|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
20.10.2008 18:20:28   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: par.istra

vjeruj mi to je jako jako teško.veseliti se drugim stvarima kad te to iznutra izjeda.svaka im čast na 10 g pokušaja.ja znam da ja to nebi mogla.user posted image


Mozes ti to samo ti je danas tesko...to sam i ja pricala, a evo 5. postupak je u tijeku. Nismo mi ni svjesne koliko mozemo....


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
20.10.2008 19:09:39   
Anoniman
cijeli dan plačem,u k. sam totalnom.znam da je to jedan ciklus ali kad je uvijek ista priča.uvijek se nešto ispriječi da pokušamo s tom inseminacijom.neču se predati ali osječam da gubim snagu.user posted image  sutra če biti lakše,nadam se

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
20.10.2008 19:25:24   
božica
draga par.istrauser posted image user posted image

iskreno neznam kako se osječaš ali ŽELIM ŽELIM ŽELIM  ti svu sreću da ugledaš slijedeći puta+

draga molim te
                    budi jaka i glavu goreuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
20.10.2008 22:44:31   
Anoniman
hvala.pokušat ču bit jaka.user posted image

(Odgovor članu božica)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
20.10.2008 23:46:27   
FIONA
strara moja nisi ni svjesna koliko možeš izdržati....jutro je pametnije od noći zato prespavaj malo...odmori glavu , stisni zubiče i sve bu ok...možda ne kada si planirala ali Bože moj tako je to u životu...ja još stojim kod one da treba misliti pozitivno!!!
Pusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....buduća mamice!!!

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 20:15:12   
Anoniman
evo još jedan problem,pošto su mi gljivice uništile pokušaj inseminacije sad sam i cistu dobila i sad opet par mj pauzirati.očajna sam i nemogu više.odlučila sam odustat na neko vrijeme i zaposlit se pa ču vidjet ali ču nastavit.niti posao zbog ovog nemam i nemogu više.ovo me ubija.ponadam se bit če nešto ovaj mj pa opet nešto drugo iskrsne i tako iz mj u mj.i nemam snage se borit protiv boga koji mi neželi pružit priliku da budem mama.neželi i gotovo.kad ga najviše treba nema ga.svaka čast svima koji se godinama bore s tim ali ja nemam ni snage živjeti.

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 20:41:12   
FIONA
IZVORNA PORUKA: par.istra

evo još jedan problem,pošto su mi gljivice uništile pokušaj inseminacije sad sam i cistu dobila i sad opet par mj pauzirati.očajna sam i nemogu više.odlučila sam odustat na neko vrijeme i zaposlit se pa ču vidjet ali ču nastavit.niti posao zbog ovog nemam i nemogu više.ovo me ubija.ponadam se bit če nešto ovaj mj pa opet nešto drugo iskrsne i tako iz mj u mj.i nemam snage se borit protiv boga koji mi neželi pružit priliku da budem mama.neželi i gotovo.kad ga najviše treba nema ga.svaka čast svima koji se godinama bore s tim ali ja nemam ni snage živjeti.



draga nemoj biti tako gruba prema sebi.... Bog će ti dati priliku da budeš najbolja mama na svijetu jer si ti jedna od onih žena koje će to itekako znati iskoristiti...ne odustaj i ne gubi nadu...znam da nije neka utjeha kada ti se pišu jednoteiste stvari stalno iznova...ali zamisli što bi imala od života da se zaposliš i radiš iz dana u dan a da nemaš razloga za doživjeti starost!....To se možda sada prolongiralo na još nekoliko mjeseci ali moj ti je savjet da ne odustaješ od onoga što ti život znači!!!
Pusa malena i sve smo uz tebe...prespavaj ovo ludo razdoblje tako da se posvetiš sebi i svom mužiću kako bi napunili baterije za nove akcije!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 20:48:41   
JUdy
Draga par.istra,
nebudi tužna, imaj stalno nadu. Znam kako ti je. Ja proživljavam to isto samo već 5 god.Oba smo zdravi, suprug mi sada pukao, psihički ne može. Uvijek sam mislila da u njemu imam podršku i sve djelila s nim. Ali opa, ne izdržao. Sada otišao sam na tjedan dana na put da razmišla šta dalej. Imali smo ići na ivf. Uvijek se pitam zašto mi, zašto nama bog neda to najlepše što može biti u životu. user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 20:51:32   
mirna
Tako mi je zao cure... nemojte gubiti nadu.user posted image

par. istra sutra je novi dan.. isplaci se danas, sutra ce biti bolje.

(Odgovor članu JUdy)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 21:13:10   
mlada mama
drage i dragi moji, jako mi je zao na vasim do sada ne uspjelim pokusajima, zelim vam svu srecu svijeta da dobijete tako zeljenu bebuuser posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
27.10.2008 21:45:37   
Anoniman
fiona a kako da izdržim bit zatvorena u stanu po cijele dane,psihički sam več na izmaku snaga.da nemam ni posao ni dijete.posao ču nač ali ko če mi dati priliku da budem mama i kada? to se može na još jako dugo protegnut a ako nebudem radila nešto,išla među ljude onda mi je kraj jer to neču moć izdržat.sad sam očajna a šta bi tek onda bilo.nije lako,niti malo,ne samo meni več i drugima koji se bore za to željeno dijete.hvala svima na podršci,samo se nadam da ču ovo izdržat.

(Odgovor članu mlada mama)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 8:42:51   
tikica_69
Pa jesi li razmisljala da prvo nadjes posao...mislim da bi ti sve bilo lakse.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 9:47:45   
Anoniman
tikice nemam izbora nego se zaposlit jer ovako ču izludjet,na dobrom sam putu.problem je u tome šta barem 6mj do godinu dana moram bit zaposlena da bi imala neka prava pa da mogu izbivat po tjedan dana i više iz posla zbog ovog a neznam kako ću godinu dana izdržat a da neradimo ništa(mislim inseminacije)

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 10:43:02   
tikica_69
Ostat ces ti nama prirodno trudna, nece ti to ni trebati user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 10:43:42   
Anoniman
zadnja 2,3 mj život mi je pakao,zatvorila sam se u stan,neizlazim,nedružim se,ništa.bojim se izači jer znam da če me odmah pitat neko i ima šta novog,pa kad če to dijete več si dugo u braku itd i neznam šta više izmislit,šta im reči.u početku sam govorila pa prvo posao pa dijete,a toliko vremena je prošlo i nema ni posla ni djeteta.šta da više kažem?ubijaju me ta pitanja,sramim se.svaki dan se svađam s mužem,nervozna sam i pod stresom i iskaljujem se na njemu,nije to zaslužio ali nemogu si pomoć.toliko puta mi dođe da ga ostavim,da mu pružim priliku da ima dijete s nekom drugom jer ja neznam dali ču mu ikad moć dat dijete i pravu obitelj.user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 10:58:28   
FIONA
IZVORNA PORUKA: par.istra

zadnja 2,3 mj život mi je pakao,zatvorila sam se u stan,neizlazim,nedružim se,ništa.bojim se izači jer znam da če me odmah pitat neko i ima šta novog,pa kad če to dijete več si dugo u braku itd i neznam šta više izmislit,šta im reči.u početku sam govorila pa prvo posao pa dijete,a toliko vremena je prošlo i nema ni posla ni djeteta.šta da više kažem?ubijaju me ta pitanja,sramim se.svaki dan se svađam s mužem,nervozna sam i pod stresom i iskaljujem se na njemu,nije to zaslužio ali nemogu si pomoć.toliko puta mi dođe da ga ostavim,da mu pružim priliku da ima dijete s nekom drugom jer ja neznam dali ču mu ikad moć dat dijete i pravu obitelj.user posted image



draga rasplakala si me ovim zadnjim izjavama...znam da ti nije nimalo lako i netko kao ja da ti soli pamet može ti ići na živce...
Kaj se posla tiče ja sam ti tamo očajna jer danas nači zdravu i veselu okolinu punu razumjevanja na poslu kao da je nemoguća misija...ako je zbog novaca onda te razumijem ali ako nije rađe nađi neko volonterski rad koji će te fakat dići nego da svaki dan ustaješ samo kako bi odradila 6 mjeseci za prava na porodiljni i da se imaš kome izjadati...na poslu to ne buš našla...rame za plakanje, riječ utjehe, topli zagrljaj može ti dati netko iskren a ne stranac...bar je tako meni bilo....naravno da se nesmiješ zatvarati i nikada ali nikada nemoj reči da češ ostaviti muža jer vi ste draga u tome zajedno kako god da se okrene... Nemoj gubiti nadu i ako ti išta ali stvarno išta zatreba slobodno se javi ja sam ti na raspolaganju!
Ja sam ti bila očajna ali manje od godinu dana...bili MM i ja na jednoj misi gdje su dečki iz zajednice "Činakolo" imali svjedočanstav o svom životu...jako dirljive priče pune nade za bolje sutra..prodaju sve i svašta što sami izrade...tako sam ja nabasala na jednu karticu koja je samnom u sobi još i danas..na njoj ti piše DIJETE PRIPADA BOGU I ONO JE BOŽJA PRISUTNOST U TEBI! Dozvolila sam sebi kao vjerniku da Bog bude prisutan u meni...Mnoge će reči kako ofucano...joj kaj sad ova baljazga jer je danas sramota priznati da se uzdaš u nešto uzvišeno i da ti to daje inspiraciju života! MM i ja ne idemo svaku nedjelju u crkvu ali kada osjetimo potrebu tamo smo i meni i njemu pomoglo je puno puta...nađi mir i nađi način da se smiriš i da nastaviš dalje sa voljenom osobom...Želim ti to od srca!user posted image user posted image user posted image ..... ne gubi nadu, vjeru i ljubav....

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 11:40:45   
Anoniman
fiona hvala ti na riječima utjehe i podrške jer samo ovdje to imam,razumijevanje za to šta prolazim ja i ostale cure jer nitko ništa oko mene nerazumije i nemogu s nikim o tome pričati niti se izjadati,ništa.onaj ko ovo neproživljava nerazumije apsolutno ništa.samo vas imam za razgovarat.a šta se posla tiče potpuno si u pravu,nažalost novci nam svima trebaju pa tako i meni(nažalost).nemogu si dozvolit da cijeli život ovisim o mužu.u boga sam vjerovala uvijek ali toliko me več razočarao i napustio u teškim trenucima da više nevjerujem da on postoji i da če me obradovati bebicom koju toliko želim.samo o tome razmišljam,samo tome se nadam i ničemu više.nema života bez djece barem ne za mene.bio bi mi puno ljepši život da se imam kome radovati,za koga živjeti i svaki trenutak bi uživala makar ne spavala cijelu noć ali to su slatke muke nego ovo.

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 11:54:12   
tikica_69
Sramis se??? Duso, ti si posebna, nisi kao druge i tvoje dijete ce biti posebno...nek ti to bude misao vodilja user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 11:55:47   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: par.istra

zadnja 2,3 mj život mi je pakao,zatvorila sam se u stan,neizlazim,nedružim se,ništa.bojim se izači jer znam da če me odmah pitat neko i ima šta novog,pa kad če to dijete več si dugo u braku itd i neznam šta više izmislit,šta im reči.u početku sam govorila pa prvo posao pa dijete,a toliko vremena je prošlo i nema ni posla ni djeteta.šta da više kažem?ubijaju me ta pitanja,sramim se.svaki dan se svađam s mužem,nervozna sam i pod stresom i iskaljujem se na njemu,nije to zaslužio ali nemogu si pomoć.toliko puta mi dođe da ga ostavim,da mu pružim priliku da ima dijete s nekom drugom jer ja neznam dali ču mu ikad moć dat dijete i pravu obitelj.user posted image
 Ajde procitaj moje postove sa pocetka ovog topica...naime ja sam ga otvorila i vidjet ces da nisi sama. OK?!Tesko je, ali donosi puno....i procitaj poslovicu u mom potpisu user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 12:12:21   
Anoniman
tikice znam da nisam sama.neznam šta bi više napisala ni rekla.teško mi je i neznam do kada će to trajati.treba to izdržati.imati snage.ali ja se sramim,imam osječaj da me svi ružno gledaju,upiru prstom u mene i govore gle toliko dugo u braku a nema djece,sigurno imaju probleme,nemogu djecu imati.i sve dobro pogađaju jer ljudi nisi glupi,kad tad shvate a ja neželim da shvate i da me gledaju drukčije.želim biti normalna kao i svi ostali.imati dijete,posao,obitelj i normalan život.

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 12:18:38   
tikica_69
Voli svog muza bez obzira da li imate zajednicko dijete ili ne. I dalje se mazite, seksajte, smijte i uzivajte u u zivotu i ne dozvolite da vam prazan hod ili bete upravljaju zivotom. Uzmite zivot u svoje ruke - radite ono sto volite, uzivajte u hrani, izlascima, sexu......kockice ce se posloziti. (to je meni napisala jedna psihologica, mozda ti bar malo pomogne)Strpljiv, spasen.I znas kako se kaze: Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima.

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 12:24:11   
Anoniman
potrudit ču se,dat ču sve od sebe iako če biti jako jako teško to  ostvarit.

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 12:31:18   
FIONA
IZVORNA PORUKA: par.istra

potrudit ču se,dat ču sve od sebe iako če biti jako jako teško to  ostvarit.







user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kada ti bude teško javi se nama da ti bar malo oraspoložimo dan....lijepo je pročitati da si opet se malo podigla....uvijek ima težih razdoblja kada je teže podnositi probleme...ja sam uvjerena da će tvoje vrijeme doći...ma 100% sam sigurna....vidjet češ draga...samo hrabro! PUUUSA user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
28.10.2008 12:44:03   
tikica_69
Bravo, to je duh user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Psiholoska pomoc neplodnim parovima
1.11.2008 18:44:24   
darcy
Draga par.istra,
Nemoj klonuti. Ja sam prvo čekala za dijete da dobijem posao na neodređeno i mislila da će onda odmah doći nakon prvog pokušaja. Međutim, nakon 2 godine uzaludnih pokušaja, plakanja, iščekivanja, svađa s mužem, seksa koji se je pretvorio u "pravljenje bebe" i računanje plodnih dana, konačno sam nagovorila muža da odemo na pretrage. Točno kao i kod tebe, i ja izbjegavam sve moguće susrete s poznatima upravo zato jer i mene svi pitaju kad će, pa što čekate, trebate s jače truditi..., a to mi je nepodnošljivo. Iako sam ja bila uvjerena da je problem u meni, da su mi neproodni jajovodi zbog stalnih upala, ispalo da je samnom sve u redu, a mm astenoteratozoospermija. I on se je patio kao i ti govoreći mi da trebam naći drugoga, da mi taj drugi da nešto što sam oduvijek željela i sve one ideje koje ti se motaju po glavi. Meni je bilo lakše kad smo dobili dijagnozu, jer sam si potvrdila da prirodno ne ide, dakle, idem se boriti onim čime mogu. Kao i što tebe sigurno tvoj muž voli, tako i ja volim svog muža i gledam to kao naš problem, nikako njega kao krivca. Nemoj se osjećati krivom, nemoj se vraćati natrag, gledaj naprijed i vidjet ćeš da ćeš uspjeti. Moja kolegica je nakon 10 godina (između toga spontani, vanmaternične...) dobila prekrasnu curicu. Nemoj nikad stati. Medicina sve više napreduje. Budi sigurna da ćeš uspjeti, a svoje brige dijeli i dalje s nama. Osim toga, ljudi se u patnji zbližuju, a kad vam dođe beba, daj zamisli koliko će sreća biti veća nakon svih osvih iskustava, sad kad znamo to cijeniti.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!