|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
9.6.2014 10:47:00   
autumn day
Bella,juuupiii...cestitkeuser posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 1076
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
9.6.2014 13:46:30   
PinkyFunkyBirdy
Draga Bellatrix, iskrene čestitke! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

user posted image Caly - 10.03. user posted image Katarina 22.03.2014
user posted image Vlaja - 11.03. user posted image Vana 03.03.2014
user posted image BEBA13 - 15.03. user posted image David 24.03.2014
user posted image Iv@na - 22.03. user posted image Vito 26.03.2014
user posted image čizmica - 29.03. user posted image Luka 02.04.2014.
user posted image sarita 22 - 02.04. user posted image David 15.04.2014.
user posted image tintin - 05.04. user posted image Sara 05.04.2014.
user posted image nnina - 15.04. user posted image Mia 30.03.2014.
user posted image autumn day - 17.04. user posted image Ozren 20.04.2014.
user posted image mimee -17.04. user posted image Andrej 24.04.2014.
user posted image tonija_4 -21.04. user posted image Mia 27.04.2014.
user posted image kim626 - 10.05. user posted image Leon 07.05.2014.
user posted image anaxx - 14.05. user posted image Katja 11.05.2014.
user posted image amon - 16.05. user posted image Dominik 05.05.2014.
user posted image tonka2011 - 16.05. user posted image Dora 07.05.2014.
user posted image maaggie - 19.05. user posted image Maris 22.05.2014.
user posted image maja pčela - 26.05. user posted image Marta 16.05.2014.
user posted image Bellatrix - 29.05. user posted image Erik 06.06.2014.
user posted image Newy - 31.05. user posted image Adam 04.06.2014.
user posted image Suncica33 - 10.06. user posted image
user posted image lilmaya0608 - 10.06. user posted image
user posted image ma re - 20.06. user posted image Nina 04.06.2014.
user posted image valerie - 20.06. user posted image
user posted image leot - 24.06. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu autumn day)
Neposredna veza do poruke: 1077
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
9.6.2014 17:13:06   
ma re
Bella čestitam!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Ajme još malo i lista nam je potpuna..user posted image user posted image

evo i naše priče...
u 06:30 me probudilo mokro između nogu.. Na wc sam vidjela nešto bijelo i sluzavo (sluzni čep..). nešto me lagano počelo boljeti, ali ništa strašno.. naravno odmah sam zvala m da dođe doma s posla jer je u roku od 30 min pukao i vodenjak.. U rodilište smo stigli u 07:30 gdje su me zaprimili na obradu (koja duugo traje).. Primljena sam kao hitan slučaj jer je pukao vodenjak i trudovi su bili na 3 min.. tek oko 10:30 (nakon obrade) sam upućena u predrađaonu gdje su me spojili na prostin (inducirani porod, imala sam trudove ali me nisu otvarali). U predrađaoni sam bila od 11-15:45 sa užasno jakim trudovima.user posted image Nakon pregleda su me stavili u rađaonu. tamo su me stavili na krevet i spojili na ctg.. Trudovi su bili sve jači.. Nakon sat vremena sam bila otvorena tek 6 pristiju i tražila sam epi jer više nisam imala snage, user posted image ali jedini problem je bio taj što je bio neki hitan slučaj a u cijeloj bolnici samo jedan anesteziolog.. Napokon je došao u 18:30 i dobila sam epiduralnu..user posted image I kad je bio izgon sam bila pod lijekovima.. :-). Nakon toga se u 20:50 rodila moja srećica..

eto.. moje iskustvo je..... meni užasno bolno i onda olakšanje... ono što mogu reć je da bi epiduralnu preporučila svakome, ali i da kada se dobije svoja bebica u zagrljaj da se sva bol zaboravi....user posted image user posted image

baš sam se raspisala..user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 1078
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
10.6.2014 9:03:57   
Suncica33
Jutro cure,
Eto mi smo jos u komadu,nikakve naznake da ce nesto da bude..Sutra idemo na pregled pa cemo vidjeti hehehe

(Odgovor članu ma re)
Neposredna veza do poruke: 1079
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
12.6.2014 12:59:52   
sarita 22
bokic drage mamice kako ste mi evo opet malo i mene nakon nekog vremena bas je mali zaspao pa sam se isla brze javit dok se ne probudi user posted image ...maleni moj raste ko mala gljiva 27.6 idemo opet kod pedijatra da vidimo kako napreduje user posted image ....nece bas nesto preko dana vise spavat ali zato preko noci odspava 6 sati u komadu user posted image ...sa mj dana se poceo smijati a sa mj i pol gugutati user posted image user posted image ...kako ste mi vi i vase bebice user posted image ...jer otvaramo novu temu user posted image ...novopecenim mamama iskrene cestitke i dobrodoslice malim bebacima user posted image ...suncica33,lilmaya0608,valerie i leot drage moje drzite se jos malo zelim vam puno srece i sto lakse porode user posted image ....javim vam se opet puse svima i veliki user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Suncica33)
Neposredna veza do poruke: 1080
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
12.6.2014 22:40:03   
maaggie
Sarita 22 pridruzi nam se na : http://www.ringeraja.hr/forum/m_896459/mpage_4/key_/tm.htm#898995 user posted image

svima u terminu sretnooo!! Jos malooo....user posted image

(Odgovor članu sarita 22)
Neposredna veza do poruke: 1081
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 15:20:50   
Bellatrix
Lijep pozdrav mojim dragim trudnicama i mamicama,
mi smo doma od ponedeljka. Erik lijepo cica i samo spava i kaka! user posted image
Seka ga je super prihvatila, samo moramo paziti da ga ne ozljedi od silne ljubavi!

newy - da bile smo blizu, ali nema veze. Možemo dogovoriti neku šetnjicu u Maksimiru ili tako nešto!

Sunčica - drži se! Još malo, pa gotovo!user posted image I imat ćeš svoju bebicu u naručju!

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 1082
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 16:57:40   
valerie
Hej cure, danas sam bila na pregledu i ne znam zašto dr mi napravio pregled plodne vode onom stvarčicom, užas kako boli i sad krvarim pomalo. Jel neka to radila? I sad me boli sve. Nadam se da je bezopasno. Inače sve ok.

(Odgovor članu Bellatrix)
Neposredna veza do poruke: 1083
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 18:07:15   
maaggie
Ajme kad se sjetim sva se najezim... jesam draga Valerie radila je i meni to...mislim da je to praksa da rade svakom tko je iti malo otvoren i kome je termin poroda prosao radi kontrole izgleda plodne vode... meni je to bilo strasno i u prethodnim postovima sam i ja pitala cure jel to ikoga bolilo osim mene... nekima je to skroz bezbolno i nista strasno... doduse mene je dopala neka doktorica, strasnooo nesto, jer sam odlazila u rodiliste na taj pregled...mene je isto raskrvarila i potencirala sam porod jer mi je nakon toga otisao sluzni cep a po noci puko vodenjak... bila sam prenijela tri dana pa to i nije bilo lose (sreca veca samim time sto nisam morala opet na amnioskopiju)... :)

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1084
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 18:20:51   
valerie
Ajme maaggie, ja nisam prošla termin user posted image

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 1085
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 18:26:59   
maaggie
Koliko si otvorena? Njima je praksa taj pregled radit i prije termina ukolilo si otvorena jer u protivnom ne bi ni mogli...to je u svakom slucaju dobro...mislim pregled vise i potvrda da je sve ok...malo pretrpimo al mi smo lavice i za svoje bebice cemo sve napravit... drzi se, brzo ces i ti u rukama drzat svog malog andela.... user posted image

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1086
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 18:38:02   
maaggie
I ne brini, sljedeci put vjerojatno nece ni bolit... cure na forumu su govorile kako njima nije bilo nista strasno na tom pregledu... vjerojatno sve ovisi i o doktoru...sretnooo user posted image

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1087
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
13.6.2014 19:07:58   
valerie
1 prst sam otvorena. A plodna voda mliječna.
Hvala ti user posted image

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 1088
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
14.6.2014 11:20:17   
Bellatrix
Drage moje evo moje priče u kratkim crtama - Valerie nemoj čitati ovaj post ako baš ne moraš!
U rodilište sam došla u 9 navečer, a rodila sam drugi dan u 2 popodne user posted image
Trudovi su mi krenuli 24 sata prije (po malo), izgleda da ih je potencirao doktor nakon bolnog pregleda! Kad sam došla u rodilište bili su na 5 min, ali su na kraju se prebacili na 10 min i tako duuuuugo dugo.
Uglavnom nasuprot mirne noći dan je bio gužvastičan, tako da sam došla u box kad sam već trebala debelo tiskati (jedva sam se dovukla). U katastrofa bolnim trudovima sam se totalno iscrpila tako da u početku nisam bila u stanju slušati što mi govori babica. Na kraju su me i recnuli jer je beba bila glavom krivo postavljena pa nije baš lako mogla van user posted image .
Na kraju je bebač izašao živ i zdrav, odmah za njim i posteljica (to uopće nisam osjetila) sašili su me brzo, ali ja nisam zaboravila sve čim su mi stavili bebu na prsa! Bila sam toliko iscrpljena da nisam mogla govoriti!
Ali sad je sve gotovo, doma smo, mazimo se, ja se oporavljam i sve će biti v redu!user posted image

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1089
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
14.6.2014 12:31:46   
maja pčela
čestitke curama koje su rodile!!!cure u terminu,sretno i neka sve prođe u najboljem redu,nama je u ponedjeljak već mjesec dana,leti vrijemeuser posted image user posted image ,moja cura je odlično,samo cicka i spava ( za sada )user posted image

_____________________________

moja tri anđela,moj život,moje sve <3 <3 <3

(Odgovor članu Bellatrix)
Neposredna veza do poruke: 1090
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
14.6.2014 23:33:01   
valerie
Bellatrix, bez brige, pustio me strah user posted image Bitno da prođe sve ok, pretrpi se sve za anđela malog.

Malo me kao bolucka u leđima i u donjem dijelu trbuha, možda se štagod pokrene...inače sam opet u pon. na pregledu.

(Odgovor članu maja pčela)
Neposredna veza do poruke: 1091
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
16.6.2014 15:22:27   
maaggie
Ima li novih bebaaaaa? Proljece je pri kraju user posted image user posted image

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1092
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
16.6.2014 19:42:26   
valerie
Drage moje, mislim da mi je jutros izletio sluzni čep, bilo je nešto balavo s malo krvi. Na pregledu sam bila 2 prsta otvorena i opet na amnioskopiji plodna voda mliječna, krvarila sam na stolu da je jadna sestra morala brisat sve. Eto, ako se ništa ne dogodi na termin opet u ambulantu. U jednom trenutku me samo tako uhvatila panika, ma nisam ni svjesna da ću rodit uskoro.

(Odgovor članu maaggie)
Neposredna veza do poruke: 1093
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
17.6.2014 10:37:15   
Suncica33
Jutro cure..
Eto kod mene se nista nedesava zatvorena kao beton kako kaze dr..sutra idem na dogovor za inducirani porod u petak ili subotu posto je danasv41 tj.

(Odgovor članu valerie)
Neposredna veza do poruke: 1094
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
17.6.2014 14:05:15   
Bellatrix
valerie - moglo bi uskoro krenuti, možda već danas

sunčica - držim fige da sve brzo prođe

(Odgovor članu Suncica33)
Neposredna veza do poruke: 1095
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
17.6.2014 18:48:53   
Newy
Vidim da sam ostala dužna priču s poroda pa evo user posted image .

Dakle u noći s ponedjeljka na utorak, u pola noći kad sam išla na wc, nešto mi je pljusnulo po gaćama, kad sam pogledala ostala sam zbunjena jer je bilo tekuće a krvavo, prilično veliko, preko pola gaća... malo se prepala jer nije mi izgledalo kako sam zamišljala sluzni čep, a plodna voda bi trebala biti bistra. Tu su počeli i neki bolovi, nepravilni. Kroz tu noć svaki put nakon mokrenja bi mi procurilo i friške krvi, pa sam bila u panici cijelu noć oka sklopila nisam. Odlučila sam ostati doma jer ionako iduće jutro imam redovni pregled. Ujutro čim prije se spremila i otišli na pregled, mog doktora nije bilo pa su me poslali u rađaonu da me oni pregledaju. Na pregledu zaključuju da mi je to noćas ispao sluzni čep, ctg uredan, ne bilježi trudove iako mene već boli. Otvorena samo jedan prst. Šalju me doma s komentarom da to vjerojatno je početak nečega, i da bi moglo ozbiljno krenuti kroz dan-dva, te da dođem kad budu trudovi barem sat vremena na 5 minuta.

Odem ja doma, putem još oko podne svratimo na faks u menzu na ručak user posted image i tu za ručkom već počinjem osjećati trudove koje bome osjetim. Još uvijek sve vremenski nepravilno. Tamo negdje u utorak oko 3 popodne počinjem bilježiti trudove i stvarno su na 5-6 minuta, kroz popodne su takvi da se moram baš skoncentrirati na njih, dišem, brojim sekunde da mi bude lakše. Do večeri već trudovi peru žešće i reko idemo mi u rodilište, jer su na 5 minuta, bole pošteno i vjerujem da nemam što čekat jer sam sigurno već par prstiju otvorena.

U 21 sat navečer me zaprimaju u rodilište, i tamo totalni šok- otvorena kao i ujutro 1 prst, mene trudovi peru na par minuta, a ctg ne bilježi ništa. Žele me poslati doma jer će mi bit ugodnije kao, to su tek ''početna stezanja'' i neću rodit sigurno prije sutra ujutro. Ja ukomirana, kako ću doma, zatvorena sam a već me toliko boli... Nakon dogovora se oni odlučuju da me ipak ostave pošto već drugi puta danas dolazim pa neće riskirat, muža nek pošaljem doma jer on može tek u boks sa mnom, a to će valjda biti tek pred jutro. Ja u komi, jadna, prvo sam htjela ostat, onda se ustrtarila i hoću doma user posted image ... Nema mi druge, prenosim u očaju mužu sve, uzimam stvari i šaljem ga doma pa ću ga zvati... u strahu totalno kako ću ja to uspjeti kad me već tako boli, a još ''nije ni počelo''... Uglavnom totalno sam bila jadna, srećom taj dio mi je bio najgori u cijeloj priči user posted image .

Ostajem sama, srećom nema NIKOGA više u rodilištu, smjeste me u predrađaoni i pošto sam bila jedina stvarno su svi bili super i angažirani oko mene non stop. Idućih sati sama prodišem trudove, oni me stalno obilaze, daju mi infuziju jer sam dehidrirana... prva svjetla točka u večeri, pregledavaju me i kažu ajde ide to polako, sad je na 3 cm. Ajde bar nešto. S obzirom na okolnosti odlučujem da svakako hoću epiduralnu (iako sam bila uvjerena da ja to neću, cijelu trudnoći, ali kako je krenulo, bolno a sporo...). U ponoć me opet pregledavaju, i oni oduševljeni, otvorena 4-5 cm i kad dobijem klistir i sredim se, mogu dobit epiduralnu i zvat muža! Ja oduševljena jer sam se bojala da će taj tren doći tek pred jutro. Ne smeta me ni klistir, samo da imam osjećaj da se nešto događa, obavim to, tuširam se, u pauzama od trudova.

U ponoć me smještaju u boks u rađaonu, zovem muža koji dolazi za pola sata. Dobivam epiduralnu i djelovala je baš kako treba, kad su dali i drip, trudove taman osjećam ali ne bole.Dolazi i muž... i tako idu sati, ja se lagano otvaram kako treba, osim što dobijem temperaturu pa mi daju i antibiotik. Sve živo mi daju, hrpa cjevčica iz mene viri, epiduralna, drip, antibiotik, fiziološka, glukoza... ali ne smeta me ništa, sretna sam što me ne boli i što se otvaram.

U 6 ujutro pregled, i iznenađenje- otvorena skroz! Iako sam pod epiduralnom i nemam nagon za tiskanjem, ali popušta doza pa osjetim trudove. Zamolim ih ako mogu ja probat tiskati, da i to ''obavim'' dok sam još pod epiduralnom. Oni su skeptični da kako ću tiskat, ali ajmo probat. Stvarno cijeli tim oko mene okupljen, svi su super, zovu i nekog profesora da proba malo zarotirati bebu jer mu glava nije baš ravno pa ne može van. Obave oni i to, i krenem ja tiskati... Svi navijaju, bodre me, ja tiskam kad osjetim trud da dolazi, ali bez nagona dakle ''na slijepo''. Super mi ide, samo što nije vani. I bome, u 6:55 dolazi moja beba... Svi me hvale kako super tiskam pod epi, morali su malo recnuti ali nisam ništa osjetila... šivanje također nisam osjetila. Beba mi je na trbuhu, muž i ja u transu još sat vremena ostajemo, tad odnose bebu, muž ide doma, a mene voze dalje. Ništa me ne boli, samo sam umorna ko pas pošto 2 noći nisam oka sklopila.

Sve u svemu, iako je apsolutno sve bilo onako kako sam rekla ''neću ja to'', dakle epi, drip, rezanje... sve je bilo suprotno od toga, ali sam na kraju ostala prezadovoljna i porod mi je ostao u jako lijepom sjećanju što mi je posebno drago. I imala sam sreće da sam došla kad je super ekipa tamo, i da sam bila jedina u cijeloj noći pa su mi se baš posvetili i mogla sam dobiti što god je moguće.

Eto raspisala sam se ali ne znam ja skratiti user posted image

(Odgovor članu Bellatrix)
Neposredna veza do poruke: 1096
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
18.6.2014 20:56:46   
Caly
Cure čestitan, još nas je jako malo! user posted image

(Odgovor članu Newy)
Neposredna veza do poruke: 1097
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
20.6.2014 16:26:13   
Suncica33
Drage moje ,eto i mene rodila se mala Emma jutros u 4h 3300 i 51 cm

(Odgovor članu Caly)
Neposredna veza do poruke: 1098
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
20.6.2014 16:35:23   
PinkyFunkyBirdy
Draga Suncica, iskrene čestitke i dobrodošla nam Emma! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

user posted image Caly - 10.03. user posted image Katarina 22.03.2014
user posted image Vlaja - 11.03. user posted image Vana 03.03.2014
user posted image BEBA13 - 15.03. user posted image David 24.03.2014
user posted image Iv@na - 22.03. user posted image Vito 26.03.2014
user posted image čizmica - 29.03. user posted image Luka 02.04.2014.
user posted image sarita 22 - 02.04. user posted image David 15.04.2014.
user posted image tintin - 05.04. user posted image Sara 05.04.2014.
user posted image nnina - 15.04. user posted image Mia 30.03.2014.
user posted image autumn day - 17.04. user posted image Ozren 20.04.2014.
user posted image mimee -17.04. user posted image Andrej 24.04.2014.
user posted image tonija_4 -21.04. user posted image Mia 27.04.2014.
user posted image kim626 - 10.05. user posted image Leon 07.05.2014.
user posted image anaxx - 14.05. user posted image Katja 11.05.2014.
user posted image amon - 16.05. user posted image Dominik 05.05.2014.
user posted image tonka2011 - 16.05. user posted image Dora 07.05.2014.
user posted image maaggie - 19.05. user posted image Maris 22.05.2014.
user posted image maja pčela - 26.05. user posted image Marta 16.05.2014.
user posted image Bellatrix - 29.05. user posted image Erik 06.06.2014.
user posted image Newy - 31.05. user posted image Adam 04.06.2014.
user posted image Suncica33 - 10.06. user posted image Emma 20.06.2014.
user posted image lilmaya0608 - 10.06. user posted image
user posted image ma re - 20.06. user posted image Nina 04.06.2014.
user posted image valerie - 20.06. user posted image
user posted image leot - 24.06. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 1099
   RE: Proljetne bebe-termin 2014 g.-nastavak
20.6.2014 17:54:01   
Newy
Cestitam, prava curica manekenka i diiivno ime user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!