|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebice 2013.
6.3.2014 14:28:46   
and1
ok pisem po 3i put danas.. -_-

uskoro idem po moju curu koja je od danas napokon u vrticu! bila je dobra cijelo vrijeme,nije bilo ispada i sl. pomagala mi je,pospremala, kuhala samnom.. jedino se igrati nije htjela nikako ali vjerujem da je danas vec nadoknadila to user posted image

E je odlicno, vratila joj se volja za zivotom i ona se vratila na staro user posted image user posted image jos danas i sutra ventolin uspricnemo i gotove smo HB user posted image nadam se duzem periodu bez bolesti!
pocela je otvrarati sama usta i jesti i to, koliko sam ja primjetila zadnjih dana, samo za povrce. voce nece niti blizu, zatvori usta i glavom odmahuje.. e da je mama bila pametna i pocela sa povrcem vec bi se dijete najelo user posted image user posted image

ganja svaka cast za tempo kojim ides, ja sam se umorila samo citajuci user posted image mi smo prvo krenuli sa tom tikvom i cini mi se da joj je medju drazim!

paola
vibram da sve bude 5 kod fizijatra! i bravo za prvu rijec!!user posted image user posted image

ruwenzor kako je H?? nadam se da vas nije uhvatila neka bolestina! i cestitam na 6 mj.! user posted image user posted image

kod nas je prljepo suncano a vele da bude i ostalo tako 6-7 dana- NAPOKON!!
vec sam 3 ture vesa oprala, ves za sat i pol suh na ovoj burici, ma milina!! i moram priznati malo mi nedostaje nas psic (kojeg je V dobila za sv. Nikolu) na kojeg sam stalno vikala jer mi je raznosio ves okolo i nisam ga mogla ostaviti vani da se susi, naime prije 3 dana ga je udario auto i nije prezivio user posted image muz je najdepresivniji zbog toga, dok je V to vrlo hrabro i bez ikakvih problema prihvatila..

evo javlja se princeza,idem..

puse svima!

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Ljetne bebice 2013.
7.3.2014 9:15:56   
ruwenzor
Jutro!
Cure tnx na čestitkama za 6mj, mali mini ročkasuser posted image Baš mi je brzo prošlo, ko da sam prije 2-3 tj izašla iz rodilišta (a i. hm, struk mi je još takav, mogu bez beda biti zaštitno tijelo za michelinuser posted image ) Kad je imala mj dana sam joj napravila otisak šakice i to sad izgleda tak minijaturno user posted image
Izgleda da je H ipak uhvatila prehlada user posted image , temp nema, bile jučer kod pedice (čekale od 9 do 13user posted image ) ped kaže da su pluća ok, samo je nosić pun i sve joj se jadnoj slijeva pa loše spava, mišek moj mali user posted image i teško papa, a ima samo 6.300g, nadam se da se bude počela bucati sad kad smo krenuli s dohranom, makar ped kaže da to nije zabrinjavajuće i da je samo takva beba i da joj ništ ne fali. Pitala sam za ono njeno kad je na trbuhu pa se ljuti i stavi ruke u avion, opet kaže da je i to ok, samo nek joj vraćam ruke naprijed i potičem da dohvati kaj hoće, jer kad je dobre volje se lijepo oslanja na ruke i da je to samo znak protesta jer nije dovoljno još jaka da se rukama povuče prema željenom objektu, kao da je to normalna faza koja počinje s 4,5 mj i traje do 6,7 mj. Paola probala sam ju ispravljati kak si mi rekla i onda stavi ruke naprijed al čim se opet naljuti krene pilotirati. Pokušavam i dalje user posted image
Jučer mi je N došla iz vrtića sa 38 user posted image , spava od kad je došla, digla se samo za wc, čaj i sirup, moja uspavana ljepotica.
Ganja super za papicu, drago mi je da dobro jede user posted image i da ti je super u školi trčanja, uživaj user posted image Tikva je super, i za probavu im je dobra i fina je slatkasta
Paola super za prvu riječ, baš slatko da je progovorila s "mama" user posted image Drago mi je za fizio, držim fige da završite s vježbicama što prije i da bebačica uspješno propuzi prema naprijed user posted image
And1 drago mi je da su ozdravile i držim fige da ćete sad moći uživati, dolazi lijepo vrijeme i treba ga iskoristiti user posted image

< Poruku je uredio ruwenzor -- 7.3.2014 9:17:13 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Ljetne bebice 2013.
10.3.2014 8:55:03   
YesNo
DD cure, kako ste mi?
Već se duže vrime nisam javljala, ali bi vas tu i tamo škicnila.
Paola, vidila sam slike od tvoje Paole, prava je mala manekenčica, preslatka je.

Ganja,i ti si počela pomalo sa dohranom, s povrćem, je li?!Kakva je ta butternut tikva i gdje to ima kupiti, nisam nikad čula za nju?

I mi smo isto počeli prije par dana  sa povrćem jer sam računala da je voće slađe pa možda s tim neće bit problema. Ko zna! 😊
Nama je prekosutra pola godine 🎉😄🎉😄,začas li je prošlo!!!
Ne mogu se baš pohvaliti da mi je dobar po noći, kako koju noć, nekad imam osjećaj da se budi 300 puta. Sve se nekako nadam da su zubići.
Preko dana spava 2 puta po 2,5-3 h. Na prošloj kontroli sa 5 mj. imao je 
8240 g i 66 cm, i dalje samo dojimo uz ovih par žlica povrća šta pojede.
Piju li vaše bebice vodu? Koliko?

Dobila sam neki dan prve stvari i baš sam bila tužna zbog toga, nikako mi nije drago, mada su trajale samo 2 dana. 
Ne znam više što bi pisala, idem malo viditi što ste vi pisale. 😉

                  Ćao cure!

Pozdrav svima i puse bebicama 😘😘😘😘😘

_____________________________

Mamina princeza - 2008.
Mamin mali frajer - 2013.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Ljetne bebice 2013.
10.3.2014 16:52:44   
paola06
Bok mamite!
Evo i mene s ne baš lijepim vijestimauser posted image user posted image user posted image  Jučer smo završili s P na hitnoj u Vinogradskoj. Već je par dana prehlađena,al jučer joj je bilo koma,pun nosić,makar smo usisavala doslovno svakih 10-15min, jak kašalj i hroptanje,predvečer se počela hvatati za uho,pa sam pretpostavila da je boli uho i krenuli smo u bolnicu po antibiotik! Dođemo tamo,gle čuda nije uho! Napravili su joj kompletne pretrage,ukljućujući i neke dodatne,uglavnom ima jako visok enzim amilazu u krvi,a to je pokazatelj upale žljezda slinovnica,gušterače ili problema sa crijevimauser posted image user posted image user posted image user posted image  Budući da nije bilo simptoma koji bi upućivali na takvo što,naručili su hrpu dodatnih pretraga,e cure,vjerujte mi da sam u toj fucking čekaonici ostarila barem 10 godina....Ni dodatne pretrage nisu pokazale ništa pametno,pa smo doma otišli sa sto pitanja, nijednim odgovorom i tri potencijalne dijagnozeuser posted image user posted image user posted image user posted image  Čekamo još rezultate dvije pretrage,sutra idemo na kontrolu u Vinogradsku,nadam se da ćemo nakon toga nešto konkretno saznati i biti pametniji.
Moja ribica,sada spava,sva je neka jadna,tužnjikava,slabo papauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hoću svoju staru Jackie natrag!
Ruwenzor kako je tvoja H? Jel prošla prehlada?
YesNo tnx na komplimentima za Puser posted image
Što se vode tiče, moja ju nikad nije pila,makar joj nudim od rođenja,jedno vrijeme su još išli razrijeđeni sokovi,sad neće ni to....ponekad popije malo čaja....
A jesam ti od pomoćiuser posted image user posted image user posted image user posted image

pozz curke,javim se s novostima

(Odgovor članu YesNo)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Ljetne bebice 2013.
11.3.2014 9:38:56   
ruwenzor
Jutro!
Paola user posted image Jeste saznali šta novog? Nadam se da imate dijagnozu, da ne trebate ljepoticu više vući po bolnicama, i da nije ništa strašnog user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kak je P? Jel bolje?

H završava sa prehladom, nosić joj je ok, već 2 dana nemam šta za ispumpati, malo je samo još umornjikava i promukla i zna se baš jako zakašljati, osobito kad spava. Kaj se dohrane tiče jede svojih 15g dnevno, jučer sam joj dala kupovnu kašicu i to joj je bilo fino, plase moje malouser posted image , a kad mama kuha eko mrkvicu i jabuku iz biodinamičkog uzgoja onda od famoznih 15g pola završi na podu. Jedino proso na mom mlijeku može smazati u normalnijoj količini. Nema veze, ak su joj finije kupovne kašice budem joj i to davala, sam nek jede, sva mi je mala. Baš sam gledala, ona i N su otprilike jednake rođene (50g razlike), a H s 6mj ima 6.300g, koliko je N imala s 3mj! Za 2 tj idemo kod pedice pa budem tražila da joj naprave kks, znam da su djeca različita i ne treba ih uspoređivati al mi je to ipak too much. E, da, i dala sam joj jabuku u nibbleru, to je zvakala 15 min i čak je dosta i pojela, nibbler rulesuser posted image

YesNo super ti bebač raste, baš je previ komad user posted image N sam nudila vodu i čaj al je slabo to pila dok je i cikila, tek kad se skinula sa cike je počela više piti i to iz onih malih Jana bočica za klince, a H se ljuti ak joj dam bočicu za male bebe, malo popije iz čaše i na žličicu, sad sam joj kupila bočicu za malo veće bebe i zasad se više igra s njom neg pije. Moje cure izgleda bojkotiraju industriju bočica user posted image Butternut tikvu imaš u većim dućanima (Konzum, Kaufland, Interspar...) i na placu sigurno, to su one žute tikve (narančasto unutra), slatke su, mene podsjećaju na dinju.

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Ljetne bebice 2013.
12.3.2014 11:04:39   
and1
paola kako je P???? Ste saznali sta novo?? ljubi mi ljepoticu malu!

ruwenzor razumijem da se brines ali moras si shvatiti isto da nisu sve bebe iste,a pogotovo ne za usporedjivati! kao sto postoje ljudi koji su jace gradje i nikako ne mogu biti mrsavi tako postoje i oni koji su sitniji i nikad ne mogu biti debeli, a tako je i sa bebama. ako se ona normalno ponasa,vesela je, nije gladna mislim da se nemas sta zabrinjavati oko kilaze, pogotovo ti ne treba ta nervoza jer znas da djeca osjete i automatski i oni su nervozni!
hvala za spomen nibblera, malo sam googlala i super se cini, bas cu ga iduci tjedan ici kupiti preko.. user posted image

yesno prva cura nije htjela nista konkretno piti do negdje 13,14 mj. tek tada je krenula, nudila sam joj i casu, bocice, sto kaze ruwenzor janu i studenu malu bocicu ali nije nista znacajno pila, sisa je bila no.1
druga cura bojkotira bocice,dude i sl. pomagala od pocetka tako da joj dam na casu piti i popije ok, vode prst debljine tokom cijelog dana sto smatram da je sasvim dovoljno s obzirom da sisu ima na na raspolaganju 24h dnevno i kad pozeli popije si malo..a sa bocicom i dudom se igra navlaci,naginje ali nezna koristiti kako bi trebalo,tako da su nam to zapravo rekviziti za igru user posted image user posted image

gdje ste pipi, mamasita, ema, ganja, jelenko, sarah,teona?? ako sam koga zaboravila sorry! nestale ste sve cim je sunce izaslo user posted image

usput zna li netko ima li kakvih novosti sa plavkom??


_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Ljetne bebice 2013.
12.3.2014 13:37:40   
YesNo
Bok!
Ruwenzor i And hvala vam na odgovorima za vodu/čaj. Tako ću i ja  napraviti, ponudit ću mu pa koliko popije :)

Paola, kako je curka? Je li joj šta bolje? 

Ruwenzor, slažem se sa svim što je And napisala, svako dite je priča za sebe, i mi odrasli smo različiti pa tako je i s dječicom, a ovisi i s koliko je tko rodio. Ako je curka vesela i lijepo spava mislim da ne tribaš brinuti.
Ja sam se svih ovih 6 mjeseci bojala da ću ostat bez mlijeka pa bi mu nudila non stop, sad sam KONAČNO postala malo sigurnija u sebe, pa na prvi plač ne skidam odmah majicu, hahahha ;))

Gdje su sve ostale, slabo se javljaju?!

_____________________________

Mamina princeza - 2008.
Mamin mali frajer - 2013.

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Ljetne bebice 2013.
12.3.2014 22:55:56   
mamasita
hej žene moje :)
ja sam jučer napisala cjelu trilogiju i izbacilo mi erorruser posted image user posted image user posted image malo je reć da sam bila luda!
ugl da vas najprije sve pozdravim,znam ja da ste mi vi sve dobro user posted image
Paolica je super,raste,papa,kaka,piša ,prducka,smije se od srca,puže unazad i okreće se na bok i sjedi iako ne još samostalno ali stalno želi sjeditiuser posted image tvrdoglavica je samo takva,pravi maleni lavićuser posted image ali je mirno dijete,najmirinije,puno mirnije od cura,osim kada su zubi u pitanju,drugo je sve stvaro san,nekada mi je kao da je nemam,stvarno,plače samo kada je gladna i kada joj se spava ili je boli!
imamo 4 zubića i sad nam 5 ide van,spava super,budi se jednom po noći i pocica i nastavi spavati,sve sa čim se igra trpa u usta i smješna je jako user posted image user posted image još uvijek je sika broj jedan,ali papamo i sve drugo pomalo,pravi je ljubitelj hrane i sve pojede,sunce mamino,zato nam kila ne nedostaje jer smo baš bucićiuser posted image user posted image
obožava svoje seke,i to je takva ljubav da je to strašno nešto,E mi jako puno pomogne,ipak je ona moj predškolac,i daje joj papati i donese mi šta treba za obuć i svašta napravi,stavrno mi je od pomoći,i N isto je super,sad je malo lakše,malo manje je ljubomorna,ali idemo pomalo :)ona je pravi control freak i to je prestrašno,ali i dobro u jednu ruku,jer krevete napravi i sve posloži i počisti,ma prava mala ribica osjetljiva,i sve sama na svoju inicijativu user posted image user posted image
ljubim vas sveuser posted image

(Odgovor članu YesNo)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Ljetne bebice 2013.
13.3.2014 16:21:52   
Teona
Moj pije vodu na casu, popije po gutljaj-dva psr puta dnevno. Voli jesti, imamo samo dorucak kasice, ostalo sisa.
Po noci se budi stalno. Kada je bio manji vise je spavao.

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.3.2014 15:55:26   
Pipi 33
Drage naše!
Evo da se i mi napokon javimo!
Prvo nista ne stignem od ova moja dva hahara, pa tj dana nisam imala int!
Veselje u kuci, L mi je dobio prekjucer kozice od malog susjeda preko puta nas, i sad koliko sam sretna da to vise preboli, nebi tila da mi beba L dobije.. Znam da nema to bas veze, ali kao dojena beba mozda ima veci imunitet user posted image iako to nije bio slučaj kod Ganjinog malog.. Nista sad mi je čekati 2 tj! Nije da ih mogu odvojiti, ali bar pokušavam sprječiti L da puše u nju i ljubi ju!
ruwenzor vidim da si se malo uznemirila oko kilaze, znas da je i moja L s 6 mj imala 6200g! Sad sam ju bas namjeravala voditi u petak na vaganje i mjerenje i L dobio kozice, pa cemo odgoditi za slj. put!
Bas me zanima koliko je dobila od kad sam uvela krutu hranu i jos sam joj od jucer pocela davati 2 obrok!

yesno tvoj dečko super napreduje, samo tako i dalje! Moja L pije samo vodu i to na čašu, bočicu nece ni blizu, odma ju jezikom gura van! I to joj dam u toku krutok obroka ili nakon! Sve ostalo je cika!

mamasita tvoja lolica vodi po broju zubića! Prvo je zadnja dobila, a sad ih ima 4!! Moja ima samo donja dva i nesto bijelo se nazire gore, ali mislim da nece izbiti u naredna dva tj! I uvijek kopiraj text prije nego stisnes za objaviti jer ce te uvijek izbaciti! Ja to obavezno napravim i nema pisanja ispočetka user posted image

And kako curice? Jesu završile bolešćine napokon!?
I moja kujica je uginula prije 3 dana nakon 15 god! Isplakali smo se svi pošteno zbog nje.. Nikako nisam mogla zamisliti da ce doci taj dan.. Ipak smo puno prozivili s njom..
Kako sad ide E papanje!
Nama super, L sve jede! Sad smo uveli i meso i odlicno ga je prihvatila! Čak i žitarice koje su je gusile sad ih proguta bez problema!

Paola bas mi je zao P! Nadam se da nije ništa ozbiljno i da ce brzo proci!
Bravo za prvu riječ, moja samo brrrr radi kao da vozi auto i pljuca! I papa baba.. Ali to mi i nisu neke prave riječi! Dok ne kaze mama nista ne priznajem user posted image user posted image
Ljubac svima! Brišem!

(Odgovor članu Teona)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.3.2014 16:08:15   
Pipi 33
Eh jos zaboravih pitati!
Ruwenzor kako je H prihvatila nibbler!? Tu na ambalaži piše da ide od 10 mj! Zato odgađam da joj uzmem..
Sto sve staviš unutra i što se moze dati bebama od 8 mj!?

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Ljetne bebice 2013.
16.3.2014 6:49:39   
paola06
Jutro!
Evo da se i mi javimo napokon!
Nakon što smo danima hodočastili u Vinogradsku,nisu ništa otkrili,onaj nesretni enzim je počeo padati,nalazi krvi i urina su bili u granicama i to je za njih bio kraj priče -postavili su dijagnozu "teža akutna virusna infekcija gornjih dišnih puteva". Budući da jako kašlje dali su joj Bisolex,koji kad popije se guši naredna 2-3 huser posted image user posted image user posted image user posted image . I dalje jako slabo spava i jede,kroz dan popije možda 2dcl mlijeka i par žličica kašiceuser posted image user posted image user posted image  I ako joj uspijem uvaliti malo soka ili čaja..... Uglavnom,čekao se još nalaz urinokulture,jučer je bio gotov,kad ono izolirana Klebsiella pneumoniae 10E5/ML! Mislim,zgadile su mi se bolnice,dijete ima bakteriju,ne jede,ne spava, ima pun nos već tjedan dana,guši se u kašlju,sva je jadna,a oni kažu odite u ponedjeljak kod svog pedijatra,oni neće dati antibiotik jer to nije hitnouser posted image user posted image user posted image user posted image  Neznam u kakvom stanju moraš dovest dijete u bolnicu da te shvate ozbiljnouser posted image user posted image user posted image user posted image  Uglavnom,nazvala sam našu pedicu,pročitala joj nalaze i dobili smo antibiotikuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Jučer smo počeli sa cefaeksinom,evo spavala je cijelu noć bez gušenja i kašlja,ujutro je popapala svoju bočicu....
Eto,nadamo se da će krenuti na bolje.....
Nisam stigla čitati ostale postove,al pokušat ću što prije nadoknadit propuštenouser posted image user posted image user posted image user posted image

Pusa svima!

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Ljetne bebice 2013.
17.3.2014 13:49:08   
and1
dan :D

uspjela sam se izvuci iz Evinog zagrljaja dok spava user posted image u grooznoj je fazi vec 2 tjedna, cim me nema na vidiku place, pustim ju da se igra i ako samo u wc odem to je vrisak! cak se pocela buniti i vise uopce ne zeli se igrati,cim ju spustim plac! spava doslovno na sisi, cim se pokusam pomaknuti ona se budi i place..ako odustanem da ne spava bude nervozna pa i onda place.. u kreveticu ne spava od kad je bila bolesna jer cim bi ju taknula i premjestila gospa bi se porbudila i pogadjate- plakala,vristala! i to nije onaj plac koji place tek tako da place ona toliko jako pocne da se nakon par min pocne i kasljati i gusiti, skoro pa da povraca.. glumica jedna mala! user posted image pa tako da sam zarobljena cijeli dan.. vjerovatno joj je to i od zubica,jer mi se cini da joj gore treba izaci (nikad nisam kuzila ako je nateknuto,crveno meni je to uvijek sve isto user posted image jedino kad vidim da se bijeli znam da treba nesto doci user posted image )
ostalo sve po starom.. V je u vrticu..

jucer smo bili na bazenima i cure su,malo za reci, uzivale! ruwenzor ti si isla isto,koliko bebe smiju biti u vodi?? ja neznam nikad nisam bila s tako malima, bila sam 20-25 min s njom unutra ali nisam znala ako smijem ili ne duze..

pipi brzo ozdravljenje i da kozice sto prije odu! neki kazu da je bolje da beba preboli dok je mala a i puno bolje prodju navodno, neznam, nisam imala iskustva stim ali nad am se da ti L ipak nece dobiti.
zao mi je za kujicu user posted image
sto se jela tice stavrno je pocela lijepo jesti, otprilike pola do cijelu one male hipp staklenke pojede.. nismo jos sa mesom krenuli, uskoro cemo i to uvesti.. i doista su joj draza "slana" jela od slatkih, iako i voce pojede kad ubacim 7korn koji smo isto nedavno poceli jesti..

paola super da si se napokon javila, taman sam htjela te preko fejsa pitati sto se dogada. bude sada od atb bolje, i pluca ne budu vise stvarali toliki sekret, povuci ce se i to kasljanje i ubit ce tu bakteriju.. i cudim se da su joj dali bisolex jer je on za iskasljavanje a ja pitala pedicu i ona je rekla niti slucajno ispod godinu dana..drago mi je da se eto na kraju rijesilo, zelim vam da sto prije ozdravite i da se vrati stara jackie user posted image

pusa svima!

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Ljetne bebice 2013.
19.3.2014 9:23:02   
ruwenzor
Jutro! Nemam ništ pametnog za napisati al imam vremena, H je na puzzlama i svira user posted image
Još vuče onu bedastu prehladu, nema temp al kašlje jadna, kad leži joj se slijeva a ne zna kaj da napravi s tim. Povećali smo količinu prave papice na čak 22g user posted image idemo polako ali sigurno user posted image U pon idemo ped na cijepljenje (nisam baš happy radi prehlade al navodno ne smeta ak nema temp jer je riječ o docijepljivanju, trebali smo ovaj tj al sam prebacila na idući) pa budem vidjela jel se išta zbucila manekenkica moja. Moram ju pohvaliti, produžila je spavance, čak po 1,5h može odvaliti u komadu user posted image
Kaj se motorike tiče ništ značajno se nije promijenilo, još voli biti na trbuhu al se još ne odiže previsoko, taman koliko joj treba da bude lijepo naslonjena, i počela je prije par tjedana malo guzu dizati i odgurivati se nogicama, samo nikak da spoji to dvoje pa da se digne u četveronožni. Kad su se vaše bebicve digle u četveronožni? Ak se ljuti još pilotirauser posted image .
E, da ne zaboravim, N je dobila romobil, htjela sam joj kupiti bicik al ko da ja biram kad idem s njom u dućan user posted image

And1 male bebe (4-6mj) mogu bit 20-ak min, veće dulje, H je po 40-ak min sad, al sve ovisi o temperaturi vode i zraka, i jako treba paziti da se ne nahlade jer njihova cirkulacija sporo reagira, ja još uvijek pipkam i H i N. Ak ju stavljaš u kolut pazi da joj ruke budu naprijed i da imaju cirkulaciju, nekad ih bebe rašire i oslone se na kolut pa im se uspori cirkulacija u rukama. Btw nadam se da je ova neodvojivost E od tebe faza koja bude brzo prošla.

Paola baš mi je žao djevojčice, nadam se da joj je bolje user posted image Kad ozdravi vidimo se na Jarunskom friškom zraku user posted image Bila sam s curama prošli tj, oni mali crni labudovi su već poveći i sivi.

Pipi znam da je nibbler za 10+ ali kad mi tak slabo jede pokušavam joj na bilo koji način ugurati još malo, samo jabukicu i kuhanu mrkvu joj stavljam. Dosta je teška za klopu, sirovu šnitu jabuke obožava al se bojim joj to dati da se ne zagrcne pa mi je nibbler super rješenje. Sretno s kozama!
Mamasita kak zubić?

Traži mme bebačica, gibam, mah mah



_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Ljetne bebice 2013.
19.3.2014 9:43:45   
paola06
Bokić cure!

Samo kratki prijavak dok P spavauser posted image
P je malo bolje,nakon što je od subote na antibiotiku,tek jučer je počela normalno jesti,dobro spava,i općenito je veselija nego prošlih dana. Inače, od antibiotika je tri dana imala proljev,unatoč tome što joj od početka dajemo probiotike,a jučer je dobila i pelenski osipuser posted image user posted image user posted image  Jučer smo bile na Bundeku i jadna je toliko plakala i plakala,da sam je išla cijelu raskopati i pokušati naći uzrok,kad otvorim pelenu imam šta vidjetiuser posted image  Sirota svaki put kak piški ili kaki,gnjezdi se,nezna kako bi se postavila,i onda kad to obavi vrisak! Mazem joj sa Aderminom Primalbom,luftam guzu pa ćemo vidjeti...
And i moja Paola ti je u toj fazi, drži se za mene ko krpelj,samo bi se mazila,stalno joj moram biti na oku,i kad odem na wc je vrisak,koliko vrišti susjedi će mi pozvati socijalnu službuuser posted image user posted image user posted image
Eto,nemam nikakav pametan savjet za tebe,kao i ti nadam se da je to faza koja će proći!
Ruwenzor, naravno vidimo se na Jarunu cim P ozdravi,sad kad je konačno došlo lijepo vrijeme treba to iskoristitiuser posted image
Nadam se da će i H konačano do kraja ozdraviti, i da će se s proljećem maloj manekenkici konačno otvoriti i apetit i da će početi bolje papati.

idem dužnost zoveuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Ljetne bebice 2013.
21.3.2014 8:59:55   
and1
jutro :)
V je u vrticu, E tu plazi i skace po meni user posted image mi smo kao i inace, nema nista posebno i novo kod nas.. da vas pitam neznam ako je normalno da E ima po 2-3 puta stolicu..jedno vrijeme je imala jedan put dnevno a sada ima vec duze po 2-3, i to budu rijetke..? nisu jos postale ni malo tvrde usprkos kasicama.. to me isto cudi.. user posted image

ruwenzor hvala na odg i informacije uvezi bazena. nismo u kolutu jos pokusali,za sada sam ju drzala tako da osjeti toplinu mog tijela pa da se ne sokira i ne zamrzi vodu pa da mi cijelo ljeto propadne user posted image
moja V je sa 2 dobila romobil i stalno ga vozila, pogotvo spustanje na nizbrdici koju imamo ispred kuce.. adrenalin user posted image zatim smo joj za 3. rođ.kupili ride a bike (iako je prije svog vozila od mog brata tj.njenog ujaka) sada ga non stop vozi, ravnotezu ima i sto sam primjetila, stopala su joj se ispravila jer su isla malo za unutra. jako sam zadovoljna, a bicikl na pedale planiram tamo negdje sa 4,4 i pol joj uzeti iako ona sada vec zeli.

sto se tice dizanja guze, E je tek nedavno sa nekih 7 i pol pocela, i sada dize ali ne moze dugo ostati nema jos toliko snage.. dok je V u ovo doba vec se naveliko dizala i ljuljala se,pogotovo dok je bila ljuta.. E se jos nije ni samosalno posjela,bocno se jako viskoko pocela drzati ali nema snage se odgurnuti..kad ju se stavi da sama sjedi,drzi ravnotezu bez problema duze vrijeme ali kad pozeli na trbuh nezna kako se docekati na ruke pa se samo baci i nosom lupi, iako ne zaplace.. tako da zbilja ju ne volim stavljati da sama sjedi,to se vise moja ekipa oglusuje pa ju stavlja..

paola kako je princeza?? osip? moje uvijek obavezno dobiju osip usprkos probioticima, pa plymicol uvijek imam u kuci jer vecinom ne pomogne nista drugo.

idem,moram uspavati ovu koja je dosla do mene i svlaci mi majicu user posted image kad je vec uspjela nauciti to raditi user posted image

< Poruku je uredio and1 -- 21.3.2014 9:15:34 >


_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Ljetne bebice 2013.
21.3.2014 13:48:09   
ruwenzor
Bok! samo kratko dok djevojčica lufta guzu- imamo skok u razvoju, zadnja 2 dana bi samo jela, prekjučer navečer je vidjela kašicu i podivljala pa sam joj dala, jučer navečer je pojela sve kaj je bilo u cikama pa sam joj dala kašicu za laku noć, pojela je više od pola. I danas je za ručak umjesto dosadašnjjih 22g pojela čak 50user posted image i skoro dcl čaja (od sljeza, još je prehlađena pa joj dajem čaj umjesto vode)..
I izgleda da je izbacila podnevni spavanac, nakon ručka je počela veselo cvrkutati i ne gasi se, skroz je slatka user posted image user posted image user posted image pa očito ostajemo na 2 dnevna spavanca.
S jedne strane mi je bilo ful žao kad sam vidjela prazne cike i gladnu bebu, a s druge je ta dohrana konačno krenula pa sam happy user posted image
Pusa svima, bježim motati guzu, budem vas čitala u miru kasnije kad zaspi user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Ljetne bebice 2013.
24.3.2014 7:46:54   
plavka
Jutro curke, evo da se i mi brzinski javimo....
Stigli iz Austrije prije cca 15 dana, K. iza sebe ima dvije teške operacije srca i nažalost ne i zadnje.....Tamo smo proveli punih, najdužih i najstresnijih šest tjedana....
Eto mi sad imamo punih 8 mj. i 11 dana, imamo 73 cm i oko cca 8 kg. borimo se, kaskamo od jela do motorike ali K. je veliki borac i neda se.....
Hranili smo se do jučer pola na sondu, pola na žličicu ali je sondu carica jučer izvukla pa eto već sat i pol pokušavamo popiti 200 ml. mlijeka ( popili tek 90 ml. i neide dalje)user posted image nemam više živaca nikako.... eto prije tjedan dana je nešto i progovorila, prva riječ je bila ta ta, ta ta user posted image pa još daj, daj, daj.... kaj, kaj...ade, ade...
Rapidno sam krenula s kašicama sad već bez ikakvog reda ali kao što rekoh želim se riješiti sonde, mislim da joj je mlijeko fuj, jer su joj gore u mlijeko šibali i kalorije user posted image jel imate kakve ideje da ga ja zakamufliram pa da ga popije s nećim.... Neće niti tekućine a imamo brdo lijekova i dijuretika i mora piti, po cijele dane skačem po stanu s flašicama, špricama, čašama, žličicama i svim mogućim pomagalima nebi li ju potaknula...... Carica se počela opet prekrasno okretati s leđa na trbuh i obrnuto, naime rukice su joj još slabe ali ne posustaje user posted image user posted image uistinu sam ponosna mama....kad vidim koliko se trudi srce mi puca.... Čitala sam vas mogu reči pa skoro i redovito..... a sad bih vas zamolila na mi pobacate par menu-a i raspored kad bebači papaju i koliko jer mi nesmijemo grama izgubiti tako nam je rečeno...
Čitala sam da ste razočarani u naše zdravstvo ja o doktorima i bolnicama nebum komentirala jer bi mi trebalo tjedan dana da napišem svega i to za naše mada i vani nije sve med i mlijeko.....
primjer: vratili se s sondom i drugi dan ju K. isčupa, vikend je pred nama te zovem dvije hitne pedijatrije naravno i svi mi vele da neznaju sondu staviti omg..user posted image user posted image user posted image
ja bih ju stavila da znam da nebudem pluča pogodila eto a svi su to učili...nakraju smo trčali na rebro na odjel da nam sestre tamo stave..... gr......

< Poruku je uredio plavka -- 24.3.2014 7:54:53 >


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Ljetne bebice 2013.
25.3.2014 11:27:04   
and1
hej
evo mi smo jutros bile na cijepljenju, princess ima 9200 g, 75 cm..ostalo sve 5 user posted image

plavka divno sto si javila..divim vam se na hrabrosti i snazi sa svime sto prozivljavate user posted image ono sto mi koristimo od namirnica za sada izgleda ovako,ako nisam n esto zaboravila user posted image zitarice: palenta,proso,riza,rizine pahuljice 7 korn 1 put 2 tj.
voce:jabuke,kruske, marelice povrce:tikve,bundeve,koraba, luk,brokule,mahune mrkva i ribu smo probale kovač i oslić (moj tata ribar pa imamo puuuno ribe uvijek user posted image ) u biti nemam neke recepte mjesam sve i svasta..jucer sam joj napravila npr.mahune,mrkvu,luk,rizu i sve smiksala na kraju.. jos uvijek imamo samo jedan obrok, povremeno dodam i drugi tako da sto se tice redosljeda ne mogu ti puno pomoci s obzirom da joj je i sisa no.1.. vjerujem da su ti tu paola i jelenko najkompetentnije..
nadam se da sada dolazi jedan mirniji period za vas i da ce sve krenuti na bolje!

bjezim sada user posted image pusa svima

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Ljetne bebice 2013.
25.3.2014 14:19:42   
Pipi 33
Plavka bas mi je drago da si se javila i da ste opet kuci! Drzim ti fige da sve izdrzite, da vam ovo sve brzo prođe i da K bude zdrava, vesela bebica!
Mi ti imamo 2 obroka u 10 h voce samo ili s zitaricama, a u 14 rucak povrce ili/sa zitaricama i 2x na tjedan meso( puretina ili piletina)ostalo je cika! Ribu jos nisam uvela, ali slj tj idemo kuci kod mojih a tamo friške ribe koliko hoćeš.. Jeeedva cekam! A L me samo pita mama koliko jos moram spavati da idemo kod nane i nona! Samo broji dane!
Jucer smo bili na vaganju L ima s 8,5 mj 6800 g i 67cm! Opet me uvjeravala da L nije mrsava nego jednostavno spada u te sitnije bebice, ali da joj pase uz visinu i da je prava žilavica!
A ja se uvijek izbediram jer samo cujem oko sebe joj kako je sitna, joj kako je lagana user posted image
Ali cure da vidite koliko ona pojede ostale bi paf.. Danas je pojela za dorucak punu zdjelicu griz, marelicu, jabuku, bananu, sljivu i jabuku, a za rucak zdjelicu ipo proso, luk, batat, mrkvu, korabicu, koromač! Ja sam mislila da ce joj doci zlo koliko je otvarala usta i gutala!

And ovih 2x sto je L bila u bazenu smo bili jako dugo, sigurno smo i pretjerali ali ona nije tila van, uzivala je u vodi! Sva srica nije bilo posli ni šmrcanja, niti joj je pao imunitet!

Proslo je 13 dana od kad je L dobio kozice, i sad jos moram cekati cca tj dana oce li beba L dobiti, a za nekih 8 dana trebamo na put! I sad sam na 100 muka! Nadam se da ipak nece!

Probat cu joj veceras prije spavanja dati kašicu za laku noc da vidim oce li s tim malo bolje spavati jer i nocu je i dalje buđenje 4-5x! Sretna sam kad je to 3x!
Pusa

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Ljetne bebice 2013.
26.3.2014 9:20:34   
ruwenzor
Jutro! Mi bile jučer na pregledu, nismo odradili cijepljenje jer je još prehlađena user posted image , krvna slika je ok samo je malo željezo nisko, kao još u normali ali prema donjoj granici, nije nam ništ dala za to, kaže da je vjerojatno niže radi te prehlade i jer još nije skroz prihvatila dohranu a u mlijeku ga nema više dosta za nju. Sad je mm odnio urin pa čekam i taj nalaz.
Još je mršavica, 6.500 g i 69 cm, kaže ped da bulaznim i da je H bila u prosjeku do početka dohrane (5 i pol mj) i onda malo zanemarivo pala kaj je navodno normalo dok ne usvoji dohranu kak spada, motorički je super osim onog stavljanja rukica u avion, kad prođe prehlada idemo na cijepljenje pa će onda ponovno vidjeti težinu, željezo i dal da nas šalje fizijatru.

Plavka drago mi je da si se javila, grozno je da morate proživljavati takve ružne stvari i od srca vam žeim da možete manje biti u bolnicama a više u igri i druženju s curama. Mislim da mi je Paola pričala o nekom AD mlijeku s okuom vanilije, jeste možda to probali? Meni zvuči fino. Kaj se kalorija tiče, mi imamo naputak od pedice da joj ne dajem samo voće i povrće neg da uvijek svugdje ubacim malo pahuljica od žitarica da zgusne kašicu da bude kalorijski jača.

And1 supar ti raste E user posted image pusa djevojčici

Pipi znam kak ti je kad ti kažu kak je lagana, al bitno je samo da lijepo papa, kaka i razvija se, ja se pokušavam više orijentirati na to a manje na brojke. H papa kašicu za laku noć, nisam namjeravala još uvoditi 2. obrok, osobito večeru, ali kad traži kašicu kak da joj ne dam... Prije je cikila oko 19:30, slijedeći obrok je bio između 23-24, od kad jede kašicu (jučer skoro cijelu)+ciku za večeru budi se već u 22 za novu turu cikeuser posted image

Paola kak je P? Ganja, mamasita, Jelenko, druge cure, di ste, kak ste?

Dužnost zove, pusa svima

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Ljetne bebice 2013.
26.3.2014 23:45:04   
mamasita
PLAVKALIJEpa moja i draga ženice,totalno si me rasplakala!!!!Želim tvojoj velikoj i lijepoj i divnoj KLARICIljepotici sve najljepše i najbolje i da sma bar bliže došla bi do vas i izljubila bi vasuser posted image user posted image user posted image user posted image sve ćete izdržati,ljepota malena,super za okretanje,i za pričanjeuser posted image lolica se isto tako okreće,i priča i jučer je rekla mama,sad ne znam dali je to bilo slučajno ili je to htjela reći,papa sve,iako joj je cica glavna :) a ako već neće mlijeko,neka ti pojedwe bilo što mliječno,tipa jogurt i koji drugi proizvod,ne znam,ali vjerujem da si probala već,ma bitno da popapa,a ko neće mlijeko bože moj,nije svaka bebulica ista <3
mi smo vibrale za tene i za klaricu i na fb u grupi ringerajke i sarah nam je javila pojedinosti.
LJUBIM VAS user posted image user posted image

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Ljetne bebice 2013.
27.3.2014 10:37:24   
paola06
Bokić curke!
Vidim da ste se ponovno aktiviraleuser posted image
Plavka drago mi je da si se konačno javila,da je sa K sve u redu,mala ribica u svom malom životu puno je toga prošla,vjerujem da je najgore iza vas,divim se i tvojoj i njezinoj hrabrosti i snazi,eto neznam što bi drugo rekla,ovih mjeseci stalno ste mi bile u mislimauser posted image user posted image
Što se papice tiče,naš jelovnik izgleda otprilike ovako:
07h - AD 240ml
11-11,30h - ručak (povrće+žitarice ili povrće+žitarice+meso ili povrće+riba)
14,30h - voćno žitni obrok
17 h - mliječni obrok+ žitarice ili mliječni obrok+voće
19 h - AD 240ml
Od žitarica jedemo rižu (ili rižine pahuljice),amaranth, proso,palentu, gris od pira,bulgur
Od voća  jabuke,kruške,banane,marelice,breskve (sezonsko radim sama,ovo ostalo kašice)
Od povrća mrkva,batat,korabica,komorač,cikla,krumpir,prokulice,tikvice...
Imam ti nešto recepata iz kuharice za bebe pa mi to služi kao inspiracija.
Ako hoćeš mogu ti prepisati par....
Što se mlijeka tiče,i moja P je imala fazu odbijanja mlijeka,pa smo prešli na Milumil 2 s okusom vanilije i od tada mir Božjiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Inače,neznam koje mlijeko koristiš,ali čisto kao info,Milumil je najzasitnije mlijeko,pa ako se K treba zbuckati probaj s njim,kupujemo ga u Mulleru,nigdje drugdje ga nisam vidjela.
Mi u mlijeko znamo umiješati i rižine pahuljice,ili kad je u pitanju veći protest i par dječjih keksića.
Uglavnom,mislim da je to faza koju moraju proći,mene je isto izluđivalo to odbijanje mlijeka,al evo nakon 1-2mj sve se vratilo na staro.user posted image

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Ljetne bebice 2013.
27.3.2014 10:39:50   
paola06
Ostale cure,javim se još kasnije,P zoveuser posted image

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Ljetne bebice 2013.
27.3.2014 16:29:22   
paola06
Vijest daaaanaaaa!
P je propuzalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Makar joj je danas prvi dan, već puzi ko velika,neumorna je što se toga tiče,i sva ponosna na sebeuser posted image user posted image user posted image
Što se bolesti tiče,popili smo antibiotik još u nedjelju,sad čekamo da prođe još nekih 10-ak dana pa ćemo ponoviti urinokulturu.Makar,mislim da je sve ok, super jede,dobro spava,evo od danas i puziuser posted image
And,riješili smo se i pelenskog osipa,poslušala sam tvoj savjet i uzela Plimykol,sad je sve okuser posted image
Ruwenzor, nadam se da će tvoja mala manekenkica konačno početi papati kako spada,i da će se zbucati. Makar mislim da nemaš razloga za brigu, nakraju će nas tvoja H sve prešišatiuser posted image user posted image user posted image  Nadam se da će te se konačno riješiti i prehlade,a što se fizijatra tiče, odi radi svog nekog mira,ako treba nešto korigirati bolje sada nego kasnije.
Pipi moja obožava te Guten Nacht kašice,al ja joj dajem tu kašicu oko 17h, pa u zadnju bočicu s mlijekom ubacim još rižu ili ponekad Hipp kašice u prahu za laku noć (zob-jabuka ili banana-proso,bez dodatka šećerauser posted image ) i to ju uglavnom onda drži cijelu noć. Ove za laku noć u staklenkama izbjegavam,makar ih P jako voli jer imaju dosta sećerauser posted image user posted image

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!