|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 17:30:27   
Bebač i ja
kao prvorotkinja imam 1000 pitanja al svest ću se na par njih:
s obzirom da porod može trajati 2 ili 20 sati zanima me:
kolko vremena se nalazite u predrađaoni a koliko u boxu za rađanje?
jesu li sve stvari torbe za bolnicu s vama cijelo vrijeme u predrađaoni i u boxu pa do odlaska u sobu?
da li možete piti, jesti, ići na wc za vrijeme predrađaone i boxa?
kako to izgleda?

< Poruku je uredio anaxx -- 27.6.2011 15:44:09 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 17:31:37   
mayathebee
U kojoj bolnici misliš roditi?

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 17:33:23   
Bebač i ja
petrovoj.
ako će mi dat jer ne spadam pod mjesto prebivališta.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 17:38:46   
mayathebee
Čuj za Petrovu neznam ništa, ja sam rodila u Vinogradskoj. Bila sam od 9 ujutro u bolnici, do 12 sam hodala amo tamo u trudovima, onda su me stavili u boks jer im nije bila gužva, po meni sam mogla još šetati. U predrađaoni uopće nisam bila, a torba je od početka bila samnom u boksu.
Na wc-u sam zadnji put bila tokom pripreme, odnosno nakon klizme, poslije nisam trebala, pa nisam ni tražila. Muž mi je davao vodu na vaticu dok sam bila u boksu. Nisam nikaj drugo ni tražila osim zraka, jer mi je bilo prevruče!!! Eto, to ti je vinogradska.
Valjda ćeš brzo dobiti neka iskustva i iz petrove.

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 18:00:32   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

petrovoj.
ako će mi dat jer ne spadam pod mjesto prebivališta.


Ja ne spadam u vinogradsku, ali sam zadnje tjedne radila preglede tamo i niko me nikad ništa nije pitao!!!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 19:13:43   
BruMa
Tvoje stvari jesu uz tebe do kreveta.Za predrađaonu ne znam ali kad si u boxu,nema pića,jela niti odlaska na WC.Samo ležanje

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 19:20:23   
Bebač i ja
pa kak izdržat bez wc-a kad sad idem dnevno oko 150.000 puta na dan :(

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 19:34:11   
zara13
ja sam rađala 12 sati imala sam inducirani porod u pola 7 sam došla prvo sam se presvukla obavili klizmu i dešiliranje uzela stvari i išla u predrađaonu stvari su bile samnom imala sam vodu sa sobom ,muž je bio samnom stavili me na drip i tako do 16 sati jer se nisam otvarala i nisu bili jaki tudovi oko 16 me babica pitala dal imam nagon za tiskanje,jel osjećam da bi to moglo biti to i onda su me oko 16.30 odpeljali u rađaonu i tamo sam u 17.45 rodila ,neznam dali je u svim bolnicama isto al u rađaonu te vode na kraju dok je vrijeme za rađanje u biti.i u rađaoni mi nisu dali više da pijem vodu tamo su mi metnuli hladni oblog na čelo sam i dali mi mokru gazu na usta malo kad su mi bila suha

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 19:35:41   
zara13
vjeruj mmi da ti nije onda do wc-auser posted image user posted image mene su vodili na početku a posle su mi dali onu kantu (a nemogu se sad sjetit kak se zove)user posted image

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 19:47:03   
BruMa
meni su vadili mokraću sa kateterom.

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 20:23:18   
Bebač i ja
a kako ću biti obučena u predrađaoni i boxu?
nikako da to vizualiziram...
samo gornji dio piđame?
ili spavaćicu-haljinicu najbolje bez ičeg ispod?

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 20:57:07   
zara13
sam spavačica od ispod nemaš ništa dok gledaju kak se otvaraš nadignu si ju pa ju spuste a u rađaoni si stalno odignuta:)

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 21:11:51   
marijola
samo spavačica, ništa ispod. ja sam dobila one njihove zelene krpe, radi pl. vode, al u samoj rađaoni ništa.
šta se tiče vode, bila sam uuužasno žedna na oba poroda. na prvom mi nisu dali pit, nego samo mokru gazu, a na drugom sam imala svoju bočicu vode, al bilo bi bolje da nisam pila jer sam na kraju povratila, al samo tu vodu

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 21:14:53   
marijola
prvo ćeš dobit klizmu ( koja je zakon user posted image , ne brini) a onda ti stave kateter, bar je tako u st. doduše moji porodi su trajali 3 odnosno 6 sati. a dok ne odeš u box možeš slobodno šetat

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
20.6.2011 21:21:46   
Nika 24052006
Ne znam kako je u petrovoj,ali u brodskoj bolnici nema šetanja,jedino dok obaviš potrebe nakon klizmeuser posted image ,zatim te polegnu i prikopčaju na ctg i tamo ležiš stalno,sve dok se ne porodiš.Ajd,puste na wc,ako baš moraš.Meni nije bio bad,jer sam imala kratke porođaje,ali npr,moja kuma je jako dugo rađala i kaže da joj je bilo grozno tako ležati i skoro se i ne mrdnuti.Veli da su je više bolila leđa od te uležanosti nego od trudovauser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu marijola)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 10:37:55   
malla
a mene zanima jedno totalno glupo pitanje,al ajde user posted image  dali moze muz biti samnom kad dodem u rodiliste pa sve dok ne rodim.tj dok imam trudove itd ali kad radjam ne (inace ce njegga ozivljavat user posted image  ) ?? u ri cu rodit

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 10:40:24   
nemammaste
Mislim da ne,obično pošalju muža van pa ga zovu za sam porod.Ja sam išla drito u rađaonu pa ne znam kako je u predrađaoni ali znam da su cure pisale da tamo muževi ne mogu biti

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 10:50:41   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: malla

a mene zanima jedno totalno glupo pitanje,al ajde user posted image  dali moze muz biti samnom kad dodem u rodiliste pa sve dok ne rodim.tj dok imam trudove itd ali kad radjam ne (inace ce njegga ozivljavat user posted image  ) ?? u ri cu rodit


nijedno pitanje nije glupo.

kad te zaprime u rodilište, muž ne može biti s tobom sve dok ne odeš u boks. u predrađaoni nema posjeta ni ništa jer ste sve za porod zajedno, ali možeš šetati, možeš na loptu, ima tv i tako... ok je a kad te stave u boks zovu muža, ali to ti je za sam porod ako želiš... inače može biti i ispred boksa pa da barem znaš da je tu...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 10:53:19   
vila_7
i meni je s jedne strane glupo sto ne moze biti s tobom kad je najpotrebniji(dok su trudovi) - na samom porodu mi i ne treba jer se koncentriras na porod, al s druge strane glupo se druge zene osjecaju dok traju trudovi a da ih drugi muzevi gledaju

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 10:58:58   
bubaMaja
zato treba uvijek nastojati što duže ostati van rodilišta (naravno pod uvjetom da nije puknuo vodenjak i da je sve ok) mi smo čekali dok mi trudovi nisu bili na cca 5 minuta, tako sam predrađaoni bila oko 3 sata (a bila bih i kraće da nije bila smjena dr.)

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
22.6.2011 11:01:08   
vila_7
ma ja nisam mogla jer su mi od pocetka trudovi bili svake 3 minute pa sam kontala to je to,i otisla odmah

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
23.6.2011 11:36:27   
malla
hvala na odgovorima user posted image  znaci muza saljem doma user posted image  
ajoj danas zvala nesto sestru u rodiliste nesto me zanimalo za kadu a ono jedva je cula neka zena se derala iza ali ono boolno deranje user posted image  user posted image  eeee sad mi vise nije svejedno user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

* moj misic Matias nam je doso 14.7.2011. *

(Odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
23.6.2011 11:51:16   
zara13
moj je muž bio odpočetka prvo me je dopeljao tam i sad me jedna sestra preuzela i rekla mu je da može otići ta mi je sam pregledala papire i napravila klizmu i sad dok me druga preuzela u predrađaoni ta mi je zvala muža al pošto je otišo dala moi je telefona kaj sam ga nazvala i on je došo i bio je samnom od 8 pa do 21.30 dok me u sobu nisu otpeljali jer u rađaoni mi baš nešt ni pomoglo njegovo prisustvo(pola se ne sječamuser posted image ) al zato u predrađaoni mi je jako puno značilo kaj je samnom

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
23.6.2011 13:18:04   
vila_7
IZVORNA PORUKA: malla

hvala na odgovorima user posted image  znaci muza saljem doma user posted image  
ajoj danas zvala nesto sestru u rodiliste nesto me zanimalo za kadu a ono jedva je cula neka zena se derala iza ali ono boolno deranje user posted image  user posted image  eeee sad mi vise nije svejedno user posted image  user posted image  user posted image


ma nista se ti ne brini,neko se dere vise neko manje,neko nikako- ti kako tebi pase i nemoj strahovati-kad krenu bolovi mislit ces samo na bebu pa ce sve ici kako treba. Sto ti bolovi budu jaci, to se vise blizi trenutak kad ces u  zagrljaj uzeti svoju srecu! SAMO NA TO MISLI!3

P.S. Da je to toliko strasno niko ne bi ni pomislio na drugo!

(Odgovor članu malla)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: par konkretnih pitanja vezano za rađaonu....
23.6.2011 14:09:37   
Bebač i ja
mislim da do drugog djeteta dođe zbog onog čudnovatog faktora zaborava boli  o kojem svi pišu vrlo brzo nakon porođaja,ne?!
ili,zato što bol makneš u stranu zbog prevelike želje za drugim djetetom.

(Odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!