|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
19.8.2009 9:50:43   
Ruža
IZVORNA PORUKA: Lola88

IZVORNA PORUKA: Ruža

Ma sigurno nije zbog toga? Nije da branim i opravdavam pušenje, ali te teorije mi ne drže vodu. I ja sam pušač, beba je o.k. , mlijeka je bilo kao u priči ( ima ga i sad ), Đurac je na svu sreću zdrav i napredan.



A koliko cigareta si pušila u trudnoči?



Puno! Ne ponosi se time, u početku sam smanjila sa kutiju i pol na 10 dnevno pa mi je bilo jako slabo. Pa sam opet povećala na kutiju, ali isto kao i ti Nika samo sam gledala na sat kad ću zapaliti , brojala koliko sam popušila i grizla se zbog toga.user posted image  
Ne pušim u prostorijama u kojima je Đurac, osim vani i u kuhinji uz napu. Ne ponosim se time što sam pušač, niti zagovaram pušenje. Opet u razgovoru sa jednim ginićem i sam mi je rekao da te teorije ne drže vodu, je da pušenje nije zdravo, ali gotovo isti postotak manje rođene djece i ostalih "kao pušačkih problema" imaju djeca mama pušačica i mama nepušačica.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Lola88)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pušenje u trudnoći
31.10.2009 11:25:24   
happy future mum
ja sam prestala čim sam otkrila da sam trudna, moja zadnja zapaljena cigareta je bila 10.8. u početku mi se gadio miris i sve, no što trudnoća dalje odmiče nekada bih ubila za dim, ali ne dam se, neću trovati malenoga. Ali kad se rodi-imam osjećaj da ću na stolu zapaliti-iako vjerovatno ni to nije sjajna ideja. JBi ga, svi imamo svoje malene poroke, moji su u obliku tankih bijelih štapića.user posted image

_____________________________

11.4. 2010, voli mama svoga malenog anđela najviše
24.6.2011., dolazi nam braco

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 17:05:06   
hugabuba
user posted image user posted image
.....hvala bogu bar jedna zena na ovom portalu koja ima iste probleme kao ja!!?????!!!
.. i koja me razumije a ne osudjuje ...
user posted image ...bar mislim tako????


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 21:08:37   
mišica 666
draga moja nitko te ne osuđuje tražila si mišljenje da li pušiti ili ne u trudnoći i dobila si ga a malo prošvrljaj po internetu i vidi kako to sve utjeće na dijete u tebi.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 23:15:14   
hugabuba
bok!!!!

Znam,citala sam i cula svasta??!!?? I u sve bi trebala vjerovati????? Moja beba sa 30 tj. ima 2 kg i duga je 40 cm!!!user posted image Znaci da je napredna,Hvala Bogu!!!! user posted image A sta je sa onim majkama koje ostave piju i drogiraju se...koje ostave svoje bebe i nebrinu se za njih...koje tulumare i koje nprave po 2-3 abortusa...... -----> ???????
Temu sam prvenstevno napisala iz tog razloga da vidim sta misle buduce majke,rodilje i one koje su vec rodile....i DA one koje su AKTIVNI pusaci....!!!!!!!
B
ez uvrede ali one koje nepuse...i gade im se cigarete nemogu osidjivati i nabijati gruznju savijest "buducim mama" jer neznaju kakav je POROK cigareta i da je se je jako tesko rijesiti...pogotovo u trudnoci....kao meni jer mi se jos vise traze i mirisu mi ...i to jakkkkoooooooooo.....




_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 23:47:27   
leilany
..ja sam pusila od 17-te godine....sad ce uskoro bit 2 god da ne pusim...
nisam pusila uopce u trudnoci nit sada...nisam imala nit jednu krizu kad sam
se odvikavala od pljuga....
..a prestala sam kad sam bila nekaj bolesna....nekih 5 dana okovana za krevet,nis
nije islo u mene a kamoli pljuga....i rekla sam sama sebi ..bas da probam prestat..dal
cu moc...hehehe....i mogla sam....bez ijedne krize...kupila cak i nikorete al to sam
jednu stavila u usta i mislila sam da cu se ispovracat....blak fuj...
...malo pisem na dugo i siroko,al jbga kad je tema takvauser posted image ...
..ja nisam mogla dugo ostat trudna..kak bi se reklo nikak da mi se ulovi...
i dal slucajnost il kaj,, kad sam prestala pusit nedugo zatim...ja trudna...user posted image
...a i cula sam od drugih frendica i vise ginekologa da je bolje smanjit pusenje
u trudnoci nego naglo prestati...jer ionako dijete preko pupkovine dobiva
sav taj otrov user posted image ...a i naglo prestajanje bi bio sok za organizam...pa tako i
za djetesce...
..a jesam napisala sad roman...user posted image user posted image

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 23:54:14   
elle1
...svi imamo pravo na misljenje-bar bi tako trebalo da bude
hugabuba zasto se usporedjujes s takvim majkama koje zanemruju svoju djecu i drogiraju se,piju i sl.?
smatram da je porok porok,bila to cigareta ili pice nije bitno...i nisam nikako za pusenje u trudnoci jer ipak bi trebalo vise misliti na zivot koji raste u tebi a manje na svoje zelje i prohtjeve,i biti manje sebican,divim se majkama koje prestanu pusiti u trudnoci!!!
i ako sam ti nabila slucajno griznju savjesti onda mozda ta griznja bude toliko jaka pa prestanes pusiti tko zna...
nemoj se ljutiti ali to je samo moje misljenje

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pušenje u trudnoći
2.1.2010 23:54:23   
hugabuba
ejjjj....

ma nema veze...samo pisi.....user posted image
da,tebi svaka cast...ja ti kapu skidam kako si prestala....al meni se jos vise trazi.....ne da pusim puno...ono...ali si zapalim kada mi dodje...nemam nikakvih problema a i sa bebom je sve oke....sada sam u 8 mj. i ginko mi je rekao da je sve za 5-icu.......user posted image .....kod mene u familiji....znaci ne u obitelji....svi puse...alli bas svi...svi smo pusaci ( mlado,staro...srednje...kako os).....valda je to i genetski....sta ti ja znam....
znam da nevalja...ali ja nemrem sebe muciti zbog toga,tj. muciti da nezapalim.....kada sam onda sva rastresena i nervozna i to na bebu prelazi i onda???!!!????user posted image

uhhhhh.........


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 0:00:32   
hugabuba
ma sve za 5-cu.....

...neusporedjujem se ja sa takim majkama samo ja kazem da po nekim izjavama ja sam losa majka zato sto zapalim cigaretu i sto se je nemrem idreci....ma svaka cast svakome ko ima tako jak karakter da prestane i da joj kaze "NE"....al ja jednostavno nemogu jer mi je zelja jos veca sada od kada sam trudna.....user posted image ......
ako je ta cigareta toliko stetna i ako prouzrokuje toliko problema za djete zasto se onda svaka beba moje prijateljice rodila ziva,zdrava i debela.....????? s tim da znam i za sl. gdje majke nisu uopce pusacice rode djecu sa Dawnovim sindromom.....i sl.(neda mi se pisati)????
......user posted image neznam...svako ima svoje misljenje.....ja sam svoje rekla...ali ??????



_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 0:05:08   
leilany
..a nitko tebi nemoze reci sta da ti radis....niti te osudivati...
...ti sama znas najbolje....savjeti su uvijek dobrodosli....jel tako?
ako imas toliku zelju za pljugom ti zapali...ali se kontroliraj...nemora
se dimit iz tebe ko iz parne lokomotiveuser posted image user posted image ...
..uostalom imas jos mjesec dana do poroda....ak je sve uredu...sad
uzivaj....i ne zamaraj se takvim stvarima....jbga tako je kako je...
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 0:09:34   
hugabuba
hvala na lijepim savijetima,da....samo me neki izbace iz takta?????
al oke....svako ima pravo izraziti svoje misljenje.....
da...jos malo...jedva cekam svoju user posted image !!!!!!



_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 8:25:52   
ket
opet kažem nisam za pušenje u trudnoći i nisam pušila....sad opet nakon dojenja pušim i da opet ostane trudna prestala bi....imala sam na žalost ili na srećuuser posted image vidjeti dijete s nikotinsko krizom nakon poroda i nikako to ne ide iz glave...ali naravno da svako ima svoje i zna što je za njega najboljeuser posted image

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 8:45:26   
lueman
žalosno da danas u 21.stoljeću treba još uopće raspravljat o štetnosti pušenjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 8:48:36   
lueman

IZVORNA PORUKA: lueman

žalosno da danas u 21.stoljeću treba još uopće raspravljat o štetnosti pušenjauser posted image user posted image user posted image
je sa onim majkama koje ostave piju i drogiraju se...koje ostave svoje bebe i nebrinu se za njih...koje tulumare i koje nprave po 2-3 abortusa...... -----> ???????
Temu sam prvenstevno napisala iz tog razloga da vidim sta misle buduce majke,rodilje i one koje su vec rodile....i DA one koje su AKTIVNI pusaci....!!!!!!!
Bez uvrede ali one koje nepuse...i gade im se cigarete nemogu osidjivati i nabijati gruznju savijest "buducim mama" jer neznaju kakav je POROK cigareta i da je se je jako tesko rijesiti...pogotovo u trudnoci....kao meni jer mi se jos vise traze i mirisu mi ...i to jakkkkoooooooooo.....


o pa ja nisam skužila da se ti svrstavaš u istu torbu s narkomanima(no pušenje to i je, samo malo drugačiji oblik)pa onda sretno. nadam se da budeš ipak malo odgovornija prema bebi kad se rodi i upoznaš ju...ispada po tvom tekstu da su nepušači ljudi drugog reda jer nemaju pojma kaj je to pušenje..smiješno,a mogla bih reći i primitivno

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 10:24:50   
lidac0605
Ne znam dal mi ima odvratnije stvari nego vidjet trudnicu sa"čikom u čubama"...mogla bi ju jednostavno pljusnut-ne mogu vjerovat da je nekom cigareta više od djeteta i jako to osuđujem jer sam osobno 15 godina bila aktivni pušač-pušila sam 1,5 kutiju dnevno plavog ronhilla sa prekidima za 3 trudnoće jer mi je uvijek beba bila više od mojih potreba...prije 2 godine sam trajno prestala pušit i jako sam ponosna kaj sam se toga riješila i iz svog iskustva(bila sam strastveni pušač!) znam da se sve može kad se hoće...al kak se veli dobar izgovor zlata vrijedi...Npr.moj svekar je prije 6 mjeseci prestao pušit nakon 50 god pušenja!!!

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 10:37:05   
mišica 666
Bez uvrede ali one koje nepuse...i gade im se cigarete nemogu osidjivati i nabijati gruznju savijest "buducim mama" jer neznaju kakav je POROK cigareta i da je se je jako tesko rijesiti...pogotovo u trudnoci....kao meni jer mi se jos vise traze i mirisu mi ...i to jakkkkoooooooooo.....


prije 1. trudnoće ja sam isto pušila i znam kakav je to porok tako da argumenti ti padaju u vodu. ay to što ti je prija rodila zdravo dijete problemi se ne moraju manifestirati odmah kao što sam već napisala djeca majki koje su pušile u trudnoći imaju 50 % više šanse da nekad u životu obole od raka. ja mislim da je to prilično strašan podatak i dovoljno dobar razlog za prestanak pušenja.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 10:42:58   
maja
IZVORNA PORUKA: hugabuba

bok!!!!

Bez uvrede ali one koje nepuse...i gade im se cigarete nemogu osidjivati i nabijati gruznju savijest "buducim mama" jer neznaju kakav je POROK cigareta i da je se je jako tesko rijesiti...pogotovo u trudnoci....kao meni jer mi se jos vise traze i mirisu mi ...i to jakkkkoooooooooo.....




E draga moja nisi u pravu! Ja sam pušila 5 godina! I onda sam išla na jedan spoj ( sa današnjim mužem) nisam znala da li puši ili ne i rekla ako ne puši neću ni ja! To veče sam imala punu kutiju cigareta u torbi. On naravno nije pušio! To isto veče sam ih bacila i nikada više nisam zapalila mada sam bila u društvu pušača! Pa ako sam mogla prestati pušiti zbog tada nepoznate osobe, koliko je onda dijete vrjednije da se zbog njega prestane pušiti.  Mrzim te izgovore, a treba vam samo malo snage i volje! A ako i to nije dijete onda ne znam šta je?

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:10:16   
Zvonki
14.12.2002 rodila se prekrasna djevojčica. Porod kratak, tata prisustvovao, seka doma čekala svoju malu seku. Sve kao iz bajke...Sve dok mi nakon nekog vremena nisu rekli da ima tjelesno oštećenje. Svijet mi se srušio. Nakon par dana, dok sam razmišljala o svemu, kroz glavu mi je prolazilo sve...Gdje sam pogriješila? Možda zato što nisam uzimala Prenatal tijekom trudnoće? Možda zato što me nabila lopta u trbuh u 5 mjesecu trudnoće? Možda zato što sam vozila bicikl u trudnoći? Možda zato što sam pušila prvih par mjeseci?
Hoću vam samo reći, ne dao Bog da se nikome desi, ali ne bi li se grizle da vam sa bebom nešto nije u redu nakon rođenja? Zar to majkama nije dovoljno da se odreknu te ružne navike? Zdravlje djeteta? Ajde da nemamo dokaza o štetnosti cigarete pa bi još razumjela. Ali toliko dokaza, koliko je tek koji se zataškavaju radi najveće zarade na svijetu.
Ne mogu, niti nikada neću opravdavati pušenje. A pušenje u trudnoći gdje svjesno štetite jednom tako krhkom biću koje se ne može braniti, osuđujem i uvijek ću ga osuđivati. Rodi pa se uguši u dimu ako želiš. Ali nemoj trovati svoje dijete!

< Poruku je uredio Zvonki -- 3.1.2010 11:11:25 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:14:42   
Bebys
ja sam  pusila jako prije i prestala nema opravdanja da se djete truje...NEMA....to je NEODGOVORNO I BEZOBRAZNO...i tocka

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:15:47   
FIONA
user posted image ...uopće ne razumijem zašto se o ovome više razglaba...pušenje šteti u trudnoći koliko i kad nisi trudan...samo tada šteti samo tebi a u trudnoći i malom biću u posteljici...
tko misli da je to ok ili kao ne može prestati nek mu se dimi ispod brka ali ako se pojave (daj Bože ne) neke stvari na koje pušenje izravno utječe nemojte se tuči po glavi...
znam nekoliko slučaja di je upravo tako ali i onih koji mogu reči eto...ja pušila cijelu trudnoći a djeca mi zdrava ko dren...

činjenica je da svatko može prestati i ovo JA NE MOGU JEL MI JAČE MIRIŠI...cure moje govori samo o karakteru a trudnoću si nemoj te stavljati kao izgovor...isto kao i kad imaš trudnički dijabetes i imaš regulaciju prehrane a tebi sa baš ždere slatko...kaj ga jedeš pa se pikaš inzulinom...mislim daj te molim vas...obesite si mačku o rep...imala sam i ja želja i sto vragova nad sobom u trudnoći pa sam se pazila!!!!...



_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:20:20   
mariola
I ja sam pušila prije. I mm. I ne samo da sam prestala kad  sam zatrudnila nego smo prestali kad smo pokušavali ostat trudni. Pokušavali smo skoro godinu dana dok nisam ostala trudna a kako pušenje po nekima smeta i dok se pokušava zatrudnit odustali smo bez ikakvog problema. Zbog bebe. Sve se može. U trudnoći mi je nekoliko puta došla želja, i sad mi dođe al čim pomislim da bebu priberem se i odustanem.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:47:09   
hugabuba
kao prvo nesvrstavam se u takvu grupu zena.....to je samo bio mali primjer???????

....ako toliko ocrnjujete zene koje zapale par cikova dnevno sta bi onda rekle za nevedne sl.????sta bi njima napravile.....svaka cast svakome....nemam nista protiv nikakvih izjava,navoda i omalozavanja jer svatko ima pravo reci svoje misljenje.....!!!!! pusenje je stetno....nisam rekla da nije...ali ima i dr.  stvari za koje nikada nebi pomislle da stetne....a stete i to u velikim koilcinama????
toliko ....


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:49:50   
Bebys
nema ljutis..ovo su misljenjaali pusenje nije zdravo

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:53:41   
hugabuba
ma oke...nije bed....nema ljutnje.....

_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Pušenje u trudnoći
3.1.2010 11:55:18   
Bebys
javi se da te tikica stavi na bebe planirane za 2010 ako vec nisi....i sretno...jel ti pusis kada ti dolazi beba...kad ti je termin u 2010

< Poruku je uredio Bebys -- 3.1.2010 11:56:10 >

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!