|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
4.12.2008 20:48:10   
ninishka
da se i ja pridružim...pušila sam prije trudnoće, ali nisam pušila puno.Kroz dan samo uz kavu ili uopće nisam, ali kad sam navečer došla na posao (radila sam skroz noćnu) odmah sam zapalilia cigaretu. Tako da sam pušila samo noću i to max 7 cigareta, ovisilo je o napetosti na posu i tome slično.i onda mi je u jednom trenutku cigareta jako počela smetati...a razlog tome je bila trudnoća...prestala sam pušiti bez problema...da mi nisu počele smetati možda bi i sad pušila. muž mi puši i ponekaad mi smeta miris a nekad mi dođe takva volja da zapalim ali kako dođe tako i ode.Poslije poroda ne vjerujem da ću pušiti, jedino kad se vratim na posao onda bi mogla doći u napast...user posted image

(Odgovor članu anabebica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pušenje u trudnoći
4.12.2008 21:02:34   
božica
Poslije poroda ne vjerujem da ću pušiti, jedino kad se vratim na posao onda bi mogla doći u napast...
želim ti da ne počneš pušiti naravno ako to i sama želišuser posted image user posted image



_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pušenje u trudnoći
4.12.2008 21:15:40   
ninishka
NAdam se da neću počet...Smatram da nisam bila neki teški ovisnik izdržala sam ja i po tjedan dana da nisam pušila...bila je kriva atmosfera na poslu...a pošto planiramo poslije ove bebe i drugu u kratkom roku da nebude prevelike razlike između njih mislim da neću više pušiti

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pušenje u trudnoći
4.12.2008 23:15:52   
mama175
 
nažalost, ja sam babaroga koja puši u četvrtom mj. trudnoće...i svaki dan se grize zbog toga. user posted image  iako mi se beba razvija kako treba, hvala bogu,  pušenjem sam sebi osigurala dodatnu dozu strahova koji me ionako "peru"user posted image budući mi je ovo prva trudnoća...hoće li beba biti ok, hoće li se dobro razvijati, hoće li ovo hoće li ono?
a uz pušenje strahovi se množe na kvadrat. nažalost pokušala sam, ali nisam uspjela prestat pušitiuser posted image popušim oko 5-6 cigareta dnevno - svaku mrzimuser posted image ! divim se svima koje ste prestali pušiti. znam da mi ni faks ni napetost nisu opravdanje za pušenje...user posted image  mame tko od vas puši i i dalje se grize...

(Odgovor članu ninishka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pušenje u trudnoći
7.1.2009 21:06:07   
zlato_tatino
Trudna sam 6 tjedana.Kad sam saznala za trudnocu smanjila sam sa kutiju dnevno na 3 cigarete na dan,sad prodje dan da popusim 3 nekad 4 ali to je to...moram i rekla sam si da moram poceti slijedeci tjedan bez ijedne cigarete ,nadam se da cu to i ispuniti.

(Odgovor članu mama175)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pušenje u trudnoći
7.1.2009 21:08:31   
piggy
meni se jednostavno zgadila cigareta i više mi nije pasala,pa sam tako i prestala.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 56
   [Brisano sporočilo]
8.1.2009 12:41:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu piggy)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pušenje u trudnoći
9.1.2009 11:57:10   
smucalica
Ostavila san se duvana prije 2 godine...slucajno san procitala jednu knjigu sta je izasla uz neke dnevne novine.
http://en.wikipedia.org/wiki/Allen_Carr
Pojma neman kako je to uopce djelovalo na mene da prestanem, ali eto...
Sad mi je misija natirat mog dragog"ja to mogu kad hocu" ,da se ostavi.Plus uvodenje restrikcija i zabrane pusenja u kuci...bit cu prava bitch za pusace...hehehe

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pušenje u trudnoći
13.1.2009 9:12:36   
jamama
Moje mišljenje je da treba paziti što radiš, kad već znaš da u sebi nosiš nešto najljepše i najvrijednije na svijetu, ali isto tako nije dobro (a čula sam to i od nekoliko stručnijih osoba) prekinuti neke navike odmah i na takav neki način šokirati svoje tijelo. To isto predstavlja stres za organizam, a on isto utječe na dijete, i to jako.... Ja sam počela pušiti s nekih 18 god., pušila sam kroz cijelo to vrijeme kutiju do kotiju i pol, ovisno o prilikama u kojima sam se nalazila (bilo je jako teških), pila sam i puno kave (to nekako ide skupa). Kad sam saznala da sam trudna, odlučila sam pročačkati po internetu i pronašla podatak da za "do 5 cigareta dnevno" nisu dokazane nuspojave, pa sam se ja toga uhvatila "ko pijan plota"! Možda griješim, ali ovako zapalim kad me uhvati gušt, ponekad povučem dva, tri dima i dosta mi je. (Sram me je malo), ali teško mi je nekako prekinuti dugogodišnju naviku!

Isto tako poznam neke mame koje su uredno nastavile pušiti i do kutiju dnevno (tko zna možda i više) pa su rodile zdravu i predivnu djecu!
Sve je to stvar neke više sile.... bar mi se tako čini! 

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pušenje u trudnoći
22.1.2009 17:03:56   
larky
hm . . . ne znam sta bi napisala, a da ne povrijedim nepusace i pusace ( i ja sam pusac ). Mislim da svatko zna sta je dobro a sta nije u trudnoci (tako i ja) ali mislim da sto vise drugi navaljuju da u trudnoci prestanete pusiti, da vecina bas radi suprotno(mislim da je to neki nutarnji inat). Meni u prvoj trudnoci nije nista smetalo i bilo mi je gust poslije rucka zapaliti, popiti kavu i jesti sjemenke u isto vrijeme. Ne pitajte me kakva je to kombinacija, ali meni je bila super. To je bila jedina cigareta koja je u biti vise izgorila nego sam je popusila.
Sada kad planiram drugu trudnocu mislim da cu isto tako kao i prvi puta smanjivati postepeno i prestati, ali ako budem imala zelju da poslije rucka uz kavu zapalim jednu cigaretu mislim da je to sasvim ok.
Pa sad . . . ako ce me se pljuvati zbog jedne cigarete,onda ne znam sta bi rekli kad trudnice nepusaci sjede u drustvu pusaca i takodje udisu dim koji kako se tvrdi vise ugrozava zdravlje pasivnog pusaca, znaci trudnice i njenog djeteta.
Mislim da bi se svi trebali sami vidjeti i znati sta je dobro, a sta lose, jer uvijek je netko za a netko protiv.
Mozemo mi svi pricati sta hocemo, ali svatko ce raditi po svome.



(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pušenje u trudnoći
20.2.2009 8:42:35   
valika
mislim da svatko zna sto je za njega najbolje...ja neosudujem-nikoga da nije dobro to svatko zna-a ako nemozes bez cigarete pa onda zapali "nije smak svijeta"
ja sam pusila od svoje 15 godine i nikad nisam ni pokusavala prestati sad sam 25 godina i kad sam saznala da sam trudna odmah sam prestala al ne zato sto mi je smetalo nego smatram da to nije dobro za bebu sad sam u 7 mjesecu i do sad nisam ni jednu zapalilauser posted image

(Odgovor članu larky)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pušenje u trudnoći
11.3.2009 13:37:20   
Martek
Bok svima,
ja sam pušila od svoje petnaeste godine dok nisam saznala da sam trudna. U prvoj trudnoći nisam pušila i nije mi baš bilo lako jer svi oko mene puše tako da sam izbjegavala društva pušača, ne radi sebe već djeteta. Uskoro se planiramo baciti na posao i drugu trudnoču a znam da mi neće biti lako, iako ne pušim puno strastveni sam pušač, stvarno uživam u tome .......
Smatram da one koje ne mogu bez cigareta u trudnoči bolje popuše koju cigaretu nego da svoju nervozu zbog nepušenja prenose na dijete.......

(Odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pušenje u trudnoći
14.3.2009 10:31:40   
pakić
i ja sam bila pušač, kutija na dan, ali kad sam zatrudnila, jedino su mi cigarete dizale želudac. i tako sam dva mjeseca još znala popušiti koju, ali sve rjeđe. i bilo je ok. kad sam prestala dojiti, skoro sam se opet navukla (ma samo dim..), ali onda sam opet ostala trudna i mislim da više nikad neću zapaliti. čitala sam negdje da djeca pušaća u kasnijoj dobi imaju velik rizik od obolijevanja kardiovaskularnih bolesti. zato misli na bebicu i polako prestani. puno sreće

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pušenje u trudnoći
20.3.2009 11:27:08   
MAMAS
JA SAM ISTO PUŠAČ.SAKRIVAM SE OD OKOLINE.NAJVEĆA MI JE MISTERIJA TO ŠTO SAM PRESTALA PUŠITI ČIM SAM ZATRUDNJELA ALI U 4MJ.SAM POČELA PUŠITI.(SADA SAM 5 I POL MJ).ZA SADA JE BEBA U REDU,ČAK JE SAVRŠENA PO ULTRAZVUCIMA I NALAZIMA.OVO MI JE DRUGO DIJETE I U PRVOJ TRUDNOĆI NISAM IMALA ŽELJU ZA CIGARETOM.TOTALNO SU RAZLIČITE TRUDNOĆE.MOJA SESTRA JE PUŠILA(KAO TURČIN).BEBAČ JE ZDRAV.PUŠENJE JE INAČE ŠTETNO TO SVI ZNAMO,ALI MENI VIŠE SMETAJU RAZNA SREDSTVA ZA ČIŠČENJE PA IH MORAM IZBJEGAVATI.,A MORAM I ČISTITI.TO JE VELIKA I VAŽNA TEMA ZA RAZGLABANJE ALI JA MISLIM DA MORAMO SLUŠATI SVOJE TIJELO.PRIMJER JE MOJA FRENDICA KOJA JE PRESTALA PUŠITI I BILA  JE UŽASNO NERVOZNA.DOKTOR JOJ JE REKAO DA SI TIME JAKO ŠTETI.DOBIVALA JE NAPADE TJESKOBE .MENI JE VAŽNO DA ME  MOJ  PARTNER NE  OSUĐUJE,I ON JE PUŠAČ ALI KADA DOĐE S POSLA  RIJETKO ZAPALI PORED MENE,TAKO MI JE PODRŠKA PA MOŽDA  OPET PRESTANEM.I KAD NISAM PUŠILA NISAM OSUĐIVALA TRUDNICE KOJE PUŠE.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pušenje u trudnoći
24.3.2009 11:15:52   
zlato_tatino
Prije trudnoce sam pusila nesto manje od kutije,kada su izlasci u pitanju pusila sam cak u par sati vise od kutije i pol.Kad sam saznala da sam trudna smanjila sam na 4 cigarete,sad samu 4.mjesecu i pusim jednu do dvije na dan...znam da bih mogla i bez tih jednu do dvije ,ali nekako se bolje osjecam,smatram da to nije puno.
Voljela bih biti i bez ijedne ,ali eto.user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pušenje u trudnoći
24.3.2009 11:18:39   
m600
ma ja smatram da je bolje zapaliti 3 cigarete dnevno nego biti ljut i pod stresom zbog prestanka...mislim da stres puno više utječe na bebicu...ja sam pušila kutiju dnevno,nekad i više ali otkad sam saznala da sam trudna prestala sam bez imalo muke...zadnju sam zapalila da proslavim trudnoću

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pušenje u trudnoći
24.3.2009 11:21:53   
dominik
ja sam pusila u obje...jer sam zbog situacije oko sebe bila ludaaaaa

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pušenje u trudnoći
24.3.2009 11:29:24   
m600
i moja trudnoća je stresna ovih dana..i tek sam neki dan shvatila koliko mi fali cigareta..ali sama sebi kažem ako sam mogla ovoliko mogu još!!! nadam se user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pušenje u trudnoći
21.5.2009 9:39:46   
trudna 3
ja sam pusac bila pre svih trudnoca ,pusila sam u obe trudnoce,ali znantno manje,nego pre rodila sam zdravu i pravu decu ,jedno od 3500 i 55,a drugo od 3350 i 50,i sad pusim,ali mnogo  mnogo manje...

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pušenje u trudnoći
1.6.2009 21:38:10   
Pollly
Samo da vam kažem, što se tiče štetnosti duhana, nikotina, alkohola, droge, sveg ostalog, nema dokaza da to utječe na plod. Mi smo na faksu učili da te tvari mogu, ALi ne moraju utjecati na bebu. Puno je tu faktora. Naravno da kroz pupčanu vrpcu to sve dođe i do bebe, ali hoće li joj to škoditi, to nitko ne zna i nema neki test da se to provjeri. Zapravo se nikad ne zna. Netko može popušiti jednu cigaretu pa dođe do pobačaja, a netko može cijelu trudnoću pušiti i beba je zdrava kao dren.

Ja nisam pušačica niti to mislim bit, al eto, vi koje ne možete prestat (iako toplo savjetujem da prestanete user posted image ), da ne brinete jako. Makar ni doktori ni nitko ne može jamčiti da vašoj bebi neće ništa biti. Neke se stvari i problemi vide tek poslije poroda.

Sretno svim trudnicama!

(Odgovor članu trudna 3)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pušenje u trudnoći
1.6.2009 22:30:47   
emily123
ja sam pušač i u sve tri trudnoce sam pušila...

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu Pollly)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pušenje u trudnoći
1.6.2009 22:34:31   
natalijax
ja pusim ali znatno manje prije sam znala 2ipo kutije a sad samo 5 cigareta i opet osjecam krivnjuuser posted image

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pušenje u trudnoći
8.6.2009 23:36:00   
t
IZVORNA PORUKA: natalijax

ja pusim ali znatno manje prije sam znala 2ipo kutije a sad samo 5 cigareta i opet osjecam krivnjuuser posted image
user posted image  evo da se i ja javin.. na ovu temu sam progovorila:) pusila san puno prije trudnoce,sad sam na 5 dnevno.. i neznam sta da mislim..jedan dan mi je to ok..drugi dan se ne osjecam dobro zbog toga..i tako u nedogled.. ps.u 6. sam misecu - prvi putuser posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pušenje u trudnoći
8.6.2009 23:39:54   
pepeljuga
ja pusila cilu trudnocu sa tonijem,kontrolirala sam se pa bi zapalila par dnevno al mi je toliko pasala i imala sam zelju da bi najradje popusila steku dnevno.....user posted image
od dana kad sam ga rodila nisam zapalila niti jednu,sad je bilo dvi godine i super se osjecam....user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu t)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pušenje u trudnoći
9.6.2009 0:04:35   
twitty
user posted image user posted image user posted image pepeljugo,ja sam pusila u svim trudnocama(umjereno)user posted image

_____________________________

gibam...

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!