|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dermatitis....
15.8.2012 15:41:46   
modesty blaise
Znam da ima puno postova s ovom temom ali osjećam dužnost podijeliti s vama jednu informaciju. Pogotovo sa svima onima koji se muče s dermatitisom. Moj Sebastian od rođenja ima lagani osip po ličeku , manje po rukicama i bedrima. Koji put mu izbije i po tijelu, zavisno od prehrane.

Bili smo kod dermatologa već ohoho puta i uvijek bi na kraju završili s dijagnozom atopijski dermatitis. Preporuka mazanja A -dermom . Ona nam problem nije riješila. Na kraju bi došli do toga da će ga stavit na kuru kortikosteroidnih kremica (npr Beloderm). ja na to nisam pristala i nisam mu ih niti jednom namazala jer sam mišljenja da taj dermatitis i nije tak prestrašan da ga navučem na kortikosteroide.
Ionako većina dermaitisa prolazi sama od sebe do neke 4. godine ak nije nekaj kronično.

I tak sam slučajno pričala s frendicom kaj živi u Miamiu a nedavno je rodila.Malička joj ima sad skoro godinu i imala isti problem ko i mi....
rekla mi je da ga je riješila u 2 tjedna s kremom na prirodnoj bazi a koju je kupila kod nas u apoteci.
Riječ je o EUTEN kremi. Proizvodi se u Srbiji, to sam vidla kad sam je kuopila tj naručila jer ju nemaju baš sve apoteke na lageru. Košta oko 410kn al isplatila se svaka lipa. Sebaču se očistilo sve za 10 dana. Lice mu je bez ijedne mrljice , glatko ko svila... Ja sam se oduševila !
eto....
htjela sam da to znate , pa ko si može priuštiti a ima problem koji smo imali i mi nek pokuša s ovime...

pozz od MB

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dermatitis....
15.8.2012 17:15:11   
mala pcelica
super informacija! mi hvala bogu nemamo sa tim problema,al vjerujem da ce puno pomoći onima koji imaju user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dermatitis....
15.8.2012 22:18:15   
mišica 666
hvala draga na informaciji. moja R ima jako suvu kožu i zimi je to katastrofa izgrebe se po nogama do krvi. misliš da bi joj ta krema pomogla (mislim šta piše na kremi za koja je sve stanja ako nije problem da vidiš )


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 0:22:12   
mala pcelica
http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html

evo link mišice,piše da može i za suvu kožu

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 7:46:02   
pincirotvajler
drago mi je modesty da ste našli to kaj vam pomogne user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 11:37:42   
Vjeverica ST
Superuser posted image user posted image user posted image

A može pitanje- što mislite o korištenju kortikosteroida kod malih beba???

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 11:38:25   
mišica 666
ibjegavaj kortikosteroide i kod malih i kod velikih. samo u krajnjoj nuždi.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 11:42:14   
Vjeverica ST
mi smo dobili losion za alergijsku reakciju, danima je imala prištiće užasne po licu i guzi i tijelu..3 dana losiona i Fenistil kapi ju je spasilo, namučila se, sve svrbilo.........Ne znamo još što je, prtpostavka je alergija na hranu, a beba od 7ipo mj. I sad malo uguglam i vidim svaaaaaaaaaašta o tim kortikosteroidima...................

# dana je dovoljno, neću više, sutra smo na kontroli, ko zna šta je sad to........

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 17:16:48   
svrcica
Moj Mateo ima AD od 2 i pol mjeseca, a sad će 11. Mažemo se s Adermom svakodnevno i koža mu je sad preko ljeta ok, iako zbog svakodnevnog kupanja, povremeno ima jako suhu kožu. I meni su dali kortikosteroide, ali mu nikad nisam namazala. Radije ćemo se strpit da prođe, nego poslije žalit. Ja sam koristila kortikosteroidnu kremu zbog neke upale iza uha i koža mi i sad zna biti nekako suha i tvrda, ne znam što onda ti kortikosteroidi rade bebama na njihovoj nježnoj kožici.
U svakom slučaju hvala modesty blaise na informaciji. Probat ćemo i mi tu kremicu ako se stanje pogorša opet, pa se nadam da će mu proć jednom zauvijek user posted image .

_____________________________

20.09.2011. - Mateo - mamina mala ljubav

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 17:21:38   
svrcica
Košta oko 410kn al isplatila se svaka lipa.


I što se tiče cjene, kad zbrojiš koliko daš za Adermu mjesečno, ovo uopće nije skupo, posebno ako se bolest povuče zauvijek. Mi smo znali i po 3 Aderme kupiti u jednom mjesecu kada je bilo zbilja grozno, pa to opet na kraju ispadne oko 400 kn.

_____________________________

20.09.2011. - Mateo - mamina mala ljubav

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dermatitis....
16.8.2012 21:00:52   
inesica
Moja kuma je probala za malog s dijagnozom AD isto tu kremu, nista im nije pomoglo a njihov je dermatolog rekao da to nije krema za AD, znaci ne za takvu vrstu dermatitisa.
Bacite drvlje i kamenje na mene, ali AD se ne moze rijesiti jednokratnim mazanjem kreme. To je problem kojeg djeca obicno imaju do 3 godine i koza reagira naburnije na onu vrtu hrane na koju se djeca preosjetljiva tj. alergicna. Dok se ne obavi testiranje i utvrdi koji su alergeni u pitanju, ni jedna krema ne moze rijesiti taj problem.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu svrcica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dermatitis....
17.8.2012 14:38:31   
modesty blaise
Inesica meni je moj dermatolog potvrdio da ta krema ide za AD tako da se očito ne slažu što i nije rijetka pojava kod lječnika. To što tvojoj kumi nije pomoglo , žao mi je , ali meni je pomoglo. I to je činjenica.Točka ! Ne propagiram ništa nego želim reči svima na glas da je nama nakon 2 godine svega i svačega ta krema odnjela problem. I to je sve. Meni dosta i previše.... Krema nemre odmoći ni naštetiti nikome(osim novčaniku jer je skupa) pošto je takvog sastava(prirodnog).
I ja sam prvo išla liječniku jer to i inače radim pošto sama nisam te struke. Dobili smo terapiju- nije pomogla! Kortikosteroide izbjegavamo pa smo zato isprobali ovo i upalilo je..
That's all falks!



_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dermatitis....
17.8.2012 15:22:03   
mala pcelica
normalno da ne moze kod svakoga pomoći,ekom da nekom ne,al vrijedi probati u svakom slučaju

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dermatitis....
17.8.2012 16:03:06   
malica
Svaka čast da je pomoglo i drago mi je, ali moram naglasiti da Euten nema baš potpuno prirodni sastav sadrži npr. i Acidi Borici koja je daleko od prirodnog.

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dermatitis....
17.8.2012 18:27:01   
seraphyme
acidi borici se često aplicira kao oblog i i funkcionira super. i da, kiseline su dio prirode, također

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dermatitis....
18.8.2012 22:51:00   
tyna
nama je Euten preporučila pedica iz Poliklinike Helena kad je malenom izbio osip kao reakcija na dugotrajan proljev i zbilja je za svaku pohvalu. Isto tako se nismo mogli riješiti osipa na ličeku koji mu se od rođenja pojavljivao s vremena na vrijeme, a nakon mazanja Eutenom cca tjedan dana, više se nikad nije pojavio. Pored Helene u N.Zgb je biljna apoteka koja drži tu kremu upravo na preporuku te pedice i po najnižoj mogućoj cijeni.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dermatitis....
19.8.2012 15:29:35   
škorpioni
I mi smo kupili tu Euten kremu i oduševljeni smo s njom, pomogla nam je jako puno,sin mi je imao jako suho lice,već se znala i krv pojaviti od pucanja i svrbeža, šizili smo i bili na rubu suza svi skupa, pedijatrica i dermatologinja su nam preporućile razno razne kreme (naravno sve sadrže kortikosteroide) ...ali ništa, dok nismo našli EUTEN!!! U roku par tjedana moj sin nije imao niti jednu točkicu na licu i nema ni dan-danas....već 2 godine...
ako si možete priuštiti Euten kremu svakako si ju kupite jer je odlična....

_____________________________

"uvijek samo hrabro i odlučno"
sin 11.11.2005
kćer 25.10.2010

(Odgovor članu tyna)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dermatitis....
19.8.2012 16:57:32   
cuba

IZVORNA PORUKA: inesica

Moja kuma je probala za malog s dijagnozom AD isto tu kremu, nista im nije pomoglo a njihov je dermatolog rekao da to nije krema za AD, znaci ne za takvu vrstu dermatitisa.
Bacite drvlje i kamenje na mene, ali AD se ne moze rijesiti jednokratnim mazanjem kreme. To je problem kojeg djeca obicno imaju do 3 godine i koza reagira naburnije na onu vrtu hrane na koju se djeca preosjetljiva tj. alergicna. Dok se ne obavi testiranje i utvrdi koji su alergeni u pitanju, ni jedna krema ne moze rijesiti taj problem.

inesica, nebi se složila sa tvojom tvrdnjom.
Moj Roko je dobio atopijski dermatitis u dobi od 4 mjeseca a bio je na mom mlijeku, isključivo dojen. Dermatitis mu nije prošao nakon što sam ga prestala dojiti znači da nije od toga. Hvala Bogu, riješili smo ga se kad je napunio 18mj, nekako je sam od sebe prošao kao što i prođe najkasnije do 3god života. Za ovu kremicu sam čula ali nažalost nakon što smo se dermatitisa riješili. Zbilja, kad zbrojiš koliko mjesečno izdvojiš novaca za A-derma kupku, šampon te kremu za tijelo možeš slobodno kupiti i tu jednu kremu.

Mb tnx na info svakakouser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dermatitis....
19.8.2012 21:11:18   
inesica
Drago mi je ako pomaze, i da moje dijete ima slicnih problema sigurno bih ju probala. Htjela sam samo naglasiti da ipak ne pomaze svima, da ne ispadne da je krema svemoguca.

IZVORNA PORUKA: cuba


IZVORNA PORUKA: inesica

Moja kuma je probala za malog s dijagnozom AD isto tu kremu, nista im nije pomoglo a njihov je dermatolog rekao da to nije krema za AD, znaci ne za takvu vrstu dermatitisa.
Bacite drvlje i kamenje na mene, ali AD se ne moze rijesiti jednokratnim mazanjem kreme. To je problem kojeg djeca obicno imaju do 3 godine i koza reagira naburnije na onu vrtu hrane na koju se djeca preosjetljiva tj. alergicna. Dok se ne obavi testiranje i utvrdi koji su alergeni u pitanju, ni jedna krema ne moze rijesiti taj problem.

inesica, nebi se složila sa tvojom tvrdnjom.
Moj Roko je dobio atopijski dermatitis u dobi od 4 mjeseca a bio je na mom mlijeku, isključivo dojen. Dermatitis mu nije prošao nakon što sam ga prestala dojiti znači da nije od toga. Hvala Bogu, riješili smo ga se kad je napunio 18mj, nekako je sam od sebe prošao kao što i prođe najkasnije do 3god života. Za ovu kremicu sam čula ali nažalost nakon što smo se dermatitisa riješili. Zbilja, kad zbrojiš koliko mjesečno izdvojiš novaca za A-derma kupku, šampon te kremu za tijelo možeš slobodno kupiti i tu jednu kremu.

Mb tnx na info svakakouser posted image

Ako si dojila dijete, sve sto si ti pojela a njemu smeta to se odrazilo na njemu. Djeca nisu alergicna na majcino mlijeko nego na ono sto majka pojede. Nisam rekla da je zakon da prodje na 3. rodjendanu, moze proci bilo kad, ali najcesce DO trece godine. I jos uvijek tvrdim da ne moze od nekoliko mazanja proci dermatitis, jer je dijete i dalje alergicno i reagirat ce na tu namirnicu cim ju opet pojede. Idemo logikom, koliko vremena treba da supstance iz kreme izadju iz tijela urinom, stolicom, znojem? I sto onda dalje stiti kozu-nista.

< Poruku je uredio inesica -- 19.8.2012 21:22:56 >


_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dermatitis....
20.8.2012 15:57:13   
anaxx
modesti,(a i sve ostale koje su probale) vidim da si tu, jel stvarno ta kremica tako dobra i sastav stvarno bez štetnih elemenata?
G mi ima na proljeće velikih problema s kožom... mislimo da je alergija na pelud ...

< Poruku je uredio anaxx -- 20.8.2012 15:58:45 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dermatitis....
20.8.2012 16:06:32   
ema55
Nas je Euten spasio. Na kraju ispada da je najjeftiniji, dok ga nisam kupila, koristila sam a-dermu (za kupanje,mazanje) i na kraju dođe isto. Kremu sam nosila dermatologu (Euten) jer sam bila skeptična, pošto je u par  dana mazanja prošlo skroz i više se nije pojavljivalo. Zaista ispada ka čudo.dermatolog mi je potvrdio da nema štetnih tvari za malo dijete.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dermatitis....
20.8.2012 22:55:46   
modesty blaise
IZVORNA PORUKA: anaxx

modesti,(a i sve ostale koje su probale) vidim da si tu, jel stvarno ta kremica tako dobra i sastav stvarno bez štetnih elemenata?
G mi ima na proljeće velikih problema s kožom... mislimo da je alergija na pelud ...


mala pčelica je dala link na kojem piše sastav :
http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html

-salicilna kselina
-mentol
-extrakt hajdučke trave
-extrakt gaveza
-ulje žalfije
-cink oksid
-tekući parafin
-acidiborici (s njim su se bradavice prije ispirale prije dojenja)
-voda

po meni ništa štetno....a djeluje....mi smo se preporodili otkad ju koristimo...čak sam dala i mojoj starijoj kćeri koja je imala dosta problematičnu kožu (tipa akni i prištića ) a osjetljiva je na raznoraznu kozmetiku. I njoj se lice poboljšalo . Vidjet ćemo da li je to samo od kreme ili i od sunca jer obično ljeti ima manje problema s kožom.

< Poruku je uredio modesty blaise -- 20.8.2012 22:59:54 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dermatitis....
21.8.2012 10:35:29   
anaxx
hvala cure, probati ćemo... cijena nije bitna ako pomogne....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dermatitis....
22.8.2012 14:14:43   
Vjeverica ST
super, javite i vi djeluje liuser posted image

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dermatitis....
22.8.2012 20:53:33   
elven

IZVORNA PORUKA: modesty blaise



mala pčelica je dala link na kojem piše sastav :
http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html

-salicilna kselina
-mentol
-extrakt hajdučke trave
-extrakt gaveza
-ulje žalfije
-cink oksid
-tekući parafin
-acidiborici (s njim su se bradavice prije ispirale prije dojenja) user posted image
-voda

po meni ništa štetno....a djeluje....mi smo se preporodili otkad ju koristimo...čak sam dala i mojoj starijoj kćeri koja je imala dosta problematičnu kožu (tipa akni i prištića ) a osjetljiva je na raznoraznu kozmetiku. I njoj se lice poboljšalo . Vidjet ćemo da li je to samo od kreme ili i od sunca jer obično ljeti ima manje problema s kožom.



Pratim temu jer mi i starija ima problema sa kožom pa je svaka nova info dobro došla....zašto pišem...zbog podebljanog...aciciborici je borna kiselina koja je zabranjena kao sastojak u kozmetici za bebe i djecu u cijeloj EU... o štetnosti se već raspravljalo i po raji pa neću ponavljati, koga više interesira može i sam proguglati. http://www.inpharma.hr/news/162/18/Borna-kiselina-u-zakonodavstvu/

Čisto da imate i tu informaciju na umu prije nego je počnete koristiti na svojoj djeci.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!