|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 13:30:09   
anamiha
Pozz svima, evo i ja kasm konacno postala user posted image ... Idem u utorak kod dr. Valjda cu vadit betu, i ostalo sta treba napravit. Po mojoj procjeni user posted image sam 4 ,5 tjedna...

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 16:42:59   
María
draga aannee u potpunosti suosječam s tobom, također deseti tjedan, mučnine, povračanje svaki dan nekoliko puta ali meni kile idu gore same od sebe a ne dolje hahahah

(Odgovor članu aannee)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 16:45:20   
María
trenutno u desetom tjednu trudnoće...termin mi je 6.5 pa eto možeš odma i mene stavit na listu user posted image

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 17:32:59   
lolka
Halo zene kako ide user posted image
Moze pomoc...
Koje vi sve vitamine i sl pijete?
Ja sam prvo imala Folic i to pila, ali ga danas nisu vise imali u ljekarni pa sam kupila samo folnu od Solgara. Sad vidim da je Folic imao iD i B12..
Hm sta mislite je samo folna dosta?
Btw moja ginekologica mi uopce nista nije rekla po tom pitanju, vama jesu preporucili sta?

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 21:11:01   
tealitas
user posted image


user posted image nutella2009 - 27.03. user posted image
user posted image mar123 - 13.04user posted image
user posted image apri10-14.04.user posted image
user posted image ema55 -16.04. user posted image
user posted image tealitas - 25.04. user posted image
user posted image Hellskitchen - 28.04.user posted image
user posted image ubrzomamica -30.04. user posted image
user posted image cvitić - 30.04. user posted image
user posted image curka 1 -04.05.user posted image
user posted image aannee -05.05.user posted image
user posted image maria -06.05.user posted image
user posted image lolka - 13.05.user posted image
user posted image marlameri -27.05.user posted image

(Odgovor članu lolka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Proljetne bebe termin 2015
11.10.2014 21:14:52   
tealitas
lolka ja pijem prenatal nutrients od solgara, dvije dnevno,ima svakakih sastojaka user posted image
anamiha još jednom čestitam ti od srca, nakon onoga spermiograma i šoka ovo je stvarno predivnouser posted image

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Proljetne bebe termin 2015
12.10.2014 18:36:11   
María
ni meni moj ginekolog nije dao apsolutno nikakve vitamine, a poslje pregleda sam čula od frendice da bi obavezno trebala piti folnu kiselinu...naravno odma sam zvala ginekologa i reko mi je da nemaju sve trudnice iste tablete za piti, al isto tako mi je ipak napisao recept za folnu i odkad sam ju počela piti od tad imam mučnine i povračam nekoliko puta na dan, a do tad je sve bilo super user posted image

(Odgovor članu lolka)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Proljetne bebe termin 2015
12.10.2014 20:15:59   
tealitas
maria i ja sam pia folnu koju mi je doktorica preporučila i od nje povraćala, pa mi e rekla da prestanem pit.,sada pijem samo te prenatale i super mi je, povračam tu i tamo ali znatno manje.

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 9:10:58   
Ubrzomamica
Bok cure, nikako vam se javiti!
Mi smo u 11.-om tjednu, u srijedu nam je kontrola pa cemo vidjeti koliko smo narasli! Mama raste, to je najbitnije! :)))
U prvoj trudnoci sam dobila cak 23 kg, al 3 dana nakon sto smo dosli kuci ja sam bila na staroj kilazi! Ne zamaram se debljanjem! Jedem koliko mi organizam trazi, nekad i vise, ne mogu jednostavno odoljeti!
Ja imam problema sa probavom, tako mi je bilo i sa B! Po 4-5 dana ne odem u wc pa se napisem kao zabac! Uuuhhh... Nadam se da ce se stabilizirat jer mi se ne piju nikakve tablete ni sirup i za to!
Ja nisam pila folacin jer od pocetka pijem Elevit a on sadrzava folacin, tako da ga nisam ni uzimala, iako mi ga je gin prepisao! Kad sam mu rekla da pijem elevit rekao je da sam odlucim, jer ima dovoljno folacina u jednoj tableti! Iskreno, nisam imala volje cekati rec u ljekarni!

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 9:46:46   
María
ma ja sam odustala od svih tih tableta i mogu reč da mi je puno bolje...dok sam pila tablete povračala sam bar 5 puta na dan a kad sam prestala piti povračaj jednom a nekad nijednom...
a što se tiče probave i odlaženja na wc...imala sam i ja s tim problema i onda sam pročitala da treba popiti 2 dcl donat mg svako jutro na tašte, pa sam probala s tim i sad svako jutro uredno idem na wc hihih user posted image

(Odgovor članu Ubrzomamica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 11:53:25   
lolka
Ma možda je meni slabo i od te folne, nikako da se mučnine smanje bez obzira na to koje je doba dana..

Ja tek ovaj tjedan idem vadit krv (sve one pretrage šta treba) u sri idem po uputnicu pa onda vađenje i drugi tjedan idem kod ginekologice na kontrolu..
Da li se to vađenje krvi i sve te pretrage plaćaju šta?

Meni će valjda drugi tjedan mjerit taj NN pa će onda znat šta dalje nadam se da će sve bit ok, iako zbog godina mi možda ne ginu i sve ostale pretrage ?

Do kad Vi planirate radit?
Mi danas na poslu načeli tu temu pa ni sama neznam šta odgovorit na to...

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 12:01:01   
María
E da vas pitam kaj je to NN? Meni nitko nije spominjao taj NNuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu lolka)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 16:11:53   
tealitas
maria evo pročitaj na ovom linku, pa pitaj ako ti nešto nije jasno http://zena.hr/clanak/trudnoca/mjerenje_nuhalnog_nabora/6641 .
lolka ja sam u 14 tt radim još uvijek iako mi svi broje jer sam imala spontani prije dvije godine a ni nisam još rodila, ali nemam fizički težak posao pa mogu raditi i nedam se domauser posted image . radit ču dok god mogu i dok se dobro osiječam, jer na kraju krajeva imam lijep posao a i šta ču doma.

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 16:21:47   
María
Ahaaaaaa e sad mi je malo ipak jasnije...hvala user posted image

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Proljetne bebe termin 2015
13.10.2014 16:30:46   
tealitas
nema na čemu :)

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Proljetne bebe termin 2015
14.10.2014 8:14:58   
Marlameri
Evo i mene da se malo uključim u raspravu- znači vi curke mislite da vam je muka zbog tableta? Jer meni je sve gore kako dan odmiče, jučer sam cijelo popodne i veče preležala jer mi je bilo muka i slabo. A pijem Folacin, duphastone i prenatal i to od samog početka. A strah me prestat da se nešto ne zakomplicira. Jeste vi pile duphastone i do kada? Jer po drugim iskustvima vidim da neke cure piju kraće, a neke duže. I na bolovanju sam ovaj mjesec iako se mislim vratit na posao jer će mi proći ovaj za mene kritičan period, a osim mučnine i povremenih slabina dobro se osjećam.

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Proljetne bebe termin 2015
14.10.2014 9:04:37   
malamare1986
ovisi zašto ti je prepisan duphastone,ja sam ga pila prije trudnoće za uspostavljanje ciklusa jer je bio strašno meredovit i imam policistične jajnike da su rekli da nema šanse da prirodno zatrudnim,ali hvala bogu nisu bili u pravu, sad sam u 32 tjednu i prestala sam piti duphastone u 25.tt jer mi je gin rekao da pošto nema hematoma ni krvarenja i sve ok sa bebicom da mogu prestati. od vitamina sam pila samo tabletice za mame i dojilje iz dm-a i još ih pijem i sve super na svakoj kontroli. imala sam mučnina na početku,ali samo par puta dosad povraćala tak da ne znam,kod jake mučnine popijte čašu mlijeka na sobnoj tempertaturi,meni pomaže.

(Odgovor članu Marlameri)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Proljetne bebe termin 2015
14.10.2014 18:57:36   
curka 1
ja isto pijem duphaston 3 tablete na dan i rekla mi je ginička da će mi kad ukidati od 13. tt. danas sam bila na ogtt-u i stvarno je bilo grozno

(Odgovor članu malamare1986)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Proljetne bebe termin 2015
15.10.2014 8:08:49   
Marlameri
Malamare1986 pijem duphastone zbog prethodnog spontanog i biokemijske. Zadnji put se beba prestala razvijat u 7 tjednu. A u stvari i u prve dvije trudnoće imala sam mučnine samo ih sad malo teže podnosim. Ali tješi me to da će uskoro proći. Kako ste vi cure? Sve ste puno ispred mene i jedva čekam da i ja budem 12 tjedana- sad sam 7+5 po UZV. Imala sam ja problema i kasnije- otvorena vrlo rano, pa mirovanje u obje trudnoće, lažni trudovi, grčevi u nogama, ali nekako me to sve ne brine jer mi je normalno i "jedva čekam" da doguram do toga. Ovaj put me samo brine da sve bude u redu sa bebicom.

(Odgovor članu curka 1)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Proljetne bebe termin 2015
15.10.2014 10:56:42   
malamare1986
žao mi je kaj si to morala proći,samo misli pozitivno jer bebice sve osjete. Ako nisi,odi na bolovanje što prije jer svaki stres djeluje na bebu. Ja sam na mirovanju od 8tt zbog visokog tlaka,nakon dva tjedna su mi javili iz firme da zatvaraju obrt i to šefica koja ima iza sebe 4 neuspješne umjetne i od koje nikad ne bi očekivala da će se tako s nerazumijevanjem ponesti prema meni jer je otvorila novu firmu i nije me htijela prijaviti jer sam kao na bolovanju,pa da joj ne stvaram probleme. sad sam još tjedan dana na komplikacijama pa 45 dana na burzi pa kad rodim padam na 1600kn kao nezaposlena iako sam 7 godina radila neprekidno u toj firmi. Pa kaže dr "ne se živcirati" i u pravu je,sve se nekako sredi,najbitnije je da primimo naše male štruce u ruke i da budu zdrave i sretne,ako sam nešto naučila iz svega ovoga je da si treba posložiti prioritete u životu i ne dopustiti nikome da te gazi,jer ti nitko ne bude rekao hvala ma koliko dobar radnik bio i koliko žrtvovao svoj mir zbog nekoga. Slušajte doktore i pijte duphastone što dulje,ne mogu štetiti jer ti samo vraćaju progesteron u normalu,a to je bitno dok se bebice razvijaju. Što se tiće otvaranja,ima neka metoda kada zašiju vrat maternice dosta rano da se to ne bi događalo,meni je to šogorica prošla nakon 2 izgubljene bebe i uspjela je treću zadržati do 28.tt,tad joj je otišla plodna voda i kad su je trudovi uhvatili,prerezali su šav, tad je rodila prekrasnu curicu od 1300 koja sad super napreduje i uskoro slavi prvi rođendan. tako da sve mi izdržimo samo da nam se ostvari najveća želja u životu,a to je da nam se nasmiješi naše čudo koje ćemo voljeti više nego išta na ovome svijetu...
oprostite na dugom postu i na upadu na vašu tem,želim vam svima puno sreće i da vam trudnoće prođu što lakše i bebe budu zdrave i slatke

(Odgovor članu Marlameri)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Proljetne bebe termin 2015
15.10.2014 12:17:44   
María
eto nas sa pregleda user posted image
imamo 11 tjedana i 4 dana i vejiki smo 44mm user posted image
i kaže striček doktor da je sve pod kontrolom user posted image user posted image user posted image
i na ultrazvuku smo sve vidjeli...rukice, nogice, glavicu...ma sve se ljepo vidi i onda sam se sva raspekmezila kad sam to vidjela hihi user posted image user posted image

< Poruku je uredio María -- 15.10.2014 12:19:06 >

(Odgovor članu malamare1986)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Proljetne bebe termin 2015
15.10.2014 18:22:48   
lolka
Eto da se i ja malo javim
Sad su mi mucnine na vrhuncu, bar se nadam, slabo mi je doslovno cijeli dan, umorna sam vec od toga al se tjesim da ce to brzo prestat
Dosadna sam vec i sebi i drugima s tim "slabo mi je"
Sutra idem vadit krv a slijedeci tjedan kod G
Kako ste vi, jel su vam mucine prosle?

(Odgovor članu María)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Proljetne bebe termin 2015
15.10.2014 23:32:10   
tealitas
Malamare1986 nema problema samo ti upadaj kod nas svako malo :) lijepo je procitati post koji lijepo zavrsava i svu srecu malenoj zelim.
Meni su mucnine prestale sa 12 tjedana, sada sam na vrhuncu,jedini problem koji imam je bolna kicma, sve ostalo je super. I ja sam se raznijezila prije dva tjedna na pregledu......jedva cekam sljedeci :)

(Odgovor članu lolka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Proljetne bebe termin 2015
16.10.2014 9:32:24   
Marlameri
I meni je muka cijeli dan a najgore mi je navečer- toliko o nazivu jutarnje mučnine! Ali pomaže mi dok nešto pojedem- iako u silu jer mi se ne jede i muka mi je dok jedem, ali kad mi se želudac malo popuni lakše mi je. Pa onda grickam bademe, grožđice, jabuke, tost, pijem mlijeko samo da mi nije muka jer me ta mučnina iscrpljuje i sva sam nikakva i nizašto. I najbolje mi je dok ležim. A počela me mučit i žgaravica i grčevi u nogama (jer imam vene još od prve trudnoće). Tako da su simptomi na koje sam navikla u prethodnim trudnoćama tu i "sretna" sam zbog njih jer to mi znači da je sve OK. Joj kako mi je drago da mogu sve ovo s vama podijelit!!!!! user posted image

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Proljetne bebe termin 2015
16.10.2014 11:56:18   
belst
Bok cure, ja sam evo jutros bila na prvom pregledu, pa nekako sada skupljam hrabrost da se pridružim vama ovdje jer se nadam da je to - TO !!! user posted image
Dakle, ovako kaže: Uterus u AVF, struktura nalik gestacijskoj vrečici promjera 5 mm (4/5 tjedana), embrij se ne prikazuje. Ovariji urednog izgleda, uz lijevi jajnik paraovarijalna cista veličine 23x19mm. Nema slobodne tekučine u Douglasu.
Kaže dr da njoj to sve izgleda u redu, da je napisla "struktura NALIK gestacijskoj vrećici" jer je jos jako rana trudnoća, ali da je po njoj to 99,9% to. Za ovu cistu kaže da ne brinem, da vidi iz mojih nalaza prije da sam vec to imala i da cu vjerovatno imati uvijek vise-manje (???) ali da trudnoci nista ne smeta. Za 2 tjedna ponovo na UZV, do tada bi se vec sve trebalo fino vidjeti.
Nadam se da je dobar početak kako kaže, jedva cekam da produ ta 2 tjedna da jos jednom sve potvrdimo. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Marlameri)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!