rodilište sveti duh (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Rodilište



Poruka


vicipvip -> rodilište sveti duh (22.1.2015 21:08:19)

Pozdrav svim mamicama i trudnicama.
[sm=nosecka.gif]
Trebam roditi kraj cetvrtog mjeseca, prvo mi je djete pa sam uzbudzena.
Bolnica Sv.Duh mi je pjeske 5 minuta od kuce. Zanima me kakva ste vi iskustva imali tamo?
Kakvi su doktori i sestre? Kako je uredzeno? Pravila neka njihova? (Ko naprimjer u vezi posjete,spavacica, dal moras imat njihove ili sam donosis?, rooming in dal je moguc?)
Sta sve dobijes u bolnici, sta sve moras nositi sasobom? (cula sam da trudnice cak nose wc papir sasobom jer ga tamo nema ili ga nedobiju, pelene?, itd.)
Naprimjer sta ste vi nosili u torbi sasobom u bolnicu? sta vam bilo potrjebno sta bezpotrjebno?
Ako ste nesta pozalili sto niste ponjeli? i zasto? [sm=zmeden.gif]
I zanima me imaju li tecaj za trudnice? (i kosta taj tecaj, jer inace sam cula da po bolnicama se placa)

Molila bi vas da podjelite iskustva samnom, hvala unaprijed [sm=smiley1.gif]




marinazg -> RE: rodilište sveti duh (24.1.2015 23:34:23)

Pozdrav,
ja sam rodila na Sv. Duhu prije 3 godine tako da neznam jel se nešto promjenilo od tada ali moje iskustvo je skroz pozitivno.
U rađaoni sve super, svi su bili ljubazni a na odjelu je bilo ok. Po meni previše inzistiraju na tom dojenju. Nakon kaj sam ih zvala par puta i više sestra pokušale potaknut mlijeko, shvatili su da jednostavno ga nemam pa su mi sami rekli da će nadohraniti maloga.
Dijete je cijelo vrijeme s tobom osim kada ide na preglede,kupanje.... sveukupno oko 2 sata nije s tobom.
Spavacice sam imala njihove, Wc papira smo imale tamo.
Trudnicki tecaj je ja mislim oko 300-400 kuna, ne puštaju muža sa tobom u box ako nemaš tečaj (mi smo išli na onaj u DZ koji je besplatan).
Obavezno si uzmi vode kada ideš rađati i nekaj za jest kada dodeš u sobu (ja nisam ništa uzela tako da sam bila gladna 14 sati. Jedva sam čekala ručak i onda kada su mi stavili komadić ribe pred mene poludila sam [sm=jezicek.gif])
Jel hočeš popis kaj sam nosila tu ili da ti na mail pošaljem?
Ako te još kaj zanima slobodno pitaj, makar i ja ću pratiti ovu temu pošto mi je termin za mjesec i pol [sm=smiley1.gif]
Kada je tebi termin?




vicipvip -> RE: rodilište sveti duh (27.1.2015 18:18:16)

meni je termin kraj 4 mjeseca, prvo djete mi je pa sam uzbudna, mozes mi molimte ovdje staviti spisak.

Ja sam mislila ponjeti:

Osobnu higjenu, cesalj, shamponi, cetkica+pasta za zube, malo minke za izlazak,
papuce,
spavacica i kucni ogrtac,
mast za grudi,
grudnjak za dojenje,
jednokratne gacice,
jastucici za dojile,
odjeca za izlazak.
mobitel + punjac,
voda,
nesto za papat,
casopis ili knjigu,
vrecicu za prljavi ves,

a za djete neznam stvarno li trebam nesto ponjet ?? [sm=zmeden.gif]




keyt -> RE: rodilište sveti duh (29.1.2015 12:48:56)

Tvom bih popisu dodala:

- paket običnih mekanih higijenskih uložaka (onih s mrežcom od Vira ili Lole)
- jedne čarape
- kovanice (automat s vodom i kavom je meni bio neizostavan)
- papirnate i vlažne maramice
- ručnike (jedan za tijelo i jedan za lice)

Izbacila bih spavaćicu jer su njihove dobre (osobito ako prokrvariš [sm=smiley36.gif]), a čiste dolaze svako jutro, samo trebaš sama otići po njih u hodnik. Po meni je čak i kućni ogrtač suvišan jer tamo bude vruće, a nećeš se baš našetati [sm=smiley36.gif]) No, dobro, ako ti je neugodno u spavaćici do toaleta i automata za kavu, onda ga ponesi, ali neki lagani. Definitivno ne bih nosila odjeću za izlazak nego bih je pripremila da ti je donesu pred izlazak. Naime, u interesu ti je imati što manje stvari u što manjoj torbi jer torbe stoje na podu ispod kreveta (nema baš ormara ni mjesta). Kasnije se samo pogubiš u mnoštvu toga u torbi, a odjeća za izlazak bi ti bila zgužvana. I nemoj pretjerivati s količinom (npr. dosta su ti dva paketiće maramica), jer sve ti se može donijeti naknadno.
Ja sam isto rodila na Svetom Duhu prije 2,5 godina i mislim da za dijete nisam ništa nosila. No, beba nije bila stalno samnom jer sam rodila na carski. No, s obzirom na rooming-in, ponesi za početak 2 pelenice, blazinice i mast za guzu (ni slučajno vlažne maramice za bebe jer se novorođenčadi guza briše blazinicama natopljenim običnom vodom), u slučaju da ćeš presvlačiti bebu. No, i to ti mogu donijeti kad rodiš. Po ovom pitanju bilo bi bolje da te savjetuju mame koje su prošle rooming-in.
U svakom slučaju, odabrala si dobru bolnicu, logičan izbor s obzirom na blizinu stanovanja. Osoblje je profesionalno i pristojno, jedino što nisu osobito ljubazni. Ne u smislu da su neljubazni, bezobrazni i nepristojni, ne daj Bože, nego naprosto ne odišu pretjeranom toplinom, uz nekoliko iznimaka. Ima jedna jako draga doktorica, zaboravila sam joj ime i jedna predivna sestra u predrađaonici, zove se Štefica. Tada je bila crvenokosa i od srca ti želim da naletiš na nju. Ako da, molim te pozdravi je puno i zahvali na svemu u ime jedne mame. Užasno mi je krivo što se nisam sjetila/stigla zahvaliti i donijeti barem buket cvijeća.




keyt -> RE: rodilište sveti duh (29.1.2015 12:50:31)

...i obavezno balzam za usne, tipa labello i sl.




marinazg -> RE: rodilište sveti duh (30.1.2015 10:06:27)

Za mamu:
gace za jednokratnu uporabu ( 2 paketa - dm ) ili normalne gace
ulosci (mekani od vate - 4-5 paketa dm ili 1 paket chicco)
rucnik za lice + veliki za tusiranje
najlonska vrecica (za prljavi ves)
grudnjak za dojenje
kucni ogrtac
papuce
japanke ( za kupaonicu - za tusiranje; obicne,gumene)
carape
voda u boci, nesto za jest
mobitel, punjac
nalaz sa krvnom grupom
zdrastvena iskaznica
trudnicka knjizica
osobna iskaznica
cetkica i pasta za zube
gel za tusiranje, krema za lice
cetka za kosu, dezodorans
krema za njegu bradavica
maramice
nesto novca
Za bebu:
pelene (max 10 komada)
vlazne maramice (sensitive ili new born)
kremica

Stvari koje ce nositi tata kada mama i beba idu iz bolnice:
nosiljka ili auto sjedalica (jaje)
body ili benkica (dugi rukav)
dodatna majica
odjelce
kapica
obicne stramplice ili carapice
i neku robu u kojoj ce mama ici doma

Moj mali je cijelo vrijeme bio samnom i sama presvlacis pelene, ali ako ih nemas mozes njih traziti.
Keyt je dobro napisala za spavačicu i da što manje toga nosiš jer stvarno nema mjesta u sobama.
Evo ako te jos kaj zanima slobodno pitaj :)




Mimmi -> RE: rodilište sveti duh (11.9.2015 22:29:11)

Ima li koja mama sa nekim novim informacijama i svjezim iskustvom radanja u ovom rodilistu?




Stranica: [1]