|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 12:11:50   
tikica_69
Evo, otvaram novu temu. Na nju me potakla sinocnja prepirka sa muzem i neprospavana noc puna mojih uza.
Kao sto sam vam vec pisala, jucer sam procurila. Vjerojatno zbog stimulacije koje sam imala, bilo je vrlo bolno. Jucer sam jos i bila dezurna od 8-20 i jedva sam navecer cekala da dodjem doma (radim sa samim muskima i nisam htjela pokazati da sam lose), legnem, odmorim od bolova...uspjela sam odspavati sat vremena ali onda me pocelo stravicno boliti i doslovce sam imala izljeve krvi. Grcila sam se po krevetu od bolova.
MM je popi--io, rekao da ne moze vise ovo gledati, kako se iz mjeseca u mjesec mucim, sto fizicki, sto psihicki, da on to djete vec vise mrzi nego voli jer nam oduzima previse vremena i krade lijepe trenutke jer samo o tome razmisljamo i samo nas to opterecuje.
Iduci mjesec ce biti dve godine kako se iz mjeseca u mjesec borimo i nadamo.

U pravu je....ja samo o tome mislim. Nista mi u zivotu nije toliko bitno. Cak nikad dobro ni ne cujem onu njegovu recenicu: "Ja sam izabrao tebe, a ne nase dijete i tebe volim a dijete ce nam samo biti bonus koji ce potvrditi nasu beskrajnu ljubav a i ako je ne bude....tu smo nas dvoje i mi imamo svoj zivot".

Ali sinoc mi je ugasio san, jer ga vise ne vidim kako drzi nase dijete sa ljubavlju u ocima, jer je rekao da ga vec mrzi i da ga vise ne zeli....i nisam imala nikoga koga bi nazvala, kome bi se izjadala, isplakala....ustvari sam sama na svijetu i jos sam obiljezena ( bar se tako osjecam kad sjedim pored zena koje nunaju djecicu u kolicima ili trce za njima po parku).

Isto tako, s druge strane, nije ni on imao nikoga kome bi se izjadao jer ja sam samo vikala na njega, a nije tako mislio.....samo je malo posustao i trebao nekoga da ga ponovno digne.

Nikoga drage moje....za parove koje se bore sa ovim vjerenjacama nema nikoga.....na raspolaganju nam je samo vrijeme i nada.
Eto.....valjda ce ovo ohrabriti sve zene koje drze takvo kamenje u sebi, da mogu bar ovdje olaksati dusu.....bar cu znati da nisam jedina kojoj psiha propucava.

Pusa svima!



_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 12:48:14   
MILLA
DANAS ĆU PROĆI SVOJIM SREBRNIM PLUGOM
KROZ ZEMLJUI TVOG SRCA

DANAS ĆU POVUĆI LINIJU RAZDVAJANJA
IZMEĐU TVOJE NOĆI I JUTRA.TVOGA JUČE I SUTRA.

DANAS ĆU OGLASITI GODINU MILOSTI GOSPODNJE
NA TVOJIM BRAZDAMA ŠTO KRVARE KAO OTVORENE RANE
I NAPUNIT ČU IH SNJEGOVIMA I RIJEČIMA IZ SVOJIH USTA.

I,RAĐAT ČEŠ ŽENO,ZEMLJO NATOPLJENA
ČEŽNJO NESAŽEŽENA SUŠAMA I JARAMA.

JER  JA OTVARAM UTROBU SVOJE DUŠE
JER JE RALO MOJE ZAORALO TVOJE ORANICE
I ZASJALO MISLI PLODNE I BLAGOTVORNE


"Jer JA znam naume koje sa imam za tebe
Naume mira ,a ne patnje
da ti dam nadu i budučnost  
(JER.29:11)

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 12:52:13   
maja
Drži se tikice, volimo teuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 12:55:02   
troubled
draga tikica....
sigurna sam da tvoj dragi ne osjeća zapravo te strašne riječi...one su izrečene u afektu i odraz su nemoći...kao što su tvoje suze odraz tvoje nemoći....
da nisam u pravu, vi ne biste pokušavali čak dvije godine....puno ranije bi "pukli" oboje ili jedno od vas....
a pucanje nije za zamjeriti....
žao mi je što još nije uspjelo....
ali dragi ti je dobro rekao....vi ste izabrali jedno drugo...dijete bi bilo ( i ja se nadam da hoće biti) nagada, kruna vaše ljubavi i zajedništva...
ali ako i ne bude (ovo ne znači da treba odustati) ipak imate jedno drugo....
to što imate, to treba njegovati....
često nam velike želje, poput želje za djetetom ili za novim stanom, dalekim putovanjem, promjenom sredine življenja....potpuno zamagle vid....u tolikoj mjeri da zaboravimo ono što već imako, što nam je tu....počnemo to uzimati zdravo za gotovo...a tu se krije velika zamka....
nemoj odustati od svog sna....ali pogledaj čovjeka koji je pored tebe....
njegova grubost, koja te je povrijedila, samo je poziv upomoć - pogledaj, tu sam...pogledaj MENE....
posvetite se malo jedno drugome....
anđeli su uz vas...
i, kako bilo da bilo, bit će dobro....
možda će zvučati okrutno, ali....možda je ovo podsjetnik, upozorenje....budilica....
prebroji svoje blagoslove....i obriši suze....
ja ti od srca želim sve najbolje....

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 12:59:42   
MILLA
IZVORNA PORUKA: troubled

draga tikica....

često nam velike želje, poput želje za djetetom ili za novim stanom, dalekim putovanjem, promjenom sredine življenja....potpuno zamagle vid....u tolikoj mjeri da zaboravimo ono što već imako, što nam je tu....počnemo to uzimati zdravo za gotovo...a tu se krije velika zamka....
nemoj odustati od svog sna....ali pogledaj čovjeka koji je pored tebe....
njegova grubost, koja te je povrijedila, samo je poziv upomoć - pogledaj, tu sam...pogledaj MENE....
posvetite se malo jedno drugome....
anđeli su uz vas...
i, kako bilo da bilo, bit će dobro....
možda će zvučati okrutno, ali....možda je ovo podsjetnik, upozorenje....budilica....
prebroji svoje blagoslove....i obriši suze....
ja ti od srca želim sve najbolje....


TAKO JE-U POTPUNOSTI-DOSLOVNO. 
NADODAT ČU SE: po meni je tvoj muž divan,mudar,razuman a i strpljiv-vrlo. voli te i poštuje-njeguj to!! 


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 14:10:28   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: troubled

draga tikica....
sigurna sam da tvoj dragi ne osjeća zapravo te strašne riječi...one su izrečene u afektu i odraz su nemoći...kao što su tvoje suze odraz tvoje nemoći....
da nisam u pravu, vi ne biste pokušavali čak dvije godine....puno ranije bi "pukli" oboje ili jedno od vas....
a pucanje nije za zamjeriti....
žao mi je što još nije uspjelo....
ali dragi ti je dobro rekao....vi ste izabrali jedno drugo...dijete bi bilo ( i ja se nadam da hoće biti) nagada, kruna vaše ljubavi i zajedništva...
ali ako i ne bude (ovo ne znači da treba odustati) ipak imate jedno drugo....
to što imate, to treba njegovati....
često nam velike želje, poput želje za djetetom ili za novim stanom, dalekim putovanjem, promjenom sredine življenja....potpuno zamagle vid....u tolikoj mjeri da zaboravimo ono što već imako, što nam je tu....počnemo to uzimati zdravo za gotovo...a tu se krije velika zamka....
nemoj odustati od svog sna....ali pogledaj čovjeka koji je pored tebe....
njegova grubost, koja te je povrijedila, samo je poziv upomoć - pogledaj, tu sam...pogledaj MENE....
posvetite se malo jedno drugome....
anđeli su uz vas...
i, kako bilo da bilo, bit će dobro....
možda će zvučati okrutno, ali....možda je ovo podsjetnik, upozorenje....budilica....
prebroji svoje blagoslove....i obriši suze....
ja ti od srca želim sve najbolje....


Hvala ti na ovim rijecima...rasplakala si me....i to jako
Ipak, netko, tko je manje zasluzio ima puno vise bozjih blagoslova od mene.....to ne razumijem, ne razumijem cime ja to nisam zasluzila


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 14:16:10   
tikica_69
Druge majke svoju djecu ostavljaju po domovima, u kantama za smece, drogiraju se trudne, puse, tuku ih.
Ja sam odgojila dvoje djece sama....sasvim sama, bez icije pomoci. Idiot za kojeg sam mislila da ce se opametiti ni dan danas se ne brine o njima. Dobri su ucenici, imaju sve. Imaju i svu moju ljubav i ljubav mog sadasnjeg muza.
I sada kad kraj sebe imam nekoga tko je zaista zasluzio da budem majka njegovog djeta, sada dijete moram kupiti....zadnji put sam ga probala kupiti za 1000 eura....eto, toliko me kostao postupak.
Naravno, bog je odlucio da je cijena preniska. No dobro......idemo dalje.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 14:30:33   
anne
Živimo u strašnom svijetu Tikica i teško oga shvaćamo. Ti si ipak imala priliku imati dvoje predivne djece, a neke nemaju ni to. Vjerujem da ipak na kraju sve dođe na svoje i da ćeš jednom kao starica shvatiti zašto su ti se dešavale ove stvari.
Gledaj što imaš i raduj se tome. A možda dobiš i dodatak da dobiš još.user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 14:38:42   
tikica_69
Hvala cure i oprostite ako sam bila gruba....samo mi je malo tesko user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 14:47:28   
anne
Ma draga samo ti daj. Možemo mi to podnjeti. Zato i jesmo ovdje da se ponesemo kad kojoj treba.user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:09:08   
tikica_69
Znam.....problem je u tome sto ja vise ne znam koliko to mogu ponijeti 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:17:38   
Megica
samo hrabro tikice Bog nam i daje onoliko koliko možemo podnijeti


nešto mi nije jasno: jednom prilikom si napisala da ti bog nije dao ni jedno dijete a sad vidim da pišeš da si odgojila dvojeuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:18:50   
tikica_69
NIsam to nikad napisala...imam dva decka (od 12. i 13. godina)

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Megica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:22:04   
Megica
oprosti vjerovatno sam krivo shvatila
http://www.ringeraja.com.hr/forum/tm.asp?m=1170&mpage=1

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:27:38   
tikica_69
Tocno.....krivo si shvatila

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Megica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:32:38   
tikica_69
No....nije ni bitno tko je kako shvatio...odavno sam shvatila da nisam osoba kojoj ce sreca otvoriti vrata......pa, bilo mi je drago ako sam bar nekad nekome uljepsala dan.
Pusa svima user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 15:46:28   
Megica
nemoj tako draga poslije kiše iziđe sunce
i tebi će samo se strpi
svi smo uz tebe

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 16:46:08   
troubled
IZVORNA PORUKA: tikica_69

...odavno sam shvatila da nisam osoba kojoj ce sreca otvoriti vrata......pa, bilo mi je drago ako sam bar nekad nekome uljepsala dan.
Pusa svima user posted image



znam da iz tebe progovara povrijeđenost i bol.....i ne zamjeram....
tu i jesmo da pomognemo ako možemo....
a možemo samo ako nam ti to dopustiš....
ovo potresno svjedočanstvo smatram dopuštenjem...i zato se nadam da moje riječi nećeš doživjeti kao pametovanje, nego dobronamjerno jer one to i jesu....

po svom dubokom uvjerenju....svaki događaj, situaciju, osobu (pa čak i one najtragičnije, koje srećom nisi doživjela) možemo sagledati iz nebrojeno mnogo kuteva....od najsvjetlijih do najtamnijih....
tikice draga, kut gledanja biramo sami....kut gledanja određuje količinu sreće u našim životima....kvalitetu misli (u plusu ili u u minusu)....a misli su magnet za događaje....

ne bi li tvojim momcima i dragome za kojega imaš lijepe riječi bilo teško čuti da misliš da nisi osoba kojoj će sreća otvoriti vrata?
nisu li oni neizmjerni blagoslov?
a sigurna sam da ih imaš još mnogo...malih i velikih....neprebrojivo....
samo pogledaj bolje....
a vrata sreće jesu otvorena.....i dalje....



(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 17:34:52   
sanjarica
tikice,ti imas iz prvog braka dva sina a sad nastojis sa drugim muzekom dobit dijete.jesam li dobro shvatila????

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 20:11:09   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: sanjarica

tikice,ti imas iz prvog braka dva sina a sad nastojis sa drugim muzekom dobit dijete.jesam li dobro shvatila????
 Da....bas takoI znam da je troubled sasvim u pravu, pogoto ovime "kut gledanja biramo sami....kut gledanja određuje količinu sreće u našim životima....kvalitetu misli (u plusu ili u u minusu)....a misli su magnet za događaje.... "...i obicno i ja drugima govorim isto, ali ja sad ne vidim vrata srece i ne znam kako da opisem svoje stanje, kad me moja rodjena sestra pitala sto je sa mnom jer sam joj uvijek uzor, jer sam uvijek pozitivna i dovre volje...valjda mi je propuh zatvorio vrata i od propuha me bole oci pa mi je i kut gledanja iskrivljen....oprostite na svemu ovome, necu vise kukati...to nema smisla

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 20:13:23   
troubled
nikad se ne ispričavaj za ono kako se osjećaš.....
svi imamo pravo na svoje uspone i padove....
ja ti, od srca želim, da ova faza (jer vjerujem da to jest, i sam kažeš da si pozitivna osoba) prođe što prije user posted image  

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 22:11:28   
tiha
tikice volimo te i blizi se 9 mj skupi snage za novi postupak....moras biti smirena a mi smo tu da ti pomognemo!
zelim ti svu srecu ovoga svijeta da napokon dobijete user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 22:33:27   
tina1602
IZVORNA PORUKA: tiha

tikice volimo te i blizi se 9 mj skupi snage za novi postupak....moras biti smirena a mi smo tu da ti pomognemo!
zelim ti svu srecu ovoga svijeta da napokon dobijete user posted image


slažem se user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

20.10.2007. - Kristina i Boris
25.12.2007. - došlo je naše sunce, Luna

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 23:08:18   
njanja
Draga Tikice...razmišljam o tome da li da ti pišem jer vjerojatno nema riječi kojom te se sada može utješiti...A pogotovo ne od osobe koja te "ne razumije" tj. nije prošla ono što i ti....Moj kolega sa posla danas ima prekrasnu curicu od 20 mjeseci...Bila je neki dan kod mene, uzela pilates loptu i rekla mi tiho da ju jedva čujem: LOPTA....TESKA JE.....Ona je "rezultat" umjetne oplodnje, puno suza, nade, iščekivanja, truda.....Kako je kolega jako otvoren, a naš ured mala obiteljska sredina, prošli smo sa njima u 5 godina zadnjih (mislim) 3 postupka, zajedno smo se sa njima nadali, brinuli i iščekivali rezultat.... u jednom trenutku ja sam sama sebi rekla da bi u njihovoj situaciji odustala i posvojila dijete....Oni su ustrajali...!!!!Ali ono što sam onda mislila, a što i sada mislim, je da je taj par toliko povezan, toliko su stvoreni jedno za drugo, da i se i ne desi dijete, mislim da bi se i dalje jednako voljeli, bili si bliski, jednom riječju da bi uspijeli zauvijek.....Mislim i nadam se da ste ti i tvoj muž jedan od takvih parova....A svim srcem vam želim hrabrosti, snage, ustrajnosti i razumijevanja za daljnje postupke! Ljubavi imate!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tina1602)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
13.8.2008 23:14:11   
tikica_69
danas radim od 22 do 8 ujutro....jucer i danas sam s njim progovorila svega par rijeci jer mu nisam imala sto za reci....bila sam prejadna i samo sam lezala, lezala, lezala....malo prije me nazvao na mobitel da mi kaze da sidjem ispred firme jer mi je donio kebap jer sam blijeda otisla na posao i da zna da danas nisam nista jela....kad sam sisla rekao mi je da je kebap bio drugi razlog. prvi je bio taj sto zna da trebam zagrljaj isto kao i on....eto toliko o tome kakav smo par.....ne bi ga dala ni za sto, nikadavise mi nije zlo od gladi i jada i osjetila sam svu ljubav ovog svijeta

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!