|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
23.6.2011 15:59:59   
marijola
hahahahaha ma nije to baš tako strašno, prošli to milijuni žena prije tebe, neke i po 10-ak puta, ne brini, jer sa strahom moš jedino pogoršat stvar. samo misli da ćeš brzo upoznat svoju bebuuser posted image i slušaj upute osoblja i sve 5.
sretno dragauser posted image

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
28.6.2011 8:39:05   
ruwenzor
Ja bila na svetom duhu. U predrađaoni sam "odradila" klistir, šetala, pila vode i brbljala sa curama koje su bile tamo (i išla na wc 50 puta u ta 4 sata), kad sam bila ful otvorena su me poslali u box, došao mi mm - dodavao mi vode (smjela sam piti koliko sam htjela), upozoravao na disanje, bio mi je super podrška i vjerujem da bez njega to ne bi bilo toliko lijepo iskustvo. user posted image


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
28.6.2011 10:27:26   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

mislim da do drugog djeteta dođe zbog onog čudnovatog faktora zaborava boli  o kojem svi pišu vrlo brzo nakon porođaja,ne?!
ili,zato što bol makneš u stranu zbog prevelike želje za drugim djetetom.



pa naravno iz velike zelje i npr.znam da extra boli al kontas ako sam jednom prezivjela aBd opet cu! user posted image A za zaboravljanje boli,to je meni isto npr.znam da boli popravljanje npr.zuba bez inekcije,al nikad se ne mozes sjetiti tacnog osjecaja,pa se zajebes i opet popravljas bez inekcije! user posted image

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
28.6.2011 19:15:00   
Bebač i ja
 
ne kužim dal nas prikapčaju na ctg u predrađaoni ili tek u boxu?
sad na pretragama ctg-om jedva izdržavam ležat nepomično duže na lijevom boku u nepovišenom položaju, pa mi se zaštopa nos, dobijem jaki napad žgaravice itd...i to je kod mene tako jako da sam i sinoć doma povraćala a ne mogu ni zamislit taj dan D šta će me sve napast :) 

(Odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
29.6.2011 12:40:23   
zara13
u predrađaoni si već prikopčana na ctg.i mene je žgaravica svaki dan mučila al kad tam legneš i počnu trudovi ni ne sjetiš se da te peče žgaravica bar ja nisam osječala,davali su mi neke inekcije pa mi još i zlo od toga bilo

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
29.6.2011 22:44:45   
mmicko
Ma ne brini, kad te stave na stol i prime te pravi trudovi uopće sve drugo nije bitno, ni voda, ni wc,user posted image bit će ti bitno samo da izdržiš, da prođe čim prije i da vidiš malog popišanca/popišanku!! Mene je isto mučilo tisuću pitanja kad sam prvi put išla, ali sve te tamo upute i u biti više ni jedno nije bitno kad te prime trudovi!!!

_____________________________

29.09.2003. Marija - mamino sunce
18.11.2006. Lucija - mamino zlato
26.08.2011. Martin 4420g i 52cm napokon mao veliko čudo


(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
29.6.2011 22:56:32   
Bebač i ja
kako se žena može zaboravit kad bolovi traju višesatno što znači i postojanje vremena za razmišljanje .....


(Odgovor članu mmicko)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
30.6.2011 20:56:50   
mmicko
Nisam mislila da zaboraviš na sve, mislila sam na jelo i pilo koje si spominjala na početku!! Vjeruj mi u trenutku poroda, moj je prvi trajao 12sati na dripu, ono prije ne računam!! Nisam bila ni žedna ni gladna, samo sam mislila kad će sve već jednom stati!!!!

_____________________________

29.09.2003. Marija - mamino sunce
18.11.2006. Lucija - mamino zlato
26.08.2011. Martin 4420g i 52cm napokon mao veliko čudo


(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
16.11.2012 23:04:21   
Kazimira
ovak.....nije mi se dalo čitati sve postove prije pa ako se negdje ponavljam sorry........

rodila sam u Petrovoj prije 6 mjeseci........tamo nemaš klasičnu predrađaonu.......kad dođeš prijaviš se.....sestra te odvede u rađaonu gdje te prime, obave klizmu ti se istovariš user posted image , doktorica pregleda papire.....ovisno u kojem si stadiju...ja nisam imala trudove pa sam s mužem šetala u dva navrata po sat vremena po hodniku ispred rađaone...e da dok ideš kakiti presvučeš se u spavačicu......onda te malo u toj kakti predrađaoni, mene su tam di je doktorica, prikljuće na ctg da vide kakvi su trudovi i onda laganini u boks...ja sam npr.došla u bolnicu u 15.15, a dobila boks u 20.00.....trudove tek dobila u 1.00, rodila u 8.17.
smiješ piti vodu...ako namoliš možeš na wc ali uglavnom ti stavljaju kahlicu i tu je meni moj mužinjo bio prva liga......stvari su s tobom u boksu..kad rodiš stave ih s tobom na onaj pokretni krevet kaj te voze do sobe....to je meni bilo super jer sam bila tako sretna i umorna....ah....baš mi je to sve bilo super......user posted image

ak te još nekaj zanima samo pitaj...nadam se da sam malo pomogla........sretno user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu mmicko)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 15:10:53   
Grga_cvarak
Imam i ja pitanja.... prva beba, pa isto nemam pojma o pojmu... user posted image a kak se radi klistir? I boli li to i može li netko malo opisati.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 19:20:03   
seraphyme
klistir ne boli, neugodno je

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Grga_cvarak)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 19:28:08   
cuba

IZVORNA PORUKA: Grga_cvarak

Imam i ja pitanja.... prva beba, pa isto nemam pojma o pojmu... user posted image a kak se radi klistir? I boli li to i može li netko malo opisati.

Stave ti cijevčicu u stražnjicu i puste tu tekućinu tj klistir da se unutra napuni. Ne boli već je jednostavno nelagodno i jedva dočekaš da se ta tekućina napuni da možeš otrčati do wc-a da se isprazniš. Možeš i u nekoliko tura ići na wc, zna se dogoditi da ne izađe sve odjedamput. Naoružaj se wc papiromuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Grga_cvarak)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 19:29:09   
artur
ako ti porod krene prirodnim putem, imaš velke šanse da se očistiš sama i neće biti potrebe za klistirom... inače je skroz bezbolno. ma to nek ti je najmanja briga. sretno


_____________________________

kad ti život priušti limun, ti napravi limunadu

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 19:52:41   
Sunshine28
pozicioniras se u gin. stplicu kao za pregled i sestra ti stavi plasticnu cjevcicu u guzu, malo nelagodno - vise zbog same situacije nego sto ti sad to nesto jako smeta...onda kroz tu cjevcicu puste tekucinu i poslje trk na wc....ja sam morala vec nakon sto sam dobila samo pola doze tekucine, jedva izdrzala dok sam primila cijelu dozu user posted image user posted image user posted image

u biti ma nis strasno...bez veze zene prave famu oko toga, mene su toliko naplasili sa tom klizim da sam ostala sokirana kako je to u biti jedno veliko nista...npr. daleko neugodnije mi je oticii na papa test kod ginekologa...

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu artur)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 20:58:36   
lottta
Ja sam rodila u Vinogradskoj i bilo mi je super što se tiče samog poroda. Klistir nije ništa strašno. Ja sam došla u 4 ujutro u bolnicu, morala sam piškiti u čašicu jer mi je puknuo vodenjak. Meni je plodna voda bila zelenkasta. Kad sam došla, prvo su me stavili na ctg 20 min a onda klistiranje. Kad sam to obavila, istuširla sam se i stavili su me u rađaonu, uveli braunilu, dali drip. Onda su pozvali mm. Ja sam bila u rađaoni od pol 6 ujutro do pol 3 popodne,a rodila sam u 10:15, jer sam pala u nesvjest kad sam rodila i kad su me počeli šivati jer sam izgubila dosta krvi pa sam bila u rađaoni dok nisam došla k sebi. Na wc nisam išla nego su mi urin vadili kateterom, ali nakon poroda jer se nisam mogla ustati, odmah bi se onesvijestila. Meni su ziapravo najgori bili oni pregledi da vide koliko sam otvorena, a to rade usred truda. To me je jako bolilo. Ja mislim da je najvažnije slušati babice i raditi što kažu i nebi trebalo biti problema onda.

Sretno!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
4.3.2013 21:01:52   
lottta
I zaboravila sam još ovo: kad sam došla u bolnicu i kad su ustanovili da mi je plodna voda zelenkasta ( frajer se pokakao u plodnu voduuser posted image ), doktorica je nacrtala dijagram do koliko sati trebam roditi prirodnim putem. Da do 11 h nisam rodila prirodno, porađali bi me na carski.

(Odgovor članu lottta)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
5.3.2013 15:07:18   
Grga_cvarak
user posted image
Joj, meni sve muka kada pročitam što me sve čeka. Zašto ne postoji neki hokus-pokus i sve super user posted image

a još jedno pitanje... kada te šivaju poslije, čitam i čula sam da nekada ne čekaju da počne anestezija djelovati, kako to spriječiti? Hoće li poslušati da ako im kažem da boli, da stanu i pričekaju?

(Odgovor članu lottta)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
6.3.2013 7:00:44   
ruwenzor
Ma ne treba ti hokus-pokus, nije to strašno uopće, dapače. Naravno da malo boli (malo više) al to nekak ignoriraš. Anesteziju mi uopće nisu dali kad su me šivali, imala sam par unutarnjih i par vanjskih šavova, bio je neki mladi doktor koji se tek pretkraj sjetio pitati me jel hoću pa sam mu rekla da ne treba, to se jedva osjeti, ko da te štipka.
I kak je lotta rekla, slušaj babicu i sve ok. Znaju one kaj pričaju.

< Poruku je uredio ruwenzor -- 6.3.2013 7:02:44 >


_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Grga_cvarak)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
6.3.2013 12:12:04   
artur
hej pa ti si sebi već zamislila najgori scenarij user posted image a nigdje ne stoji da će te morati šivati. možda si baš ti jedna od sretnica koju neće morati rezati. sve u svemu, onolko kolko se sad bojiš poroda tolko ćeš pred kraj trudnoće jedva čekati da počne jer će se priroda pobrinuti da ti bude već tak teško da te neće biti ničega strah. u rađaoni su ti svi tak brzi da se nećeš ni snaći a bebek bu ti već na prsima user posted image

_____________________________

kad ti život priušti limun, ti napravi limunadu

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
7.3.2013 12:04:27   
Grga_cvarak
Hvala cure na opisima.... user posted image

Hm... prije nego sam saznala da sam trudna, grozila sam se same te mogučnosti zbog rađanja.... kada sam vidjela plusić, odjednom je sve nestalo.... trudnoća mi je gotovo savršena (hvala Bogu), bez ikakvih mučnina i ičega.... jedino sam gladna svaka dva sata (što se gurman u meni ne buni user posted image ), žgaravica me muči ponekad (to riješavam kaogumama) i umornija sam (što vjerojatno samo ja i mm primječujemo jer sam inače vrlo aktivna da sam vjerojatno i sada aktivnija više nego netrudnice).... najviše me muči što ne znam što i kako će biti taj dan (kontrolfrikuša) i najviše mi je muka od toga (i što ću morati par dana biti u bolnici), ali zato se mogu dobro pripremiti sa pitanjima "a što ako", da tamo mogu lakše ili odlučiti ili prihvatiti što se događa. A da boli... pa vjerojatno boli... iz ove kože ne mogu van (a niti želim dok ne vidim user posted image )


(Odgovor članu artur)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!