojom mamom 2-3 tjedna. Na moru je bebač dobio upalu uha pa je opet završio na antibiotiku. :-( U Zg s njih dvoje mi je teško iako je veća razlika u godinama. Gotovo mi izgleda ne moguće i nevjerojatno kako neka žena s dvoje djece od npr 6 mj i 20 mjeseci funkcionira. Meni je to trenutno nezamislivo, svaka vama čast! Meni stariji sve kuži, pomaže malo, igra se sam, jede sam, obavlja nuždu sam, odjene se sam, zna se ponašati na cesti, u parku, druži se... Nije savršen, isto voli zicati igračke, ali je kolko tolko samostalan. Bebac vrišti kad ja nisam pored njega, kad se ukaka, kad je gladan, kad je umoran. Prije upale uha nije tako, ali valjda je sad u nekoj mama fazi kad bi najradije da sam stalno uz njega. Okreće se na sve strane, na podu se okrece 360, kotrlja i kliže, pomalo jede i sam, ali više voli kad mu ja stavljam u usta jer nije jos dobro razvio hvat. Braća se obožavaju, baš se vole. Nema baš ljubomore između njih trenutno. 


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
13.8.2021 16:01:48   
Lagertha
Još malo što sam zaboravila.

Mislim da ću ih oboje cijepiti protiv kozica. Starijeg sad na jesen, a mladjeg prije polaska u kolektiv. Koma mi je što opet moram poslati dijete prerano u jaslice :-(Što se tiče dohrane, bebač voli jako povrće. Jede i previše, al ne želim ga ograničavati - neka jede kolko želi. Kad ne može, jasno pokaže da mu je dosta. Za doručak pojede malo npr dvije trecine banane ili pola jaja na kajgano i cetvrtinu banana ili 5 zlicica zobene kašice s nekim vocem. To mu je nebitan obrok, ali njurga ako ga ne dobije.Onda za medjuobrok mu uvalim komadić kruha ili peciva kojeg slini onda pol sata. Napravila bih ja njemu sama ali jednostavno nemam kad, a on to i tako ne pojede ništa već samo cucla. Za ručak pojede npr.proso sa batatom i tikvicom koju protisnem vilicom. Toga pojede dosta - oko 200 ml, a za večeru i duplo. To povrće sa prosom ili heljdom ili palentom jednostavno obožava takvo kakvo je bez soli i icega pa radim to stalno uz razne varijacije. Ponekad ukuham jaje, stavim malo maslaca ili maslinovog ulja, ponekad mu dam i komadić mesa ili ribe. Probao je i kikiriki maslac, sir, jogurt... Sve pojede jako malo osim tih povrtnih kasica. Mamin sin 😂

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
3.9.2021 7:26:40   
katy1503
Bok svim!!!


Slabo se javljamo..nadam se da cemo to promijeniti sad krenu kraci i hladniji dani....
Iskreno,jedva sam docekala kraj ljetnih radosti i vracanje u rutinu... moji su krenuli u vrtic u ponedjeljak....
S L sam bila na sistematskom jucer tek poslije puna 2 mjeseca... kozice smo izbjegli... i kod mene je mrsavica jedna koja ne dobiva dovoljno na kilazi....dobila samo 600 g u 2mjeseca....Evo jucer sa 5.5 mj ima samo 6.100g... pocela sam malo s kasicama ali moram podebljati i ukljuciti zitarice... mislim d cu joj uvesti i ad da vidim hoce li i da se malo zbuca....Zasad voli papati sa zlicom..Uvela bi ja njoj ad i ranije da je ona pokazivala znakove da joj nije dovoljno il da je stalno na cici...a dobro...
Inace je zdrava bebica,koja se okrece non stop,na trbuhu je stalno..dize guzu u zrak,u jajetu polusjedi..zuri joj se sve svladati da moze trcati za ekipom...
Kako vasi pilici?

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.9.2021 20:08:17   
mamice
Pozdrav mame i klinci. Lukas se rodio 30.03 jer sve se zakompliciralo i carski obavljen s 37+0 tj.  Rodio se s 2930grama i 49 cm 

Sada smo vec veliki imamo 65 cm i 8200grama. Samo papamo ciku. Ne volimo kolica i voznju autom al obozavamo se nositi haha javljat cemo se odsad malo vise 😆

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.9.2021 9:09:16   
PinkyFunkyBirdy

user posted image


user posted image Lagertha ---------------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam dečkić 17.01.user posted image
user posted image KontesaNina ----------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam Anton 30.12.user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy ------ 22.02.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 24.02.user posted image  
user posted image Breskvica55 ------------ 27.02.2021. user posted image user posted image
user posted image katy1503 --------------- 20.03.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 17.03.user posted image  
user posted image mamice ----------------- 20.04.2021. user posted image user posted image - Stigao nam Lukas 30.03.user posted image
user posted image claire -------------------- 04.05.2021. user posted image user posted image



user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.9.2021 9:50:37   
PinkyFunkyBirdy
Pozdrav ženskice! user posted image

Mi smo jučer bili na sistematskom. L mi ima 6580 g i duga je 68 cm. Pedijatrica je iskomentirala da bi voljela da se više zbucala, ali da je valjda takva sva fit jer sam objasnila da joj dajem zamjenskog mlijeka koliko hoće, ali da ne pojede puno. Od motorike sve je bilo dobro osim činjenice da se još ne diže visoko na dlanove kad je potrbuške i posljedično zbog toga još ne može sjediti ni malo (odmah pada na neku stranu). Tako da ju i dalje moram čim više stavljati potrbuške. Iskreno, ona se tek sa 6 mj. oslobodila na podlozi i u baby gymu jer je do tada bila sva kao preplašena i samo bi ležala i cuclala prste od nervoze. Sada se vrti na sve strane, nađem ju i da se odkotrlja na parket, kad leži na leđima i dam joj svoje ruke ona se pokušava podići u sjedeći položaj, počela je i više pričat pa je tata ponosan jer brblja "ta-ta". user posted image Uglavnom, rekla je pedica da sljedeći put kad dođemo s 9 mj. da očekuje da sjedi i da se diže na koljena.

Nemamo još ni jedan zubić, a od kašica još uvijek nam najbolje ide voće, pa neko povrće, a žitarice najmanje volimo. Sad ću za koji dan dati i malo mesa. user posted image Noć još uvijek prespava, ali zadnjih dana se probudi za sisanje oko 3h pa moguće da se priprema neki zubić.

Dečki su mi pak priča za sebe. Gotovo svaki dan me dovedu do ludila. user posted image
M je krenuo u školu i to mi je ispalo stresnije od očekivanog jer sam navikla biti spremna na očekivane obaveze, a ovaj početak škole je sve nekako na kapaljku: neka informacija se sazna danas, pa neka sutra, pa M ne zna prenjeti što su rekli, pa ima knjige/nema knjige, već je pogubio neke olovke, ljepilo i sl. .... I kad vidi svoje prijatelje totalno podivlja i kao da ne postojim (otrči k njima ne gledajući na cestu i sl.), ne sluša me, protivi mi se za svašta, već je par puta skoro srušio L s kolicima jer ne pazi, stalno kontrira D i na taj način ga izaziva ... katastrofa! user posted image

A D mi je u fazi štrumfa Mrguda: neću u vrtić, neću jesti, neću crtati, neću vježbati, ... odmah se naljuti na svaku sitnicu. Probaš lijepo, pa nejde. Onda probaš povisiti glas pa se još jače naduri. Pa prijetiš sa zabranom crtića/slatkiša pa nekad hoće, nekad neće. Pa mi nabraja da ja nisam više njegova mama i ode se duriti na drugi kraj prostorije. Nakon toga ponekad popusti, a nekad moraš ucjenjivati s nečime da će dobiti ako napravi što treba. user posted image

I onda bi si čovjek mislio da se žele osamostaliti, ali ne, mama daj me presvuci, mama daj mi ovo, mama daj mi ono .... tako da budem sva rastrgana od svih mogućih obaveza koje trebam odraditi oko stana, ručka, veša, djece, ... + ta psihička borba s njima da odrade stvari koje trebaju. user posted image
Da vam to usporedim s glazbom: dok sam doma s L to je kao da slušam neku tihu, laganu klasičnu glazbu s ponekom opernom arijom user posted image , a kad dođu MM i dečki doma to je kao da si stavio Rammstein na najglasnije. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.9.2021 10:08:50   
PinkyFunkyBirdy
Lagertha, ajme što sve tvoj malac pojede! user posted image Svaka mu čast! user posted image
Morala sam par puta pročitati post da se uvjerim da stvarno toliko i količinski i raznovrsno jede. user posted image Nego, dal mu jaje daješ cijelo ili samo žumanjak? Meni su sad na sistematskom rekli da se žumanjak može po novom dati sa 9 mj. starosti (a ne kao prije s 10 mj.), a bjelanjak i dalje oko godine dana (prije cjepiva za ospice).
Dal ste bili još na moru? Kako napreduju tvoji dečki? user posted image

Katy, dal si joj uvela ad? To si na svoju ruku ili ti je pedijatrica rekla? user posted image
Moj D je isto slabo dobivao na težini, ali je bio zadovoljan pa na kraju nismo uvodili ad i nije bilo problema. Mislim, nije da te odgovaram, ali vjerujem da možeš kilažu skupiti s kašicama sad kad ste već i krenuli s njima. Ipak je skup sport kupovanje ad-a, a ima više smisla dok dijete samo sisa i ne smije ništa drugo jesti. Sad ubrzo bude meso na meniju i vidjet ćeš kako će se bucat naše L. user posted image

Mamice, iskrene čestitke na rođenu Lukasa! Žao mi je da se zakompliciralo, ali najbitnije da je sve dobro prošlo i da bebač lijepo napreduje! user posted image user posted image user posted image Javljaj se slobodno kad stigneš. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.9.2021 10:29:25   
KontesaNina
Joooj, stvarno se nadam da ću uhvatiti vremena da odgovorim kako je nama, ali moram ti na brzinu reci da dodaj tome još jednog između tvoja dva najstarija pa ćeš znati kak je meni s time da se najmanji ne mice me i s ruku

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
23.9.2021 11:31:19   
PinkyFunkyBirdy
Ajoj, KontesaNina! user posted image user posted image user posted image
Kako to preživjeti i ostati zdrave pameti?!? user posted image Kad prestaje ta faza ludila? Moje pamćenje je već sad 0 bodova i čak mi i M zna reći: mama to sam ti govorio, ali opet nisi zapamtila. user posted image

Mene to dodatno pogađa jer inače su moji dečki bili stvarno dobrice i kad su znala druga djeca dolaziti sam si mislila: vidi kako su ovi divlji, a moji su tako dobri i krasni i poslušni. I eto mi sad! Sad su moji kao s lanca pušteni i ne možeš im ništa objasniti i ništa ne slušaju. Pa kud je otišao taj dobar odgoj?!? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
24.9.2021 14:50:49   
katy1503
Hej,drago mi je da se javljate....


Kod mene i danas patronazna na vaganju bila jer sam se dogovorila a pedijatricom da cemo je izvagati nakon 3 tjedna od sistematskog... tad je sa 5.5mj imala 6.1kg i 68 cm...Danas vagana ima 6.37kg,zbaci sovila samo 170 g... al ona za dorucak pojedene cca 100 do 140 ml kasica koha je svaka ispunjena zitaricama u koje je stavljen Ad.... Probala sam joj dati ad da pije..nemam s tim problema,dvoje mi odraslo na ad-u al ona nema sanse... promijenila avent da joj ide lakse pa kupila Medelinu mislila da ce vuci ako nece da joj curi ali nema sanse.... ni kap.... Znaci L je motoricki aktivna,okrece se na sve strane,u polusjedu je kad jede,sve dohvaca....dize guzu.... Spava 3x u danu po cca 1,5 h,pocica  i rijetko zaspe na cici,stavim u kolica i gotova... Navecer podoj koliko zeli... okrene se na drugu stranu i zaspe... budenje po noci 2 3x za papati i to je to...Ona ne place al stvarno nikad...najvise kad je na rukama jer zeli na pod..hahaha.. .Slj tjedan krenuti cu sa ruckom ,obozava jest ,fino otvara usta..cak i vodu na zlicicu jer ne zna vuc iz bilo kakve boce..U svakom slucaju,konzultirati cu se s pedihatricom da bar izvadimi krv,mozda je zeljezo... ne znam....
Pinky,nije samo kod tebe ludnica🤣Ja se pitam tko je moju djecu oteo i doveo mi ove vragiće...nemoguci su... stalno se tuku,K me psihicki ubija sa svojim zelim ne zelim,bi ne bi.... L najvise ispasta,srednje dijete...fali mi,divan je al prgav... Samo nek su mi zdravi....
Imali smo krstitke sad u nedjelju,bilo je predivno,L za pozeljeti..  ja ne mogu vjerovati kako je vec 6 mj proslo.... I da ,imamo jedan zub..jedinica dolje....najranije dobila od ostalih....
Javim se uskoro opet.... 

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
5.10.2021 12:52:54   
Lagertha
Pinky, ma ja sam njemu sve vec dala i zutanjak i bjelanjak. To su neke nove smjernice o uvođenju alergena prije 6 mjeseci da bi se izbjegle alergije na hranu u kasnijoj zivotnoj dobi.

On već ima sad skoro 9 kg. Ogroman je. Vojnicki puže na sve strane. Ima dva zuba donja i jede neke stvari sam da prstićima. Nema šta ne voli, samo otvara usta ko riba. Lijepo sjedi, al teško se posjeda. Nije to još skroz svlado. Spava po noći 12 sati, a po danu loše. Stalno hoće da se s njim priča, igra, nosi ga se... Jos uvijek dosta sisa kroz dan, po noći rijetko. Stariji je ok, bili smo na moru i u Lici jos tri tjedna u rujnu. Sad sam u muci dal se vratiti na posao ili uzeti mirovanje radnog odnosa. Mislila sam možda 4 sata jaslice+4 sata dadilja. Koma mi je 🙄

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
12.11.2021 15:06:04   
PinkyFunkyBirdy
Gdje ste sve nestale? Javite se malo da čujem kako ste vi i kako vaši bebači. user posted image

Moja L je sad 8,5 mj., još nemamo zube, teži oko 7300 g, uspjeli smo se naučiti sjediti (naravno kad ju posjednem), vojnički se vuče po podu kad je potrbuške i guza nikako da se digne s poda, ali tjeram ju polako jer za 2 tjedna imamo sistematski i pedica je rekla da do tada mora sjediti i mora ići na koljena. Ona vam je tako nekako lijena i neda joj se. Na mamu. user posted image user posted image user posted image
Prima si prstićima smoki i malo kruha i uspješno ubacuje u usta, još uvijek isto brblja (nema još ni m od "ma-ma"), počela se buditi usred noći i pošteno se dere i neda nam spavat nekih sat vremena i onda nakon što probam sve i svašta, pustim ju da se sama uspava i nakon toga spava dugo kao da ništa nije bilo.
Dojenje je na izdisaju - samo tijekom noći i to jedna sisa kod prvog buđenja i druga kod drugog i to je to. Preko dana okreće glavu i ne želi sisu ni primiti jer mi već neko vrijeme jako dugo treba da krene mlijeko pa ona odustane. Malo mi je žao jer bi da traje do godine dana, ali barem će odvikavanje biti lakše.
Jedemo doručak oko 11h (obično neka Lino instant kašica što se priprema s vodom), ručak oko 13:30 je povrtno/žitna ili sirna kašica koja OBAVEZNO mora imati neko voće jer inače ne želi jest i večeru oko 19h koja je uglavnom ostatak od ručka. Između ručka i večere dobi bocu kao i pred spavanje te ponekad nakon ručka i večere ako je slabije pojela. Imam osjećaj da joj je dobitak na težini konstantan - oko 100g tjedno i to mi je ok. Još nismo probali kravlje mlijeko, bjelanjak, svinjetinu i te neke stvari koje se kasnije uvode.

Dečki su dobro. Vesele se školi/vrtiću, a kad su doma me svaki vuče na svoju stranu i stvarno je teško zadovoljiti sve njihove zahtjeve tako da sam uglavnom maksimalno iscrpljena.
Nadam se da ste vi svi dobro. user posted image

Javim se nakon sistematskog krajem mjeseca. user posted image

< Poruku je uredio PinkyFunkyBirdy -- 12.11.2021 15:08:19 >


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
12.11.2021 19:25:00   
katy1503
Hej Pinky,ja sam tu,svako malo navratim ali nitko nista ne pise pa ne zelim dosadivati....
L je prava zemska postala ,bravo.....kako  vrijeme leti...  Kilaza je super,odlicno napreduje...Decki,nadam se da te ne zezaju previse....
Moja L je sa 7.5mj imala 6.600 i 71cm. Mrsavica jako. Jede dorucak i rucak. Prije 3 tjedna smo ustanovili da ima blagu anemiju,pa pije sirup,sto zasad ide super. Doktorica ju je pregledala i sve je u redu osim sto joj fali grama. Do prije par dana,iskljucivo i samo dojila uz hranu. Promijenili smo ad,pa smo sad na Nanu sto joj odgovara sto se tice stolice . 
I konacno je prihvatila bocu pa makar malo... Zasad jos nemamo raspored kad pije,ali joj dajem cca 2x dnevno..ako zelim ds popije bas,onda joj ne dam cicati prvo treba joj al max popije 100ml...onda dobije cicu jos ...Ad dodajem i u hranu koju joj pripremam...Planiram uvesti veceru kroz koji dan...Jos uvijek ima 1 zub,vuce se po podu,stabilna je kad je posjednem ali se skroz sama jos nije posjela.... Nos svako malo curi,pa u krug efendrin,aspirator....Moj plan je da do posla na koji se vracam u 3 mjesecu prekinemo dojenje jer ce moji cuvati dok cekamo jesen za u vrtic 
K je u samoizolaciji do ned,Lukas isto ostao doma nest se prehladio tako da nam je preveselo....
Ne svida mi se ova situacija s covidom,pa sam se i ja cjepila pa cu po drugu dozu za 2 tjedna...Sto se ostalog tice,umorna sam ali neka su mi na glavi i neka skacu,bitno je da sml skupa i zdravi.



_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
17.11.2021 9:12:27   
Lagertha
Hej cure. Evo mi malo virozni, imao je noćas opet temperaturu. Treći put u dva tjedna. Prva temp mu je trajala deset__ak dana. Ova druga samo jedan dan. Noćas 38,2 pa sad jutros ništa. Ima točno 10 mjeseci i cc 9 kg, nosi 80-86. Posjeda se sam zadnja dva tjedna no još uvijek vojnicki puže. Nama ništa nije pedijatar rekao pa ga ne požurujem. Penje se na namještaj pa malo sam stoji. Čini mi se da ima neke riječi: mama, tata, da(j). No nisam sigurna, možda je slučajnost i samo brbljanje. Jedno vrijeme je puzao zamnom i derao se mamamamam pa sam mislila da je stvarno to to, ali onda je prestalo. Sve jede osim meda i kravljeg mlijeka no i to km zna poojesti u malim kolicinama (pire krumpir). Zadnjih par dana su počele borbe sa hranom. On silom hoće jesti sam pa sve zaprlja, ali preuzima vodstvo u potpunosti. Ponekad lijepo jede sa žlicom, a ponekad samo sve baca na pod. Ima pet zubi, dva dole i tri gore, šesti je na vidiku. Zabavniji je sad i starijem bratu. Spava po noći super, a po danu jako slabo. Noćas osim te temperature je spavao od 7:30-7:15 uz to jedno buđenje kad sam mu snizila temp i dala ciku. Obožava još uvijek dojenje i ne vidim tome kraj. Meni čaj za dojilje jako pomaže, pijem svaki dan 2-3 i onda imam mlijeka. Kad prestanem piti onda se baš smanji količina. Jučer sam bila na kavi sa šefom i počinjem vjerojatno raditi polovicom veljače pa će onda moj muž malo čuvati i malo nona do 1.3. Ožujak će moja mama ga paziti, a onda travanj i dalje budemo vidjeli. 



< Poruku je uredio Lagertha -- 17.11.2021 9:15:10 >

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
28.11.2021 7:06:00   
katy1503
Jutro svima!

Evo da se i mi malo javimo....L se posjela sama prije koji dan,sama sebi plješće koliko je ponosna,stalbo se smije,voli braci rusiti kocke,lijepo papa..uspijem nekako ugurati 2 boce ada kroz dan,cica i dalje....Naucili piti na slamku,probali zumanjak bez reakcije,sad cemo jogurt....Posvuda je ima,brza je,vojnicki puže...
Ostatak ekipe je isto ok,a i ja.. 
Drago mi je da sa. Rijesila plisance..odnijeli na Rebro.... Robe imam tone u šupi pa je trebalo prostora....
Javite se kako vasi:) 


_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.12.2021 11:19:30   
PinkyFunkyBirdy
Pozdrav mamice! user posted image

Vrijeme mi leti kao ludo. Rekla sam da ću se javiti nakon sistematskog i gledam da su već prošla 2 tjedna od tad. user posted image Ovaj tjedan mi je M doma jer su u samoizolaciji pa ima nastavu online tako da imam i dodatnu obavezu.

L je na pregledu imala 7450 g (sad ima nekih 200 g više) i bila je 71 cm dugačka. Još nemamo ni jednog zuba, ali jučer sam osjetila da jedan vrh samo što nije probio desni. Pedijatrica je rekla da je ok dobitak na težini od zadnji put, ali da bi voljela da generalno ima više. Ali ja sam zadovoljna jer u zadnje vrijeme stvarno lijepo jede. Sisanje je sama prekinula prije nekih tjedan dana tako da smo s time gotovi (malo mi je žao, ali nekako je prirodno došlo).
A, što se motorike tiče i dalje je strašno lijena i teško ju je na išta natjerati. Sjedi stvarno super, ali nema šanse da bi digla guzu ili da se posjedne. Svaki dan ju pokušavam postaviti na koljena, no brzo spusti guzu i ako negdje treba ići vuče se rukama, a noge uopće ne upotrebljava. Već vidim da će i samo hodanje jako kasniti. user posted image
Čak ni bocu nije htjela sama držati pa sam joj podvalila da drži kad se oko 6h ujutro budi dok ju presvlačim da si sama drži i sad ju je nekako prihvatila. Žlicom joj ne dajem da se sama hrani jer već vidim da bi to bila katastrofa.
Plješće bravo, maše pa-pa, cupka čim čuje glazbu, guguće i dalje "ta-ta" te neke svoje riječi, ali "ma-ma" još nisam čula ni jednom. I fora mi je kad mi nešto glasno pričamo pa se ona počne derati svojim nekim jezikom. Baš bude smiješna. user posted image
Imala je neki gadan pelenski osip na prednjem dijelu međunožja koji joj se pojavio par dana nakon što sam joj probala dati malo mandarine pa smo završili kod pedijatrice i ispalo je da su gljivice. Srećom pa je mast brzo djelovala.

Dečki su mi dobro. Povremeno ostaju doma u samoizolaciji jer se pojavi netko zaražen u grupi, ali srećom zdravi su za sad. Dajem im beta glukan, D vitamin i one gumene bombone s vitaminima pa vjerujem da i to malo pomaže imunitetu. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
15.12.2021 13:56:06   
katy1503
Pozz ekipa!


Evo ja sam trenutnu u iskustvu gdje se djeca izmjenjuju sa bolestima zadnja 3 tjedna..prvo bio L sa bolest saka usta stopala,odlicno podnio,malo izbilo doma cijeli tjedan...Prosli tjedan K temp u pon,nos curi,kise kaslje,inhalacije..uspjeli drzati pod kontrolom.... doma cijeli tjedan.. Ovaj tjedan mala L,nju je skrsilo...bronhitis....sad smo na sumamedu i na kapima za inhaliralanje....jadna imala temp 4 dana,satralo je... slabo jede,bocu ni vidjeti,samo cica....Al vjerujem da ce na bolje....
A valjda id sveg tog,meni pao imunitet,i evo zadnja 2 dana sam na neofenima jer me zub rastura... nadam se da me moze primiti danas...to je uzas jedan....
Inace L je super bila,s 8.5mj dosli do 7kg,duga je za poluditi,sjedi potpuno samostalno,puze jos uvijek vojnicki al je jako brza,pocela je sama jesti komadice hrane ispred sebe..borimo se da popije bar 200ml ad-a kroz 2 obroka al nam bas ne ide.... probali smo jaje,nije bilo reakcije...Samo neka sto prije ozdravi i dode sebi,jer ju je uzitak bio gledati kako papa i raste..  Pozz svima

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
27.12.2021 13:17:13   
Lagertha
Sretan Božić svima (nema nas puno)! Mi smo kod svekrve na moru iduća cc dva tjedna. Ovdje je sunčano i hodamo u tanjim majicama, napokon ne cure nosevi. Dečki su po cijele dane s nama pa uživaju. Mali dečko je super, dosta stabilno stoji i puže zadnjih par tjedana povremeno napokon za pravo, ustvari kombinira. Ima 4 zuba gore i dva dole, a cica nešto manje po danu. Po noći mi se čini da čak malo više. Nona ima par stepenica u blagavaonici pa se naučio penjati i spuštati niz stepenice. Dobio je privatni vrtić i kreće u veljači vjerojatno. Malo mi je žao, voljela bih ostati s njim još koji mjesec doma, no to bude kako koji dan. Ponekad jedva čekam početi raditi. Odnosi među braćom su super, vrlo malo bude ljubomore. 


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
4.1.2022 21:11:22   
katy1503
Bok ekipa!!

Sretna vam Nova godina i neka vam se ostvare sve zelje....
Ja sam iskreno jedva docekala kraj 12 mjeseca i da svi ti praznici produ....Osim bronhitisa sto je imala,L je i.ala i gadan proljev i to samo ona..zbog rih bolestina i slabog jela nije dobila ni grama cijeli mjesec.... Iz tog razloga sam prestala dojiti i krpz 2 dana je prihvatila bocu sa adaptiranim..sad jede super i obroke a i bocicu a meni pao neki teret pa sam sad i opustenija....Svejedno idemo kod gastrica 11.1 na pregled s obzirom da cijelo vrijeme slabo dobiva na tezini a ad nije peihvacala....
A druge strane ja ssm premorena...klincima je ovo 3 tjedan kuci,srecom zdravi su al njoh dvoje stalbo neka podbadanja,svada,trazenje paznje kao da se natjecu...bas ono za popiz....
I da,Lea puže naveliko,brza je,stalno ide za njima..danas se digla na noge i zenska stoji...jos uvijek jedan zib i danas probala prvu palacinku..(baby verzija)...pojela je 6 manjoh...otvorio joj se tek..
Kako su vasi? Imamo li hodača vec?

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!