|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jesenske bebe 2015
16.11.2015 23:50:00   
hipo
Evo mene malo tu.

Sunshine, kako je E? Je li bolje grlo?
Kuzim da ti je tesko kad si sama, toliko je lakse kad je muz doma. Mala mi se sad nakaci na sisu oko sat vremen, malo sisa, mlondrijemne, al ne pusta bradavicu. Budem gladna i zedna pa me muz hrani i daje pit user posted image A ako ga nema dodje mi da se srusim. Pripremim si vodu i nesto za gruckanje, jer hoj te seanse dugo traju.
Malo mi je bila prokrvarila bradavica, pa sam stavila Bepanten, vise nije poslije. Inace ih trackam s mlijekom i luftam.user posted image
Danas nam je otpao pupak. Tog me pupka bilo strah, al zapravo nije strasan. Vise smeta nego sta je strasanuser posted image

Tlak mi se unormalio i noge vise nisu natecene. Od 12 kg, skinula sam 9.
Cak vidim opet svoj strukuser posted image
Gornji dio skembe se vratio na mjesto, donji je mlohav ko vreca krumpira i visulji iznad reza. To ce visuljiit i dalje.
Rez je ok, ne pecka vise, osim.kad dugo lezim, teeesko se dignut. Jos osjetim onu bok u zdjelici kao zadnjih tjedana dok hodam nakon duzeg mirovanja.
Napali me pristevi po licu i dekolteu. Valjda se tijelo cisti od hormona.
Kako zadnja dva dana mala vise sisa, jace su mi kontrakcije i vratilo se krvarenje, bilo je skroz stalo.
Al ono, jednom dnevno se nesto izlije, pa ostatak dana nista.


lal, ne znam je sam li dobro upamtila ime, dobrodosla..nemoj de lose osjecati radi ad. Svi imaju svoje razloge. Sigurna sam da volis i brines za svoju bebu isto kao i mame koje ne daju ad.


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Ial11)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 7:21:21   
luce 2008
hipo neznam dal nisam vidla ili ato.ali neznam kako se beba zove

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 10:06:56   
BUMBI
Zene drage sta ste napale Hipo za ime curiceuser posted image
Rekla je da nebi ime pisala ovdje pa imajte razumijevanjauser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 10:09:53   
BUMBI
Mi nikako da unormalim to jelo i bas me izludjuje s tim.Nema sanse da izdrzi 4h,a nekad nemoze ni 3h.A ni onda nemoze pojesti koliko bi ajmo reci trebala,pojede svaki put po malo koliko joj fali i nikako da to ustalimo.
Mama mi govori da joj probam opet drugo AD,kao mozda joj ovo ne odgovara pa zato,nisam vise ni sama pametna,a 3 dijete miuser posted image
U nedjelju smo imali krstenjeuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 14:03:10   
luce 2008
nisam znala da nece pisat ime.ne stignem sve procitati.sorry

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 14:04:05   
luce 2008
ne stignem sve procitati tako da nisam vidla da ne zeli hipo pisat ovdje ime bebe.sorry

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 17:32:27   
hipo
Mislila sam da je svima jasno, beba se zove hipica, da je decko bio bi hipićuser posted image


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 17:42:45   
katy1503
Bok cure! dugo se nismo cule pa vas prvo lijepo pozdravljam :)
Hipo - lijepo te vidjeti i na ovom forumu :) .. svima je tesko na početku, meni je bilo tako da i kada se požališ nije nista loše :) bravo za muža i potporu :) drži se :) kad se sjetim početka, i mene su hranili a mala stalno visila i spavala na cici .. i da bravo za hipicu :):):)

Sunshine - i moja curka ima isti ritam, popodne od 4-6,7 ima žutu minutu pa se samo hoće nosati i maziti :) ali viper je the best :):):)

Ial11 - dobro nam dosla :) Moraš znati da ti svaka beba ima svoj ritam... moja npr.nikada do sada nije jela ako je navedeno na kutiji..Moja malena jede više puta dnevno ali kolicinski manje ... sve se svodi na to da beba mora dobivati na težini, kakiti i piškiti ...
a isto tako beba mora biti zadovoljna, odnosno ne plakati,jel :) ... moja plače samo kad je gladna ;)

Bumbi - bravo za krstitke, mi cemo vjerojatno tek u sijecnju :) ni moja ne jede kako bi trebala prema kutiji, jedino je ok sto je ponoci budenje 1-2 puta max a ni tada ne pojede koliko bi trebala nego koliko joj treba :)

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 18:29:42   
Sunshine28
Moja L jede po kutiji user posted image nema kod mene cile-mile, ima da se jede kako pise user posted image user posted image user posted image
zezam se, ali kada je ped. rekla da mozda malo previse sto je dobila cak 1.200 u 4 tjedna ja sam krenula sa hranjem po kutiji i sada je sve ok....dobije svoju dozu gotovo na cager 0svaka 4 sata, postane nervozna nakon 3 ali joj onda dam caj od komoraca, popije oko 100-150 ml i onda se smiri taman na jos sat vremena....ionako mora caj jer je ful na ad-u tak da mi ovakva situacija odgovara...jedino joj u dozu stavim malo vise vode od onoga sto pise jer nekada prebrzo jede (kada to kazem mislim da, bez zezancije, pojede bocicu ispod minute!) pa da ima sta za cuclati dok joj stigne do mozga da je sita....tak da sada dajemo dozu 140ml vode i 4 mjerice forumule, a trebalo bi 120ml vode....kada je imala 2 tjedna davali smo tu istu dozu, ali Hipp Combiotik PRE i bez te dodatne vode. Sada smo na Hipp Combiotik 1...

Ial ja sam se sa prvim djetetom strasno lose osjecala jer nisam mogla dojiti, a dodatno mi je bio bad jer sam osjecala osudu okoline zato sto ne dojim...a stvarno nisam imala mlijeka, a curica mi se prakticki rodila sa grcevima i kada bi ogladnila toliko bi ju bolio stomak da nije mogla drzati bradavicu....mucila sam se u bolnici sa izdajenjem ali nikada nije bilo dosta i tak....dosli kuci i presli na ad....I ona dana ima 3 godine, nista joj nije slabiji imunitet od dojene djece, a povezane smo kao da mi je sve ove 3 godine na sisi user posted image tak da nista ne brini....
I da, ovu drugu curu ne dojim jer sam ja tako odlucila....ovoga puta je bilo mlijeka, ali kako je ona bila nedonosce opet nekako nije bilo dosta da napreduje dovoljno brzo kako si je ped. u bolnici zamislila (trazili su da joj svaka dva sata dajem da posisa obje sise! nisam toliko imala ni u ludilu!)....i tak me pocela hvatati histerija, a i strah da nece dovoljno napredovati, pa sam sjetila kako mi je sa prvim bocica bila super i odustala od dojenja zadnji dan bolnici....davali su mi ad i bocicu da ju hranim sama i sada sve super....
znas kada je beba na ad-u ima to svojih prednosti....puno brze se mozes ukljuciti u svakodnevnicu jer svatko moze nahraniti bebu i hranjenje ne traje duze od 15 minuta.....nema neugodnjaka sa dojenjem u javnosti, curenjem mljeka kroz majicu i slicno sto slusam od prijateljica...a i beba je od ad-a sitija i puno brze uhvati ritam spavanja cijelu noc....tak da...ne brini....

L se malo poremetio ritam za vikned pa smo sinoc opet imali hranjenje u 3h, nadam se da je to izuzetak i da veceras opet bude odvalila do 5, drzite mi fige! user posted image

hipo bome nije ti lako....ali zasto ju pustas sat vremena user posted image
ne kuzim se puno u dojenje, ali u bolnicu su mi govorili, a i vec spomenute prijateljice sa duzim stazem dojenja su mi prije poroda napominjale da se beba hrani maksimlano po 20 min. na jednoj i drugoj sisi i da je to to....bas zato da ti se grudi ne upale...
u svakom slucaju ako ti dode do kakave upalice postoji kolekcija proizvoda za dojilje u ljekanama Multi-Mam, i u njoj komprese za ljecenje bradavica u takvim slucajevima, samo izmedu podoja stavis kompresu na bradavicu i dogodi se cudo user posted image ja probala u bolnici, a i kuma ih koristila za dvoje djece...doduse nisu bas jeftine (90 kuna kutija od 10 komada), ali trebas znati da nisu jednokratne vec ih mozes drzati na bradavicima skroz dok osjetis da su vlazne....i natopljene su prirodnim sastojicima pa ne treba prati bradavicu nakon podoja...a da do ranica ne bi uopce doslo iz iste kolekcije imaj lanolinsku mast, isto sve prirodno, ispiranje bradavica nepotrebno user posted image



_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Jesenske bebe 2015
17.11.2015 18:33:08   
Sunshine28
ajme koliko post!
i tako pun pametnih savjeta! danas sam bas mudrica! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Jesenske bebe 2015
18.11.2015 16:30:40   
keyt
Pozdrav svim mamama,

malo ću se ubaciti samo da pozdravim moju dobru, dragu, staru Sunnshine. Vidim da je sve u roku službe i neka tako i ostane. Što se dojenja, odnosno nedojenja, tiče, ne opterećujte se time, ali najiskrenije to mislim, jer takozvana dojenačka faza ionako će uskoro proći, Sunny i ostale mame s više djece to najbolje znaju. Samo ljubite i volite svoje bebice, njima je to najpotrebnije. Usput, Hipo, 'muke po dojenju koje spominješ su normalne i uskoro će proći. Kako ti je Sunny rekla, možeš bebicu pokušati dojiti na vremensko razdoblje, npr. svaka dva sata po 20-ak minuta, ako ćeš uspjeti. Nama to nije išlo, pa smo dojili na bebin zahtjev i trajalo je tako 2,5 godine user posted image . Ali, naravno, da te utješim, s vremenom ti zahtjevi postaju sve rjeđi. Uglavnom, puno zdravlja, dobrog sna i ljubavi svima želim.
Sunny, javi se tamo malo kad stigneš user posted image

_____________________________

El nam je stigla 25. 7. 2012. u 19:07

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Jesenske bebe 2015
19.11.2015 12:06:26   
hipo
Vidim da me svako dugacije i krivo shvatio.
Al nije bitno.
Beba kilazom napreduje, meni nista nije tesko za nju, muz je uz mene, a drugo mi nije bitno.
Nastavljamo svojim tempom.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Jesenske bebe 2015
20.11.2015 20:18:36   
Sunshine28
Hipo zao mi je ako sam te uvrijedila user posted image
Samo sam htjela pomoci....
Sada kuzim da obzirom na staz dojenja od sve skupa 10 dana mozda nisam trebala jer u biti ja nemam pojma kako ti je...
Sorry jos jednom...samo ti furaj kako mislis da je najbolje...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Jesenske bebe 2015
20.11.2015 22:12:26   
luce 2008
ja sam isto svoju curicu dojila na zahtjev i dugo je trajalo 2.gosine je sisala.
6mj.je samo sisala bez druge hrane

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Jesenske bebe 2015
23.11.2015 22:25:04   
BUMBI
Hej cureuser posted image
Kako ste?Bebice?
Mi smo opet promjenili hranu i sad je HB napokon dobro,bar se nadam.Aptamil joj dajem i pojede skoro svaki put koliko bi i trebala a i izdrzi 3h,a i vise sto mi je bio najveci problem i puno mi je opcenito bolja i mirnija i jede i miruje inace senstalno negdje vrtila.i bacala.
Samo sto nece piti caja,a nadam se da hoce i to.
Sunny super sto ti L hoce piti a vidim kod nje sve skolski ideuser posted image user posted image
Prihvatila je i dudicu i sad se sama i uspava s njom,malo joj duze treba al nema veze.
Hipo nadam se da te nisam ja mozda a necim uvrijedila,nije mi bila namjera ako jesam

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu luce 2008)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Jesenske bebe 2015
26.11.2015 14:54:58   
Sunshine28
ej Bumbi, super da ste nasle hranu koja joj odgovara user posted image
ma da, kod nas sve skolski, nemam sto prijaviti...

glupo mi se javljati tu jer vidim da se od jednom mora vagati svaka rijec prije nego se napise i to mi je bas tuzno...user posted image
ne znam, ja sam po prirodi prakticar, volim dati i dobiti savjet....mislila sam da zato ovaj forum i sluzi

hipo imam osjecaj, i mislim da ne grijesim, da te moj zadnji post nekako uvrijedio, iako nisam sigurna kako i zasto user posted image mozda bi bilo ok da kazes u cemu je problem?
cijelu trudnocu smo tu zajedno, bas si mi draga postala i sada mi je ovo jako glupo...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Jesenske bebe 2015
26.11.2015 22:35:22   
BUMBI
Ja bi se javljala cesce al ne stignemuser posted image
I meni glupo sto se vec danima nitko ne javlja
Mi u utorak idemo u savjetovaliste koje smo trebali s 2 mjeseca al ici cemo s 3 mj.Bas me zanima koliko je dobila a i narasla,sto mislim da je bas dosta narasla.
Pocela se smijati kad joj pricamouser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Jesenske bebe 2015
28.11.2015 9:38:11   
katy1503
Pozdrav ekipa!!!!
Nadam se da ste sve dobro kao i vase bebice....
Mislim da zene trebaju raditi ono sto one zele sto se tice hranjenja bebe...
Ako netko doji,svaka cast., samo naprijed ...a ako i hrani bebi na bocicu opet ok.... Svi mi volimo svoje bebace...

Evo mi smo ok, u pon imamo cjepljenje i drugi pregled...
Sto se tice papanja, znatno je povecala kolicinu a smanjila broj obroka...ali i dalje jede manje od max...zadnjih par dana po noci spava po 6-7 sati u komadu... Nocas od 21- 5, pa opet do 8:):):)... Nama je super Hipp,jos smo na PRE...
Bojim se cjepljenja,nadam se da ce proci ok...
Tati smo dale izlazak na nogomet, a K opet pajki poslije papanja...
I dalje je dojim prije obroka, ali svakako joj nije dovoljno... Dokle ide,ide....

Sve vas pozdravljamo i javite se poslije pregleda da vidimo kako nase jesenske bebe napreduju..
Mi smo jucer imali 2 mjeseca;)

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Jesenske bebe 2015
1.12.2015 21:40:44   
BUMBI
Hej cure gdje ste?
Mi smo danas bili na pregledu,sutra imamo 3 mjeseca☺
Ima 6200 i 63.5 cmuser posted image kaze pedica da je super.Bas mi je narasla,13.5 cm u 3 mjesecauser posted image Dobili uputnicu za uzv kukova,moram nazvati da ju narucim.Dobila 2 cjepiva,malo je samo zaplakala.
Pocela se bas lijepo smijati i slusati kad joj se prica.
Aptamil nam je super pa se nadam da ce tako i ostati

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Jesenske bebe 2015
2.12.2015 9:00:45   
katy1503
Jutro cure!!!
I mi bili prejucer na pregledu sa dva mjeseca... Imamo 4900 g i dugacki smo 59 cm.... Od zadnjeg mjerenja smo narasli 5 cm i dobili 1300 g...
Sve super,dobili prva cjepiva,malo je zaplakala ali nije imala nikakve nuspojave....
I dalje dojim, cak i vise mego prije, malena je konacno uhvatila cicu kak spada...ali svejedno dajemo kasnije i bocicu ali tocno se vidi kako manje jede...
Po noci spavamo 9-10 sati bez budenja... Legnemo u 8 pa do 6,papa,o onda pa opet malo kunjamo...
Evo sada je u viperu i igra se sa igrackama sve vise...
Neprestano se smije i udara nogicama i rukama kao da hoce nesto reci...

Imamo malu tjemenicu na vrhu glavice i oko obrva pa cemo to rjesavati....

Kako ostale curke??
Hipo,kako tvoja hipica?? Jel bila prva kontrola?

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Jesenske bebe 2015
2.12.2015 9:58:56   
nirvana777
curke evo i nas user posted image

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Jesenske bebe 2015
3.12.2015 19:52:03   
BUMBI
Hej nirvana evo i tebeuser posted image
Katy super za curku.Nadam se da cete i tjemenicu brzo rjesiti.Mi ju nemamo.L mi ju je bas jako imao i dugo.
Bili na uzv kukica i sve je super i vise nemoramo siroko povijati

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu nirvana777)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Jesenske bebe 2015
5.12.2015 9:42:03   
nirvana777
cure i mi smo isključivo na bebimilu. mlijeka nije bilo dovoljno pa sam morala uvesti bočicu, i jednom kad je to probao bilo je gotovo. ali neka, mali je zdrav i raste ko gljiva. a to je meni jedino bitno. inače smo super, kukovi su dobro, 18. imamo opet pregled kod pedijatrice.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Jesenske bebe 2015
5.12.2015 11:54:16   
katy1503
Pozz curke!!
Evo malena spava pa surfam netom... Danas muz radi rucak:)
Nirvana,neka on samo napreduje,to je najbitnije....
Mi smo i dalje na Hipp combiotik PRE,odgovara joj a raste.... Kako cesce i duze doji,jede samo oko 700 ml dnevno,valjda se bar malo zasiti s mojim mlijekom...dokle ide ide....

Vec smo s uhodali,zao mi sto sje vani hladno i maglovito..ali odemo bar pola sata....
Spremate cizmice za sutra?

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu nirvana777)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Jesenske bebe 2015
13.12.2015 21:34:29   
bocika
Ehej cure! Evo i ja pametna nadjoh temu (trazila danima na forumu) user posted image
Vidim da ste dobro svi ida bebice rastu. Netko se nekako hrani.
Mi dojimo na zahtjev prilicno cesto i po danu i po noci. Sto se naravno vidi i po mom malom kapitalcu. S mjesec dana je bio 5,5 kg a sad s 6 tjedana ima 6,2 i 61 cm. Muce ga grcevi jako. Nadam se da ce brzo proci. Mene muci manjak sna ali dobro sve prolazi i to ce.
Evo i sad moram ici da rucki place. Bokic cure

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!