|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 14:28:04   
lilia
I ja ti mogu savjetovati dobrog specijalista ako si blizu Rijeke, pomogao je nekoliko ljudi koje znam i na glasu je.
I ja mislim da se ti osjećaš gore nego što tvoja okolina misli. Reci im jasno i glasno kako ti je zapravo.
Da li te smiruje razgovor sa mužem ili nekim od bližnjih?

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 17:04:50   
klaudija77
Bila kod ginekologa,on ce popricati sa jednim od kolega
psihijatara da li mi se moze nesto dati polsije treceg mjeseca trudnoce,pa
da se sutra cujemo da mi kaze.
Ako ne,onda uz moje teenutno stanje,nelijeceno i dug period preda mnom,
boji se posporodjajne depresije,i jos tezeg stanja,i preporuca abortus.
Jel mislite da je ok ako psihic da neku terapiju poslije treceg mjeseca ,da prihvatim rizik i pocnem ju piti.
Znam da mi ne mozete dati odgovore,ali zanima me vase misljenje.
Jer ako ovu trudnocu prekinem,nema smisla vise pokusavati.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 17:53:25   
frkafulja
Nemoj prekinuti trudnoću, mislim da bi ti poslije moglo biti puno gore jer ćeš osjećati ogromnu krivnju. Idi u neki veći grad po pomoć kad već u tvom mjestu nitko nema sluha, vidim iz postova da su neke cure pile terapiju. Ovako nećeš izdržati, a pate svi, i ti i beba i kćer i muž.. Jako mi je žao  što ti je tako loše , ja sam bila u komi na početku trudnoće, i kad sam rodila imala sam postporođajnu, prošlo je samo nakon par tjedana.. misli na to kako ćeš kad rodiš moći se liječiti i oporaviti se, a imat ćeš bebicu koja je blago najveće. pozdrav, drži se!

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 18:08:36   
LorVer
Draga Klaudija , jako mi je zao zbog tvog stanja. Ja se u potpunosti slazen sa frkafulja da ne prekidas trudnocu jer ce te to poslije sigurno jos vise ubijati. ne znam u kojem si tjednu trudnoce ali normalno je da se zena do 16-tog tjedna moze jako lose psihicki osjecati, a kod tebe moze biti jos jace izrazeno jer si se ljecila od depresije. trazi savjet drugog ljecnika jer znam dvije zene koje su trosile antidepresive u trudnoci i sve je dobro na kraju proslo.
Zelim ti stvarno  puno, puno srece  da sve dobro zavrsi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sterne fallen nicht von Himmel,
sie werden geboren

(Odgovor članu frkafulja)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 20:03:18   
mala pcelica
dala sam si malo truda pa sam prečešljala po internetu o AD u trudnoci i stanju depresije u trudnoci user posted image
kao prvo poslala sam upit jednom doktoru psihologu u vezi tvog problema,odgovor bi trebao stići kroz par dana..
kao drugo naisla sam na zanimljiv podatak na vise stranica da AKUMPUKTURA jako pomaže kod depresije pogotovo u trudnoci..
kao trece Ad se mogu puti u trudnoci ali to nosi odredjeni rizik od spontanog pobačaja mada ni to nije 100 % dokazano nego po tamo nekim studijama tvrde tako...
kao četvrto naisla sam na podatak da depresija u trudnoci vise steti bebi tj. djetetu u kasnijoj dobi odrastanja ako se ne lječi nego ako se lječi.....

< Poruku je uredio mala pcelica -- 11.12.2011 20:04:34 >

(Odgovor članu LorVer)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 20:53:06   
klaudija77
Drage moje hvala vam puno,pcelice hvala na trudu.
Meni ce ujutro ginekolog reci sta preporucuje psihijatar sa kojim on radi.
A na domacim stranicama sam citala da ih je pilo puno zena,mislim AD,
mada me strah jer i kada sam imala prvu depresivnu epizodu,nije mi pogodjen lijek
iz prve,tek treci je djelovao.
Ali valjda nisam opet takav baksuz.
A ne znam nemam vise nekog izbora,ili lijek ili abortus,i samo 10 dana za odluku.
I ja mislimda cu se odluciti za lijek,ako negdje procitate ili znate da je jos netko lijecio depresiju,molim vas pisite,
samo me to hrani,jer niti jedem niti pijem,niti spavam,samo patim.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 21:07:18   
mala99
Samo da ti kažem još, mojoj prijateljici je nakon poroda jako pomogla homeopatija u liječenju depresije, a ona ti nije štetna u trudnoći.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 21:38:39   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: mala99

Samo da ti kažem još, mojoj prijateljici je nakon poroda jako pomogla homeopatija u liječenju depresije, a ona ti nije štetna u trudnoći.

da mozes pokusati homeopatiju ili akupunkturu to ti garantovano nista nece stetiti...probaj sve sta je moguce...ja bi grebala i rukama i nogama samo da si pomognem..znam da nemas volje ni zasta ali nateraj se i pokusaj bar.
a sto se tice terapije ako ti taj psihic dopusti AD prvo probaj onaj koji ti je najprije pomogao...

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 21:54:17   
klaudija77
Eh pila sam zoloft,pa egnonil,pa calixtu,i nije pomoglo osim sto sam bila malo bolje u kombinaciji zolofta i egnonila,a pojedinacno nikakav efekt.ćA pomogao mi je velafax a na njega ne mogu racunati on je stroooogo zabranjen u trudnoci,jbg.
Ali probat cu sve,i homeopatiju i akupukturu,koristim vec i bahove kapi.Ma sve bi dala da uspijem ,ali ako nije sudjeno tu se nista ne moze.
Grlim vas sve redom,pozzzzz.....

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Depresija u trudnoći
11.12.2011 22:59:57   
mala pcelica
može se i te kako,nemoj tako da razmisljas ako je sudjeno,jer to nije sudjeno nego su nas zivotne prilike ili neprilike dovele u to stanje,zato sve se moze kad se hoce user posted image
i ja sam na samom početku pila zoloft i eglonil u kombinaciji,sad sam samo na zoloftu,a eglonil kao sam nije AD nego pomoćni ne znam sta....vidices sta ce ti sutra dr javiti...

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 13:43:05   
mamacita
Svakako, ako ti mislis da ti je depresija sudjena, i da je to nesto nepromjenjivo, onda ce ti tako i biti, draga Klaudija. Nema nam goreg neprijatelja od nas samih, ono sto mi sami sebe mozemo uvjeriti moze nam naskoditi vise od ikoga drugoga. Stoga, najprije se pocni boriti sama sa sobom, pokusaj postati optimist od pesimista. Malo po malo. U ljekovima nije sve. Ljekovi u vecinu slucajeva imaju gore nus pojave nego li je pocetno stanje s kojima bi ih trebali lijeciti. Zato, ne dozvoli samoj sebi da si ne pruzis sansu. Mi ti svi mozemo nesto savjetovati, reci, i saslusati te... no jedino ti sama mozes uci u svoj mozak i poceti djelovati na pozitivnoj strani svoje svijesti. Sretno ti!!!

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 13:59:04   
mala99
IZVORNA PORUKA: mamacita

Svakako, ako ti mislis da ti je depresija sudjena, i da je to nesto nepromjenjivo, onda ce ti tako i biti, draga Klaudija. Nema nam goreg neprijatelja od nas samih, ono sto mi sami sebe mozemo uvjeriti moze nam naskoditi vise od ikoga drugoga. Stoga, najprije se pocni boriti sama sa sobom, pokusaj postati optimist od pesimista. Malo po malo. U ljekovima nije sve. Ljekovi u vecinu slucajeva imaju gore nus pojave nego li je pocetno stanje s kojima bi ih trebali lijeciti. Zato, ne dozvoli samoj sebi da si ne pruzis sansu. Mi ti svi mozemo nesto savjetovati, reci, i saslusati te... no jedino ti sama mozes uci u svoj mozak i poceti djelovati na pozitivnoj strani svoje svijesti. Sretno ti!!!



potpisujem mamicu još jednom je u pravu....

mislim da sama sebi možeš najviše pomoći i ne daj se da te svlada bolest...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 15:03:08   
subi83
IZVORNA PORUKA: mamacita

Svakako, ako ti mislis da ti je depresija sudjena, i da je to nesto nepromjenjivo, onda ce ti tako i biti, draga Klaudija. Nema nam goreg neprijatelja od nas samih, ono sto mi sami sebe mozemo uvjeriti moze nam naskoditi vise od ikoga drugoga. Stoga, najprije se pocni boriti sama sa sobom, pokusaj postati optimist od pesimista. Malo po malo. U ljekovima nije sve. Ljekovi u vecinu slucajeva imaju gore nus pojave nego li je pocetno stanje s kojima bi ih trebali lijeciti. Zato, ne dozvoli samoj sebi da si ne pruzis sansu. Mi ti svi mozemo nesto savjetovati, reci, i saslusati te... no jedino ti sama mozes uci u svoj mozak i poceti djelovati na pozitivnoj strani svoje svijesti. Sretno ti!!!


slažem se sa mamacitom, jer ovakvim razmišljanjem da ti je depresija suđena znači da si se pomirila s tim stanjem i samo čekaš da dobiješ odobrenje za nekakav lijek i vjeruješ da je to tvoj spas...
znam da sada misliš da sam jako okrutna ali rješenje je u tebi i u tom djetetu za koje sam po tvojim postovima zaključila da jako želiš!!!
svi smo drugačiji i drugačije reagiramo na razne situacije ali dijete je nešto što bi te trebalo podizati i dati ti snagu za daljnju borbu protiv depresije i negativnih misli...
i ja sam mislila da mi je nakon spontanog (u visokom stupnju trudnoće) svijet srušen, ali moj način razmišljanja i podrška mojih voljenih nije dopustila da se to i dogodi...

oprosti još jednom ako sam bila okrutna ali ponekad je to potrebno da bi se netko trgnuo iz svoje kože i počeo racionalno razmišljati!!!

ja ti želim svu sreću da se izvučeš iz svega toga zbog sebe, ali i zbog svoje bebe i svoje obitelji! user posted image


_____________________________

... mrvica Tara došla nam je 3.2...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 18:20:24   
klaudija77
Da malo mi je sve zvucalo okrutno,ali vas ne krivim.
Ne mislim da je depresija sudjena,nego da je mozda sudjeno ovoj trudnoci
da ne uspije,ali eto to dodje na isto,ako se ne borim i tek tako predajem nema tu sudbine,
nego sam ja za to krivo odlucila.
Ali eto,sto mogu valjda sam preslaba.
Ali nije to tako uvijek,lijecila sam se od deprsije i sama odlucila prestati sa AD,
i bila bez njih 5 mjeseci i zatrudnila.I sve sma odlucila i izborila se za to.
I eto sada nemam snage,to mozda je zbog cinjenice da se sama moram boriti.
Bila danas kod psihijatra sa ginekologom,koji kaze da je rizik ali poslije treceg mjeseca bi mi ukljucio antideresiv,
ako nastavim biti u ovom stanju,a odlucim zadrzati trudnocu.
Cak bi mi uveo velafax,koji je navodno neistrazen,naspram nekih,ali tvrdi rizik je sa svakim pa bar trosi onaj za koji si sigurna da ce ti pomoci,u najmanjoj dozi.
Kaze da je imao pacijentice na,heroinu ,kokainu,ekstaziju,garancije nema,na meni je da odlucim.user posted image

(Odgovor članu subi83)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 22:07:57   
subi83
klaudija, da bebici nije suđeno već bi se to rješilo na drugačiji način... ali očito je i ona jaka user posted image kad sve to prolazi skupa s tobom...
držim fige i tebi i tvojoj bebici da sve bude u redu! user posted image
glavu gore i sjeti se da ima i gorih stvari u životu... 

_____________________________

... mrvica Tara došla nam je 3.2...

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 23:07:05   
mamacita
Ti sama znas sta ti je raditi ako u svome srcu vjerujes da ova trudnoca jednostavno nije sudjena. Nitko te ne zaustavlja... No, iskreno, posto do sada nisi abortirala, onda pretpostavljam da i neces, jer da to uistinu zelis, vec bi tako ucinila, bez bezbrojnih preispitivanja. Dakle, glavno je da nesto odlucis, a kada to odlucis sprovedi svoj naum u djelo, ako odlucis zadrzati trudnocu bez usputnih AD ljekova onda tako i uradi, ako odlucis zadrzati trudnocu no usput piti AD ljekove uz mogucnost radjanja djeteta koje mozda i nece biti sasvim zdravo upravo zbog tih negarantirajucih ljekova onda tako uradi i prihvati posljedice koje mogu i ne moraju biti na djetetu kada se rodi, no ako si odlucila abortirati onda nitko ti nicim ne moze promijeniti tu odluku. Na tebi je sve. Istina, muz se isto pita o sudbini svog djeteta, no draga moja, odluci nesto i SRETNO TI bilo u daljnjoj borbi!user posted image

(Odgovor članu subi83)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Depresija u trudnoći
12.12.2011 23:10:04   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: subi83

klaudija, da bebici nije suđeno već bi se to rješilo na drugačiji način... ali očito je i ona jaka user posted image kad sve to prolazi skupa s tobom...
držim fige i tebi i tvojoj bebici da sve bude u redu! user posted image
glavu gore i sjeti se da ima i gorih stvari u životu... 

subi slozila bi se sa svime gore sto si napisala,samo se ne slazem sa zadnjom recenicom- da u zivotu nema gore stvari od depresije,onaj ko nije osjetio depresiju u pravom smislu te riječi ne zna sta je pakao ... u zivotu nisam osjetila vecu bol nego tad kad te "duša boli" (ta bol se inače ne moze riječima opisati jer nije fizička) i ne prolazi...user posted image

(Odgovor članu subi83)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 17:44:24   
klaudija77
U prvu si draga najveca je bol bol duse!!!
A sto bi ne dobi ti odgovor na onaj on line upit.
I ne znam svi ste mi govorili da se borim za bebicu pa i da se lijecim ako treba,
a sada kada sam spomenula terapiju svi ste se usutili.
A i mene je strah,rizik postoji i treba ga podnijeti.
Ne znam ,jos sam jako lose,ma ne znam kako funkcioniram ikako ,kao robot sam.
I mislim da cu poluditi,a svo psihici tvrde suprotno,da necu puknuti,
i da treba istrpiti,i da li oni uopce znaju o cemu pricaju.....

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 19:18:22   
mala pcelica
da budem iskrena sto se terapije tiče u trudnoci najvjerovatnije bi ju uzela i preuzela taj veliki rizik jer doktori ti samo mogu pričati činjenice koje su ustvari istinite da neces poluditi ,a ono sto ti osjecas moze razumiti samo onaj ko je kroz to prosao,bio on daoktor,pekar,zidar ili bilo ko...hocu reci mozes biti najbolji i vrhunski doktor u svojoj domeni al ako to nisi osjetio na svojoj kozi mozes samo da iznosiš činjenice....
nije mi jos niko nista posljao na onaj upit user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 13.12.2011 19:19:13 >

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 19:40:10   
mala pcelica
evo jedan zanimljiv članak što sam nasla na plivinoj stranici... za ovo nisam znala ...


Alternativne terapije
Uz lijekove i psihoterapiju depresija se liječi i elektrošokovima te svjetlosnom terapijom.
U liječenju depresije pokazali su se učinkovitima neki postupci koji utječu na biokemijsko-električne procese u mozgu. Jedan od tih postupaka je i elektrokonvulzivna terapija ili terapija elektrošokovima (ECT). Terapija elektrošokovima još uvijek je najbolja metoda liječenja teške depresije te manične faze bipolarnog poremećaja. Provodi se u bolnici i potpuno je neškodljiva. Oboljelom se daju sredstva za opuštanje mišića i uvodi ga se u punu anesteziju. Potom mu se na jednu ili obje strane glave stavlja elektroda, koja u mozak pušta slabu struju radi izazivanja grča (konvulzije). Taj je grč ključni terapijski element ECT-a. Postupak se ponavlja 6 do 12 puta u razmacima od po dva do tri dana. Svjetlosna terapija se prvenstveno koristi kod zimske depresije, odnosno one koju uzrokuje manjak svjetla. Oboljeli gleda u lampu snage 2.500 do 10.000 luksa između 30 i 120 minuta (što je slabija lampa tretman traje dulje). Učinak se postiže već nakon 3 do 4 dana. Terapija nespavanjem pomaže depresivnim pacijentima kojima se značajno ublažavaju simptomi bolesti nakon neprospavane noći ili nakon 3 do 4 sata ranijeg buđenja. Može se kombinirati sa svjetlosnom terapijom, tako da se odmah nakon buđenja pacijent izvrgava jakom svjetlu. Čini se da se moždani elektro-kemijski procesi remete tijekom spavanja, a osobito tijekom REM-faze (faze sanjanja), dok produljena budnost "vraća" poremećene procese u normalnu funkciju.



ja mislim da bi poslje ove terapije elektrošokovima i nespavanjem bila još ludja nego što jesam user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 21:09:28   
mamacita

IZVORNA PORUKA: klaudija77

U prvu si draga najveca je bol bol duse!!!
A sto bi ne dobi ti odgovor na onaj on line upit.
I ne znam svi ste mi govorili da se borim za bebicu pa i da se lijecim ako treba,
a sada kada sam spomenula terapiju svi ste se usutili.
A i mene je strah,rizik postoji i treba ga podnijeti.
Ne znam ,jos sam jako lose,ma ne znam kako funkcioniram ikako ,kao robot sam.
I mislim da cu poluditi,a svo psihici tvrde suprotno,da necu puknuti,
i da treba istrpiti,i da li oni uopce znaju o cemu pricaju.....



Ja se nisam utihnula, vidis. Naime, opet cu samu sebe ponoviti sa prethodnog pisanja, odluci se samostalno za nesto, i ostani pri tome. Nitko ni ciste savjesti nece preporuciti nista u trudnoci, pa cak ni doktori. Sta ako ti djetetu bude nesto kada rodis, upravo zbog njihove preporuke, pa ih ti tuzis po sudovima i trazis odstetu. Niti mi ovdje ti ne mozemo reci, DA svakako uzmi terapiju, jer isto tako nismo spremne na sebe svaliti odgovornost za tebe i tvoju bebu. Ti si ocigledno u vrlo ranjivom stanju, i mozda prihvatis nesto samo zato sto ti netko drugi to isto sugerira. A to tako ne ide. Samo TI mozes donijeti konacnu odluku, i eto, zato ti cure nista ne predlazu kada si spomenula AD terapiju tjekom trudnoce. Sretno!

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 21:53:46   
Ruža
Čitam, pratim i pokušavam te razumjeti ili osjetiti ono što trenutno osjećaš. Najmanje što želim je da te povrijedim ijednom svojom riječju.
Vjerujem da je depresija grozna i sama sam prošla jednu takvu fazu davno.
Isto tako vjerujem u snagu volje i želje u čovjeku za izlječenjem. Život je okrutan ponekad, stalna borba za nečim, no isto tako i prekrasan ako ti živiš njega, a ne on tebe. Kad god bi me gurnuo na pod znala sam da sam dovoljno jaka da ustanem, otresem koljena i nastavim dalje jer ne želim propustiti niti jedan njegov trenutak. Vrijeme ne možemo vratiti.
Kad god me ulovi jad sjetim se susjeda koji je od osnovne škole u kolicima, nikada nije imao priliku trčati, izaći van, napiti se s društvom, zaljubiti se.... a ide svojim životom sa ogromnim osmijehom i svaki dan mu je nova pobjeda. On je moj AD jer me svaki puta iznova podsjeti na sve prilike i šanse koje mi život pruža. I Zahvalna sam...
Sjedni, isplači se, pronađi ventil, uzmi papir i olovku i zapiši sve one radosti i bogatstvo koje posjeduješ, a na kojima bi ti pozavidjelo i previše ljudi.
Imaš zdravo dijete, drugo na putu, obitelj iza sebe, svoje dvije ruke i noge i milijun bitki i prekrasnih trenutaka ispred sebe.
Imaš i svoje depresivne misli, no glava je tvoja i mozak je tvoj. Ti upravljaš njima, a ne oni tobom.
Zaposli svoj um, svoje ruke, čitaj, slušaj pozitivnu glazbu, poslušaj otkucaje srca svog djete, pomazi svoju škembu i sjeti se onih sitnih prstića i tog malenog čuda koje ste stvorili. Vjerujem da u svom životu imaš puno razloga za zahvalnost, a da ih nisi ni svjesna..
Bori se, snaga je u tebi, kad misli skrenu u krivom smjeru vrati ih natrag. Neće biti lako, no i najmanji uspjeh biti će tvoja pobjeda i poticaj za dalje.
Sama sebi moraš pomoći da bi ti drugi mogli pomoći..
Od srca sretno, šaljem zagrljaj i puno pozitivnih misli u tvom smjeru.user posted image

< Poruku je uredio Ruža -- 13.12.2011 21:55:41 >


_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 21:57:21   
mala pcelica
RUŽO CARICE KLANJAM TI SE DO PODA !!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 22:41:02   
Bebač i ja
Ružo,i ja sam dugo razmišljala što napisati o ovako teškoj temi,a ti si to tako lijepo sročila...
još bi dodala da su u ovom trenutku najvažniji njena djeca: kćerkica i novorođenče za par mjeseci...za koje treba puno,puno, brige,ljubavi,strpljenja koju može pružiti majka u pravom smislu riječi...jer,
svi mi majke imamo svoje novčane probleme,proživljene tragedije,nesretne ljubavi,nepravde na poslu ili razočarenja od ljudi,strah od sadašnjosti ili budućnosti...međutim,u sebi pronalazimo snagu za OSMIJEH DJETETU...tj.ne pronalazimo,nego on iskreno postoji jer DIJETE JE SMISAO ŽIVOTA I SREĆA.




(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Depresija u trudnoći
13.12.2011 23:10:14   
subi83
Ružo, potpisujem tvoje riječi... user posted image slažem se sa svime što si napisala i upravo sam na to mislila kad sam napisala da ima puno gorih stvari u životu od depresije...


_____________________________

... mrvica Tara došla nam je 3.2...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!