|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:57:14   
hugabuba
a oko 25.2 2010 trebam roditi...a zapalim si tu i tamo....illi pola pa dam muzu i tako...nista previse....
user posted image .....ili zapalim povucem dim i ugasim.....GRIZEM SE....al eto....


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:58:09   
FIONA
IZVORNA PORUKA: hugabuba

kao prvo nesvrstavam se u takvu grupu zena.....to je samo bio mali primjer???????

....ako toliko ocrnjujete zene koje zapale par cikova dnevno sta bi onda rekle za nevedne sl.????sta bi njima napravile.....svaka cast svakome....nemam nista protiv nikakvih izjava,navoda i omalozavanja jer svatko ima pravo reci svoje misljenje.....!!!!! pusenje je stetno....nisam rekla da nije...ali ima i dr.  stvari za koje nikada nebi pomislle da stetne....a stete i to u velikim koilcinama????
toliko ....



...BAŠ NIŠTA....
mene se ne tiče ko kaj dela....ja ne dozvolim pušenje više od kad imam Katarinu u svojoj kući...pušila sam i prestala preko godinu dana prije trudnoće...mm je bio pušač i prestao prije mene....imala sam prilike čudi prave ovisnike čega su se odrekli tako da svatko tko kaže da ne može...sam sebe samo laže....

hugabuba, mi se još nismo sretala ovdije i želim ti dobrodošlicu...mislim da malo previše uzimaš k srcu komenatre i tuđa mišljenja...ne vidim razlog zakaj se toliko zabrinjavaš posebno ako si trudna (jesi li?)...tvoj stav je da nekoliko cigareta u trudnoći dnevno nemre trajni ili privremeno naškoditi djetetu ili tebi, moj stav je drugaćiji...kaj bumo radi toga pisale boldirano, velkim slovima i dvosmislenim rečenicama gdje je odgovor pitanje i obrnuto...i ostale cure, kaj se vi ne znate normalo uključit u rasprave nego odmah napadanja i grubi komentari!!!!!!!...

svašta...meni je to primitivno...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:00:03   
Ninaa
Kao što sam već napisala ne pušim i ne osuđujem vas koje pušite ali samo ne razumijem kak možete živjeti s sigurnošću da će s djetetom biti sve u redu kad se rodi. Kak je rekla moja frendica ja bi i na glavi dubila da treba samo da sve bude u redu. Znam slučajeva di su rođena zdrava djeca a mame dimile ko turčini,a znam i di mala ima tešku astmu i da se skoro ugušila prilikom jednog napada. Mama i dalje puši, u sljedećoj trudnoći isto tako po kutiju i pol i doji malu i puši. Ne osuđujem ali ne razumijem. Kad joj je dijete skoro umrlo bila je očajna i rekla da bi sve napravila samo da bude zdrava, a sad kad se stanje malo smirilo i dalje puši ko turčin. To je vaš život i zdravlje i dijete pa pušite. SAmo mi je glupo da stalno tražiš da ti netko potvrdi da si u pravu i da pušenje nije štetno! Sorry ali to je moje mišljenje.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:00:57   
Bebys
IZVORNA PORUKA: hugabuba

a oko 25.2 2010 trebam roditi...a zapalim si tu i tamo....illi pola pa dam muzu i tako...nista previse....
user posted image .....ili zapalim povucem dim i ugasim.....GRIZEM SE....al eto....

  pa dobro napredujes ako je vec tako jako si uspjela odvici se nije to puno...znam ja da je teskoa i beba ce ti skoro....javi nam se da znamo kako ti je...i javi tikici za planiralicu 2010 da te upise na bebe...super bas mi je dragoa vidit ces kad se rodi...NECES VISE NITI MOCI ZAPALITI KAD VIDIS LJEPOTICU KOJU SI DONELA NA SVIJET...ljubav je velika....user posted image

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:02:20   
Bebys
moja seka je rodjena 27.2. to je blizu tvoga termina ....fino...zimska beba

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:02:42   
hugabuba
ma ne uzimam srcu.....ali eto nekuzim neke komentare!!!!!
neznam....ja mislim da je sa ovom temomm zavrseno jer mi se neda vise pisati i raglabati...
znam da je stetno i da steti bebici user posted image ... al eto valda ce i meni doc i dupeta u glavu i obrnuto...kako god....
brinem se ja zbog svega....al ocito negledam u pravom smijeru!!!!!???
bude bolje....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:05:00   
hugabuba


[/quote]  pa dobro napredujes ako je vec tako jako si uspjela odvici se nije to puno...znam ja da je teskoa i beba ce ti skoro....javi nam se da znamo kako ti je...i javi tikici za planiralicu 2010 da te upise na bebe...super bas mi je dragoa vidit ces kad se rodi...NECES VISE NITI MOCI ZAPALITI KAD VIDIS LJEPOTICU KOJU SI DONELA NA SVIJET...ljubav je velika....user posted image
[/quote]


...user posted image user posted image user posted image hehe...nadam se da necu zapaliti vise....budem se javila....ja sam nova tu tako da neznam sve...pa cak ni sliku jos staviti (smotano).....
tenx....


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:08:02   
FIONA
user posted image user posted image user posted image ...nisi niš smotana..ja sam skoro pol godine bila bez nje...sad kad sam stavila sliku, ne usudim se mjenjati...user posted image ...ovak me ozbiljnije shvate...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:09:16   
Bebys
ma dobro dosla i javi se na teme....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:09:59   
Bebys
IZVORNA PORUKA: hugabuba



  pa dobro napredujes ako je vec tako jako si uspjela odvici se nije to puno...znam ja da je teskoa i beba ce ti skoro....javi nam se da znamo kako ti je...i javi tikici za planiralicu 2010 da te upise na bebe...super bas mi je dragoa vidit ces kad se rodi...NECES VISE NITI MOCI ZAPALITI KAD VIDIS LJEPOTICU KOJU SI DONELA NA SVIJET...ljubav je velika....user posted image



...user posted image user posted image user posted image hehe...nadam se da necu zapaliti vise....budem se javila....ja sam nova tu tako da neznam sve...pa cak ni sliku jos staviti (smotano).....
tenx....

   imas AVATARI temu na forumu tu ti sve pise.....sretno

< Poruku je uredio Bebys -- 3.1.2010 12:12:01 >

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 12:10:40   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: FIONA

user posted image user posted image user posted image ...nisi niš smotana..ja sam skoro pol godine bila bez nje...sad kad sam stavila sliku, ne usudim se mjenjati...user posted image ...ovak me ozbiljnije shvate...user posted image
fiona je zakon   za smijeh

< Poruku je uredio Bebys -- 3.1.2010 12:15:26 >

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 20:55:16   
crex
hugabuba i fiona su mi super!!!!user posted image Iskreno i jednostavno bez pametovanjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 7:59:36   
vvd
user posted image  i meni ide jako teško.......u prvoj trudnoći pušila par cig. pred kraj i više i hvala bogu sve ok....sinčina super na porodu i sad 11 god poslje....

sad druga trudnoća....prije  pušila kutiju i pol i 4 kave na dan......odmah spustila na 1 kavicu ujutro i prebacila se na neke ful lagane cig i uz nevjerojatnu grižnju savjesti ne uspijevam ispod 10 spustiti......

ma sama neznam šta je pere me sve negativno ......šokirala samu sebe.....razočarana.....

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:06:33   
Nikolina22
da i ja nadodam....ja sam pušač i kad sam saznala da sam trudna, fino pitala i ginekolog mi je rekao da smanjim, ne da naglo prestanem jer će se sve čistiti kroz posteljicu, a ovako malo po malo...i sada samo uz kavicu (bijela kava, uvijek tražim više mlijekauser posted image a nikada nisam baš voljela kavuuser posted image ) ili kada sam živčana, a to je...hmmm...čestouser posted image  ali popušim 1 u cca 2h, kava 3...user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:15:52   
nemammaste
Ja sam prestala na jedvite jade i do nedavno me hvatao gušt (sad je 6 mj.) Držalo me to da je privremeno,da ću opet zapaliti kad prestanem dojiti ali sad se nadam da neću više.Stvarno ima puno puno pozitivnih strana.Znala sam povući koji dim od mm u najgorim krizama ali grižnja savjesti koja bi me oprala zbog tog jednog dima bila je gora od krize! S druge strane,znam puno žena koje su pušile cijelu trudnoću i sve 5.Ja ipak nebi riskirala (koliki god sam kroner bila,gutala sam ih)

(Odgovor članu Nikolina22)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:17:32   
troubled
ja sam na ovoj temi kronični negativac...user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:25:35   
nemammaste
Nedavno mi je frendica rodila bucku i prenijela je, što pobija priče o prijevremenom porodu i malim bebama (pušila je cijelu trudnoću).Moja mama je čini mi se pušila i sa mnom je hvala Bogu sve 5! user posted image  

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:33:53   
troubled
ma i ja sa svoje dvije prenesene cure s porođajnom težinom od 3700 pobijam sve teorije, ali me svejedno periodično jako grize savjest...onda od grižnje samo još više pušim...

bježim s ove teme, nije to za mene user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:39:02   
tiny
ja sam u prvoj trudnoci pusila vise nego inace,do 2 kutije na dan,ali do 3 mj.trudnoce.kasnije sam smanjila,zapalila bi kad bi dosle frendice na kavu,a to je bilo rijetko.kad sam drugi put zatrudnila odmah sam bacila cigare,desio se missed ab.treci put isto tako,odmah bacila cigare,opet missed ab.sad sam prestala pusiti prije 8 mj.dakle u mom slucaju je gore bilo sto sam odmah bacila cigare,a prva trudnoca prosla super.ja sam cula da je gore sokirat organizam naglo,nego smanjivati pusenje.btw.moje sestre pusile u svakoj trudnoci do kraja i svaka trudnoca prosla uredno,bebe zive,zdrave(obe imaju 4 djece)...e sad ti budi pametanuser posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 8:40:02   
mishka
Ja nisam nikad pušila!!!
Sad sam 4,5 mj. user posted image i neznam kaj je to al mi tak dođe da si zapalim. (nisam još podlegla) ali tak mi nekad zamiriši.user posted image Baš mi dođe da si zadanfam jednu. Hvala Bogu pa nemam gdje uzeti a baš da idem kupovati, ne bi išlo. Ha,  kaj velite na to!??!

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 9:37:38   
ninolina
IZVORNA PORUKA: mishka

Ja nisam nikad pušila!!!
Sad sam 4,5 mj. user posted image i neznam kaj je to al mi tak dođe da si zapalim. (nisam još podlegla) ali tak mi nekad zamiriši.user posted image Baš mi dođe da si zadanfam jednu. Hvala Bogu pa nemam gdje uzeti a baš da idem kupovati, ne bi išlo. Ha,  kaj velite na to!??!

kaj reči poludila siuser posted image user posted image user posted image

ja sam trenutno sa kutije dnevno pala na 2-3 cigareta a ako sam sam onda ni jednuuser posted image ...tako sam u sve trudnoće prestala i nisam pušila do nekih 3-4 mj starosti bebe i onda opetuser posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mishka)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 14:19:55   
mishka
Aj bravouser posted image user posted image user posted image . Nit nemoj ....vidim tu cure pišu pa kao sve u redu s bebom a kao pušile u trudnoći one ili frendice...ali poanta je u tome što se eventualna oštećenja imuniteta ili problemi ne moraju očitovati odmah. Vjerujte cure, vidjela i doživjela! I onda se mame pitaju: JOJ PA KAK SAD MOJE DETE NIJE ZDRAVO ILI IMA NEKAJ, NE ZNAM ALERGIJU OVAKVU ILI ONAKVU?.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 14:25:27   
mirna
Ja nisam... ali nije samo težina problem.. Tu su i alegije, problemi s dišnim putevima, bronhitis itd... No reći ćete i djeca majki koje nisu pušile ponekad imaju često upale dišnih puteva... Trebalo bi napraviti neko istraživanje u kojem postotku je to češće kod majki koje su pušile...
dovoljna je informacija o tom koliko je pušenje štetno za odrasle, a sve te štetne tvari prolaze kroz posteljicu u još nerazvijeni organizam...

(Odgovor članu mishka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 14:27:23   
Točkica28
moja mama je samnom pusila i ja sam pjevačica s boorazom nije a on stalno neke bronhitise... dakle nema pravila...
ja sam full smanjila 5 na dan, ali sad u zadnjih par dana ne pušim, nadam se da bu tako i ostalo


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu mishka)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Pušenje u trudnoći
16.6.2010 14:39:40   
MiniMama
Ja nisam ali nije samo težina problem.. Tu su i alegije, problemi s dišnim putevima, bronhitis itd... No reći ćete i djeca majki koje nisu pušile ponekad imaju često upale dišnih puteva... Trebalo bi napraviti neko istraživanje u kojem postotku je to češće kod majki koje su pušile...
dovoljna je informacija o tom koliko je pušenje štetno za odrasle, a sve te štetne tvari prolaze kroz posteljicu u još nerazvijeni organizam...


slazem se. ja sam pusila u trudnoci, doduse ne puno. ostala sam trudna usred ispitnog roka kada bi zivila na kavi i cigaretama, ali kad sam saznala da sam trudna odmah sam odlucila da cu prestati. eh. a to je lakse reci nego napravit. i danas imam zdravog sina od godinu dana ali me svejedno grize cim se zakaslje. a moje pusenje je bilo neko blesavo. ne pusim tri tjedna, onda mi se zalomi neka nervoza i pocikam dvi cigarete za redom. i najgore od svega.. nisam pusila cijela dva mjeseca pred porod jer mi je bilo uzasno vruce i sva sam si bila fuj, da bi kad su poceli trudovi ja dva dana provela u oblaku dima. uzas. kako bi me prosao trud, ja bi zapalila, povukla tri dima i ugasila cigaretu. dan danas ne znam sta mi je to trebalo, ali nisam si mogla pomoci. dok sam dojila nisam pusila. (7 mjeseci)

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!