|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebice 2013.
28.3.2014 20:07:33   
Pipi 33
Evo i nas, pa da javim da je jutros i beba L dobila kozice!user posted image user posted image
Nekako sam se nadala da ce mozda imati veci imunitet od mog mlijeka, ali ipak su koze bile jace! Ali sam primjetila da ih ima po glavi (u kosi) 4-5 vecih, a ostalih 10 po tijelu su tako sitne da mi treba super oko da ih uocim! Mozda nece biti tako strasno ko sa Lukom on je bio ko čičak! Ali opet tocno je dobila nakon 14 dana posli njega, i njemu sam u cet navecer primjetila na ramenu 2, i do petka popodne je bio krcat! A njoj je isto sinoc bila jedna na licu i to ih je jutros jos dobila par i sad do navecer nista..
Ali mi super jede, vesela je, nema temp!

E i jos jedna vijest!! L je dobila jos 2 zubica, desnu jedinicu i lijevu dvojku user posted image
Neznam kako joj to rastu na cik cakuser posted image

ruwenzor tako sam i ja mojoj dala kasicu od hippa za laku noc( ali u staklenci) i umjesto da pomogne da duze spava, ona se digla nakon 40 min user posted image pa sutradan nisam probala..

paola čestitke na maloj puzavici! Super! Moja je samo usavrsila sjedenje, nema vise ljuljanja i padanja, sad je super stabilna, ali za propuzati ne pokazuje interes! L mi je propuzao sa 11 mj a prohodao s godinu!
Vidis kako sam rijetko u tim kupovnim kašicama i zaboravila sam na te kasice koje se prave, ali bi onda morala praviti sa Ad ili mogu i s vodom!?

And tvoja E je prava bebolina s 9 kg, mislim da ce moja L toliko imati s godinu dana!

Eto cure pisite jos novosti, sto se desava s nasim ljetnicama! Pusa svima

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Ljetne bebice 2013.
29.3.2014 22:31:23   
mamasita
hej ženskice!
da vam se amlo javim!mi smo super,postali smo okretni,pužemo na nazad,oslanjamo se malo na koljena i radimo sklekoveuser posted image user posted image (barem tako izgleda ) ,počeli smo jesti sve po malo,iako nam je cica zakon i dalje,ujutro kada se probudimo iz kreveta vičemo daj da daj daj i didi didi didi i tata tata,tatauser posted image user posted image i kada se mama izgubi iz videokruga deremo se iz petnih žila ai to samo ako tate nema doma,jer kada je tata doma onda glumimo dobricu pa on misli da mama fantaziirauser posted image user posted image
imamo 4 zubića,dva gornja i dva donja,sa kilama smo prešli brojku 10 i imamo veliku pozadinu,skroz smo prešli u platnene pelene i imamo ih oko 40tak komada,ali mama ne staje,postala je ovisnica,nešto kupuje i na skrivećki jer bi tata poludio,umjesto da sebi štogod kupi,mama troši na moje peleniceuser posted image user posted image user posted image
seke obožavamo i njih davimo a pogotovo enu koja nam udovoljava u svemuuser posted image i nikol je jako ljubomorna na nas i onda nam ona ponekada zauzme hranilicu i glumi malenu bebu i moramo je puno ljubiti i paziti i maziti.punooooooo spavamo,cjelu noć,možda se tu i tamo probudimo da malo potegnemo koji gut iz cicke ali sve je to malo.šećemo sve u 16 i mama mora izgubiti kile jer je ludauser posted image
i tako,to bi bilo ukratko.....user posted image ljubi vas lolica user posted image

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Ljetne bebice 2013.
30.3.2014 8:14:53   
paola06
Pipi, uhhhh,uhhhh, za kozice, nadam se da se kod bebe L neće javiti u jakom obliku i da će te ih se brzo riješiti! Vjerujem da ti je sad koma,al opet s druge strane odradila si ih, za te zarazne bolesti kažu bolje prije nego kasnije! Ja sam kozice dobila sa 26 god i doktori u bolnicu su umrli od smijeha kad su me vidjeli da imam kozice,u stilu gdje ste vi živjeli do sad,pod staklenim zvonom kad ih još niste preboljeliuser posted image user posted image user posted image user posted image
Što se tiče noćnih kašica u prahu, rade ti se sa vodom,jer već sadrže u sebi prijelazno mlijeko prilagođeno dobi djetetauser posted image
Ja pazim da uzimam one bez dodatka šećera ( uzimamo od Milupe banana-proso i zob-jabuka ). Zalijepili smo se za Milupu jer pije i njihovo mlijeko pa da ne miješamo (to je neka moja teorija, vjerojatno nebitan detaljuser posted image )
Imam još toga za pisat, al P zoveuser posted image
Po cijele dane samo viče MAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAMAuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Ljetne bebice 2013.
2.4.2014 8:58:01   
ruwenzor
Jutro! Cure mi još spavaju, njihov sat se nije pomakunuo i super mi je to navečer kad mogu H u 8 staviti na spavanac, samo je ujutro malo problem probuditi N za vrtić, osobito jer smo imali aktivan vikend s puno trambolina, bazena, jurcanja po parkovima i igralištimauser posted image , a nije ni da smo se odmarali ni poslije, jučer sam ju iz vrtića odvela direkt na Jarun i došli smo doma u pola 8. Uf, koja Krležijanska rečenica user posted image
Nego, vezano za Jarun- Paola, Jelenko, kad vam paše neka kava/šetnja? Hoće nam se još netko pridružiti?
H sam počela davati pahuljice za laku noć (to joj je jaaaako fino) od ned i čini mi se da bolje spava, u svakom slučaj manje jede po noći jer su mi cike punije ujutro neg su inače bile. Od normalne hrane jabuka je super a sve ostalo tak tak, pa joj još sve miješam s jabukom. Počela je brbljati puno jasnije i glasnije, do sad su to bili neki tihi pu-pu slogovi, sad lijepo glasno kaže ba-ba i pojmove koje ne znam kak da pretočim u tekst user posted image E, da, naučila je mahati pa pa i skroz je simpa, samo dlan okreće, ko kraljica user posted image
Čujem neko meškoljenje u sobi, mislim da je jutarnja kava gotova user posted image pa ukratko samo
Paola čestitam na puzanju user posted image user posted image user posted image user posted image ljubi mi malu brbljavicu
Pipi kak su koze? Nadam se da prolaze bezbolno
Mamasita super za puzanju u rikverc i sklekovima, sad će ti ona skoro propuzati pa ćeš gubiti kile puzeći za njom. Btw kad već gubiš kile ajd izgubi malo i moje, imam ih barem 10 viška a zaljepile se na trbuh i, hm, pozadinu, i ne mrdaju. I super za platnene, i ja ih obožavam
Puuuuuusa

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Ljetne bebice 2013.
2.4.2014 10:37:30   
and1
jutro/dan!

evo i ja da se napokon javim, nisam stizala uopce na laptop, V mi je bila doma jer je opet bila kasljala ali evo danas sam ju napokon odvela u vrtic!
beba Eva se posjeda sama user posted image user posted image skoro pa tjedan dana, a pocela je "puzati",do sada je vojnicki vukla se rukama, a sad se stavi u cetveronozno napravi pokret,dvapa se legne i odguruje nogama user posted image user posted image
jucer popodne nije htjela spavati u isto vrijeme kad i V pa sam ju stavila u dnevnu i isla leci kraj V da zaspe kad se frajerica dovuce do nas do kreveta i smije se.. inace, faza neodvajanjeodmame je popustila, ponovno se voli sama igrati, kad ju uspavam ne trgne se odmah i probudi kad se ja dignem,ne nasisava se tako da sada malo lakse disemo..
takodjer mase pa-pa i pljesce rukama na bravo! i to me iznenadilo jer mi je to bilo moguce samo kod drugih beba ali ne i kod moje,s obzirom da V to nikada nije radila user posted image
taodjer promjena sata mi vise odgovara je se E vise ne dize u 5i pol, 6 vec je to sada prihvatljivih 7 user posted image a malo teze je sa V,bude se ona vec prilagodila!

pipi kako je L?? kako podnosi kozice? pretpostavljam da su se vec i osusile pa mislim da cete bez problema moci na put..
i bravo za zubice! user posted image

ruwenzor ti odspava H sta u kolicima dok ste tako cijeli dan vani ili?

evo gospodja se javlja, bjezim user posted image


_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Ljetne bebice 2013.
2.4.2014 11:00:06   
Teona
Cure koje ste imali faze ne odvajanje od mame koliko su trajale i jel prosla uopce?
Cim me ne vidi vristi, ne pomaze ni kada je tata tu.
Ja sam u blizini Jaruna pa ako primate i neaktivne, mogu vam se pridruziti ;)

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Ljetne bebice 2013.
2.4.2014 22:22:45   
paola06
Pozz ljetnice!

Eto i nas na raportuser posted image
P već odavno spava,mm je na sl.putu,ja sam upravo počistila stan i dok se podovi suše da napišem rezime prethodnih par danauser posted image

P mi je jučer pala s kauča u viperuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dogodilo se u sekundi,ona je gledala crtiće,muž je taman otišao na posao,ja na wc i odjednom čujem MAMAMAMAMA i izađem iz wc i vidim je kako se naginje,vičem Paola tu je mama,sjedni,ali ne ona se nagne i pljas skupa s viperom na parketuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Osim šljive na glavi i puno suza,hB nema nikakvih drugih posljedica. Još nemogu doći k sebi....
Inače,ostalo je sve ok,puzi ko velika,a osim MAMA zna reći i DAJuser posted image user posted image user posted image  DAJ se uglavnom odnosi na klopuuser posted image user posted image user posted image
Bili smo i kod pedice na kontroli urina,tu je sve ok,riješili smo se bakterijeuser posted image user posted image user posted image
Kad smo već bili tamo sjeli smo i na vagu,ima 9,5kg i 75 cm,kaže teta doktor mjere jednogodišnjakauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ruwenzor, bravo za H i njezino brbljanje,vidiš da se popravlja i što se klope tiče, trebalo je samo pogodili kombinaciju koju mudrica voliuser posted image  P isto obožava te pahuljice za laku noć,davi se u njima.
Što se Jaruna tiče,ja sam ZA,kad god ti paše. Jelenko nam nešto nema na RR????
Pipi, kako je beba L i kozice?
And user posted image user posted image user posted image user posted image  za posjedanje! Mislim da ti je i puzanje blizu,moja je ubrzo nakon što se naučila sama posjedati počela i puzati. Doduše ona nikad nije puzala vojnički,nego se ljuljala na koljenima,al valjda svaka beba ima svoj stiluser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image  za mahanje pa-pa i bravo, P nešto protestira s tim,zasad joj je fora davati "pet"
Teona, ako nam se želiš pridružit na Jarunu,biti ćeš dobrodošla. Kad padne neki dogovor,šaljem ti poruku na pp
Što se faze neodvajanja od mame tiče,u toj smo fazi već neka 2-3 mj i nevidim da jenjava,čim me nevidi vrisak i mamamamammamamamamamama....uspavljivanje je isto moja exkluziva,tata ju stavi u krevet ona plače dok ja ne dođem,pomazim je....Prije uopće nije bila takva,odjednom se samo priljepila za mene i ni makacuser posted image . ČItala sam o tome to je tzv. strah od odvajanja,kao javlja se između 6 i 8mj, najintenzivnije je oko 1-1,5god i prolazi sa cca 2god. Uh polazak u jaslice će biti veseli....

idem,pozz curke

(Odgovor članu Teona)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Ljetne bebice 2013.
3.4.2014 0:27:29   
mamasita
hej curke,evo moji svi spavaju,paolica papa već ko velika,stalno smo na zraku vani,šećemo,igramo se u parku i baš nam je super.
da RUWENZOR koristimo pp evo već skoro mjesec dana i super nam ide,jedino kada odem ovako na duže joj stavi jednokratne ali ja sam prezadovoljna,imamo ih oko 40 komada,naručila sam od mame pande,trebaju mi skoro doć i to je to,više neću naručivat user posted image koje su tzebi najbolje?mi imamo najviše flafica,ali imamo i miloviu,i tots boots,i rodine tri puse,i stockice i pop in i još neke :D i jedne aio,te su mi najdraže user posted image
AND i meni lolica se tako počela odguravat ali muči ju nogica koju još nemože pomaknut dobro jer joj zaglavi ispod ogromne zadnjiceuser posted image user posted image user posted image baš je ima,i teška je pa preko 10kg sigurno,moramo do pedice na vaganje i mjerenje brzo.
ja sam presretna jer to dijete jede sveuser posted image ali cicka je i dalje broj jedan i to je baci u trans user posted image user posted image user posted image user posted image
E će u školu i još malo pa moramo na ta ispitivanja tj testiranja i sve me steže u grlu kada pomislimuser posted image prebrzo mi je to prošlouser posted image
PIPI nadam se da će vam koze brzo proćuser posted image
Teona nama taj strah od odvajanja i dalje traje,odem na wc,ona plače kao luda,srce moje,ali rjetko kada je sama jer su seke stalno sa njomuser posted image
PAOLA bravo za paolicu puzačicuuuuuu,predivna jeuser posted image user posted image user posted image user posted image
druge curke tipkamo se i šaljemo puseeeee svimaaaaa user posted image user posted image

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Ljetne bebice 2013.
4.4.2014 16:23:09   
Pipi 33
Cure naše i dečki( da njih ne zaboravim iako su u manjini)
Nama je danas 9 dan kozica, napokon se suše, ali jadna moja mrvica je toliko istočkana da joj se jedino više od njih primjete one njene tamno modre oči!
Kad smo pisale onaj dan mislila sam da nece biti puno kad ono sutradan, tocka do tockice.. Tijelo jos umjereno ali lice koma! U kosi lice usi kapci.. Pa velike po vratu, pregibima.. Jadna moja..
Od onda mi je postala bas nervozna, samo kenjka, plače.. 2 dana je imala temp. 39! Jednu noc smo ja i muz prespavali 20 min u kom koliko je to nju cesalo i mucilo! Mazala sam joj tekucim puderom i davala fenistil kapi! Super je sto ce sad to preboliti ali isto bi volila da je doslo malo kasnije kao L! Njemu je bilo krcato ali se nije češao niti je imao temp i sve je bilo gotovo nakon 6 dana! A njoj jadnoj ni nakon 9 nisu otpale krastice, a u pregibima oko pikice su joj kao malo ognojene i slabo prolaze zbog urina, kakice i pelene! Drzim joj na zraku koliko je moguce ali mi se cini dace joj ostati rupice..
Na kraju smo krenuli na put, u vlaku je bila super, cak se budila samo jednom sto je inace kuci nemoguca misija( jos je uvijek budjenje 3-5x) izgleda da joj je pasala voznja! Samo sto je mama bila na rubu, jer se princeza rasirila po cijelom krevetu!user posted image
Cure jeli davate te kašice za laku noc na bočicu ili zlicu? Jer sam joj mislila od sutra dati ali moja nece bočicu ni blizu..
Evo mi se budi! Pusa svima!!!!

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Ljetne bebice 2013.
5.4.2014 8:13:50   
ruwenzor
Jutro! H se odlučila igrati većinu noći, čak nije ni za ciku bila zainteresirana samo se vrtila po kreveru između mene i mm-u i pričala jastucima, dudi... (u kindaču je svako malo zapela pa sam se morala dizati da ju izvučem i bilo mi je lakše pustiti ju da se igra kraj mene) u pola 7 sam ju odvela u dnevnu, poigrale se, u 7 je njupnula doručak i sad spava. Taman sam malo sredila kuću i pijem kavu da me trgne iz zombi faze, još mi nije jasno da ona cijelu noć nije jela user posted image Jučer sam joj nakon bazena rastopila kekse u mlijeku i to joj je bilo super, eto nam joj jedne papice koju voli user posted image Btw kupila sam joj hippove keksiće za 6+mj i naravno da imaju šećera, jel znate možda neke koji nemaju? I ak još nemaju ni bijelo brašno user posted image il sam sad prezahtjevna...
Pipi moje obje ti bočicu nisu htjele ni vidjeti, hrana papaju na žlicu a piju na čašu, s time da je N čak prihvatila bočicu na kljun i sportski čep na bočicama s vodom a H ništa osim čaše ne želi ni pogledati.
Paola baš mi je žao za taj pad s vipera, nadam se da je sve ok. Kaj ti P gleda crtiće već? Koje? Vidim da cura super raste user posted image Ajmo na kavu dr tj da ju i vidim malo. Teona naravno da si dobrodošla.
Mamasita i ti si se navukla na pp user posted image meni su rodine od konoplje najdraže, a imamo i rodine puse, flafice, mother ease... nek ti nastavi tak lijepo rasti user posted image
And1, H mi spava 2-3x po pola sata, a ak smo vani može i sat i pol u kolicima/na rukama, ljubi cure, i super za posjedanjeuser posted image user posted image
Spavanac gotov, gibam, puuuuuuuuuussssssssssssssssssaaaaaaaa


< Poruku je uredio ruwenzor -- 5.4.2014 8:36:42 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Ljetne bebice 2013.
5.4.2014 9:18:48   
and1
jutro!

kod nas kisa,zatvoreni smo u kuci..V i E se igraju..

paola zao mi je zbog pada,ali da te utjesim i moja E je jucer imala dan ispunjen udarcima. prvo sam isla van iznjet ves dok je ona spavala, dok sam se vratila ona je sva uplakana bila u dnevnoj i krenula prema kuhinji tj. jadno dijete se probudilo,pokusala sici tj.pala s kreveta i krenula u potragu zamnom.. e toliko me srce boljelo i uzasnu griznju savjesti sam imala .. moram reci da joj to drugi put, prije par dana dok ju tata cuvao on je izasao van ispred vrata telefonirati s mamom i ona je isto tako s kreveta pala i ima plavicu ispod oka user posted image
ugl, brzo se smirila.. drugi incident jucer je bio dok smo sve tri sjedile na kaucu i ja objasnjavam nesto V, i E si zeli nesto dohvatiti i nagne se izgubi ravnotezu i udari celom od rub stolica/regala kraj kauca sto stoji.. kvrga joj je odmah izasla ali sam namazala margarinom i evo danas nema ni traga.. i treci incident igra se na podu i kako je uzela svoju kutiju za uigracke to ju je udarilo po nosu i krene krv iz nosa! e tu sam se bome dobro preplasila, nisam znala sto uciniti,ne mogu zatvoriti nosnice nece moci disati, ne sjecam se ako joj treba glavu natrag,naprijed..grozno!!! srecom brzo se samo od sebe zaustavilo!

pipigrozno, zao mi je da se L toliko mucila s kozama, kasno je sada za reci ali ima je jedna pjena za kuapnje koja jaako olaksa svrbez,hladi i ubrzava stvaranje krasica,kod nas je oko 150 kn.. uzivajte u lijepoj nasoj user posted image user posted image

ruwenzor oh ja sam zaboravila da H nije spavalica user posted image kod moje bas suprotno doma spava sat i pol,2, 2 i pol kako kad a u kolicima pola sata max..

teona nekih mj i pol ako ne i duze nam traje ta faza, jos uvijek je tu ali ne tako jako iapk uspijem imati 5 min mira user posted image

evo E pocela cviliti,idem da ju uspavam.. lijep vikend vam zelimo!! puse

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Ljetne bebice 2013.
5.4.2014 9:58:45   
paola06
Jutro curke!

I P je noćas imala igranku,probudila se oko 1-1,30h i odtad svako malo plač,cendranje,maženje....Tata nam se vratio s puta pa to povezujem s timuser posted image user posted image user posted image
Evo uzbuđenje oko tatinog povratka je prošlo,sad spava ko klada!
Ruwenzor, što se keksića tiče,mi papamo ili Hippove ili Milupine,ali svi ti oni sadrže šećeruser posted image
Ja sam P kupila od Milupe kašicu za laku noć sa integralnim keksima i bez šećera,ali pala je na testu,iskreno nema nikakav okus ne bi je ni ja jelauser posted image user posted image user posted image  Mi keksiće jedemo dosta rijetko,pa me ni taj šećer previše ne zabrinjava. A jesi probala uzeti H rižine kolutiće ili smokije od prosa i kukuruza? Oni su bez soli i šećera... P ih jako voli,pogotovo u kombinaciji s jogurtomuser posted image  Doduše,idu tek od 8mj,ali ako ih rastopiš u mlijeku ili sokiću mogla bi ih i sad papatiuser posted image
Što se jaruna tiče,može slijedeći tjedan kad god ti paše,samo da se vrijeme popravi (nadam se da je ovo prolazno pogoršanje) Što se crtića tiče,gleda na RTL Kockici, Krpiće,Mustija i Vatrogasca Vjeku, 10-ak min i onda izgubi interes...Taman da mama popije kavu i ubaci nešto u kljunuser posted image
And, žao mi je zbog E i njezinih malih nezgoda,čim su postale aktivnije i padovi su se počeli događati,sve je to dio odrastanja,al imam dojam da ti padovi više potresu nas mame nego njih....Kad je P pala osjećala sam se ko nemajkauser posted image user posted image  Kad sam s njom imam oči i na leđima,ali očito se nemože sve predvidjeti i spriječiti.
Ljubi mi curkeuser posted image

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Ljetne bebice 2013.
7.4.2014 19:01:00   
mishica2
Pozdrav ženice!
Evo da se javim nakon duže vremena. Mi smo jedno vrijeme bili bolesni, prvo je viroza uhvatila mm i mene, i baš kad sam mislila da se L izvukla, onda je složilo i nju. Inače dobro napreduje, super papa, nema još nijedan zubić, okreće se po podnim puzzlama u svim smjerovima, ali još ne pokazuje interes za puzanjem. Jeste li bebicama kojima su počeli rasti zubići mazali desni calgelom ili dentinoxom?
Inače, da vam javim ako ne znate da su u Mueller stigle knjižice s kuponima za popuste, može se pronaći korisnih stvari i proći povoljnije.
Također, na info pultu Interspara uz otpusno pismo ili rodni list daju jednu knjižicu (časopis) sa nekim uzorcima.
Iz onog što sam pročitala, nadam se da su kod Pipi kozice pri kraju i da je Plavkina Klarica bolje i da je počela bolje papati - od srca želim sve najbolje tvom malom anđelu.
And i Paola, i moja je pala i od tada sam još sto puta opreznija, ali znam da je unatoč tome nemoguće predvidjeti svaku opasnost.
Puse svim bebicama!

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.4.2014 10:41:28   
ruwenzor
Bok! Samo da vas nakratko pozdravim, moramo kod veterinara po pesicu, bila je na čišćenju zubića. Cure su mi ok, u sub smo bili u restoranu Dva potoka na "inspekciji" radi krstitki i suuuper je, nije baš jefin al kad sam vidjela igralište i životinjice sam se zaljubila, bili smo tam 6 sati i ostali bi i duže da cure nemaju svoj ritam, prekrasno je... Sreli smo frendove s klincima, vele da svako toliko odu tam na cijelodnevnu uživanciju. Mm je dovukao neku prehladu user posted image pa su cure opet šmrkave, nasreću bez temperature i grlobolje, za razliku oid njega...
H ima neku novu foru da se probudi u noći i onda se igra kraj mene pol sata-sat user posted image pa dalje zaspi. Ima pokušaje dizanja na sve 4, baš je simpa, uspjela je jednom-dvaput i odmah klizne u rikverc, mm je bio oduševljen i veli da je puzila u rikverc al daleko smo još od puzanja, ima vremena za to.
Kak su mi ostale ljetne bebice?

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu mishica2)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.4.2014 12:19:39   
and1
hey, evo da se i mi malo javimo :D
cura je na praznicima, tako da uzivamo.. E je opet nesto prehladjena, kasljuca vec tjedan dana, nervozna je za poluditi, budi se svakih 10-15 min i nece se smiriti kod nikog osim kod mene. u sub.je bila maturalna moje sestre i dogovor je bio da mm cuva obje, medjutim, tih dana kad bi ju navecer uspavala i kad bi se probudila a on dosao do nje ona ne bi prestajala plakati,sve dok je ne dodem.. tako da smo na kraju odlucili da cu je uzeti sa sobom i da cu lakse ja izaci na kraj s njom nego on.. i zaista, ona je bila super!! bila budna do nekih 9 i pol, onda sam ju na sisi uspavala, stavila u kolica i sve do 11 i pol je spavala usprkos muzici..pogledali skupa zadnju tocku maturanata,pojeli desert i dosle doma oko ponoc i pol! i ona je spavala ujutro do 10 user posted image user posted image
inace kod nas sve po starom user posted image
ostale gdje ste, kako bebice?
ruwenzor ma sad ce ona polako, posjesti se i propuzati user posted image kako napredujete s kilicama?? kad imate krstenje?

pipi kako je L? gotove koze? kilice?

mishica mi koristimo calgel kad se sjetimo user posted image i moja prvorodjena je kasno dobila prve zubice, sa 9 mj donje jedinice i onda je bilo zatisje sve do 14-15 mj kad je dobila gornje i tada su i krenuli svi..



_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.4.2014 12:30:07   
ines_os
nisam na ovoj temi ali što se tiče zubića mi smo koristili i dentinox i calagel i ništa nam nije pomagalo dok nismo koristili tantum verde sprej koji se našprica na zubno meso gdje izlazi zubić
nadam se da sam pomogla nekome

_____________________________

18.7. 2012 u 19.27 h došlo je mamino zlato IVAN
3900 g 50 cm

(Odgovor članu and1)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.4.2014 20:40:43   
paola06
večer curke!
Ima li koga? Nismo baš nešto aktivne,moramo se ugledati na naše "proljetne" kolegiceuser posted image
Evo P mi spava od 19, muž se otišao nać s kolegom s posla ja uživam u miru,tišini,i user posted image  
Inače,nemamo ništa novo za prijaviti,osim da je P usavršila puzanje,ima je po cijelom stanu,a problem nisu ni prepreke na koje naiđe putemuser posted image user posted image user posted image  Najviše voli otići do zekine nastambe tj. kaveza i "pricati" s njimuser posted image user posted image user posted image  Bas se neki dan odvazila i podragala zeku,al draganje je ubrzo preraslo u čupanje pa smo zeku ipak morali vratiti u kavez radi njegove vlastite sigurnostiuser posted image user posted image user posted image  Vec vidim da će to biti velikauser posted image user posted image
Svaki dan idemo u parkić, našli smo i novu ekipu za druženje,tako da nije dosadnouser posted image  Makar,moram reći da sam prilično iznenađena -sva djeca Paoline dobi već hodaju, hm,uvjetno rečeno,mame ih drže i vode za ručicuuser posted image  Neznam meni se to čini uzasno rano i isforsirano, tim više što svi od reda hodaju po prstićimauser posted image user posted image user posted image  Koma mi je to vidjeti, a još više kad vidim da po tome mjere naprednost djetetauser posted image user posted image user posted image  Ma da? Ima 9mj i još ne hoda????user posted image user posted image
Ljetnice,kakvo je vaše mišljenje o tome? Nama su na vjezbama rekli ni slučajno na noge pogotovo ne dizanje uz namještaj i sl jer noge u toj dobi nisu još dovoljno jake da drže cijeli trup, te da se držimo četveronožnog što duže možemo.
Ruwenzor,kako su curke? Nadam se da nisu pokupile prehladu od muža? Kako pesekica? Čišćenje zubića prošlo ok? Kad smo kod zubara ja sam P upisala kod svoje zubarkeuser posted image  Kaže mi ona prvi "pregled" s 10mj! Bas me zanimauser posted image
Kako H i njezina papica? Jel se zbucala? Moja se ubija u hrani,a voli dosta neobične kombinacije -danas recimo je slistila pun tanjur poriluka sa siromuser posted image user posted image user posted image  Imaš super recepata na Moja papica,možda bi se i H nešto svidjelouser posted image
Kad cemo na jarun? Kad ste planirali krstitke? i ja sam čula za restač da je super,nismo bili ali planiramo ići!

(Odgovor članu ines_os)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Ljetne bebice 2013.
14.4.2014 20:49:19   
paola06
Pišem u dijelovima,za slučaj da me izbaci da nemoram sve ispočetka tipkati.
And, kako je E? Jel prošla prehlada?
I moja P ti ima tu mamamazimefazu,i nitko je nemože smiriti osim mene,mužu je neki dan plakala valjda sat vremenauser posted image  Makar,mi smo se dogovorili da kad on dođe s posla preuzme P,ali bez mene,znači hrani je,presvlači,stavlja u krevet...Zadnja dva mj se užasno vezala za mene i čim me nevidi ili nečuje-rusvaj! Pa sad to pokušavamo rješiti na taj način...Nadam se da će biti rezultata.
Nemam više što pametno reći
pozz od 'P i meneuser posted image

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.4.2014 8:51:53   
Pipi 33
Dobro jutro!!!!
Meni je "koma" jutro, jer od ovog noćnog buđenja ja sam ujutro za nista..
I dalje traje ta "faza" sa L buđenjem, sad se to povecalo na 7x! Vise neznam rjesenje kako da to promjenim..user posted image
Probala sam s tim kašicama za laku noc i nista.. Znaci gladna nije! Prije spavanja obavezno vristi kao da neko kolje prase( to doslovno tako zvuči) onda je nabrzaka obucem u piđamu da susjedi ne dožive šok i legnem i nekako zaspe u suzama! I onda prvo buđenje nakon sat, sat ipo! To stvarno traje dugo vec mjesecima, i znam da nije faza..
Ujutro me cike toliko bole od nacicavanja, da sam sretna da joj dam nesto drugo dok se one ponovo napune!

Paola to za hodanje s 9 mj je i meni isforsirano, ja sto cujem rijetko tko je prohodao s 9,10 mj inace s godinu! Tako da ima vremena da stanu na nogice!
A moja L obozava zivotinje! Neki dan je psa od prijateljice toliko izgnjavila, gurala mu šaku u usta vukla ga za usi, i pritom se toliko smijala, da smo i mi s njom u smijeh od srca!

And joj blago ti se kad cujem to cijelonocno spavanje do 10! To je meni jos nestvarni san.. Drzim fige da cure brzo ozdrave!
Neznam koliko L sad teži, ali prije mj dana je imala malo manje od 7 kg! Bas cu je opet voditi na mjerenje kad se vratimo s praznika!
Ali jede sve i kolicinski puno, stvarno nema biranja!
Tu smo malo poremetili nas ritam, pa sam joj uvela i teletinu, janjetinu, blitvu, ribu u vrlo kratkom vremenu ali je super prihvatila!


Zubici i dalje probijaju, dvojka gornja je odavno vani, a dr dvojka i jedinice su probile i bijele se! Nema nervoze zbog tog ni slinjenja! Super podnosi!
Pusa svima

(Odgovor članu paola06)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.4.2014 10:12:52   
and1
evo ja imam slobodno jutro user posted image svekrva koja je dosla i mm su otisle s klinkama u setnju, ja cu evo da stavim rucak kuhati i mogu odmarati user posted image user posted image

E jos kaslje, nosic tu i tamo procuri ali nije mi nista zabrinjavajuce..

paola da uzasno mi je to isforsirano sa hodanjem, svekrva prvo sto je pitala jel hoda, prvo je bilo cudenje ajme pa kako ne, zasto nemate hodalicu, da vidite mali od braticeve zene(mladji mj dana) kako vec lijepo hoda dok ga se navlaci za ruke naravno i u hodalici.. uporno joj objasnjavamo da to nije dobro i da kada dijete bude spremo samo ce se poostaviti na noge.. par puta je pokusala,svekrva jel, ali svaki put ju je mm sasjekao u korijenu pri pokusaju..
i nama je fizijatrica rekla niti slucajno, kao ni za posjedanje uz pomoc jastuka itd. u obitelji s moje strane svi imamo malo skolioticno drzanje, pogotvo mali brat a za njega se tocno sjecam da je bio puno u hodalici,nahodavalo ga se i prohodao sa 10 mj itd.. sve prisilom, dok mladji brat od njega od rodjenja je po vjezbama zbog ozlijede pri porodu, i sve prirodno je bilo i evo za sada je u ispravnom stanju da tako kazem.. tek mu je 5 ali cemo vidjeti.. i fizijatrica nam je rekla da je to sve krivo sjedilacko vrijeme, da se previse sjedi i ako je moguce da joj sto vise uskracujem to sjedenje neka bude na trbuhu,cetvernonozno..
moje obje vole zivotinje, imamo u blizini i konje,ovce,koze i rado ih diraju.. starija jako voli susjedine psice svakodnevno je tamo na igranju user posted image neka to je dobro da se zblizavaju sa zivotinjama user posted image

pipi
a ne,ne nisam ni ja u toj skupini sretnica gdje dijete prespava cijelu noc, niti jedna mi ne prespava.. samo sto su obje samnom u krevetu pa ni ne osjetim to budjenje toliko, pogotovo od E sve to obavljam automatski.. ali budi se E stalno je na sisi i bas to sto kazes ujutro me sve boli i ispraznjene su do kraja.. planiram sada kad svekrva ode, V vratiti u njenu sobu a E cemo polaganaoo oppet privikavati na krevetic, vjerujem da ce proplakati ali bude se vec naviknula user posted image
neznam sto da ti kazem za to plakanje user posted image moze biti i do zubica,neznam ima li mozda previse aktivnosti pa joj se navecer sve skupi..? ti si puno nervozna?? i to moze biti,znas i sama kako sve osjete i nase raspolozenje prelazi na njih.. i moja ima povremeno takve ispade,bas vristi kao da ju nesto boli,ne pomaze niti sisa niti ista..ali nije svakodnevno user posted image stavrno se nadam da ce se to smiriti vec.. user posted image btw. imas ti fb?

kad smo vec kod toga ljetnice, kako vi uspavljujete vase bebe???

danas radim mix mahunarki i zitarica tako da ih sada idem staviti da se kuhaju..
ljubim vas sve user posted image

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.4.2014 10:17:53   
ruwenzor
Jutro! Moja papica je bookmarkana, tnx Paola, super je user posted image Svaka info oko dohrane mi je dobrodošla jer ona tak ne voli jesti... user posted image Jučer sam ju spremila za ručak i kad sam približila žlicu počela je glumiti da žvače- u stilu: mama kaj ne vidiš da još žvačem? ne mogu sad otvoriti usta, pa jedem već user posted image Vagala sam ju s 6,5 i 7 mj, u ta 2 tj je dobila 300g pa sam zadovoljna, sad smo na 6.800g. Krstitke ćemo 17.05., tjedan prije N ročkasa, nadam se samo da će biti lijepo vrijemeuser posted image

Pipi kak ste vi s kilažom? Možda ju zubići svrbe pa zato toliko ciki kroz noć? Dudicu neće?
Paola i meni ti takvi s isforsanim hodanjem dižu tlak, pa prohodati će kad sazrije i proradi kliker u glavi i ojača muskulatura, hodanje za rukice mi je besmisleno, samo mogu napraviti problem. Osim toga i novorođenče "hoda" kad ga tak postaviš jer ima refleks hoda a ne zato jer je sposobno stajati (vidjela sam i takve koji su bebača s 2 mj stavljali da stoji a jadan nije ni glavu držao kak spada). N nije imala nikakvu želju da se digne na noge, ali apsolutno nikakvu, fizijatrica je rekla da je sve u normali i dolazili smo na preglede svakih par mj, i jedan dan je na plaži (s 15mj) hipnotizirano gledala klinku koja je hodala i slijedeći dan se digla i prohodala i za 2-3 mj je hodala bolje od vršnjaka koji su prohodali ranije, a sad je motorički i intelektualno puuuno jača od njih.
And super da ste mogle tak na maturalnu, baš lijepo, drago mi je bila dobra i da si se mogla i zabaviti i odmoriti, osobito kroz noć

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Pipi 33)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.4.2014 11:05:06   
ruwenzor
Paola prema prognozi u petak bi trebalo biti lijepo vrijeme pa ak si za možemo na Jarun.
Jelenko, Teona i druge curke, hoćete nam se pridružiti?


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Ljetne bebice 2013.
15.4.2014 13:25:44   
mamasita
hej babe :)
evo mi poručkali,paolica nam nana,ona je mali termit,obožava jesti user posted image
imamo 4 zubića ipeti nam ide van:)
nego danas smo se baš prepali,cure su se igrale sa plastelinom,i ona je a nismo vidjeli,taj plastelin stavila u usta,i zaljepio joj se za nebo,i vidim da joj se okreće želuudac vidim da nema ništa,i dobro da sam išla gledati!!!!!punooo plastelina joj se zaljepilo!!užas :( ali hb pa jedobro prošlo sve.
nadam se da ste dobro!!!ljubim vas :*

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Ljetne bebice 2013.
16.4.2014 12:07:48   
Teona
Moj nikako ne zeli spavati u kreveticu, cim ga stavim odmah place. Uspavljuje se sisajuci i po noci sisa par puta ali kako je samnom u krevetu bar se ne dizem.
Pokusacu opet ga uciti da spava sam ( uspjelA sam prije 2 mjeseca, ali otisli smo na put i sve se poremetilo)
Fali nam lijepo vrijeme, doma smo pa se secemo iz sobe u sobu da mu ne bude dosadno.
Moj ne hoda, nit ga vodim za ruke ali voli stajati i promatrati.

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Ljetne bebice 2013.
16.4.2014 20:05:57   
paola06
Ruwenzor, neznam što se događa nemogu ti poslati porukuuser posted image
Uglavnom,ovaj tjedan ništa od coffee jer imam vježbe na goljaku,pa fizijatra,pa snimanje eeg,pa neuropedijatra. Full sam svaki dan do petka,a nakon svih tih čarolija poslije nisam za ništa,o P da i ne pričamuser posted image user posted image
Poslije Uskrsa se dogovorimo kad god ti paše.

(Odgovor članu Teona)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!