|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:25:55   
Cybermama
evo zanima me kada ste vi svojim bebačima počele davati kravlje mliko i što kažu pedijatri kada je preporučljivo?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:28:58   
koka
http://www.ringeraja.hr/forum/%C4%8Dokolino_8%2B/m_81151/tm.htm nešto smo ovdje pisali, al mora još negdje biti idem potražiti

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:29:57   
Cybermama
hvala koka
user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:37:30   
koka
http://www.ringeraja.hr/forum/kada_uvesti_kravlje_mlijeko%3F/m_127804/tm.htm evo draga i tu ima nešto..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:42:57   
Cybermama
ma koka prava si,hvala punouser posted image
moja šinjorina ima 11miseci i pravim joj čokolino sa hipp mlikom,a čula sam ne nikako dici prije navršenih godinu dana davati kravlje mliko.a baš su me zanimala vaša iskustva

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:46:31   
koka
Ma da, jedno kažu a u samim knjigama di se preporuča ne mlijeku prije 12 mjeseci stoji recept kako napravit polovinsko mlijeko a ide i kravlje i voda i šećer user posted image . Šta da ti kažem, ja sam probala dati vidila da nema reakcije i sad joj ujutro malo čokolina napravim s kravljim mlijekom a isto tako i griz. Za nju kupujemo ono 3,5. A Rokiću smo i večernju bočicu radili s kravljim mlijekom , ne sječam se točno kada al bilo je prije prvog rođendana..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:49:34   
troubled
paula je imala 9 mjeseci kad je pedijatrica rekla da možemo na kravlje...
2,8 mm
prvi tjedan sam joj to malo vodnila dok se privikne i od onda do danas smo na tome...
nikakvih problema...
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:51:00   
novamama
moram ovdje napisati jedno iskustvo, od moje sestre i oboje njezine djece..

zbog kravljeg mlijeka mi je nećak sa tri godine operirao krajnike: imao je stalno neke upale uha, a i slinio je i šmrcao i balio non-stop...

isto tako i nećakinja - svaki put kad bi pojela jogurt od kravljeg mlijeka dobila bi upalu uha...

tako da mi je sestra radila sojino mlijeko, a mislim da ću i ja tako...

tek negdje sa 5 godina (nisam sigurna, morat ću je pitati) počela im je davati kravlje i sada je sve ok...nećakinja nije morala na operaciju krajnika...

zato, pliz, oprezno sa kravljim mlijekom, u brošuri koju imam kažu tek iza 13 mjeseci..

evo, čisto za info....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:54:02   
koka
Ok novamama slažem se, al ako ja ne primjetim ništa nema smisla davati sojino mlijeko od 18 kn, ili hippovo koje je još skuplje. Zato oprezno da , slažem se s tobom. Da vidim ikakvu reakciju na mlijeko sama bi ukinula to i nebi gledala na cijenu.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:56:44   
novamama
ma naravno...

nego, ona nije kupovala sojino, sama ga je radila....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 13:59:05   
koka

IZVORNA PORUKA: novamama

ma naravno...

nego, ona nije kupovala sojino, sama ga je radila....

a da? vidiš to nisam znalla da se može user posted image . jednu stvar više znam user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:05:39   
Cybermama
znam da sve to ovisi od diteta do diteta,ali bojim ovoga što je novamama napisala.od nekoga sam čula nešto sličnouser posted image
a pravljenje sojinog mi izgleda ko nešto komlicirano.baš ću tražit po netu da vidim

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:08:30   
Cybermama
ali vidim da vas je puno više dalo ranije i niste čekali do godine dana,a niko nema neke loše reakcije.
tako da se još uvik dvoumin


(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:22:51   
koka
Znam kako ti je, preporuča se a opet večina roditelja daje i prije kravlje mlijeko. Po nekim tablicama i jogurt se daje nakon godinu dana. Moja obožava jogurte i one srino-vočne namaze. Sad, na tebi je da odlučiš šta i kako. Zato se i daje postepeno namirnice da kod uvođenja da vidimo ako ima kojih reakcija. A to kod hrane bi bilo povračanje, proljev, osip čak kažu i napad astmeuser posted image ..neznam....

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:25:47   
cokolada
Nakon godinu dana, razlog zasto ne prije jer je adaptirano mlijeko izbalansirano vitaminima i mineralima a djeca tek sa godinu dana zapravo pocnu jesti kako treba "nasu hranu"  pa eventualne nedostatke mogu nadoknaditi adaptiranim mlijekom.
Kravlje mlijeko nije lose, neki ljudi ga ne podnose jer nemogu probaviti laktozu i to je jedini nedostatk kravljeg mlijeka, djeca u pravilu dobro podnose kravlje mlijeko.
Sojino mlijeko je dobar i zdrav napitak, ali nikako zamjena za mlijeko, jedino zajednicko im je ime "mlijeko". Ako ne zelite davati kravlje mlijeko dajte radije djeci adaptirano mlijeko, a sojino ok, ali ono ne moze zamjeniti kravlje ili adaptirano. Sojino mlijeko je obogaceno kalcijem, ali ga prirodno ne sadrzi u kolicini kao kravlje, a dodani kalcij se nikada ne apsorbira u organizmu kao prirodno zastupljeni kalcij.
Ukratko sam vam ispricala svoja znanja u vezi mlijeka, to mi je struka i ljuti me kada mlijeko zamjenjuju sojinim mlijekom. Ja pijem sojino mlijeko jer mi je fino ali ne izbacujem mlijecne proizvode iz prehrane niti sebi niti svojem djetetu, jer kalcij koji dobijemo iz mlijecnih proizvoda je nezamjenjiv.

(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:31:16   
Cybermama
pa ako je problem kod kravljg mlika laktoza,što sam i ja čula,pa ako uzmem mliko sa manje laktoze,ono što se reklamira na tv.mislim da onda ne bi trebao biti problem

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 14:36:32   
cokolada
Ja svojem misu dajem 2,8 mlijeko od godine dana i dobro ga podnosi. Kada kaslje mu dajem mlijeko sa manje laktoze (lagano jutro) jer zna povratiti, a od toga ne.
Probaj sa normalnim kravljim mlijekom, vidjeti ces ako ga ne podnosi, ali djeca dok su zdrava im u pravilu ne smeta, obicno tek kada su prehladeni.

(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 15:29:42   
Anoniman
mi smo počeli s 13 mj. sa svima.
3,2%mm.
mjesec dana razrijeđeno, dvotrećinsko a onda čisto.
dobro podnijele, nemamo problema.

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 20:17:22   
Thea
Moj Valentino ima 2 mjeseca i već od 1 mjeseca mu dajem kravlje mlijeko.Pomješam pola-pola sa vodom i stavim šećera i dijete super zadovoljno i sito,a i  financijski se oporaviš...I prvo dvoje je tako jelo i nikad problema.Druga stvar da sam vidjela da ima kakvih reakcija odmah bi prestala....A i hipp,bebivitu,bebimil i ostale formule jednostavno su nakon podrigivanja povratili van,a mlijeko ne...A i žene drage šta su prije naše bake i prabake davale svojoj djeci jesti??Prepržilo se brašno i stavilo u mlijeko ili petit keksi u mlijeku........pa ništa nije bilo djeci.....
Pedijatrica je mojoj prijateljici kad je došla na prvu kontrolu rekla da neka sve pita svoju mamu  jer ona zna najbolje(žena je rodila 7 djece) i ona od mjesec dana malu hranila s mlijekom i keksima....Dijete nikad bolesno i sve štima......



_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 20:55:31   
Cybermama
meni se isto kravlje mliko čini preteško za male bebe jer nemaju dovoljno razvijen probavni trakt,mislim da se crijeva razvijaju do 7mjeseca.a laktoza općenito nije zdrava jer se lijepi na stijenke crijeva.zbog svega toga sam i čekala ovoliko i još uvik se pitam da li je vrime da joj dam kravlje.dojila sam je 10miseci,a sad joj dajem adaptirano.
i j asam se uvik pitala kako smo mi svi ostali zdravi,kad se danas ne smije dati ovo,ne smije ono.ali kad pogledam bolje,onda je bilo i drugačije vrime i namirnice koje su se koristile su bile puno zdravije od onih koje mi danas jedemo.danas je sve puno aditiva i emulgatora i zbog toga sam oprezna

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 21:27:08   
novamama
Između ostalog, protiv kravljeg mlijeka sam i zbog ovoga (barem za djecu), lijepo vas molim da budete strpljivi i pročitate do krajauser posted image

Isječci iz knjige Fit for Life - Harvey & Marilyn Diamond
 
U Sjedinjenim Državama troši se više mliječnih proizvoda nego u bilo kojoj zemlji svijeta. U istraživanju časopisa Grocers Journal of California iz rujna 1982. godine objavljeno je da su mliječni proizvodi najkonzumiranija hrana. Samo je 6% Amerikanaca izjavilo da ne uzimaju mlijeko ni u kakvom obliku.
Ako su mliječni proizvodi tako dobra hrana, a mi ih u Sjedinjenim Državama jedemo više nego drugi, zar ne bismo trebali biti najzdravija nacija? Los Angeles times je u travnju 1981. objavio tvrdnju Richarda O. Keelera direktora razvoja programa Predsjednikova savjeta za fizičko zdravlje, da američki radnik prednjači u degenerativnim bolestima.
Kao i u bjelančevina, ovdje također postoji velik broj podataka koji povezuju prehranu mliječnim proizvodima s bolestima srca, rakom, artritisom, migrenama, alergijama, infekcijama uha, prehladama, astmom, dišnim smetnjama, te mnoštvom drugih problema kako su dokumentirali Hannah Allen, Alec Burton, Viktoras Kulvinskas, F.M. Pottenger, Herbert M. Shelton i N.W. Walker.
U jedno možete biti potpuno sigurni; mlijeko je američka politička hrana. Prema Los Angeles Timesu mliječna se industrija subvencionira sa čak tri milijarde dolara godišnje. To su 342 tisuće dolara svakog sata da bi se kupilo mliječne proizvoda vrijedne milijarde dolara koji vjerojatno nikad neće biti konzumirani. Ta količina stoji u skladištima i prodaja. Samo račun za skladištenje viškova koji nekad neće biti iskorišteni iznosi četrdeset i sedam milijuna dolara godišnje. Potražnja za mliječnim proizvodima realno pada jer postaje sve jasnije da se ne radi o savršenoj hrani kako su nas učili.
No proizvodnja se nastavlja. Budite uvjereni da je većina publiciteta o dobrobiti mliječnih proizvoda komercijalno motivirana. Los Angeles Times je u ožujku 1984. objavio kako je ministarstvo poljoprivrede odlučilo započeti sa 140 milijuna dolara vrijednom reklamnom kampanjom da bi motiviralo veću potrošnju mlijeka i time smanjilo ogromne i skupe viškove. Iako je pravi razlog kampanje smanjenje viškova, reklame us bile takve da nas uvjere u takozvane dobrobiti mlijeka.
Krave ne piju kravlje mlijeko. Zašto ga ljudi piju? Pokušajte razumno odgovoriti na to pitanje. Što ljudi rade pijući kravlje mlijeko? Ponudite li odrasloj kravi kravlje mlijeko, onjušila bi ga, ali bi se sigurno odlučila za travu. Je li stvoritelj želio da jedino ljudi budu vrsta koja treba piti kravlje mlijeko? Razumljivo, pije ga i telad, no svrha mlijeka je da hrani mladunčad vrste. Niti jedna odrasla životinja to neće učiniti , osim naravno domaćih životinja čiji su prirodni nagoni gotovo izmijenjeni. U početnoj fazi života svi se sisavci hrane mlijekom majke. Kod ljudi, mlijeko majke nakon početne faze zamjenjuje kravlje. Drugim riječima, na Zemlji postoji jedan jedini sisavac koji je cijelog života dojenče: čovjek. Zašto? teško je, naravno, objektivno se pozabaviti ovom temom zbog svih oprečnih podataka kojih u ovom slučaju ima i previše.
Jeste li ikad vidjeli žirafu kako doji zebru? Ili kobilu kako doji psa? Ne? Jeste li ikad vidjeli kravu kako doji čovjeka? Sva tri primjera jednako su apsurdna, no ovo zadnje ste morali vidjeti jer sigurno znate nekog tko pije mlijeko ili jede mliječne proizvode. Ne izgleda nimalo čudno kad netko popije malo mlijeka iz čaše, no što biste pomislili da vozeći se kroz selo ugledate nekog kako siše kravu? Biste li se pridružili toj osobi na kravljem vimenu? Ne? A da vam netko donese mlijeko u čaši? Šalim se, naravno, no to se čini smiješnim stoga što logika, nagon i razum čovjeka mogu spriječiti da pije mlijeko nije li mu ono, takoreći, pruženo na pladnju.
Činjenice su u jednom jasne: kemijski je sastav kravljeg mlijeka drukčiji od ljudskog. Da vaša utroba može govoriti pitala bi vas što radite u blizini krava.
U mlijeku se nalazi tvar poznata kao kazein kojeg u kravljem mlijeku ima tri stotine puta više nego u ljudskom. Kazein služi za razvoj jakih kostiju. On se u želucu zgrušava, tvori velike, čvrste i teško probavljive ugruške čemu je kravlji probavni sustav prilagođen. Kazein na ljudski organizam čini veliki pritisak koji na njega troši puno energije. Ta zgrušana masa također se lijepi na stjenke crijeva sprečavajući tako apsorpciju hranjivih tvari. Rezultat je tromost. Osim toga, nusproizvodi probave mlijeka ostavljaju u tijelu puno otrovnih tvari koje su vrlo kisele. Kazein je, ako niste znali, baza jednog od najjačih ljepila u drvodjelstvu.
Dr. Norman W. Walker, prije spomenuti stodevetogodišnji znanstvenik, ovu je temu proučavao više od pola stoljeća i smatra se stručnjakom za žlijezde. On navodi da je kazein važan čimbenik koji uzrokuje probleme sa štitnjačom. Činjenica je da su mliječni proizvodi jako prerađena hrana i da sadrže tragove penicilina i antibiotika koji dodatno štete organizmu.
Mnogi su ljudi alergični na antibiotike, a lijekove nitko ne preporuča zdravima. Svatko treba nastojati uzimati što manje lijekova. Tijelo na njihovu razgradnju i uklanjanje troši energiju. Doktori Holmberg i Osterholm napisali su u časopisu New England Journal of Medicine da raširena praksa davanja antibiotika stoci ako bi se potaknuo njezin rast pogoduje stvaranju smrtonosne bakterije koja može zaraziti i čovjeka. Sedamnaest se osoba razboljelo, a jedna je umrla jer su u stadu iz Južne Dakote, odakle je potjecala stoka, davani antibiotici. (Holmberg, Osterholm u članku 'Drug Resistant Salmonella from Animals Fed Anitmicrobials'; New England Journal of Medicine, broj 311 iz 1984.) U Uvodniku je istog broja dr. Stuart Lewy, glavni urednik časopisa, napisao kako je došlo vrijeme da se prestanemo kockati s antibioticima. Premda je njihova uloga aditiva imala velik značaj za proizvodnju stoke u prošlosti, posljedice tog djelovanja prevelike su da bi se zanemarile. (Stuart Levy u članku 'Playing Antibiotic Pool'; New England Journal of Medicine, broj 311 iz 1984.) Istaknuto je kako su se pedesetih godina koristile tisuće kilograma antibiotika, a danas se govori o milijunima kilograma. Opasnost je tu!
Najveći problem kod probave mliječnih proizvoda je stvaranje sluzi u organizmu. Ona prekriva membrane što dovodi do sporog prodiranja ostale hrane. Vitalna se energija tako rasipa. Tako nešto treba ili ispraviti ili izbjegavati jer mršavljenje postaje dva do tri puta teže kad sustav bude preopterećen sluzi.
Jeste li ikad razgovarali s nekim tko svakih desetak riječi učini takav grleni zvuk kao da nastoji ukloniti sluz iz dubine nosa? Zvuči nešto poput 'slurf'! Kad slijedeći put sretnete taku osobu, upitajte je u kojoj se mjeri hrani mliječnim proizvodima. Šansa da će reći rijetko ili nikad je vrlo malena!

Neki ljudi ustraju na potrebi za mliječnim proizvodima zbog kalcija. Naše je mišljenje da je mlijeko glavni izvor kalcija i da će nam, ne budemo li ga uzimali, ispasti zubi ili puknuti kosti. Ponajprije, kalcij je u kravljem mlijeku vezan s kazeinom. Time se sprječava njegova apsorpcija. Drugo, većina uzima pasterizirane, homogenizirane ili na neki drugi način prerađene mliječne produkte. Tom se preradom smanjuje udio kalcija kojeg postaje teško iskoristiti. Uzimate li čak i sirove proizvode, oni su i takvi dovoljno štetni da se korist od njih može zanemariti. Biste li jeli listove duhana zbog velikog udjela aminokiselina u njima? Ljudski je organizam izuzetno prilagodljiv, ali kravlje mlijeko nije stvoreno za njega. (Herbert M. Shelton: The Hygienic Care of Children; Natural Hygiene Press 1970., Bridgeport, Connecticut; N. W. Walker: Diet and Salad Suggestions; Norwalk Press, 1971., Phoenix Arizona; Hannah Allen: The Life Science Health System; Life Science, 1984. Austin Texas)

Činjenica je da svo zeleno lisnato povrće sadrži kalcij. Orasi također. Sirove sjemenke sezama kao hrana sadrže najviše kalcija. Isto tako i većina voća sadrži dovoljno kalcija. Jedete li voće i povrće svakodnevno, a orahe povremeno, ne možete imati nedostatak kalcija. Njegovi su najbolji izvori sirove sezamove sjemenke, orasi, svo zeleno lisnato povrće i koncentrirano voće poput smokava, datulja ili šljiva. Ako ste i nakon ovoga zabrinuti, posipajte malo sezama po salati i povrću pa sigurno nećete imati nedostatak kalcija. Odakle krave dobivaju kalcij? Iz žita i trave. One posve sigurno neće piti mlijeko ili jesti sir da bi ga dobile.

Važno je razumjeti ulogu kalcija u organizmu. Jedno od njegovih najvažnijih djelovanja je neutralizacija kiseline u sustavu. Mnogi ljudi koji smatraju da pate od nedostatka kalcija nalaze se pod vrlo kiselom prehranom. Tada se velike količine kalcija koje takvom prehranom dobivaju troše pri neutralizaciji kiselina. Ironija je u tome što ljudi uzimaju mliječne proizvode zbog kalcija kojim se neutralizira učinak tih proizvoda. Namjera ne bi smjela biti punjenje organizma kalcijem, već promjena prehrambenih navika kako bi kiseline bilo što manje. Tako će se kalcij moći potpuno iskoristiti tamo gdje je namijenjen.

Proteklo mi petnaestogodišnje iskustvo govori da us mnoge alergije i dišni problemi, a pogotovo astma, izravno povezani s prehranom mliječnim proizvodima. Osobno sam pomagao mnogim ljudima u liječenju astme kao što su to činili i drugi stručnjaci iz prirodne higijene. Svi su pacijenti uzimali mliječne proizvode. Moja su zapažanja bila slična zapažanjima Beth Snodrass i dr. Herberta Sheltona. Isto stoji i za djecu s infekcijom uha koje su toliko česte u djetinjstvu da se smatraju normalnim. Svako dijete koje je imalo infekciju uha, usudio bih se reći, sigurno je bilo hranjeno mliječnim proizvodima. Ostala djeca rijetko imaju tu bolest. Poznajem mnogu djecu čiji su roditelji bili dovoljno mudri da ih toga oslobode.

Znam da ste čuli mnoge stručnjake koji tvrde da su mliječni proizvodi bitan dio zdrave prehrane. Postoje stručnjaci koji tvrde suprotno. Da biste se riješili nezadovoljstva, donesite sami odluku temeljenu na vašim saznanjima. Ima li smisla da se ljudi hrane kravljim mlijekom? Odgovor na to je ujedno i odgovor na pitanje biste li ili ne biste trebali jesti mliječne proizvode. Bez obzira u kakvom ih obliku jeli i kako ukusni oni bili vi zapravo sišete kravu. Ima li to smisla ili ne?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Cybermama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 21:30:01   
Thea
Znači po ovome ti uopće ne koristiš mliječne proizvode????



_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 21:33:53   
Lady3
Sa nekih 9-10 mjeseci..S čokolinom,frutolinom  na žlicu..user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 21:34:46   
novamama
IZVORNA PORUKA: Thea

Znači po ovome ti uopće ne koristiš mliječne proizvode????




ovdje nije bit kako ja radim ili ti, svatko radi kako želi, samo mislim da je bitno imati sve informacije....


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Od kada kravlje mlijeko?
7.4.2009 21:35:08   
BUMBIKA
Mi smo od nekih 5, 6 mjeseci počeli i super je prihvatio,puno bolje nego adaptirano

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!