|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   uvođenju kašica
16.4.2010 20:22:10   
mali_macic
kako ste mogle vidit bili smo danas na kontroli i sad je doslo i vrijeme da pocnemo s kasicama.
zanima mee kako ste vi to radili?

rekla mi je med.sestra da pomjesam vocne kasice sa riznim pahuljicama koje s pravu vodom i onda kasnije da pahuljice zamjenim keksicima.
jeste vi to radile?

kad sam isla kupit kasice i pahuljice sam vidila da se linove pahuljice pravi od mlijeka a hippove od mlijeka i vode. no sad mi nije jasno kako da koristim mlijeko kad bebe ne bi jos smjele kravlje mlijeko (tako sam bar cula)?
koje ste vi pahuljice koristile?

malo sam vas izgnjavila i zahvalna sam za svaki savjet ili link koji bi mi mogao pomoc.

HVALA VAM UNAPRIJED!!!!

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:25:40   
anuska08
Ja sam prvo krenula sa rižinim pahuljicama (možwš i kukuruznim, ja davala palentu) koje se daju navečer. Imaš ih od Hippa više vrsta bez glutena za bebe od 4mj. I te od Hippa se miješaju sa vodom ( imaš sa jabukama, mislim s breskvom...) samo su jedne obične od Hippa koje se miješaju sa mlijekom. I ako ih mješaš s mlijekom koristiš svoje ako dojiš ili neko adaptirano ( nikako još kravlje). U to vrijeme počela sam joj davati sokića s kojim ona nije bila oduševljena i to kao bi trebalo između 1. i 2. obroka, no ja sam joj nudila svakako i nije baš htjela.

Kasnije krećeš sa kašicama od voća (to sam ili sama radila od svježeg voća ili kupila gotove).

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:29:44   
MaTana
ja sam poćela nadohranu bez rižinih pahuljica, znači samo voćne kašice, ali zato jer nisam imala svježeg neprskanog voća pa sam joj davala hipp kašice (u staklenki), kasnije kad bi radila kašicu sa svježim voćem, voće bi skuhala i smiksala sa štapnim mikserom i dodala rižolino, njega samo malo dodaš u kašicu da ti je zgusne

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:34:11   
anuska08

IZVORNA PORUKA: MaTana

ja sam poćela nadohranu bez rižinih pahuljica, znači samo voćne kašice, ali zato jer nisam imala svježeg neprskanog voća pa sam joj davala hipp kašice (u staklenki), kasnije kad bi radila kašicu sa svježim voćem, voće bi skuhala i smiksala sa štapnim mikserom i dodala rižolino, njega samo malo dodaš u kašicu da ti je zgusne

Ja ili dajem kupovne kašice ili svježe voće i u to katkada dodam ribane kekse, ne rižolino.
Matana, a što si onda davala navečer?

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:35:44   
pepeljuga
ja sam pocela sa milupinim kasicama koje se prave sa vodom a posli ako su neke sa mlijekom onda sa adaptiranim al sam to slabo radila,bila sam zadovoljna sa ovima sto se prave sa vodomuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:47:12   
mara27
ja sam počela prije 3 danauser posted image , dala sam mu naribanu jabuku, to je jeo kao lud, prvi dan 1-2 žličice, drugi dan pola jabuke (nisam mu dala više), danas kuhanu jabuku u koju sam dodala malo izdojenog mlijeka zbog okusa-frajer pljunio sa izraziom gađenjauser posted image , onda sam mu naribala i gle čuda-sve pojeo mudrac...
ja ga podojim prije malo i poslije dokle nije sit.


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 21:55:42   
nancy
ja sam za pocetak uzimala rizine pahuljice od hipp-a.ti vjerojatno dojis pa se malo izdojis da pomijesas s pahuljicama.a imas i od hipp-a First milk pap koje su isto pocetne pahuljice ,one se mijesaju s vodom i pahuljice za laku noc s okusom jabuke+riza.one su mi bile super jer sam doslovno mogla napravit 4 zlice ,jer moj bebac i nije vise mogao popapit u pocetku.
samo je bitno da joj ne dajes na zlicu kad je previse gladna jer bi mogla bit malko nervozna jer ona ocekuje mlijeko da "potece" a ne sad da se ona jadna muci sa zlicomuser posted image tako je moj sizia dok nisam skuzila u cemu je stvar.
voce sam mu dala tek nakon tih pahuljica.nisam bas mijesala osim ako mi ne bi trebalo malo kasicu zgusnit.
samo polako i strpljivouser posted image

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: uvođenju kašica
16.4.2010 22:40:17   
MaTana
IZVORNA PORUKA: anuska08


IZVORNA PORUKA: MaTana

ja sam poćela nadohranu bez rižinih pahuljica, znači samo voćne kašice, ali zato jer nisam imala svježeg neprskanog voća pa sam joj davala hipp kašice (u staklenki), kasnije kad bi radila kašicu sa svježim voćem, voće bi skuhala i smiksala sa štapnim mikserom i dodala rižolino, njega samo malo dodaš u kašicu da ti je zgusne

Ja ili dajem kupovne kašice ili svježe voće i u to katkada dodam ribane kekse, ne rižolino.
Matana, a što si onda davala navečer?


Nisam joj odmah uvela večeru, rižolino bi dodala u voće samo malo da je zasiti i da zgusne, a kasnije sam joj normalno za večeru davala lino... Kekse sam joj dala tek nakon 8 mjeseci...


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: uvođenju kašica
17.4.2010 7:30:03   
troubled
ja sam isto kao i matana...počela nadohranu samo s voćem....eventualno nakon nekoliko dana možeš najobičniji rižolino malo dodati da zgusne...
ako dojiš to ti je to...a ako je ella na ad...onda možeš navečer u zadnju bočicu dodati malo rižolina...ali ja bi to samo ako se budi po noći...inače nema potrebe user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: uvođenju kašica
17.4.2010 18:37:50   
Sagem
Da li kašicu dajem između dva obroka ili baš kad je vrijeme obroka, pa koliko žličica pojede pojede a nakon toga mlijeko?
AKo me netko razumio što me zanima user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: uvođenju kašica
17.4.2010 19:01:40   
MaTana
ja sam poćela između obroka po par žličica, pa onda kad je vrijeme mlijeko, tako da nam je to više bila igra - ona nije bila nervozna, a ja sam bila opuštena jer sam znala da nije gladna, kasnije kad se količina povećala onda sam zamjenila mliječni obrok kašicom

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: uvođenju kašica
17.4.2010 22:20:42   
Ladina mama
Mi u svaki obrok u kojem papamo AD mlijeko u to mlijeko dodajemo 1 žličicu Hippovih rižinih pahuljica - da malo zagustimo mlijeko jer smo jakooo bljuckali. user posted image
Dohranu smo počeli tako da smo za ručak uveli voćnu kašicu. Onako kako su ti cure već pisale - prvi dan 3-4 žličice pa mlijeko, drugi dan pola one male kašice pa opet mlijeko, a treći cijelu kašicu. To se radi da vidiš hože li biti kakve alergijske reakcije.
Počeli smo ovim redom: banana, jabuka, kruška, breskva, marelica, mrkva i zatim kombinacije toga.
Mjesec dana smo jeli samo voćni ručak, a ostalih 4 obroka mlijeko, no sad papamo u 7h i 10h mlijeko, oko 13h povrće (i meseko) za ručak (to kuham sama, iključivo na pari, jer kupovne povrtne kašice mojoj maličkoj nisu baš fine!), oko 17h papamo Hippovu mliječnu kašicu od breskve ili jabuke ili Millupin gris bez glutena ili Nestleov Kukuruz, a u 20h prije spavanje opet mlijeko.
Eto, nadam se da sam ti pomogla...
Ti samo odaberi kalendar dohrane kojeg ćeš prilagoditi svojoj bebici. Ja se držim onog iz Beba kuharica.
Sretno! uživajte!

_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 10:07:05   
Ninaa
Mi smo počeli sa voćnim kašicama i to jabuka pa onda kruška i šljiva zbog problema sa stolicom. Kasnije smo navečer radili rižolino ali ga nikako nije htjela.kasnije sa 6 mj je počela keksolino i frutolino. Ja sam kupovala bebimil i na tom joj radila do nekih 11 mj jel mi izdajanje nije baš išlo. Imaš tih od hippa koje se rade s vodom i te smo papali navečer. Mislim da je za početak najbolje da joj počneš davati voćne pa onda po malo dodaješ ostalo. sRetno!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 11:24:15   
Sagem
Ja sam jučer prvi put dala kašicu od mrkve. Vidim da on papa ko veliki. Njemu ništa nije neobično. Stala sam nakon 5 žličicia on počeo plakati da želi još. Pa sam dala još malo, a onda sam brzo nešto izigravala da ne plače. user posted image
Ali još mi nije kakao od jučeru jutro. Možda je kriva mrkvica? Sad ću mu dati opet,ali ako ne bude kakao onda ću prestati sa kašicom od mrkvice... user posted image

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 11:25:29   
ninolina
ma ne moraš prestati ali da je mrkvica zeznuta, je....ali znaš od čega ga muči...dodaj malo jabuke...

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 11:44:40   
mali_macic
hvala vam cure na savjetima, super ste!!!!

evo da ponesem i izvjesce papanje kasica, ovako prekjucer sam pocela joj dat kasicu od jabuke i odmah je to prihvatila, nije bilo nikakve izraze negodovanje. dapace kako je vidila zlicicu pruzila ruku da je uhvati i gurala u usta cak mi nije dala da izvadim zlicu user posted image user posted image user posted image
dala sam joj par zlica i stala pa jucer opet 3 puta po par zlica i danas cu joj dat malo vise, jer vidim da joj se svidja i za sada nema nikakvih alergijskih reakcija ili sl.

Sljedeca vocna koju cu joj dat za koji dan je breskva (nju imam doma a dok ne legne porodiljni nema kupovanje drugih)

_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 12:37:48   
Sagem
Danas pojeo skoro pola one male teglice kašice od mrkve. Jako mu se sviđa. Otvori usta prije nego što ja stignem žličicu napuniti user posted image
I da, prestao je jesti tek kad je počeo raditi kk user posted image  user posted image



(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: uvođenju kašica
19.4.2010 12:42:01   
sig
mi smo počeli sa kašicom od jabuke... i nakon što se naučila na nju počela sam u nju ubacivati mrkvu... i tako smo prešli i na mrkvicu... nakon skoro 2 tjedna kruška... i tako... postepeno sam joj uvodila prvo voće... a tek onda povrće (osim mrkvice, nju sam odmah nakon jabuke)

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 10:50:43   
Sagem
Kod nas ide ovako:
6h mlijeko
10h voćna kašica + čaj
14h mlijeko
18h mlijeko
22h mlijeko + rižine pahuljice

Sad me zanima što slijedeće da uvedem ručak ili međuobrok oko 17h? I da li da krenem sa kašicama od povrća?

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 10:52:52   
ninolina
Kod nas ide ovako:
6h mlijeko
10h voćna kašica + čaj
14h mlijeko
18h mlijeko
22h mlijeko + rižine pahuljice

Sad me zanima što slijedeće da uvedem ručak ili međuobrok oko 17h? I da li da krenem sa kašicama od povrća?


tvoja beba papa svaka 4 sata...blago tebiuser posted image ja imam malog žderu doma...koliko je star bebač.....stavi mu povrće umjesto mlijeka u 14 pa mlijeko malo kasnije...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 11:34:02   
Sagem
ninolina, u petak je navršio 6mj. tek cemo u srijedu ići na sistematski jer je sada prehlađen. ali sigurno imamo oko 9kg i 67 cm. da ga češće hranim ne znam koliki bi bio. ja mu u šali znam govoriti da ga neću više nositi nego ga vuci za nožicu user posted image user posted image user posted image  

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 12:34:23   
ninolina
user posted image user posted image imam i ja bucu...moja ima sad će godinu dana a 11 kg

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 18:24:02   
Sagem
kako nam se jako sviđaju kašice mislim da ćemo vas prestići, ninolina user posted image  user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 19:02:40   
CallamityJane
moja nije htjela te kasice nikako i nijednu user posted image
a ni rizolino papice, ni cokolino ma nista od toga nece tako da sam joj sve pravila ja sama od voca i povrca user posted image
Sada sam mislila da joj opet probam ubaciti cokolino ili nesto slicno da papa prije spavanja mozda ce mi se manje buditi ako bude htjela ?user posted image  

(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: uvođenju kašica
26.4.2010 19:26:43   
mara27
mi dosad uveli jabuku, krušku (radi stolice) i proso u kombinaciji s tim..
Kuhana jabuka mu je skroz bila gadna, koju facu je napravio-za puknituser posted image , običnu naribanu jabuku voli u malim količinama, krušku isto, a kupovne kašice (jab i kr) pojede pola male....sve u svemu nije pretjerano oduševljen...

sljedeće ću uvesti palentu, ili rižu u kombinaciji sa jab i kr, a onda mrkvicuuser posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!