|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
1.1.2013 20:49:33   
leptirica 15
drage cure, sve dobro vam želim u novoj godini..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Depresija u trudnoći
1.1.2013 21:17:02   
lovely
SRETNA NOVA! DA NAM BUDE SRETNIJA,VESELIJA....JEDNA VELIKA :* I user posted image

_____________________________

Siguran put k neuspjehu je - odustati! Često budući uspjesi dolaze preko sadašnjih promašaja.

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Depresija u trudnoći
7.1.2013 8:30:12   
leptirica 15
ne javlja se nitko.. gdje ste kako ste? ništa ne objavljujete..

evo kod mene ništa novo, nekako sam bezvoljna zadnja dva dana,, idem terapeutu u srijedu pa ću malo s njim porazgovarati o tome.. usamljenost me muči..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Depresija u trudnoći
7.1.2013 14:22:35   
mala pcelica
evo mene,leptirice ako ce te utjesiti i ja sam malo klonila zadnjih dana još me sinoc i neka gripa uhvatila pa sam sva nikakva,a i vrijeme je šugavo,kad otopli bićemo i mi bolje user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Depresija u trudnoći
7.1.2013 20:33:23   
leptirica 15
nije mi utjeha nikakva, da barem čujem neke bolje vijesti od koje od vas pa da se malo razveselim..

odgovara mi ovakvo vrijeme, kad se utoplim i nije mi zima pa prošećem malo vani po hladnoći..

ne znam, nešto jako puno pušim ovih dana, podsvjesno me muči jer se dogovaramo za posvojenej, hpoću li ja to moći, hoću li biti dobra mama, hoče li mi dijete biti blagoslovljeno zdravljem i srećom.. hoću li ga ustvari ja uništiti s ovom svojom bolesti jer ponekad stvarno ne mogu sama sebe trpjet a kamoli druge oko sebe.. a tako bi ipak ispod tg svega bila mama..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Depresija u trudnoći
7.1.2013 21:39:31   
mala pcelica
a kad ides kod onog dr u zagreb?

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Depresija u trudnoći
8.1.2013 21:08:24   
leptirica 15
na kojeg misliš pčelice?? sve sam ginekološke pretrage riješila, ali sam od trudnoće odustala, ne mogu, iscrpila sam se emocionalno..

ali voljela bih biti majka..

kako vi mame s depresijom bavite sa dječicom??

jesu li vam uteg ili veselje??

bojim se da bi mani ta moja bolest bila uteg..

ovih me dana baš ništa ne može razveseliti..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Depresija u trudnoći
8.1.2013 22:16:22   
mala pcelica
pa kod onog koji ti je trebao reci imali rešenja za tvoj ginekološki problem...inače ne mogu sve da pohvatam,senilna sam u zadnje vrijeme ,mozda si i pisala vec o tome user posted image

ja imam jednu ćerku od 3,5 god i zbog nje se trudim maximalno da se drzim pod kontrolom i da sto više imam zivaca za nju jer je prezahtjevno dijete,nekad me izbaci iz takta,a isto tako me i uveseli user posted image

jednog dana kako god bude bilo,imaćes i ti svoje dijete uz sebe nebitno dal bilo usvojeno,ja podrzavam ljude koji zele usvojiti djete,toliko je malih neduznih andjela napusteno i toliko parova koji ne mogu da imaju djecu pa zasto ne uzeti andjela iz doma i pomoći i sebi i njemu user posted image


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Depresija u trudnoći
9.1.2013 8:04:16   
leptirica 15
da, bila sam, ali rekla je da nakon tri pobačaja ne može ništa unaprijed reći i time me obashrabrila.. jako.. znači kak bude bit će to je njihov stav a ja ne mogu kroz to opet prolaziti, jednostavno ne mogu..

usvojiti dijete imamo mogućnost ali me je strah.. imam želju ali se bojim da mu neću moći pružiti sve što mu bude potrebno, emocionalno mislim jer ova depresija mi je veliki defekt postala..

uz terapeuta sam puno stvari naučila ali nisam ona stara i bojim se nikad neću biti a djeci je potrebno puno puno strpljenja.. ljubavi iimam ali se bojim da ga ne razočaram.. da neće odrasti u sretnu i zadvoljnu osobu da če me kriviti za neke stvari ko što ja krivim svoje roditelje..

ne znam da li je to i inače tako.. evo recimo, kad se družim sa djecom, uključila sam se ui volontiranje i super mi je, oni su mi melem za dušu ali ipak kad mi dođu ti trenuci neki najradije bi u zemlju propala a i vidim kakav utjecaj na djecu su imale majke s depresijom oko sebe, oni su izgubljene dušice.. nisu ih mogle voditi kroz život i naučiti nekim bitnim stvarima jer im nisu mogle i znale pomoći iako su željele i bojim se da se to i meni ne dogodi.. depresija mi samoj po sebi donosi probleme a kamoli onda da još imam i dijete iako bi ga jako jako željela..

recimo, na površinu su isplivale neke nove informacije u vezi mog djetinjstva - ispada da me otac zlostavljao a ja se toga uopće ne sjećam, iako imam neke osjećaje vezane uz njega ali ne sjećanja koje bi tome tako dokazivale da se događalo, očito dok sam bila jako mala beba,znači da sam potisnula duboko duboko u sebe.. bojim se da se takve stvar ne dogode mojem djetetu, odnodno znamo da zlostavljana djeca postanu i sami zlostavljači.. aahhhh!!!! prestrašno što sam došlado takve spoznaje.. sad mi se gadi uopće razgovarati s njim jer mi je pregadan.. a on.. ne znam.. vjerojatno misli da ja ne znam za to i tako se i ponaša.. znala sam da je veliki lažljivac ali da je i takav glumac to si nisam mislila.. gleda me u oči i laže.. a ja sad znam da laže jer sam počela obraćati pažnju na neke stvari koje mi prije nisu bile bitne.
je li moguće da postoje takve osobe, da ih seksualno privlače vlastita djeca??? odrastati uz
takvog monstruma, to je prestrašno.. vjerojatno sam to sve potiskivala i sad... BUUUUM!!!!!

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Depresija u trudnoći
17.1.2013 9:12:25   
leptirica 15
gdje ste??

nitko ništa nepiše.. svako malo svratim na forum ali ništa.. kako ste??

ja evo polako se mirim s tim sto je bilo..

ali znam da više nikad neću biti ista..

zato me je i mama toliko štitila od njega.. mislila sam da je bila sebična..

ali zašto je ostala u braku???

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Depresija u trudnoći
17.1.2013 13:17:18   
mala pcelica
evo mene leptirice...jel te otac zlostavljao fizički (mislim sexualno) ili psihički? to je strašno i užasno ne smijem ni da pomislim ... mene je otac dosta dugo tukao i psihički me maltretirao...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Depresija u trudnoći
18.1.2013 7:34:00   
leptirica 15
ne znam, fizičkog i psihičkog maltretiranja se sjećam, za sek.... .. ne znam, ne sjećam se.. kaže terapeut da sam možda tako duboko to potisnula da se ne sjećam od straha i poniženja.. ne znam.. kaže mi baka da je svega bilo a aludira na sek......, ali mi nije to točno tim riječima rekla, da su skrivali da se ne sazna.. užas.. kako da se nosim s time?? kako?? prestrašno.. i zašto me mama nije zaštitila? zašto??


(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Depresija u trudnoći
18.1.2013 7:35:34   
leptirica 15
kako si se ti s time nosila?? kako?? jai mam osjećaj odvratnosti prema svojem ocu odnekad, ali sad jošš više.. ne znam da li me dirao ili nije, ali ako je.. isuse i bože..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Depresija u trudnoći
18.1.2013 23:10:40   
mala pcelica
a čuj teško sam to podnosila,fizički i nekako (mada sam po nekad poslje batina znala po 3 dana ležati jer nisam mogla ustati od bolova) ali psihički jako teško,dovoljno je da ti kazem da sam se par puta trovala tabletama i jednom sjekla vene,dobijala slom živaca i sto čudesa....znala sam noću ustati i uzeti noz otići do njegovok kreveta i htjela ga izbosti da to sve već jednom prekine,ali nikad nisam imala dovoljno htabrosti zato sam sebe povredjivala..mama i sestra se nisu smjele mješati dok me tuko ili maltretirao...bukvalno bi me šakama udarao po glavi,a kad bi pala na pod onda bi me nastavio nogama udarati po tijelu...kad sam mu se po prvi put suprostavila imala sam vec 25 godina i svaki udarac sam mu vraćala,tačnije davili smo jedno drugo,da bi on još više popizdio zbog toga i htjeo je da zapali plinsku bocu da nas sve poubija...nekad se mislim da bi bilo bolje da je to napravio...gadio mi se i mrzila sam ga,nisam ga mogla ni gledati,čak ni dan danas se ne gledamo često u oči,mada nam je odnos sada ok,postao je mekušac pogotovo kad me vidi u depresiji i kako se mučim,valjda ga je počela peci savjest jer je svjestan da je i on jednim djelom kriv za moju bolest i depresiju,ali šteta je već učinjena i nema nazad.... ja se samo nadam da necu jednog dana postati agresivna kao on i da se necu iskaljivati na svojoj djeci zbog mog nekog nezadovoljstva i mrzovolje....

< Poruku je uredio mala pcelica -- 18.1.2013 23:11:53 >


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Depresija u trudnoći
20.1.2013 22:27:57   
leptirica 15
točno tako je i sa mojim ocem.. ne gledamo se u oči..

žao mi je čuti da si to proživljavala, naravno da je kriv za tvoju depresiju..

autodestrukcija tj samouništenje se javlja kad uvidimo da ne možemo promijeniti odnose koji nas okružuju a nismo sa njima zadovoljni i onda pomislimo da sa nam nešto nije u redu i krenemo na sebe..

puno sam se educirala i čitam i dalje o tome stanju i vidim se u nekim obrascima ponašanja za koje nisam kriva kako sam mislila već je kriv on i isključivo on. sreća pa nisam muža napustila radi toga a namjeravala sam..

da teško je kad dođeš u kontakt sa samim sobom na takav način, jer je emocionalna bol najveća, veća od bilo koje fizičke boli..

ali kad dođe takvo stanje, treba ga prihvatiti odnosno naučiti se nositi s njim a to je jako težak zadatak..

dođu dani kad je jako teško ali dođu i dani kad se smješkam i maštam o svemu i svačemu.. jako je bitan pozitivan utjecaj drugih u svemu tome što ja baš nemam pa moram da se sama borim sa time.. tu i tamo nađem neko svjetlo pa se uhvatim za njega kao spas..

tako je to u našim životima, puno smo doli a jako malo gori, šteta.. bolje bi bilo da je obrnuto..

čitaš li ti knjige draga pčelice??

ima jedan jako dobar autor koji mi je puno pomogao u shvaćanju same sebe uz terapeuta naravno.. jorge ducay mu je ime, jako dobre naslove ima.. uz njega sam se naučila svašta o životu.. i teorija izbora je jako dobar naslov, recimo za one koji ne mogu poći na psihoterapiju..vidim da me terapeut vodi kroz seanse po tim naslovima pa sam čitala da utvrdim gradivo..vjerujem da ću uskoro prestati hodati na seanse jer vidim da mogu i sama da shvatim neke stvari, ali još ću malo pričekati, dati si vremena.. vrijeme, strpljenje i ljubav prema sebi je jako bitna u tome svemu..

pričaj još pčelice čega je bilo u tvojem životu vidim da imamo dosta sličnosti ti i ja puno nas je stvari obilježilo ne našom krivicom, pa smo postale osobe kakve smo sada.. dok sam prije okrivljavala i sebe i druge za sve vidim da jednim dijelom jesu drugi krivi ali i shvaćam da jestanje takvo kakvo jest i da nije drugačije.. trebam to prihvatiti a s tim imam velikih poteškoća..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Depresija u trudnoći
22.1.2013 20:12:09   
mala pcelica
draga moja ja ne čitam ništa više niti imam zelju da istrazujem o svojoj bolesti,skontala sam da me to unazadjuje i umara i zato ne zelim...
bila sam danas na drugoj grupnoj psihoterapiji ,pa sam poslje ostala kod dr na kontrolnom pregledu i uvela mi je pored zolofta i xanaxa još jedan antidepresiv ,zove se Ladiomil (maprotilin) ....dal ga je pio neko?

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Depresija u trudnoći
24.1.2013 10:18:14   
leptirica 15
draga, potpuno se slažem s tobom, ne treba pretjerano prčkati..

nisam nikad pila taj lijek, možda netko drugi jeste..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Depresija u trudnoći
28.1.2013 23:40:33   
lovely
ja cu poluditi,vec pola sata i vise pisem i on meni napise error i izbrise sve,joj ta stranica,grrr.Pitanje dal cu moci ponovo napisati,bas mi je zao...
Ovaj put cu skraceno:
I mene su roditelji tukli ne kao pcelicu ali dovoljno da mi oduzmu moje dostojanstvo.
A ja sam se borila rukama i nogama,da imam pravo na svoje misljenje i slobodu..Nisam se dala tako mala.Mama me tukla bez razloga,ako se posvađala sa mojim tatom (a to je bilo cesto).
Znala sam joj reci "ako me moras tuci,nemoj po glavi jer cu oglupiti" ma zamislite tako malo dijete pa tako prica,ja bi se raspala od placa i muke...Onda sam skuzila da se moja mama nakon nekoliko minuta ohladi i smiri i znala sam trcati oko stola ona me hvatala i stvarno se smiri i ne dobijem batine user posted image
snalazila sam se kako sam znala,mozgala..
ja imam sad curicu i nije mi jasno kako neko moze udariti dijete.
Ja sam joj uvijek pricala (mami) da necu nikada udariti svoje dijete,sve cu rjesavati razgovorom,jer to ona nije znala raditi.Danas joj je krivo zbog svega a najvise zbog toga kad sam bila veca sam ja pricala sa njom vec kad ona nije znala.

Koliko ja znam i koliko sam citala,koliko god si bila zlostavljana ti mozes povuci crtu i reci,dosta.I ne prenjeti dalje u obitelji zlostavljanje,ako sam ja mogla vjeruj mi mozes i ti.

Bas zato sto sam bila u takvoj obitelji,ja dajem svu ljubav svojoj curici i pokusavam da bude sto sretnija.
Dode meni koji dan da sam luda,ali svaka osoba ima los dan.Ali pokusas da ih bude sto manje
Super je to sto razmisljas o tome to je prvi korak. ako toliko zelis dijete,ne vjerujem da ces biti losa mama,uz puno ljubavi i samokontrole mozes cuda.Kad ti je bas los dan nek muz preuzme brigu o dijetetu,zasto ih imamo,nek nam pomognu user posted image
Na kraju,vecina dijece okrivljuju roditelje za odgoj,dok ne dobiju svoje mislim na normalne roditelje,ne kukavice od zlostavljaca....A takve kukavice bi ja zadavila.
Svaka cas vama sto uopce komunicirate sa njima...Mogla bi jos,ali dosta za sada user posted image

_____________________________

Siguran put k neuspjehu je - odustati! Često budući uspjesi dolaze preko sadašnjih promašaja.

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Depresija u trudnoći
2.2.2013 8:16:32   
leptirica 15
draga lovely,

teško je čuti tako nešto..

ali neću se predati, još imam čitav život pred sobom..

to sam odlučila..


(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Depresija u trudnoći
2.2.2013 23:32:05   
lovely
Primjetila sam da uvijek rano pises :) uf,ja sam prava spavalica,dobro da je moja curica na mene :)
Citaj malo o majcinstvu,bebama...Pa ces i sama odluciti dali mozes ili ne...Ja sam se svega nacitala,da vidis kako bebe funkcijoniraju..
I ako usvojite dijete,vjeruj spasili ste jedan zivot,jer neznam kako oni inace zive...Mislim da bi imala svu vasu ljubav...

_____________________________

Siguran put k neuspjehu je - odustati! Često budući uspjesi dolaze preko sadašnjih promašaja.

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Depresija u trudnoći
5.2.2013 9:22:10   
leptirica 15
draga lovely, da tako je.. obično se rano dižem jer imam porblema s nesanicom ponekad, sad sam prestala xanax uzimati, paroxetin mi je samo ostao..

a i počela sam raditi, pa su mi smjene zbrda zdola, s popiodnevne dolazim doma oko pola dvanaest..

ali dobro je to da radim.. bar vrijeme prođe i drago mi je da imam posleka i da sam sposobna za rad..

jednog ću dana možda i ja imati malu spavalicu pa bumo skupa ćorile.. .-))

cmokec svim curama..

pišite kako ste i što ima u vašim životima..

guess, kako si?? pčelice, ostale??

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Depresija u trudnoći
26.2.2013 20:24:47   
leptirica 15
svima kkoji su imali problema s roditeljima preporučam knjigu susan forward otrovni roditelji, meni je puno pomogla.. ne znam zašto se niti jedna ne javljate, navikla sam se na dopisivanje s vama..

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Depresija u trudnoći
27.2.2013 15:48:15   
mala pcelica
evo mene ,ja sam relativno ok ide na bolje,sad sam uz zoloft dobila i velafax opet i sanval za naveće,a xanax sam izbacila prije par dana ...nego sad me brine mm jer je i on upao u depresiju,a narucen je tek za mjesec i malo jače kod dr user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Depresija u trudnoći
27.2.2013 15:49:01   
mala pcelica
evo mene ,ja sam relativno ok ide na bolje,sad sam uz zoloft dobila i velafax opet i sanval za naveće,a xanax sam izbacila prije par dana ...nego sad me brine mm jer je i on upao u depresiju,a narucen je tek za mjesec i malo jače kod dr user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Depresija u trudnoći
28.2.2013 8:41:51   
leptirica 15
draga pčelice, mjesec i nešto je jako dugo za čekati.. jako dugo.. idite doktoru i tražite hitnu uputnicu jer on ne može čekati tako recite.. onda će odmah doći na red.. tako sam ja prije radila.. vjerujem da će i on dobiti terapiju lijekovima.. ne znam što drugo da ti kažem na to..

žao mi je čuti to.. barem si ti malo bolje**

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!