|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plan porođaja
18.8.2008 17:09:10   
mirna
Zanima me da li je koja mama napravila plan porođaja? Kako su  reagirali u rodilištu? Da li su saslušali vaše želje?

Kada sam ja rodila, jedna rodilja došla je sa svojim planom, ali osoblje nije bilo baš oduševljeno time.. to je bilo prije 2 godine, možda se je sada nešto promijenilo.. Hrvatska udruga primalja savjetuje da rodilje naprave plan porođaja, ali ne znam koliko je to realno u hr. rodilištima..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plan porođaja
18.8.2008 17:16:35   
anne
Mislim da im je i ovako tlaka kad dođeš roditi, a još da dođeš s takvim popisom ( barem zasad) pao bi im mrak na oči. Zato ga i nisam pisala. Jedine stvari na kojima ću inzistirati je da MM bude samnom, da mi doktorica ne stisne trbuh "da beba lakše izađe" i da je mogu odmah dojiti.
To zna i MM ako budem ja previše u bolovima ili uzbuđena.
Prvo i treće sam zaboravila na prvom porodu i još imam grižnju savjesti. Nisam se snašla.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 6:53:31   
evanda
Anne, slažem se s tobom potpuno....i ja ću iste stvari tražiti....a to stiskanje stomaka mi nije nimalo jasno...kao da je prijeko potrebno....svašta

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 8:00:27   
vjerae
Bokić to stiskanje ti može pomoći da ti beba lakše krene van a i poslje posteljica,još ako si jako izmućena svaka pomoć dobro dođeuser posted image ,zato nemoj se previše brinut oko toga .

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 8:03:56   
troubled
meni ga nije doktor stisnuo...meni je doslovno skočio na stomak....ali kako sam baš tada čula ono čudesno - kme, nije mi uopće bilo važno niti to pamtim kao neko loše isustvo...
a što se plana tiče vjerujem da naša rodilišta nisu još toliko "evoluirala"....možda hoće, jednom....user posted image

(Odgovor članu vjerae)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 8:37:32   
ZVRK
ja nisam imala nikakav plan.bilo mi je glavno da izađe van i da sve bude ok sa nama dvoje

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 9:12:33   
vjerae
Ja mislim da nam plan treba bit da user posted image  izađe što prije van da bude živo i zdravo i da ga što prije primimo u naručjeuser posted image user posted image .

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 9:23:45   
koka
Plan porođaja? Doći u rodilište, roditi i otići kući s zdravom user posted image . I normalno što brže i bezbolnije, ako je moguće user posted image .

(Odgovor članu vjerae)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 13:32:52   
tonkica
Nisam ni ja imala nikakav plan. Samo sam htjela da sve prođe što jednostavnije i lakše za Miu i mene, da mi cura bude zdrava i da što ranije idemo van iz bolnice, kući tati. user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plan porođaja
19.8.2008 18:23:13   
Frany
Nisam ni znala da mogu nešto planirati, slušala sam primalju i bilo je superuser posted image

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plan porođaja
2.9.2008 11:28:18   
Vjeverica ST
ja sam relativno friška trudnica..A što je to plan poroda? A je li istina da prilikom poroda, i "tih dana" u rodilištu moraš imat vezu tj. nekog poznavat kako bi ti cijela situacija bila lakša? user posted image Kažu da u suprotnom imaš lošiji tretman...A kako znate ko će vas poroditi?user posted image

(Odgovor članu Frany)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plan porođaja
2.9.2008 11:34:37   
FIONA
Vjeverice ST, moj ti je prijedlog da što manje planiraš jer ti se tak i tak sve odvije po nekom toku kako bebač i tvoje tijelo odreagiraju... veze u bolnici danas nažalost su nekada garancija za bolji tretman ali ne i pravilo... možeš imati kraljevski tretman a problema pri porodu i obrnuto, nikakve posebne tretmane a porod ko podmazan!!! To će ti cure bolje objasniti koje su već rodile... i ja čekam prvog bebača i ne želim da se poteže veza koju imam jer mislim da ne radim ništa neprirodno a ako će me netko zaj....... sama ću dići galamu i buku i taj dan i sve dane dok budem u bolnici da će požaliti kaj su me primili... hihihihiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image ... samo hrabro i bez panike...

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Plan porođaja
2.9.2008 13:38:48   
mlada mama
ja nisam imala nikakve veze,niti sam ikoga poznavala cak ne znam ni kakko se zove doktor koji me jje porodio,morat cu pogledati u papirima,meni je bilo super sve je bilo dobro i brzo sam isla kuci,akako sam ja vedre naravi pa sam i u radjaoni sve oko sebe nasmijavala,uvijek sam bila nasmijana i nisam gnjavila sestre bez veze(kao sto je jedna sto je bila sa mnom u sobi),prva sam se ustajala od uzbudjenja nisam mogla spavati samo sam htjela drzati svoju bebicu... i uvijek bi fino sama naredila krevet,cak i posteljinu promjenila,ako je bilo potrebo,i sestre su me voljele,pa kad sam imala problemma s dojenjem uvijek su mi dolazile rado pomoci,ja mislim da je stvar u tome kako se ti postavis,tako ce i oni prema tebi.da ti sad ne pisem puno,ova sto je bila sa mnom u sobi ranije je rodila (cetvrto djete) bila je dosta neuredna stalno je spavala pa i kad bi trebala ici na izdajanje da daju bebi papat,(beba je bila u inkubatoru) sestre su morale dolaziti 100 puta po nju,nije se htjela ustati. pa kad bi ju pitale da malo ode do bebe da ju malo pomazi,ako hoce da joj prica nesto ili ju drzi za rukicu ona govori da joj se neda,da se taman zacitala citala je neki casopis,a sestre je 100 put zvala iz glupi razloga,da ih pita sta ce bit za rucak...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Plan porođaja
2.9.2008 13:55:36   
mirna
IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST

ja sam relativno friška trudnica..A što je to plan poroda? A je li istina da prilikom poroda, i "tih dana" u rodilištu moraš imat vezu tj. nekog poznavat kako bi ti cijela situacija bila lakša? user posted image Kažu da u suprotnom imaš lošiji tretman...A kako znate ko će vas poroditi?user posted image


plan poroda možeš napraviti  ako imaš neke želje u vezi poroda: npr. prirodni porođaj bez epiziotomije, porod u vodi ili slično..

rodilište: ne trebaš imati veze, ali je ipak bolje ako imaš nekog poznatog...

tretman:
ovisan je od osoblja, gužve u rodilištu, od tvog ponašanja...prema mojim iskustvima tretman u bolnici bolji je, ako je i tata prisutan pri porodu.

Tko će te poroditi: ne možeš znati unaprijed..

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Plan porođaja
2.9.2008 15:39:53   
Mrvna
IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST
A je li istina da prilikom poroda, i "tih dana" u rodilištu moraš imat vezu tj. nekog poznavat kako bi ti cijela situacija bila lakša? user posted image

Nije li to pravilo koje nažalost više manje vrijedi svugdje?

IZVORNA PORUKA: Vjeverica ST
Kažu da u suprotnom imaš lošiji tretman...

A nee, nemoj razmišljati na taj način. Nećeš imati lošiji tretman, nije da oni očekuju samo žene s vezom a ostale primaju preko one stvari. Ako imaš žnoru, a ti potegni, ako nemaš, bit će opet dobro.
Puno toga ovisi ne samo o rodilištu ili smjeni već čisto o tvom stavu - what you give is what you get. Ali sad već ponavljam ono što je rekla mlada mama..

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 23:55:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Mrvna)
  Neposredna veza do poruke: 16
   [Brisano sporočilo]
2.9.2008 23:58:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Plan porođaja
3.9.2008 16:12:53   
ivanaa
Jao, ja radim u zdravstvu i imala sam veza i vezica i opet sam imala strasan porod.danas ni to nije garancija.plan poroda se ni ne trudim napraviti jer mislim da ionako rade sta hoce

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Plan porođaja
3.9.2008 16:14:40   
ivanaa
iva piva gdje si rodila da se klonim?

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Brisano sporočilo]
4.9.2008 1:10:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu ivanaa)
  Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!