|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
20.12.2011 14:54:03   
malizia
dis klaudija user posted image user posted image user posted image .........

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Depresija u trudnoći
20.12.2011 19:31:21   
klaudija77
Bilo na akunpukturi,izbockali me posteno,i moram ici
jos desetak puta bar,i bankrotirati cu totalno sa svim ovim ljekarima,
i njihovim cjenovnicima.Ali samo da bude bolje i da lakse disem.
A prehlada se jos nije smirila,ne spavam od kasljanja i grlobolje,ali valjda i to popusti od silnih vitamina
i voca koje unosim u organizam.Sve u svemu ne gibim nadu,depresija je pod kontrolom ali
me crne prisilne misli ubise,ali i to cu prepisati drugom stanju.
A kada vise ne bude drugo stanje borit cu se na druge nacine.
Pozzzzzz drage moje!!!

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Depresija u trudnoći
20.12.2011 22:05:08   
ruwenzor
držim fige da će akupunktura imati pozitivne učinke
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Depresija u trudnoći
21.12.2011 17:41:20   
klaudija77
Lovi me panika,bojim se!!!
To sto sam mirnija ovih dana ne umanjuje
cinjenicu da se ne radujem ovoj trudnoci,bas nimalo.
I bojim se da cu isto to osjecati za bebu.
I znam da to nije realno stanje,i da je trudnoca zeljena,ali te misli se cine tako realne,
cas si umislim da mozda ne volim ni svoju kcerkicu,na momenat,i cim mrvicu zaboravim na to,
pokazem ljubav na neki nacin.
Jako je bolno i tesko.
I citala sam o posporodjajnim depresijama,i neprihvatanju djeteta,i znam da se to lijeci,
ali tako se bojim,pogotovo cinjenice da cu o tome misliti sve ove mjesece.
Cak sam citala post od zene koja je prosla pakao dok je prihvatila bebu i sada je dobro,i naravno uz strah ali
planira opet trudnocu.A joj,kako mi je tesko,a pogotovu jer ovo ne mogu reci nikome,sramim se to i muzu priznati.
Pricala sam o tome na terapiji,i uvjereni su da je to prolazno,i ne znaci da ce me po porodu uhvatiti.Ali nekako mi se nakupilouser posted image .

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Depresija u trudnoći
21.12.2011 22:57:24   
mamacita
Kao prvo i prvo, nastoj o tome stalno ne razmisljati. Da, mogla bih ti reci da se proseces po plafonu, jel da?! To bi mozda bilo lakse izvedivo. Zapocni citati slikovnice svom nerodjenom djetetu, na glas. Pustaj muziku na slusalice i stavi slusalice na trbuh. Svaki put kada pokazes ljubav svojem djetetu koje je tu kraj tebe, pokazi ljubav i nerodjenom djetetu na isti nacin. Reci si u trbuh "Mama te voli!", "Laku noc (prije spavanja)", "Dobro jutro (nakon budjenja)", poljubi si dlan i stavi poljubac na trbuh. Na taj nacin postajat ces sve svjesnija da i to dijete treba tvoje izljeve ljubavi. Ako se necega strasno bojis, draga moja, sugestivnom moci to ces si i prizvati. To je tako. Ne govore svi dzaba, misli pozitivno. Upravo su tvoje misli te koje ti kroje tvoj zivot.Hoces li neku situaciju vidjeti kao blagoslov ili kao kaznu, sve je to u moci tvojih misli. Ne govori stalno samoj sebi "Depresivna sam, nama mi pomoci, bojim se da necu voljeti to dijete, ne volim ovu trudnocu...", na koncu konca uvjerit ces samu sebe u sve to, i tako ce ti i biti, no ako pocnes svjesno iskazivati ljubav i tome djetetu onog trena kada poljubis dijete kraj sebe, tako prekidas dovod negativne energije, svjesno. To je tezak rad, jer svjesno prekidas svoje normalno ponasanje. Dakle, upregni sve svoje sile, i udijeli malo ljubavi user posted image .

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Depresija u trudnoći
22.12.2011 12:15:54   
klaudija77
Mamacita,u pravu si prestati namjenski misliti je ravno tome
da prosetam plafonom.
A inace sam imala problema sa prisilnim mislima i znam da se mogu povuci da postoji lijek,
ali ovo su najteze valjda zato sto su u pitanju moje bebice,nesto za sta zivim,
nesto sto je nemoguce ne voljeti.
Valjda zato je moj otpor prema njima jaci a time i one same jacaju.
Na psihoterapiji me uce da prihvatim prisilne misli i da time one gube na snazi.
Ali kako da prihvati da ne zelim bebu i, da je u redu sto ju mozda necu voljeti i kada se rodi.
A inace ni mojoj malenoju stomaku nisam poklanjala previse ljubavi,
neopisiva ljubav se rodila sa njom,tome se nadam i ovaj puta.
Ali neopisivo je tesko.
I znam da vise ne znate sto mi reci,ali svejedno gvala sto se javite.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Depresija u trudnoći
22.12.2011 13:58:48   
mala pcelica
evo stigao je jedan odgovor sa plivine stranice,a sa one prve sto sam slala nista jos nije stiglo :


Upotrebom antidepresiva u trudnoći izložili biste se visokom riziku za nastanak spontanog pobačaja, stoga vam ih liječnici ne žele propisati kako ne bi bili odgovorni za takav ishod. Nažalost, ovako preko interneta nam je teško dati neki konkretan savjet što da radite, već biste se svakako trebali detaljno konzultirati sa specijalistom psihijatrom. Ne radi se o lakoj situaciji, posebice ako to kod vas ide na gore, stoga biste trebali što prije potražiti još jedno specijalističko mišljenje. Svako dobro.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Depresija u trudnoći
22.12.2011 21:13:14   
klaudija77
Hvala pcelice,danas sam bas bila jako lose,isplakala se ko
kisna godina,a inace sam zadnjih dana mirnija samo su tu prisilne misli.
I danas je nesto puklo u meni.
Ali evo opet sam se malo umirila,dobila sam danas i antibiotike,jer prehlada ne prolazi.
A i taj treci mjesec kada prodje ili ce biti bolje ili ce biti dva leksaurina dnevno i biti
podnosljivo.A ako bude morao i AD,ako mi to netko strucan sa iskustvom da,mislim da cu prihvatiti.
Hvala jos jednom!!!

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Depresija u trudnoći
22.12.2011 21:34:53   
lilia
Klaudija često mislim na tebe.
Drži se.user posted image user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Depresija u trudnoći
23.12.2011 17:38:52   
klaudija77
Hvala draga,i to mi je podrska,nekako tako
znam da ima ljudi uz mene,bez obzira sto vas ne poznajem,
jer od ljudi koje znam imam manje razumijevanja.Ne
mislim na porodicu,oni su uz mene,dok bi ja nekada sama sebe otpilila.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Depresija u trudnoći
23.12.2011 22:57:36   
Leptir5
klaudija77 nemoj me molim te krivo shvatit,stvarno ne mislim ništa loše, u najboljoj namjeri ti se obraćam,nije da ne znam šta je to depresija,znam da je to bolest i da se treba liječiti. Ali ti kažeš da čitaš priče žena koje ne prihvaćaju svoju djecu,kad čitaš negativne teme onda crne misli krenu same od sebe,valjaju se kao stijena nizbrdo,ajd malo pročitaj priče žena koje se godinama bore sa neplodnošću,pa čak i onoj kojoj nema uzroka,teško se borit protiv problema kad ga nema. Pa ćeš sigurno naći ljubavi za svoje nerođeno dijete kada se samo na momenat staviš u njihovu poziciju i da zamisliš kako se te žene osjećaju kada ostanu trudne. Ja bi bila zagrlila cijeli svijet,plakala sam ispred bolnice sa pozit. betom u ruci. I sada nekada zaplačem od sreće,kad pomislim da držim svoje djetešce u rukama meni krenu suze na oči... Želim ti samo malo prenijeti pozitivnih misli i vibracija. user posted image

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Depresija u trudnoći
24.12.2011 17:39:55   
malizia
leptir5 user posted image , nadam se da ćeš i ti ko Bog da uskoro svoje maleno držati , vjerujem da hoćeš.
klaudija, nijedno stanje nije vječno pa tako ni tvoje , sve će se to zvati jučer, a ti se do tada i pored svoje bolesti potrudi da budeš dobra majka , pruži im ljubav i kada ti se neda, ne viči, ne galami , potrudi se da oni šta manje znaju jer i ovako vjerovatno nose tendenciju razvijanja stanja koje ti imaš, znam da je teško jer sam sama isto prošla, moraš se boriti i liječiti radi njih. Grlim te ko sestru user posted image .

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Depresija u trudnoći
24.12.2011 20:54:48   
klaudija77
Imam prijateljicu koja se godinama lijeci od neplodnosti,i to mi ne pomaze,
cak je sada izbjegavam jer smatram da vise ona zasluzuje trudnocu nego ja.
A kada procitam da je netko proso isto sto i ja i sada je dobro,proslo je ,onad imam nadu
da ce i meni biti bolje.
A maloj pruzam sve,ljubav ,paznju ,njeznost.Ono sto se u mojoj glavi desava
trudim se da ona ne osjeti.Depresija i jeste samo u glavi covjeka,ja ne radim nista nepromisljeno,
nemam ispada,osim u cetiri zida kada placem kao dijete,jer me tuga razdire.
A pred svima se trudim ponasati sasvim normalno,ne nervira me nista jer me nista ne dotica,
i ne moze jer sam oblozena tugom i beznadjem.
Ne svadjam se ne vice,sasvim sam povucena u sebe,jedino sto radim i kada ne bi
poosvecujem se svojoj lcerkici.Zato me i bole toliko te prisilne misli da bebu necu voljeti.
Ali nadam se da je ovo stanje prolazno,i to me drzi.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Depresija u trudnoći
27.12.2011 16:46:43   
mamacita
Cek, cek draga, kazes da si oblozena tugom i beznadjem? Ta zasto tako govoris o sebi? Uistinu je tocna ona, sta mislimo takvi smo. Pomisli radije da si okruzena veseljem i nadom. Kako ces zivot vidjeti kao vrijedan zivljenja, ako samu sebe svakodnevno uvjeravas da je sve tuga i beznadje?

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Depresija u trudnoći
27.12.2011 17:22:31   
malizia
IZVORNA PORUKA: mamacita

Cek, cek draga, kazes da si oblozena tugom i beznadjem? Ta zasto tako govoris o sebi? Uistinu je tocna ona, sta mislimo takvi smo. Pomisli radije da si okruzena veseljem i nadom. Kako ces zivot vidjeti kao vrijedan zivljenja, ako samu sebe svakodnevno uvjeravas da je sve tuga i beznadje?


draga mamacita , teško je to nekomu razumjeti tko to nije proša, a Bože i da i nikada ne iskusiš....stvar je u tome da tu nitko nikoga ne uvjerava nego ti zaista ti percipiraš svijet takav oko sebe, činjenica je isto tako da klaudiju nitko ne može uvjeriti kao ni mene tada da nije sve crno, kada do tebe ne dopire nikakav tračak svjetlosti , taj omotač kojim si ti u to vrijeme obavijen ne dopušta svjetlosti i toplini da dopre do tebe........meni je pomogao onaj razgovor sa onim divnim psihijatrom i terapija, a naročito kada sam rodila, sve se vratilo na staro...ne ponovilo se više iako postoji tendencija vjerovatno zato šta sam već inficirana user posted image , ali eto da kucnem još nema niti u tragovima user posted image .
klaudija, ljubim te user posted image .

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Depresija u trudnoći
27.12.2011 19:30:57   
klaudija77
Malizia drago mi je da me razumijes,mislim nije
mi drago da si to prosla.
Ali i psiholozi tvrde da se ne smijemo uvjeravati u suprotno,da ako se osjecamo jako
nesretno da pokusamo prihvatiti tu situaciju sa nadom da ce proci,i kao proci ce.
Jer ako se boris protiv te misli,tipa da si govorim da sam sretna kada to nisam,da samo hranim taj strah i nesrecu koju osjecam.
Tako nekako valjda.
Danas bila na psihoterapiji,i terapeutkinja tvrdi da joj se jako dobro drzim da ja imam snage
za izgurati,da sam svejsna da je sve u mojoj glavi iracionalno,i da cu poslije poroda sigurno biti dobro.
To u stvari ne moze nitko garantirati,ali postoji farmakoterapija ako krene po zlu.
Pa eto guram,usla valjda u 11 tjedan,jos malo i proslo prvo tromjesjecje pa se nadam
da mi se poslije malo i hormoni srede,pa bude bolje.
Ali sa lexaurinom imam mrvicu predaha,ne cmizdrim vazda,ali misli su stalno tu,nakada jace nekada slabije.
Ali uglavnom nadurala sam mjesec i pol,malo po malo,nadam se uspjehu.Pozzzzz drage moje....

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Depresija u trudnoći
27.12.2011 20:59:42   
sina
pozzz i tebi,drži se!!

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Depresija u trudnoći
28.12.2011 0:01:43   
mamacita
U svakom slucaju, drzi se Klaudija, zelim ti svako dobro i da sto prije vidis svjetlo na kraju tunela user posted image .

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Depresija u trudnoći
28.12.2011 7:06:09   
klaudija77
Hvala hvala!!!
Da bar prodju svi ovi praznici,blagdani,NG,
i da se nastavi normalna svakodnevnica.
Ovako svi nekako veseli,nesto planiraju,i jedva cekaju.
Nije nitko lud u 12 mjesecu jedva cekati sredinu ljeta kao ja,
da se okonca moja patnja,bar se nadam da ce sa porodom biti lakse.
A vi mi uzivajte,provodite se,udjite u novu godinu,zravije sretnije i zadovoljnije.
Vama ne zamjerim jer me utjesite i kada i je tesko.Pozzz....

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Depresija u trudnoći
28.12.2011 16:52:45   
mamacita
Draga moja, nisi jedina koja ceka sedinu ljeta. I moja kcerkica, jedva ceka kad ce ljeto, da opet slavi rodjenjdan. Ja pojma nemam kuda joj se zuri? Polako... stici ce i touser posted image .

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Depresija u trudnoći
30.12.2011 14:28:05   
klaudija77
A doci ce valjda i to ljeto.
Kako ste mi,jeste li spremne za docek NG?
I ja sam u pripremama,ne mogu odustati radi muza,
a da mi se slaviuser posted image ,
ne slavi mi se!
I posto popijem sedativ svaki dan,spavami se navece,pa ne znam i to kako ce proci.
Ali valjda izdrzim.
Jos sam na akunpukturi,i mislimd da ims efekta,nisam vise tako jako depresivna,
vise dosta anksiozna sa prisilnim mislima,koje nekada drzim pod kontrolom znajuci da su iracionalne,
a nekada me obuzmu pa cmizdrim cijeli dan.
E to toliko od mene,zelim vam ljep provod i da vam nova godina bude bolja nego ova,
da mi budete zdravi i veseli...Puse!!!!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Depresija u trudnoći
31.12.2011 19:06:04   
mamacita
May you always have walls for the winds,
a roof for the rain, tea beside the fire,
laughter to cheer you, those you love near you,
and all your heart might desire.



(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Depresija u trudnoći
5.1.2012 9:02:00   
klaudija77
Drage moje curke,nadam ste da ste mi dobro,
da je pocetak ove godine odmah dao neke dobre dane.
Evo da se malo javim,da kazem da sam proslavila NG,bilam sa drustvom cak do iza ponoci,popila casu vina,
cak malo i plesala.
Depresija mi se cinimi se smirila,drze me samo prisilne misli,
ali uglavnoim su pod kontrolom.Cmizdrava jesamali tu ima i hormona.
Gazim dvanaestu nedjelju,i predamnom je dug preiod
ali se nadam da ce biti jos bolje i mirnije stanje.
Toliko od mene....puse....

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Depresija u trudnoći
8.1.2012 20:13:06   
m600
user posted image user posted image user posted image user posted image klaudija baš sam sretna zbog tebeuser posted image user posted image user posted image
sretna ti nova godina i da se opustiš štoviše i izguraš do kraja, javljaj se i daljeuser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Depresija u trudnoći
9.1.2012 15:36:11   
klaudija77
E hvala draga,ja se bas zabrinula
diste sve,nitko se ne javlja....
Mene opet ulovila kriza ali nadam se da ce proci i prije je prolazilo,
a i skoro ulazim u cetvrti mjesec pa cu biti malo opustenija ako nesto
treba popiti od terapije.
Uskoro radim amniocintezu,pa me malo frka,ali ne bi trebalo,jer
je nuhalni nabor bi u normali.
A i trebam ponovo na akunpukturu jer mislim da mi je to najvise pomoglo,
ali trenitno malo financije koce jer je i amniocenteza skup nalaz,jbg.
Ali samo da izdrzim.
Ajd toliko od mene pozzzz.....

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!