|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   rodilište sveti duh
22.1.2015 21:08:19   
vicipvip
Pozdrav svim mamicama i trudnicama.
user posted image
Trebam roditi kraj cetvrtog mjeseca, prvo mi je djete pa sam uzbudzena.
Bolnica Sv.Duh mi je pjeske 5 minuta od kuce. Zanima me kakva ste vi iskustva imali tamo?
Kakvi su doktori i sestre? Kako je uredzeno? Pravila neka njihova? (Ko naprimjer u vezi posjete,spavacica, dal moras imat njihove ili sam donosis?, rooming in dal je moguc?)
Sta sve dobijes u bolnici, sta sve moras nositi sasobom? (cula sam da trudnice cak nose wc papir sasobom jer ga tamo nema ili ga nedobiju, pelene?, itd.)
Naprimjer sta ste vi nosili u torbi sasobom u bolnicu? sta vam bilo potrjebno sta bezpotrjebno?
Ako ste nesta pozalili sto niste ponjeli? i zasto? user posted image
I zanima me imaju li tecaj za trudnice? (i kosta taj tecaj, jer inace sam cula da po bolnicama se placa)

Molila bi vas da podjelite iskustva samnom, hvala unaprijed user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rodilište sveti duh
24.1.2015 23:34:23   
marinazg
Pozdrav,
ja sam rodila na Sv. Duhu prije 3 godine tako da neznam jel se nešto promjenilo od tada ali moje iskustvo je skroz pozitivno.
U rađaoni sve super, svi su bili ljubazni a na odjelu je bilo ok. Po meni previše inzistiraju na tom dojenju. Nakon kaj sam ih zvala par puta i više sestra pokušale potaknut mlijeko, shvatili su da jednostavno ga nemam pa su mi sami rekli da će nadohraniti maloga.
Dijete je cijelo vrijeme s tobom osim kada ide na preglede,kupanje.... sveukupno oko 2 sata nije s tobom.
Spavacice sam imala njihove, Wc papira smo imale tamo.
Trudnicki tecaj je ja mislim oko 300-400 kuna, ne puštaju muža sa tobom u box ako nemaš tečaj (mi smo išli na onaj u DZ koji je besplatan).
Obavezno si uzmi vode kada ideš rađati i nekaj za jest kada dodeš u sobu (ja nisam ništa uzela tako da sam bila gladna 14 sati. Jedva sam čekala ručak i onda kada su mi stavili komadić ribe pred mene poludila sam user posted image )
Jel hočeš popis kaj sam nosila tu ili da ti na mail pošaljem?
Ako te još kaj zanima slobodno pitaj, makar i ja ću pratiti ovu temu pošto mi je termin za mjesec i pol user posted image
Kada je tebi termin?

_____________________________

ribicu smo ocekivali 23.02.2012 i ribica nam je dosla 23.02 u 23.14 :)

(Odgovor članu vicipvip)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rodilište sveti duh
27.1.2015 18:18:16   
vicipvip
meni je termin kraj 4 mjeseca, prvo djete mi je pa sam uzbudna, mozes mi molimte ovdje staviti spisak.

Ja sam mislila ponjeti:

Osobnu higjenu, cesalj, shamponi, cetkica+pasta za zube, malo minke za izlazak,
papuce,
spavacica i kucni ogrtac,
mast za grudi,
grudnjak za dojenje,
jednokratne gacice,
jastucici za dojile,
odjeca za izlazak.
mobitel + punjac,
voda,
nesto za papat,
casopis ili knjigu,
vrecicu za prljavi ves,

a za djete neznam stvarno li trebam nesto ponjet ?? user posted image

(Odgovor članu marinazg)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rodilište sveti duh
29.1.2015 12:48:56   
keyt
Tvom bih popisu dodala:

- paket običnih mekanih higijenskih uložaka (onih s mrežcom od Vira ili Lole)
- jedne čarape
- kovanice (automat s vodom i kavom je meni bio neizostavan)
- papirnate i vlažne maramice
- ručnike (jedan za tijelo i jedan za lice)

Izbacila bih spavaćicu jer su njihove dobre (osobito ako prokrvariš user posted image ), a čiste dolaze svako jutro, samo trebaš sama otići po njih u hodnik. Po meni je čak i kućni ogrtač suvišan jer tamo bude vruće, a nećeš se baš našetati user posted image ) No, dobro, ako ti je neugodno u spavaćici do toaleta i automata za kavu, onda ga ponesi, ali neki lagani. Definitivno ne bih nosila odjeću za izlazak nego bih je pripremila da ti je donesu pred izlazak. Naime, u interesu ti je imati što manje stvari u što manjoj torbi jer torbe stoje na podu ispod kreveta (nema baš ormara ni mjesta). Kasnije se samo pogubiš u mnoštvu toga u torbi, a odjeća za izlazak bi ti bila zgužvana. I nemoj pretjerivati s količinom (npr. dosta su ti dva paketiće maramica), jer sve ti se može donijeti naknadno.
Ja sam isto rodila na Svetom Duhu prije 2,5 godina i mislim da za dijete nisam ništa nosila. No, beba nije bila stalno samnom jer sam rodila na carski. No, s obzirom na rooming-in, ponesi za početak 2 pelenice, blazinice i mast za guzu (ni slučajno vlažne maramice za bebe jer se novorođenčadi guza briše blazinicama natopljenim običnom vodom), u slučaju da ćeš presvlačiti bebu. No, i to ti mogu donijeti kad rodiš. Po ovom pitanju bilo bi bolje da te savjetuju mame koje su prošle rooming-in.
U svakom slučaju, odabrala si dobru bolnicu, logičan izbor s obzirom na blizinu stanovanja. Osoblje je profesionalno i pristojno, jedino što nisu osobito ljubazni. Ne u smislu da su neljubazni, bezobrazni i nepristojni, ne daj Bože, nego naprosto ne odišu pretjeranom toplinom, uz nekoliko iznimaka. Ima jedna jako draga doktorica, zaboravila sam joj ime i jedna predivna sestra u predrađaonici, zove se Štefica. Tada je bila crvenokosa i od srca ti želim da naletiš na nju. Ako da, molim te pozdravi je puno i zahvali na svemu u ime jedne mame. Užasno mi je krivo što se nisam sjetila/stigla zahvaliti i donijeti barem buket cvijeća.

(Odgovor članu vicipvip)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rodilište sveti duh
29.1.2015 12:50:31   
keyt
...i obavezno balzam za usne, tipa labello i sl.

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rodilište sveti duh
30.1.2015 10:06:27   
marinazg
Za mamu:
gace za jednokratnu uporabu ( 2 paketa - dm ) ili normalne gace
ulosci (mekani od vate - 4-5 paketa dm ili 1 paket chicco)
rucnik za lice + veliki za tusiranje
najlonska vrecica (za prljavi ves)
grudnjak za dojenje
kucni ogrtac
papuce
japanke ( za kupaonicu - za tusiranje; obicne,gumene)
carape
voda u boci, nesto za jest
mobitel, punjac
nalaz sa krvnom grupom
zdrastvena iskaznica
trudnicka knjizica
osobna iskaznica
cetkica i pasta za zube
gel za tusiranje, krema za lice
cetka za kosu, dezodorans
krema za njegu bradavica
maramice
nesto novca
Za bebu:
pelene (max 10 komada)
vlazne maramice (sensitive ili new born)
kremica

Stvari koje ce nositi tata kada mama i beba idu iz bolnice:
nosiljka ili auto sjedalica (jaje)
body ili benkica (dugi rukav)
dodatna majica
odjelce
kapica
obicne stramplice ili carapice
i neku robu u kojoj ce mama ici doma

Moj mali je cijelo vrijeme bio samnom i sama presvlacis pelene, ali ako ih nemas mozes njih traziti.
Keyt je dobro napisala za spavačicu i da što manje toga nosiš jer stvarno nema mjesta u sobama.
Evo ako te jos kaj zanima slobodno pitaj :)

_____________________________

ribicu smo ocekivali 23.02.2012 i ribica nam je dosla 23.02 u 23.14 :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rodilište sveti duh
11.9.2015 22:29:11   
Mimmi
Ima li koja mama sa nekim novim informacijama i svjezim iskustvom radanja u ovom rodilistu?

(Odgovor članu marinazg)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!