|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Atopijski dermatitis
27.11.2008 20:39:48   
tonkica
Nova tema i pitanje: da li neka od vaših bebolina ima ovu dijagnozu i kako ste ju liječili?

Ja sam ljuta na našu doktoricu! Bila sam prije mjesec dana na pikanju s njom, Mia je imala na buši nekakav osip, pitala sam ju za njega. Rekla je da to nije ništa, reakcija na nešto, možda omekšivač, osjetljivija koža, mažite s kremicama poslije kupanja, bla, bla, bla. Osip se povukao, i imali smo faze da se pojavi, pa nestane, i to obično na buši, leđima i ispod vrata. Zadnja 2 dana se pojavio na rukama i prilično je crveno, koža na tom mjestu je ful gruba i suha, pa sam išla doktorici i ona veli da se radi o atopijskom drematitisu. Rekoh, SUPER, kad sam vas prije mjesec dana pitala za njega, rekli ste da to nije to. Niš mi nije rekla! user posted image user posted image user posted image

Uglavnom, dobili smo kremu (Elocom) i oralne kapi (Fenistil), a dala nam je i uputnicu za dermatologa. I čitam upute za kapi i naiđem na rečenicu: "Oprez je opčenito potreban kod primjene antihistaminika djeci mlađoj od jedne godine: sedativni učinak može biti povezan s prekidom disanja tijekom spavanja." I kak da ja njoj sad dajem te kapi? Ne bi od brige mogla oči sklopit!

Počela sam ju mazat s ovom kremom, a onda ćemo najvjerojatnije u ponedjeljak specijalistu na pregled, jeron zna bolje od doktorice obične prakse kako da se liječi.



_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 20:48:11   
mirna
dr opce prakse ili pedijatrica? Ja isto ne bi davala ove kapi dok dijete ne pregleda specijalist. i vladimir ima svaku zimu probleme sa suhom kozom (suha, hrapava mjesta na rukama i nogama), ali nam je nasa pedijatrica rekla da to nije dermatitis/alergija nego samo osjetljiva koza... Mi smo bas danas kupili a-dhermo omega 6 mlijeko za tijelo i nadam se da ce mu pomoci..

mamice s iskustvom, zanima me kakvi su tocno znakovi atopijskog dermatitsa?

< Poruku je uredio mirna -- 27.11.2008 20:50:23 >

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 20:57:52   
lelo
A joj Tonkica prvo ti Miu odvedi dermatologu da vidi šta je pa će ti on reči sa čime se liječi.Pitati ću i brata jer je njegov sin imao isto dermatitis i išli su kod jednog privatnog doktora na ravnicama.Čim saznam javim ti.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:08:08   
tonkica
Mijina pedijatrica nam je to rekla.
Sad me zvala šogica, sin od njene kume isto ima tu dijagnozu i veli za A-Dermu da su super proizvodi, da puno pomažu. Al mislim da ćemo svejedno otić specijalistu na pregled, ipak on najbolje zna o čemu se radi.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:19:54   
njanja
mislim da ti iva piva zna nešto više o tome...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:49:37   
Ruža
Tonkica sestrina mala je isto imala atopijski dermatitis, išli su nekoj privatnoj doktorici u Zg, ako hoćeš provjerim ti koja je pa ti javim? Uglavnom nećakinji je najviše sunce i more pomagalo, povukao se oko 5 godine i sad ga više nema.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:53:40   
mirna
IZVORNA PORUKA: tonkica

Mijina pedijatrica nam je to rekla.
Sad me zvala šogica, sin od njene kume isto ima tu dijagnozu i veli za A-Dermu da su super proizvodi, da puno pomažu. Al mislim da ćemo svejedno otić specijalistu na pregled, ipak on najbolje zna o čemu se radi.



svakako bolje da idete do specijalista!

a-dermu nam je preporucila vec davno pedijatrica.. ove godine smo ju nabavili jer ima bas jako suhu kozu.. pa i mora pomoci jer smo za lotion i uljni gel za tusiranje platili oko 180 kuna..user posted image

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:54:20   
tonkica
Možeš, tnx, pa mi pošalji na pp kam su išli.
Mislila sam si da je to skupo, al nema veze, ak pomaže, nije bitno koliko košta. user posted image Nešto drugo će pričekat na kupnju i sve će bit OK.


< Poruku je uredio tonkica -- 27.11.2008 21:55:18 >


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 21:57:30   
tiha
moja nisa je bila sva posljje kozica u nekim lisajevima i osipima koza joj se presusila jer je imala jako puno pa smo ju cijelu mazali sa onim krecom....i koristili smo a-dermu par mjeseci i super je imam ja jos toga ...koza bude jako mekanaaa

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Atopijski dermatitis
27.11.2008 23:46:17   
Florijan Jakov
FJu je dijagnosticiran vrlo rano, cca 2,3 mjeseca starosti...bili kod dermatologice u klaićevoj, ok je. Manifestirao se izrazito suhom ljuskavom košom na obrazima, ručicama, nogicama, pojačavao se u vrijeme večie hladnoće, Dermatologica nam je propisala neke kreme i ulja, pomoglo je. Umirilo se kroz proljeće i ljeto, sada kroz jesen i zimu ga ima ali manjeg intenziteta nego prije... koristimo također Adermu, sve pohvale. I moja seka ima takvih problem, Aderma također pomaže. Možeš ju koristiti i prije odlask adermatologu, ne može naškoditi.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 16:20:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 11
   [Brisano sporočilo]
7.12.2008 16:26:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Atopijski dermatitis
22.2.2009 17:28:50   
apika
Moj bebačveć nekih 6 tjedana na licu i na podlakticama ima crveni osip-sitni prištići-hrapavo na dodir.Najprije sam mislila rastu mu zubi (ima 8mj) pa je od toga,mazala sam Pavlovićevom pa Bepantenom al se proširilo a ne smanjilo.Pedijatrica veli alrgija ,kao nadajmo se da će proć do 3god. a privatni dermatolog veli atopijski drematitis-ali on se uopće ne grebe niti ga to bilo kako smeta! Pedica mi dala A derma kremu,mažem par dana al ne osjećam poboljšanje,jedino skužih kad smo vani na zraku da mu je crvenilo puno manje...Da li neka od vas ima sličnih iskustava?

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Atopijski dermatitis
5.3.2009 21:04:30   
tonkica
Niti moja se ne grebe po tome, valjda ju ona ne svrbi? Al se i dalje tu i tamo mjesetimice javlja crvenilo. 

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu apika)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Atopijski dermatitis
21.3.2009 21:35:11   
rioss
ja imala neurodermatitis i evo sad i moja mala.prvi simptomi joij izbili,ima 8 mj.
prvo joj se pojavilo na kapcima i ispod ociju (nekad sam i ja imala tako, vise puta)

sad me zanima moze li se A derma krema mazati na kapke, odnosno oko ociju, jer joj je skroz suho

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Brisano sporočilo]
22.3.2009 7:22:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu rioss)
  Neposredna veza do poruke: 16
   [Obrisani korisnik]
22.3.2009 7:33:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu rioss)
  Neposredna veza do poruke: 17
   [Brisano sporočilo]
22.3.2009 7:40:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Atopijski dermatitis
28.3.2009 0:44:20   
Snješka
Joj sad sam vidla ovu temu baš smo danas bili pediatrici jer mi se malena zacrvenila po obrazima i nosu. To je več tjedan dana ali unazad dva dana je buknulo i počela se češati jer ju svrbi. Pedica je dala Elocom i belobazu da sa time mažemo obraze ali njoj se to širi prema oku i stalno se trlja rukicom. Obrazi su žarko crveni suhi i vruči. ta napraviti pošto se elocom i takve krema nesmiju dugo primjenjivati. Veeras smo namazali prvi put sad čemo vidjeti do jutr. Ako se pogorša vodit ču ju u Vinogradsku pošto je navodno od neke namjernice. Užas neznaš kako joj pomoči. Rekla mi je za kremu A derm i gel za kupanje to ču sutara nabaviti.

_____________________________

Največa ljubav si mi Ti...
Največu sreču vidim u Tebi...
Ti si veselje svakoga dana,
a moj život zove se...Lana

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Atopijski dermatitis
20.4.2009 13:33:12   
inna
Evo i mi danas dobili dijagnozu laganog AD-a. user posted image  Bili na Šalati i doktorica kaže da nije strašno, ali da pripazim kod njege. Za sada ima samo lagano crvenilo na obrazima koje se povuče pa bukne. Savjetovala mi eucerin kremu za lice i tijelo i od mustele kremu protiv tjemenice jer je dobio osip od baby ulja.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Snješka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Atopijski dermatitis
20.4.2009 13:36:46   
ZVRK
moj je dobio ALERGIJU od eucerin mlijeka za tijelo tako da je ja ne preporučamuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Atopijski dermatitis
20.4.2009 13:39:46   
inna
ma ne znam ni sama više čime da ga mažem, osipao se i od običnog bepanthena.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Atopijski dermatitis
25.4.2009 11:42:16   
Indy
Moj Patrik ima na vratu grubu i suhu kožu uz crvenilo. Imao je to i prije mjesec dana, povuklo se, sad se ponovo pojavilo. da li je moguće da ima taj AD?

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Atopijski dermatitis
25.4.2009 15:20:48   
apika
Nama je crvenilo prošlo od A derme, ali po meni on je alergičan na mlijeko,a ne da ima atopijski,i odkad mu dajemo ono novo Dukatovo s manje laktoze nema nikakvog crvenila više,nama pedica rekla da dok ne navrši godinu dana da se ne rade nikakvi alergijski testovi

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Atopijski dermatitis
26.4.2009 9:46:28   
inna
IZVORNA PORUKA: Indy

Moj Patrik ima na vratu grubu i suhu kožu uz crvenilo. Imao je to i prije mjesec dana, povuklo se, sad se ponovo pojavilo. da li je moguće da ima taj AD?


može biti da je. Tako je i nama. Najbolje potraži uputnicu i odi kod dermatologa.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!