|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 0:16:28   
mikihg
Drage moje mame,
moj Karlo sad ima skoro 4.5 mjeseca. Već preko dva mjeseca spava cijelu noć ( cca 9-10 sati u komadu ). Međutim, prije desetak dana mi se počeo buditi nakon 7 sati sna. Mislila sam da su vrućine u pitanju ali mi se sve više čini da je glad. On mi jede jednaku količinu mlijeka uvečer već skoro 2mj pa zbog toga pretpostavljam da mu nije više dovoljno.Kad se probudi pojede mi oko 150ml i nastavi spavati još dva sata. Kako mi ga je glupo sada navikavati na taj noćni obrok jer je velik, jedna prijateljica mi je savjetovala da mu u zadnji večernji obrok umiješam rižolino. I tako ja kupila ( iako mi je pedijatrica rekla ništa prije 5 mj) i u 200ml mu umiješala 2 mjerice ( one iste kao i kod adaptiranog mlijeka). To nije ništa pretjerano zgusnulo mlijeko, tj. kad mu dam dudicu na široku rupicu ljuti se jer mu prebrzo ide pa sve iscuri, a kad mu dam na srednju iscuri samo mlijeko a rižolino ostane na dnu. Dakle, nisam ništa postigla - i dalje se budi nakon 7 h. Znam zapravo da je to dobar san, samo što mi je on nastavio po danu jednako spavati pa mi se čini da mu ta dva sata manjedosta znače.
Ono što me muči je da li i koliko mjerica mogu umiješati da postignem gustoću koja će ga zasititi ( u 200ml)? Da li je premalen za rižolino? Koliko vidim po forumu dosta mama je djeci počelo s 4mj davati i drugu hranu pa osobno mislim da može.
Pliz dajte neki savjet....
p.s. večeras sam umiješala 4 mjerice i dala na široku rupicu. Teklo je kao da je srednja i on sve popapao pa ću vidjeti ujutro rezultat. Ali me isto muči da li sam dobro postupila?!?!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 0:25:24   
MiniMama
rižolino, medolino, čokolino.. sva ta ina sam ti ja radila po onome kako piše na kutiji. jedino sta je moj mladi gospodin razmazeno derle pa moram sa stapnim mikserom mikasti cokolino da mu bude tecnije. ali bitno da zato da sa svojih 7 zubica jede teletinu ispode peke s krumpirima. ali mrvice cokolina mu smetaju user posted image

(Odgovor članu mikihg)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 0:27:42   
MiniMama
a moj je obozavao i rizu na mlijeku smiksanu i onda u bocu na dudu s najvecom rupicom.. 

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 0:37:05   
buduća mamica
i ja sam tako davala rižolino ali sam prestala jer beba nije od toga imala koristi (nisam zbog spavanja nego jer je bebačica tražila jako puno papice)

i danas iako papa kašice i riže i keksića u mlijeku traži bočicu u svih pet obroka na dan, znači samo je mlijeko zasiti

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 7:01:33   
sm_h
ja sam isto u razdoblju kad je imao 4 i po mjeseca počela davati rižine pahuljice.E sad neznam kakva je sličnost ili razlika sa rižolinom,ali meni su milupine rižine pahuljice bile genijalne.I to one koje se rade sa ad mlijekom.Napravila bih mu gušće,na onu Y rupicu od dr.brown boćica i sve je lijepo jeo.Nikad nije ništa curilo,niti blo pregusto.
Moguće da ti je gladan a moguće je i samo da se jednostavno budi.
Kako bi svi rekli-to su ti faze.user posted image
sretno!!

(Odgovor članu buduća mamica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 7:52:30   
Bebys
i kako je jutros jeli bolje...ja sam svojoj cim je navrsila 5 Mj. vjeruj mi i meso dala navecer kao TOPIC JE SPAVALA...

(Odgovor članu sm_h)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 11:32:21   
mikihg
evo jutros se probudio nakon 9 sati sna - čak nešto malo više, sretan i zadovoljan. Za prvi obrok jako malo pojeo tako da pretpostavljam da ga je ono sinoć dobro zasitilo. Nakon presvlačenja i male igrice zaspao još sat i pol :-))
Sad da li je do rižolina ili ne, ne znam ali mi se čini da se naspavao sit kao i prije...
Ako ne šteti nastavila bih i dalje. Jedino što mi je pedijatrica rekla ništa prije 5mj, ali mislim da je to od dr. do dr.
Srela sam jučer prijateljicu kojoj je malecki mlađi od moga i rekla joj je njena dr. da s 4 mj slobodno počne s dohranom

< Poruku je uredio mikihg -- 28.6.2010 11:33:09 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 11:43:39   
njanja
IZVORNA PORUKA: mikihg

p.s. večeras sam umiješala 4 mjerice i dala na široku rupicu. Teklo je kao da je srednja i on sve popapao pa ću vidjeti ujutro rezultat. Ali me isto muči da li sam dobro postupila?!?!


 naravno da jesi... sa 5 mj se ionako preporuča dohrana i to sa večernjim obrokom-rižinim pahuljicama...dakle sve si dobro napravila.... neću te utješiti, ali jan je sa 4,5 mj isto počeo zezati oko spavanja noću i to je potrajalo...ali to što ti i dalje spava 7 sati u komadu, to je PLANINAuser posted image  sretno

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mikihg)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 11:46:51   
njanja
IZVORNA PORUKA: mikihg

Ako ne šteti nastavila bih i dalje. Jedino što mi je pedijatrica rekla ništa prije 5mj, ali mislim da je to od dr. do dr.

 Mislim, sa 4 mj i 1 tj ne možeš, a za 20 dana ćeš moći...Davno je meni rekla jedna patronažna: sve one govore ono što moraju i što im struka nalaže, a ti si ta na kraju koja ostaje doma s nezadovoljnim ili gladnim djetetom. Ako ti je noćas urodilo plodom, znači da si reagirala na djetetove potrebe, a to prava mama zna...zato user posted image  i nastavi tako.... sijećam se pred cca 18 mj kada sam ja bila u toj nedoumici i pitala cure na raji da li da mu dam naveče bocu, na kraju se rasprava tako otegnula i svi su me napali da ja želim prestati dojiti....ninolina, možda se sijećaš??? da sam tada poslušala i dala mu bebimil naveče, možda bi jan spavao cijelu noć sit i zadovoljan, a ne natezao svakih sat vremena po 5 x po noći.... dobro si napravila i nastavi tako bez obzira što ti tko rekao....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu mikihg)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 11:51:54   
mikihg
hvala njanja - lakše mi je kad znam da je sve ok.
Vidjet ću da li je faza ili ne sad kad nastavim s rižolinom :-)
Ma znam da je 7 sati planina i da je to super ali mi je ovih dana bio grintav ( možda radi manjka sna ) a danas super - igra se , guguče, sam zabavlja...

A zapravo kad se sjetim da se neke moje prijateljice i nakon godine dana bude svako 3h tučem se nogom...Karlito mi je super !!!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 12:14:03   
marija0
moj K. je isto tako sa oko 5 mj počeo jesti rižolno ali ja sam mu od 2 dcl mlika pola dala na žlicu sa rižolinom jer nije tio na bocu ništa osim čistog mlika a drugu polovicu bi popio, budio bi se 2 puta po noći... al sad spava cilu noć napokon user posted image

(Odgovor članu mikihg)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 12:35:13   
osobno
Probaj s millupa ili nestle rižinim pahuljicama, imaš u ljekarni, a mislim da mogu od 4.tog miseca nadalje.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu mikihg)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 12:43:21   
ZVRK
ja sam zvrkiću stavljala u mlijeko i plazmon keksiće koji su bili od 4mjeseca.
kupovala preko

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rižolino u večernji obrok - dilema??
28.6.2010 14:11:20   
Anoniman
Ponekad će ti se ćiniti da je nešto upalilo, a kad ono opet nove cake i fore. Moja stalno ima neke nove fore. Sad smo u fazi kad jede miksano (iako već imamo zube) ali joj se čokolino i sve od Line počelo gaditi. Isprobava nove okuse, ali od ničega da se zapravo najede. Samo izvodi, a po noći joj stavima običnog praznog mlijeka u malu rupicu i ona poduda oko 100 - 150 ml tek toliko da može opet zaspati.
No slažem se da ljepše spava kad uveče dobro jede.

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!