|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
1.9.2014 9:23:17   
autumn day
valerie, ja isto nisam do sad nikom maloga ostavljala na duže, ostane s mužem od dojenja do dojenja, ili s mojom mamom, pa ja trčim doma, ali da moram ići na duže ne bi mi bio problem dati tu bočicu ili dvije adaptiranog, ništa se neće dogoditiuser posted image

što se tiče plakanja, ne puštam da plače, pogotovo ako mislim da ga stvarno nešto muči, ako zeza, kao npr. u kolicima kad mu je dosadno, ne dižem ga odmah...isto tako ako baš moram na wc ili npr. narezati povrće za ručak, pustit ću ga par min, ništa mu neće biti, tu sam se opustila malo, sa kćerkom doslovno nisam na wc išla dok muž ne bi došao s posla da ona ne bi jadna plakalauser posted image

mimee, okreće se na trbuh ali samo na desnu stranuuser posted image
a ne zna se vratiti namjerno, vrati se slučajno kad ispruži ruke i osloni se na njih i zaljulja se, ali namjerno ne zna, pa se ljuti kad mu je teško, a stalno se okreće, sad je već počeo i spavati na trbuhu po noći, malo me strah, ali ne mogu ga spriječiti ili cijelu noć gledati u njega, ja ga stavim na leđa, a on se u neko doba okrene i nastavi spavati. i puno bolje spava na trbuhu, ne razmaše se rukama, pa ne budi sam sebe tako.
što se tiče kožice, to moj muž rješava, čisti s uljem i malo potegne koliko ide, ne ide ni približno do krajauser posted image . on to čisti nakon svakog kupanja
ni ne znam do kad se to mora riješiti, tu mi je sve novo, sad ću malo ispitati ped. na cjepljenju

dm dobio pufies? jupiuser posted image
hvala na info za peleneuser posted image

e daj mi reci di si kupila mei tai?

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
1.9.2014 9:29:31   
autumn day
ma re, ne brini, ne bi sa dvije pelene spriječila nošenje remenčića, ako će uopće biti potrebni.
moja curka ih je nosila 5 tjedana, dobila ih je sa 2 mjeseca, s tim da smo do prve kontrole široko povijali, pa eto.
ja se stvarno nadam da vam neće trebati,ali ako i hoće, ne brini, bebe se lako na sve priviknu, to ih ništa ne boli, jedno ružno izgleda...ja sam plakala ko kišna godina kad sam ju u tome vidjela, za par dana smo se priviknuli i prihvatili to kao normalno.
ali kažem, nadam se da ni nećete završiti sa remenčićima.user posted image

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
1.9.2014 16:36:26   
Newy
Valerie daš molim te link na te marame na e bayu? Ja sam mutava za to nikad ne nađem ono što tražim :/
Ja sad za 2 tjedna isto imam svadbu od frendice. Planiramo ići, i ostaviti ga s mojom mamom. Još ga nismo tako ostavljali, ali vidjet ćemo kako će to proći... dobra stvar je što je sve jako blizu, i restoran i crkva i frendičin stan, sve je na max 10 min od nas doma. Što se mlijeka tiče, iskreno se nadam da ću mu skupiti izdojenog barem za 2 obroka... Muž mi kaže da pretjerujem da nije tragedija ako popije jednu bočicu AD, i u pravu je, ja sam malo previše zabrijala user posted image . Ipak ću probati skupiti izdojenog, ne bi trebao biti problem u par dana pomalo skupit. Inače i ja sad očekujem skok s 3 mjeseca, ali to bi me moglo omesti u skupljanju izdojenog jer on kad je u skoku, ne skida se sa sise tako da ne znam kad bih izdajala user posted image

Ma re, joj mi još nismo ni bili tek idemo za 3 tjedna na uzv kukova, frka me jer svi govore da je to trebalo prvi put ići do najkasnije 2 mjeseca. Pa se nadam da će biti ok... Što se dojenja i dobitka na težini tiče, ne znam što bih ti rekla... lako mi reći da je sve to super i da ne moraju svi dobivati jednako na kilaži, jer znam da bi i mene izbediralo da mi dobije tako malo. Iako ni moj neće ovaj mjesec dobiti puno, neki dan sam ga vagala i dobio je malo preko pola kile... ne znam, računam da neće ovaj mjesec puno preko 600 g dobiti. Ali je dugačak čini mi se. Pogotovo što kažeš da je beba vesela, spava, papa, pelene puni... a vaganje je dosta relativno- može se potrefiti da prije pregleda recimo nije beba jela nedavno, i taman se pokakala, i već 200 g manje! I obrnuto! Ono što je notorna glupost, i što pedijatri rade i pokazuju da pojma nemaju, je to da ti je rekla da izdojiš da vidiš koliko ima. To ne znači apsolutno ništa, ima puno žena koje doje i po 2 godine i tako 3 djece, a da u životu nisu uspjele ni kap izdojiti! Nego reci mi kako ju dojiš, koliko često, koliko dugo, i daješ li jednu ili obje po podoju? Da li vidiš/čuješ da aktivno guta? Možda je na sisi ali nema dobar položaj pa smo dudla plitko i ne dobije mlijeko? Ili možda dobije količinu, ali ne dođe do masnijeg mlijeka.

Što se tiče kožice, mom se doslovce jedva milimetar vidi rupica. Ono, čisto da se može popiškiti, ništa više od toga, i što da ja radim s tim user posted image ? Hoće to ići malo po malo, vi koje imate starije dečke, mimee i autumn, jel vašima bilo ikad tako makar na početku, da je samo milimetar rupica?

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
1.9.2014 21:19:12   
ma re
Newy dojim je na zahtjev.. nekad je to sat i pol izmedju dojenja... i kad je tako mali razmak joj dajem onu koju je zadnju jela... vidimda guta lijepo na pocetku i onda uspori... i onda opet pocne gutat kao da joj krene... user posted image dojenje nam nekad traje i po sat vremena jer ju pustim na cici dok god ju sama ne ispusti... jedino ako bas negdje moramo ic onda ju malo pozurim... cak radim i kompresije da joj bolje ide... i nakon sto ona pocica i zaspi jos u mlazu ide mlijeko..user posted image

Mislimda ne bi po noci mi spavala po 4h ako je gladna.. ili bi? Bas sam opterecena s tim... i gledam joj onu fontanelu i nije uvucena.. ravna je..

Bas sam se trudila za dojenje ipresretna sam bila kad smo izbacili bocicu al cu je morat ponovno uvest... jos se nisam izdojila jer prvo moram kupit izdajalicu..user posted image ..

Danas nismo nigdje bile jer bi mi kolica odnjelo koliko puse tu kod nas... stize nam kisna jesen..user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
1.9.2014 22:32:38   
valerie
Drago mi je da ste se opet raspisale drage moje. Jel koja dobila mengu? Mene baš boli ko da ću dobit zadnjih par dana, a dojim...
Ma re, i meni kosa jako opada, ma užas. A mali mi je isto imao neko crvenilo ispod brade, namazali dva puta Bepantenom i prošlo.

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
2.9.2014 13:45:25   
ringerajka
Ma re ne znam sta bi ti nadodala na ovo sta je Newy napisala ( svaka cast)! Sretna, vesela beba koja piski i kaki user posted image user posted image , mislim da za bocicom nema potrebe.. upravo to, neke bebe na vaganje dodu prazne a neke se dobro dobro najedu i naravno da na vagi imaju vise...ne brini se, drzi malo vise na istoj ciki, neka dode do masnog mlijeka... ali se ne tresi ako ne uspijes nista izdojit, ja sam nekad mogla 80-100 a nekad jedva 20... a evo dojimo 7 mj... ne brini se, brojke su manje bitne...bitno je da napreduje, a sritna i vesela beba ne ni sigurno bila da je gladna...

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
3.9.2014 18:45:03   
mimee
autumn, mei tai, a i sling, sam uzela na 'krpicama' za 100kn, super mi se čini, ali sad mi je malo žao što nisam uzela neki od malo mekšeg materijala, jer bi ga onda mogla i sad utrpat, bolje bi se formirao po njemu malome. evo meni je i ovaj bio zgodan http://mojekrpice.hr/items/odjeca/1738279/akcija-90-kn-mei-tai-nosiljka inače su po 400-tinjak kn..user posted image
baš sam danas s njim krenula do placa u košari i naravno frajer poludio jer niš ne vidi, smirio bi se samo kad bi ispod kakvog drva prošli, jer onda gleda lišće..uglavnom, prebacila sam ga u sling i nosila skroz do doma, mogu reći da sam se sad već ispraksala sa stavljanjem-treba samo slijedit video na youtube-u ;)
koja vi kolica imate? ja nisam baš zadovoljna ovim PP Book, pre robusna su mi, di god idem zauzimam mjesta.. :/

a za rupicu na pimpaču..A je prvo bila onak par mm kad se nategne i ja mu nisam baš to mislila previše natezat, ali je suprug uzeo u misiju da se to mora čistit i malo po malo u par dana uspio skoro do kraja, na što sam ja skoro pala u nesvjest, ali dete nije ni zucnulo, pa je onda valjda u redu..

valerie, ja dobila mengu prošli mjesec..user posted image ma baš sam imala neki osjećaj da me neće baš zaobić..isto dojim, al eto..opet sam 'u igri'user posted image

cure, kak ste si organizirale kontracepciju do daljnjeg? ja nisam baš sklona hormonalnim metodama, pa kombiniram..user posted image baš nikad čovjek nemre imat mira.. ;))


(Odgovor članu ringerajka)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
4.9.2014 10:52:26   
autumn day
newy, mom je to još uvijek mala rupica, ali nekako malo po malo se vidi napredak, moj muž to čisti i po malo nategne, koliko ide i on kaže da se vidi napredak, a ja ću baš idući tj. pitati pedijatricu jel to ok tako u ovoj dobi jer ni ja ne znam ni kako bi to trebalo izgledati ni da li je ok ovo što radimo.
mimee, super je to tvoj muž riješio! :)

ja još nisam dobila mengu i nadam se da ni neću uskoro, prvi put sam dojila godinu dana i svo to vrijeme nisam imala, kad sam prestala dojiti dobila sam za mjesec dana, nisam mogla vjerovati, nadam se istom scenijariju i ovaj putuser posted image

mene isto muči kontracepcija i to ne do daljnjeg nego zauvijekuser posted image
najjednostavnija mi se čini spirala,ali ona radi na principu hormona, koliko sam shvatila, pa ni ja nisam baš sretna s timuser posted image

e da, mimee, hvala ti za ovaj link, pa ja nisam ni znala za ovu stranicuuser posted image , mi ćemo definitivno kupiti neku nosiljku i mislim baš mei tai, postoji šansa da se neće htjeti nositi,ali šta ću mu ja, po seku u vrtić moramo ići, a kolicima je to nemoguće.
jesu oni sad sa 4,5 mjeseca još premali za mei tai?


(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
4.9.2014 14:59:35   
valerie
Newy, evo ti link za marame, imaš kakve hoćeš ak ti se da tražit http://www.ebay.com/itm/Udder-Cover-Baby-Breastfeeding-Nursing-Cover-Cotton-Cloth-Towel-Coffee-Circle-/131230132491?pt=Feeding&hash=item1e8dece90b
Meni je to super stvar.
Što se tiče kontracepcije, ne znam ni sama šta ćemo dugoročno, za zad koristimo nesigurnu metodu izađi na stanici prije user posted image i čisto me strah da mi se ne zalomi na porodiljnom user posted image Kondomi su mi koma, a pilule ne bih opet pila,njih sam pila jer sam bila jako anemična. Želimo još jednu bebu,ali za jedno 2-3 godine.

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.9.2014 15:47:51   
maaggie
Drage mame da vas pitam... Kako vasim bebicama izgleda ona "patula" na lijevoj ruci bebice od cjepiva sto su ih dobili u rodiliste? Jel se crveni, modri, nema je?

Mojoj je do jucer bila roskasta i polako se smanjivala kad ono danas nikad veca i modra...preko noci :/

Jel koja od vas mozda zagovara ne cijepljenje i sl.? U zadnje vrijeme iskacu svakakvi clanci o stetnosti pogotovo cjepiva s godinu dana i daje na razmisljanje... :(

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.9.2014 18:24:35   
Newy
Joj maaggie baš dobro da si spomenula cjepivo, evo moj se sutra mora cijepiti odnosno vjerojatno i hoće sutra smo naručeni kod pedice... preskočili smo onu kontrolu s 2 mjeseca jer nas nije bilo, pa tek sad idemo s 3 mjeseca. A mene vam je tako strah tog cijepljenja da vam ne mogu opisati user posted image isto sam čitala dosta i tome i evo da nema popratnih ''''komplikacija'''', ja vrlo vjerojatno ne bih cijepila. Užasne stvari čitam, iako koliko se ja razumijem u to, nisu te stvari crno-bijele, nego ima argumenata i ZA i PROTIV. Ako ne cijepim, kazna je 2000 kn i dođe doma valjda socijalna služba da kao pregleda uvjete kako beba živi. No dobro to me ne bi brinulo, nego ne možeš dijete u vrtić upisati (što ću vjerojatno kad tad morati) i što ako baš negdje zakači neku boleštinu user posted image . A s druge strane, štetnost cjepiva i današnja su nekvalitetna otkad je naš Imunološki prestao proizvoditi... Kad se sjetim kakav je to napad za taj mali organizam, primiti viruse/uzročnike za čak 5 bolesti, ili 4 ne znam točno, odjednom! Grozno! I još kao za inat mi je cimerica u rodilištu imala slučaj sa svojim starijim sinom, mali je s 2 godine mislim, kao reakciju na cjepivo (potvrdili su joj i doktori) dobio epilepsiju i trombocitopeniju, nešto na granici s leukemijom... ma užas jedan, žena sad ima bolesno dijete zauvijek, i rekla je da nema teorije da će ju itko više natjerati da cijepi svoje dijete. Eto, malo sam se sad požalila jer me to jako muči, a sutra smo naručeni user posted image

valerie hvala za link, uzet ću si to sigurno. Želim imati opciju da mogu nahraniti dijete gdje god, a previše sam sramežljiva da izvadim sisu samo tako gdje god bila, tako da će mi ovo biti super.

A planiram i neku nosiljku kupiti, još se dvoumim bih li mei tai ili elastičnu maramu, sling mi se jedini nikako ne sviđa, a i muž ga sigurno ne bi u tome nosio user posted image baš ću vidjet to na ''''moje krpice''''. Imam zapravo doma što mi je šogorica dala od svoje djece, ali nekorišteno, neku nosiljku, ali pojma nemam što je to. Nije mei tai, niti sling, niti marama, nego baš kao neka klokanica, a one navodno nisu baš anatomske, kažu da su najlošije od svih tih vrsta nosiljki. Pa prvo da odgonetnem što je to što imam doma.

E da, što se tiče kontracepcije. Pa ne planiram ništa posebno, pošto smo muž i ja skoro 7 godina prije uspješno provodili metodu kako kaže valerie ''''ranijeg izlaska'''' user posted image svakako bi htjeli još djece, ali tek tamo za par godina user posted image . Nisam baš za premale razmake, nekako koliko god je lijepo kad su djeca nekih godinu i pol razmaka pa se brzo mogu skupa igrati itd., opet vidim oko sebe da onda starije dijete ''''prerano'''' izađe iz centra pažnje odnosno kod nas u široj obitelji i među prijateljima sam tako stekla dojam. Recimo nećaci od muža su razmak godinu i pol samo, a uvijek se ovog starijeg smatra da je on ''''već veliki'''', i kad je imao samo 5 godina, dok mlađem se sve dan danas pušta, i često stariji dobije po repu umjesto njega, a ovaj prođe lišo. Ne znam to mi nije lijepo za vidjet ovako sa strane, pa ne bih voljela ja jednog dana tako postupati prema svome. A opet, kad je prevelik razmak, treba paziti da ovaj prvi ne bude predugo u ''''cenntru pažnje'''' pa da ne bude ražmažen user posted image


< Poruku je uredio Newy -- 7.9.2014 18:33:26 >

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
7.9.2014 19:48:19   
maaggie
Mi smo se u ponedjeljak cijepili s tim za dva mjeseca...nisam dala u 7.
mjesec kad joj je bilo 2 mjeseca jer je bilo vruce al sad ju je cijepilo jer kao vrucine su prosle... i mene je strasnoooo strah tih cjepiva i sto mi je ta struka bliza to me sve vise panika... Plivi zabranili proizvoditi ih a uvoze iz EU... ma strasno... farmacija i je jedna velika mafija a ta mala bica su tako bespomocna...samim time i mi kao roditelji posto nam je to pod obavezno... user posted image user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
8.9.2014 22:38:28   
mimee
mi sutra idemo na cijepljenje..nije mi baš svejedno, ali to je koliko vidim po kalendaru ono isto što je dobio i prošli put, pa se nekako nadam da nebi trebalo biti problema. Mene isto užasavaju te sve priče, nisam imala pojma za ovu kaznu ako ne cijepiš..ali mislim da ćemo cijepit i molit se da sve bude ok :/

autumn i cure koje kupuju Pufies-od danas do 21.9. u Kozmu su po 95kn, pa navalite ;) ja ovaj put nisam uzela 3 paketa da ih opet ne prerasteuser posted image

nego..htjela sam prokomentirati.. KAKO uspavljujete svoje bebice?

jel ih nunkate? zaspu na cici? ili same zaspe kad ih stavite u krevetić?

mi smo počeli imati problema s time..navečer zaspi za vrijeme cicanja i po noći od 3 ili 4 pa do 7 mi se počeo učestalo budit i cendrat, pa to preraste brzo u urlanje koje ne prestaje dok ga ne stavim na cicu(ne pomaze maženje, umirivanje, a duda ga jos vise razbjesni) iako je cicao prije recimo pola sata-sat i tako svaku noć unazad tjedan dana. sve je to ok, ja ga stavim k nama u krevet tih par sati, pocica i onda se smiri dok ga opet ne uhvati, ali nije mi to dugoročno rješenje, a maloprije smo upravo imali šou jer je već bio umoran od svega i čak ni cica nije pomogla, ni nošenje, prvo je kenjkao, pa urlao jedno 15 min i onda sam ga jedva u krevetiću uspavala tj mislim da se umorio plačući :(( grozno mi je to, ali danas nisam imala druge..smirio se jedino pri pogledu na televizor, ali ne bi mu davala bas da gleda :/ inače, sad se intenzivno okreće s leđa na trbuh, pa se bojim da nije ona regresija sna u pitanju, jer mi i preko dana slabo spava tj neće spavat, a ako zaspi traje max pola sata.
koma mi je sto toliko place ko da ga netko kolje, zvuci kao da ga nesto boli ili ima neke grceve(ali kak sad odjednom sa 4, 5mj?!?!), jer mi se povremeno bacaka kod podoja i napreze..a ja tu ko fol treniram spavanje.. :/ nisam pametna.. :/ a opet citala sam koliko je vazno nauciti ih da sami zaspu, jer se onda ne znaju sami uspavat ako se probude po noci..



< Poruku je uredio mimee -- 8.9.2014 22:52:10 >

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
9.9.2014 10:03:34   
autumn day
mimee, identičan problem se kod nas javio prije jedno dva tjedna i prošlo je samo od sebe...do iduće fazeuser posted image
s tim da je on meni jedno tjedan dana svaku večer plakao, ništa ga nije moglo smiriti, ni cica, ni nošenje, pa bi ga malo muž nunao, malo ja, ništa....urlao bi i po sat vremena, i onda valjda od umora zaspao na rukama.
užas! onih večer i kad je bio više umoran, bilo je i gore.
sad nastojim da dobro odspava po danu, to mi je nekako prioritet, i onda je navečer sve lakše, evo zadnjih dana se opet lijepo umiri dok cica i zaspi bez plakanja, preko dana odspava 3-4 sata ukupno i onda je ok. ako odspava manje, mogu očekivati nervozu.

s tim da ja znam da mi imamo problem jer mali ne zna sam zaspati, ali ne mogu ga ostaviti u krevetiću da plače i "nauči", žao mi ga je. još ako bi bio uporan s plakanjem kao kad je tih večeri plakao po sat vremena na rukamauser posted image

čitala sam da oko 4. mjeseca dolazi do regresije u spavanju, ali po mom iskustvu sa curkom, svaka nova naučena vještina rezultirala je raspadom spavanja, kad je prosjedila, cijele noći bi se dizala i posjedala, kao da si nije mogla pomoćiuser posted image

inače mi zaspi nakon što se nacica i umiri, nekad ga samo dragam,a nekad ga malo nunam , a po noći ako se probudi dam mu cicati i obično ni ne pocica puno nego zaspi.

moj micek ima prvu virozu, zaštopan nosić i temperaturuuser posted image . to je valjda tako kad doma imaš i vrtićko dijeteuser posted image
mi smo trebali na cijepljenje u petak, ali nisam sigurna da će ga cijepiti..

moramo kupiti neki toplomjer za uho, meni je ovaj živin super zbog točnosti, ali sav se naživcira dok ga skinem, pa mjerim u guzi,
naravno razbudi se, pa od urlanja nos još jače curi....

cure, imate koji za preporučiti?

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
10.9.2014 12:39:49   
Newy
Autumn, nama su na trudničkom tečaju popljuvali taj skupi ušni toplomjer, patronažna kaže da je imala slučajeve kad je pokazivao i za cijeli stupanj razlike ovisno u kojem uhu su mjerili, odnosno na kojoj strani je beba ležala pa se to uho više zagrije! Tako da mi to ne zvuči pouzdano, a skupi su! Ja koristim obični digitalni iz dm-a za okvirno mjerenje, da mi on pokaže sumnjivo, onda bih išla opet mjeriti s običnim alkoholnim (koji su sad umjesti živinih).

Mimmee, mi se od rođenja uspavljujemo 90% na sisi. Dakle sisa, zaspi, i onda ga stavim u kinderbet. Nekad upali iz prve, a nekad moram i par puta pokušavat. Po danu ako baš ne upali, ako mi se svaki put probudi, onda ga dojim na ležećki pa se samo lagano odmaknem kad zaspi, i ostavim ga na velikom krevetu. Ali dnevna spavanja su mu jako kratka. U najboljem slučaju odspava 3-4 puta dnevno, ali najviše po pola sata. Ma točno ko urica se budi nakon 30 minuta! Osim ako slučajno ne šetamo, onda ga vožnja zavara pa nakon što se probudi, zna nastaviti još malo. I u vožnji također. Prije tjedan dana smo se vratili u Zg s mora, i čovjek je prespavao skoro cijeli put, koja rijetkost za njega :D

Dakle ono što me tooootalno iznenadilo (daj Bože da tako i ostane user posted image ), ma drugi dan nakon što smo se vratili u Zg, tooočno taj dan kad je napunio 3 mjeseca, dogodilo se čudo po noći! Budio mi se se samo 1-2 puta! Znači zaspi oko 21, pa se budi recimo oko 3 (pa papa nekih pol sata-do sat, napola kunjajući), i onda spava još do recimo 6-7! Tad ga uzmem k sebi i prištekam, i ostanemo u krevetu do 8 kad je pravo buđenje i dizanje. Jako sam zadovoljna s tim i kad bi barem tako ostalo, jer se trudim brzo iza njega ići spavati pa ipak nešto i odspavam. A zadnjih mjesec dana mi se doslovno budio u oko 4, nekad i 5 puta u noći, dosta naporno.

Eh jedino mi jučer i prekjučer malo teže opet spavao, prek dana ništa, i vjerujem da je zato što se prekjučer cijepio, ne vjerujem da je slučajnost... Da, bili smo kod pedice na kontroli i cijepljenju. Kojeg sam se bojala ko vraga user posted image nije imao temp., na jednom bedru mala lokalna reakcija, ali je bio sav jadan taj cijeli dan, doslovno je u snu plakao onako potiho user posted image i to spavanje loše...
Znači on inače stvarno jako malo plače, skoro uopće jer ja najčešće reagiram odmah i jako je dobar. Ali u ambulanti, i sad i na prvoj kontroli, doslovno čim ga skinem i doktorica mu se obrati, plač user posted image ma cijelo vrijeme on plače tamo, ne može ga se uopće pregledati kako spada, ona ga stavi potrbuške, a on sav očajan samo plače, pokaže mu igračku, neće ni gledati! A doma sve normalno radi... Eh, kaže dokica da imaju djece koja se od starta tako boje u ambulanti i ne možeš ništa!

Mjere s 3 mjeseca, 5600 g i 61 cm. Puuuno manje nego vaši dečki (a i neke curke) user posted image ali ja zadovoljna, jer on izgleda i djeluje super, i kad gledam dobio je 1.mjesec 750 g, pa 1 kg, pa opet 750 g.
E da, na pregledu su rekli kako mu je suha koža, onako suha ljuskava, pa me malo frka na fejsu su me prepali da bi to mogao biti početak atopijskog dermatitisa user posted image


(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
10.9.2014 20:57:54   
autumn day
Newy,super Adam raste,imas zasto biti zadovoljna :)
A ovo za toplomjer sam i ja cula,neki su zadovoljni,neki ne,evo npr.u bolnici na Srebrnjaku klincima s tim usnim mjere temp.,pa si mislim ako je njima dobar :)).
Evo nocas npr.jedva je zaspao od punog nosica,sav se razbudio dok smo cistili,pa cicao malo i zaspao,i nakon sat vremena opet mi topli,pa ga skidam,pelenu,ps mjerim u guzi,on se probudi,pa se bacaka pa opet nikako zaspati....:/.
Tak da bi ja taj usni isto kao neki orjentir,a kaj kazes skupi su,pa ni sama ne znam.

A kaj se tice atopijskog,jel imas dojam da ga svrbi to di mu je suha koza?

Mimee,kako je proslo vase cijepljenje?

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.9.2014 9:28:59   
mimee
autumn, dobro proslo, mislila sam da ce urlat, jer je sad vec puno svjesniji stvari oko sebe, al nis, sam se malo 'uvredil' XD a na mjestu uboda je maalo crveno ali nista strasno. mislim da do 1. godine nema straha, jer je do tad sve isto za cijepljnje ko s 2 mj, a onda ide ono neko cjepivo kojega se svi boje.. :/

toplomjer ja imam beskontaktni infracrveni od Kvantuma, koji se usmjeri samo prema celu, kupila ga isto na Krpicama za kojih 100kn, inace je 250 u ljekarni, a ako se skine nastavak moze i u uho., ali nije mi trebalo do sad, jer ionako ga koristim samo kao orjentir, a ako bi pokazao vise od 37, 5 mjerila bi sa zivinim u guzi ;)

a mis mali Ozren..kak mu odcepljujes nosic, s Arianne ili?

mi pak opet imamo crijevnih problema..đaba ja njega hocu naucit spavat kad je dijete puno zraka pa ga boli :/ inace, sinoc sam ga podojila i jos budnog ali snenog stavila u kind i jedno 10ak min si je sam nekaj gugutao i grebao s nokticima po ogradici i zaspao. ee kad bi tak uvijek..da ga ne muce crijeva tko zna..

jucer sam skoro iskocila iz koze doma od te kise pa smo isli prosetat i na kraju zavrsili u City-ju, mislila sam kratko sjest na kavu, ali ta buka i jos Andreja pocelo frkat pa nije htio ni vozit se ni nosit, samo mi se koprcao..koma. a pedijatar eto leđero kaze da sve to moze biti problem i ne mora. glavna mu je 'to ovisi o vama', pa tako i za dohranu kad sam pitala :P mislim da cemo za jedno 2 tjedna kad bude 5 mj krenut s malo sokica pa malo jabukice na zlicicu.

Newy kaj je sve pregledavao vas kad ste dosli? nas ped ne koristi nikakve igracke..samo ga isprevrce..za pimpaca je rekao da je ok.

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.9.2014 11:17:18   
Suncica33
Pozz cure ,evo mi smo dosle sa cijepljenja ..dobila pikicu u svako bedro...plakale jakooooo da mi bi glupaca dr da place zato sto je gladna a ne od pikice...
Da rekla mi je da je mala zgoljava i da joj trebam davati ad mlijeko...dobila je 1 kg u mjesec i 10 dana i da je to malo..
Izasla je.iz bolnice sa 3100 i sad nakon 2.5 mj ima 4900 i kazu da je malo...ali ona raste izasla sa 51 cm sad ima 65 cm..

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.9.2014 15:56:51   
maaggie
Prestrasno sto si ti doktori dozvoljavaju.... da, sigurno place od gladi a ne od uboda...mooos mislit .. jos ako ju je njezno ubola, kao ova moja medicinska sestra moju bebicu mogu tocno zamislit koliko "nije" bolno... i ja sam plakala skoro a kamoli ne beba...moja Maris je dobila u 3 ipo mjeseca od rodenja sve skupa 2,3 kg (znaci malo vise od tvoje bebe) a moj doktor prezadovoljan jer zadnja dva mjeseca dobiva po 800 g i kaze da je to odlicno...njima kao da je netko platio da namecu ad svakoj majci koja uspjesno doji.... ako ti je beba zadovoljna, ima dobar broj mokrih i kakanih pelena mislim da ne treba nikakva dohrana...pa narasla je vise od 10 cm, njoj vecina ide u visinu...jednostavno je takva, zgoljava a pojam bebe doktora i ljudi je inace mali Michelin...ako nije debela nesto nije u redu...
ti najbolje znas je li tvoja beba zadovoljna i po tome procijeni treba li joj ad, ne zamaraj se pricama...

(Odgovor članu Suncica33)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
11.9.2014 19:52:56   
Newy
Ajme Suncice prestrašno... kako ga znaju baljezgati ti pedijatri, baš to što kaže maaggie... ja se držim onoga da je sve preko 500 g mjesečno za dojenu bebu odlično! Moji su i patronažna i pedica bili jako zadovoljni. A prvi mjesec niti 750 g i samo 1 cm narastao, i sve super! Ništa ti ne brini i zaboravi ad...

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
13.9.2014 22:03:25   
ma re
Hello...

Evo i nas malo.. user posted image upravo se uspavljujemo cicajuci u krevetu... navecer je uvijek tako i nakon nekog vremena ju preselim u kolijevku.. dok preko dana se uspavljuje nunajuci i nece drugacije s tim da preko dana odspava ture po pol sata i to ako...

Suncice ne sekiraj se za kilazu... evo i mi smo odrodjenja dobili 2 kg i narasla je 13 cm... tako da smo sad na 5200 i 63... isto je prosli mjesec dobila manje i ped rekla da uvedem ponovno dohranu... bila sam bas u banani.. al eto moja cura odbija bocu i hoce samo ciku... bili opet kod ped i u 4 dana je dobila bila 60g.. kao opet malo manje, al sam joj rekla da sta god ja napravila da ona odbija boci i da je vesela beba, da lijepo spava po noci, da ima dosta popisanih pelena i da smatram da joj je opce stanje ok i da je ne zelim silit na nesto sto ne zeli... Na kraju mi je rekla xa dodjemo ponovno za mj dana i da sama procijenim ako joj treba bocica...user posted image

Inace mi smo kupili usi toplomjer na e bayu i sasvim je ok... za nekih 50dolara...

Pustila ciku... idem sad jer mi dragi radi palacinke za veceru..user posted image user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
14.9.2014 10:51:29   
autumn day
mimee, čistim mu nos sa puno fiziološke i arianne, ne znam na ta više urlauser posted image

i kao to sam pretpostavila, nije ga cijepila, ali smo obavili sistematski.
sve je ok, poslušala ga je, grlo, sve ok, očito je bila viroza, nosi mu i dalje curi, ali manje. trebamo doci na cijepljenje kad skroz ozdravi.
ima 9100 g i 68 cmuser posted image
ogroman je.

i zaboravila sam pitati za dohranu, budem iduci tj, ali negdje sa punih 5 mj. planiram poceti...sa rizinim pahuljicamauser posted image



< Poruku je uredio autumn day -- 14.9.2014 10:52:42 >

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
14.9.2014 11:27:33   
valerie
Bok drage mamice, evo nama je slj. tjedan puna 3 mjeseca, vrijeme tako brzo leti. Sigurno već ima 7 kg user posted image , a vel. 62 mu je već na knap. Mislim da smo opet u fazi skoka u razvoju, budi mi se zadnje 3 noći svako malo i baš glavom traži sisu, krepana sam od nespavanja i nadam se da će proć za koji dan i da je to to. Baš sam neki dan lijepo mislila kako sad nije non stop na sisi ko na početku i ima neki ritam hranjenja svaka 2-3h kad eto....Prošli vikend sam bila na djevojačkoj do ponoći, ostavila ga na čuvanje, izdojila se tako da je bilo dovoljno dok se nisam vratila. Došlo mi da nikud ne idem, počeo plakati dok sam se spremala, koji stres. Ali bio je dobar kod moje ujne, ona ga lijepo ununa, ima 3 djece već velike i fakat zna s njima. E sad slijedi svadba...falit će mi moj mali miš. Kupila sam Nan, morat će taj dan bit na ad. Rekla mi je jedna poznanica da ću morat bacit prvo mlijeko ujutro nakon svadbe jer kao ako plešeš i to da mlijeko ne valja i bude vruće!!! Prvi put to čujem. Zna li koja šta o tome? Ima da eksplodiram...svako malo na wc. Meni su već nakon 3h grudi ko kamen. Nadam se da će do tad ova faza proć jer će izludit sve koji će ga čuvat.
Btw. jel se vaši malci lupaju rukom po glavi?user posted image On se izlupa dobrano, toliko me to iznervira. Obično kad je na sisi pa mlati i nogama i rukama. Nadam se da je to normalno...

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
14.9.2014 13:26:56   
mimee
hej cure, evo dok se Andrej ''časti'' da ja malo uskočim :)

ja nis ne spavam jos uvijek, valerie, moj se isto budi svako malo drugi dio noci, ne znam dokle cu ios tako moc jer mi vec i imunitet pada tj mislila sam da je manjak vitamina-pocele su mi pucat usne u kutevima, ali evo vec se par dana kljukam samo zdravom hranom i Floradixom, pa nis ne prolazi :/

Nekako jedva cekam da pocnemo s dohranom, mislim da je lagano vec spreman, super mi uzme Waya kapi na zlicu, bas onako zine kad ju vidi i zatvori XD
Autumn, a mislila sam i ja mozda s rizinim pahuljicama..svakako cu mu prvo dat malo sokica od mrkve ili jabuke od Babylove, to sam i ja nekad znala pit, a nakon par dana bi ili rizine ili povrce dala..

Andrej je sad na kontroli sa 4,5 mjeseci bio 7kg i 65cm. Ma zbilja je slatka beba, ali stalno je nes nervozan u zadnje vrijeme :/ vise nisam ni sigurna jel to od crijeva ili od dosade ili je jednostavno malo zahtjevnija beba. Pod zadnje jako protestira kad ga se oblaci i brzo mu sve dosadi, pa pocne onako revat-njurgat ko i crtica XD Nekad mi je smijesan a nekad mi bas ispili zivce jer s nicim nije zadovoljan. Ah..a jos kad je susjeda rekla da njihova mala od 2, 5mj skoro i ne place..smrc..bas im zavidim :P

valerie, moj se ne lupa po glavi ali zna mlatarat s nogama za vrijeme dojenja :P

< Poruku je uredio mimee -- 14.9.2014 13:32:29 >

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Dobrodosle bebe - proljeće 2014.
14.9.2014 16:00:41   
autumn day
valerie, da je mlijeko vruce ako pleses i da ga moras baciti?!?!user posted image user posted image
meni je to presmijesno, nikad cula...jos kuzim ako bi popila malo alkohola pa da beba to ne pocica izdojis i bacis, ali da ako pleses ne smijes dojitiuser posted image

ja sam isto grozno neispavana, sad zbog ove prehlade je mali jako lose spavao, bas sam sva nikakva, niti ovo vrijeme ne ide u prilog, stalno smo doma, jucer smo uspjeli malo set_ati, nadam se da popodne nece padati pa da odemo malo van.
cak sam kupila vitamine za  dojilje, iako ne vjerujem u vitamine, da me malo dignu, pa cemo vidjeti jel ima efekta.
vadila sam nedavno krv, zeljezo je ok, tako da nisam anemicna, to sam mislila da jesam jer je mali, a dr. kaze da najcesce anemicne trudnice imaju anemicnu djecu
a slatkog mogu pojesti tonu, valjda mi pase taj secer iz cokolade, pa samo jedem kekse i glupostiuser posted image
uglavnom, umorna sam...

mimee, i ja se veselim dohrani, i mislim da je i moj spreman, on svaki dan na zlicu probiotik, pa c vitamin zbog zeljeza, pa zeljezo, pa d vitamin...on ko da je vec na dohraniuser posted image
i kad mi jedemo hipnotizirano gleda u zlicu koja ide prema ustimauser posted image
rizine sam i curki dala prve i super ih je prihvatila...citala sam da ako se krene sa zitaricama koje imaju neutralan okus djeca bolje prihvate dohranu jer se ne naviknu na slatko kao npr. jabuka pa onda nece povrce...vidjet cemo.

a i mom sve brzo dosadi, tako da nakon to prodjemo puzzle, viper i mobil, zavrsi na mojim rukama, a sa njegovih 9 kila to nije nimalo ugodno, pa ga malo nosam, pa onda opet u krug...to je takvo dijete, nakon 5 min svake aktivnosti njurga, ako ga ne dignem pocne plac, im ga dignem tisina.
sad je poceo gmizati i to unatrag, pa ga posebno zivcira kad odgmzie i zapne na npr. stolu ili stoku pa se ljuti...ja se tjesim da ce sve biti lakse kad posteno propuze.

takva je bila i kcer, eto nemam sreceuser posted image
ali je zato sada divna, samostalna, znatizeljna i inteligentna djevojcicauser posted image .

mimee, i ostale koje krecete sa dohranom, di cete hraniti klince, odmah u hranilici ili?





< Poruku je uredio autumn day -- 14.9.2014 16:05:13 >

(Odgovor članu mimee)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!