|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 9:37:58   
m600
IZVORNA PORUKA: Ruža

Čitam, pratim i pokušavam te razumjeti ili osjetiti ono što trenutno osjećaš. Najmanje što želim je da te povrijedim ijednom svojom riječju.
Vjerujem da je depresija grozna i sama sam prošla jednu takvu fazu davno.
Isto tako vjerujem u snagu volje i želje u čovjeku za izlječenjem. Život je okrutan ponekad, stalna borba za nečim, no isto tako i prekrasan ako ti živiš njega, a ne on tebe. Kad god bi me gurnuo na pod znala sam da sam dovoljno jaka da ustanem, otresem koljena i nastavim dalje jer ne želim propustiti niti jedan njegov trenutak. Vrijeme ne možemo vratiti.
Kad god me ulovi jad sjetim se susjeda koji je od osnovne škole u kolicima, nikada nije imao priliku trčati, izaći van, napiti se s društvom, zaljubiti se.... a ide svojim životom sa ogromnim osmijehom i svaki dan mu je nova pobjeda. On je moj AD jer me svaki puta iznova podsjeti na sve prilike i šanse koje mi život pruža. I Zahvalna sam...
Sjedni, isplači se, pronađi ventil, uzmi papir i olovku i zapiši sve one radosti i bogatstvo koje posjeduješ, a na kojima bi ti pozavidjelo i previše ljudi.
Imaš zdravo dijete, drugo na putu, obitelj iza sebe, svoje dvije ruke i noge i milijun bitki i prekrasnih trenutaka ispred sebe.
Imaš i svoje depresivne misli, no glava je tvoja i mozak je tvoj. Ti upravljaš njima, a ne oni tobom.
Zaposli svoj um, svoje ruke, čitaj, slušaj pozitivnu glazbu, poslušaj otkucaje srca svog djete, pomazi svoju škembu i sjeti se onih sitnih prstića i tog malenog čuda koje ste stvorili. Vjerujem da u svom životu imaš puno razloga za zahvalnost, a da ih nisi ni svjesna..
Bori se, snaga je u tebi, kad misli skrenu u krivom smjeru vrati ih natrag. Neće biti lako, no i najmanji uspjeh biti će tvoja pobjeda i poticaj za dalje.
Sama sebi moraš pomoći da bi ti drugi mogli pomoći..
Od srca sretno, šaljem zagrljaj i puno pozitivnih misli u tvom smjeru.user posted image


ružo moja predivno si to napisala, ja evo plačemuser posted image user posted image user posted image user posted image
draga klaudija ni sama nisi svjesna koje bi sve žene htjele biti na tvom mjestu, da imaju malu user posted image u sebi, pa makar ih i pucale depresije... pogledaj malo tu kod nas na rr-u odbrojavanja do teta user posted image i koje sve žene žele ostati trudne a ne mogu,koje žene svaki mjesec se bore s neplodnošću i unatoč lošim prognozama ne odustaju da postanu majke... ne znaš koji blagoslov imaš, nemoj Bogohulituser posted image   možda sam okrutna i oprosti na tome, ali ti se pod hitno moraš trgnuti iz te svoje depresije, naći si smisao života jer tako si činiš samo gore.... i nemoj misliti da nikad nisam bila u depresiji... jesam....pomogli su mi moji ukućani, prijatelji-nisam htjela ići na neku stručnu pomoć jer sam sama sebi obećala da ću to pobjediti i USPJELA SAM, shvatila sam da sama sebi svaki dan moram reći : Bože hvala ti što sam zdrava i sposobna, hvala ti za ovaj dan koji danas živim! toliko je bolesnih ljudi u svijetu, gladnih,a ja u ničemu ne oskudijevam... imam prijateljicu koja je od 7 godina ostala nepokretna, miče jedino očima i prstima...ona je jedna od samo 2500 ljudi na svijetu s tom bolešću,a VELIKI je borac...izborila se za sebe ona radi, hekla, pravi nakit, karta belu samnom i predivna je osoba koja je uvijek nasmijana unatoč svojim bolovima koje trpi svaki danuser posted image evo ja sam kao mala ostala bez mame (imala sam samo 2godine), povlačila sam se s tatom dok on nije završio u zatvoru, onda sam završila u stranoj zemlji u prihvatilištu, nisam ni jezik znala, samo sam plakala, kao malo veća djevojčica doživjela sam pokušaj silovanja, živjela sam jedno virjeme s tetom i taman kad sam se navikla morala sam preći kod bake, opet sam poslije toga završila u domu za nezbrinutu djecu i cijeli život patim od nedostatka ljubavi i obitelji... sad imam svojih dvoje djece i njima dajem svu moguću ljubav svijeta i dobivam je natrag od njih...želim da oni imaju makar dio ljubavi koji sam ja željela cijeli život,a to je ljubav MAJKE koji nitko ne može na svijetu dati, osim nas majki samih......imaš svoje djetešce koje te treba zdravu, TRGNI SE!!!!!!!!!!!!! NE BUDI KUKAVICAuser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 11:37:59   
klaudija77
Ja sve vas razumujem,i shvatam sto hocete reci.
Ali vi ne razumijete mene,i niste imale klinickih problema sa opakom depresijom
akjo ste se uspjele izvuci snagom volje.
Ja o depresiji znam puno toga jer sam bila i prije ovoga na samom dnu,i ne poznajem ni jednog depresivca koji si je rekao
moram biti bolje jer ima ljudi kojima je gore nego meni i da je to pomoglo.
U depresije je oboljela volja,i covjeku nedostaje hormona,uglavnom serotonina.To je takozvani hormon zadovoljstva i srece.
I svaki psiholog i psihijatar ce reci da je pogresno deprsivcu govoriti trgni se,bit ce bolje,ulijenio si se i tome slicno.
Neraspolozenje i problemi u zivotu nisu depresija.
Klinicka depresija je nesto sasvim drugo,i nema gore stvari za mene od toga.
Dozivjela sam i smrt roditelja,i razne bolesti sa kcerkicom,ali nisam tada sjedila u cosku,i htjela umrijeti.
Bila sam beskrajno tuzna i zabrinuta,ali depresija je nesto drugo.
Razumijem da mi sve ovo pisete u najboljoj namjeri,ali iz depresije me ne moze izvaditi cinjenica da imam poznanicu u kolicima ,a ja hodam,isto sto ta ista cinjenica ne moze dijabeticaru nadoknaditi inzulin u krvi.
Depresija je bolest,ozbiljna bolest.Ali iako ne razumijeze jer niste dozivjele da zelite da umrete iako vase dijete sjedi pored vas,isako me smatrate sebicnom i mizda lijenim,hvala sto ste pokusale.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 11:45:46   
m600
ne znam dalje što rećiuser posted image user posted image user posted image
učini onako kako misliš da je najbolje za tebe


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 12:36:19   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: klaudija77

Ja sve vas razumujem,i shvatam sto hocete reci.
Ali vi ne razumijete mene,i niste imale klinickih problema sa opakom depresijom
akjo ste se uspjele izvuci snagom volje.
Ja o depresiji znam puno toga jer sam bila i prije ovoga na samom dnu,i ne poznajem ni jednog depresivca koji si je rekao
moram biti bolje jer ima ljudi kojima je gore nego meni i da je to pomoglo.
U depresije je oboljela volja,i covjeku nedostaje hormona,uglavnom serotonina.To je takozvani hormon zadovoljstva i srece.
I svaki psiholog i psihijatar ce reci da je pogresno deprsivcu govoriti trgni se,bit ce bolje,ulijenio si se i tome slicno.
Neraspolozenje i problemi u zivotu nisu depresija.
Klinicka depresija je nesto sasvim drugo,i nema gore stvari za mene od toga.
Dozivjela sam i smrt roditelja,i razne bolesti sa kcerkicom,ali nisam tada sjedila u cosku,i htjela umrijeti.
Bila sam beskrajno tuzna i zabrinuta,ali depresija je nesto drugo.
Razumijem da mi sve ovo pisete u najboljoj namjeri,ali iz depresije me ne moze izvaditi cinjenica da imam poznanicu u kolicima ,a ja hodam,isto sto ta ista cinjenica ne moze dijabeticaru nadoknaditi inzulin u krvi.
Depresija je bolest,ozbiljna bolest.Ali iako ne razumijeze jer niste dozivjele da zelite da umrete iako vase dijete sjedi pored vas,isako me smatrate sebicnom i mizda lijenim,hvala sto ste pokusale.

klaudija ja te razumijem user posted image user posted image
user posted image

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 12:42:18   
mamacita
DRaga Klaudija, da li je tvoj muz svjestan ovolikog problema? Sta on veli? Ako je to tako i ako ti uistinu ne mozes funkcionirati bez ljekova onda je najbolje izvrsiti zahvat da se sprijece sve buduce trudnoce, jer je ocito da period bez ljekova kod tebe ne dolazi u obzir. Sto se tice prave depresije, znam da i psiholozi preporucuju aktivnosti koje bude razinu serotonina u mozgu: sex, tjelovjezba, i obavljanje najdrazih hobija. Ako si to pokusala, i ako i to ne djeluje pozitivno, onda, svakako sto prije kod dr. i trazi spas za sebe. U bilo kojem pogledu. Sto prije. Samoubojstvo nije rjesenje, uopce nije... Ti imas poslanje u svom zivotu koje premasuje svakodnevicu. Ti trebas oblikovati svijet da postane malo ljepsi. Nasmij se potpunom strancu u trgovini, i uljepsat ces mu dan. Nahrani gladnu pticu na prozoru... i pomoci ces joj da izdrzi jos jedan zimski dan. Draga moja, udahni duboko, navij najdrazi CD do daske, i udri plesati po kuci. Veliki zagrljaj!

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 12:47:30   
mala99
IZVORNA PORUKA: klaudija77

Ja sve vas razumujem,i shvatam sto hocete reci.
Ali vi ne razumijete mene,i niste imale klinickih problema sa opakom depresijom
akjo ste se uspjele izvuci snagom volje.
Ja o depresiji znam puno toga jer sam bila i prije ovoga na samom dnu,i ne poznajem ni jednog depresivca koji si je rekao
moram biti bolje jer ima ljudi kojima je gore nego meni i da je to pomoglo.
U depresije je oboljela volja,i covjeku nedostaje hormona,uglavnom serotonina.To je takozvani hormon zadovoljstva i srece.

I svaki psiholog i psihijatar ce reci da je pogresno deprsivcu govoriti trgni se,bit ce bolje,ulijenio si se i tome slicno.
Neraspolozenje i problemi u zivotu nisu depresija.
Klinicka depresija je nesto sasvim drugo,i nema gore stvari za mene od toga.
Dozivjela sam i smrt roditelja,i razne bolesti sa kcerkicom,ali nisam tada sjedila u cosku,i htjela umrijeti.
Bila sam beskrajno tuzna i zabrinuta,ali depresija je nesto drugo.
Razumijem da mi sve ovo pisete u najboljoj namjeri,ali iz depresije me ne moze izvaditi cinjenica da imam poznanicu u kolicima ,a ja hodam,isto sto ta ista cinjenica ne moze dijabeticaru nadoknaditi inzulin u krvi.
Depresija je bolest,ozbiljna bolest.Ali iako ne razumijeze jer niste dozivjele da zelite da umrete iako vase dijete sjedi pored vas,isako me smatrate sebicnom i mizda lijenim,hvala sto ste pokusale.



Sve shvaćam i u pravu si. I moja mama je imala sličnih problema i ja sam svaki dan razgovarala s njom, ali joj nisam mogla pomoći. Tek joj je psihijatar i odgovarajuća terapija pomogla.

Mislim da i tebi treba terapija jer ovo nećeš moći sama rješiti.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 17:08:57   
klaudija77
Drago mi je da razumijete,da ja nisam razmazena i necim izazvano nesretna.
Ja sam bolesna,i ne mogu uticati na to stanje voljom,kao sto se niti jedna bolest ne lijeci voljom,
barem ne u tezem stadiju,a kada se covjek malo sredi onda rad na sebi je neophodan do potpunog oporavak.
Bila danas kod psihijatra,koji mi je rekao da mogu piti leksaurin bar jedan dnevno,koji na mene bolje
djeluje od apaurina.
Razumije me i kaze ako ostavim trudnocu da bi to bila velicanstvena zrtva mene za jedno bice koje bi mi
kasnije kada se sredim uljepsalo zivot.
Ali nije lagao da me ceka pakao,ali i savjetovao da ce proci,da cu prezivjeti,da cu izdrzati jer nitko od tuge i nesrece nije umro,
niti poludio,a to su jedni od mojih strahova.
I to da poslije necu zeljeti bebu,jer sada nisam sretna jer sam trudna je rekao da je to djelo depresije.
I ako se bude moralo ali sto kasnije moze se uvesti neka terapija u najmanjoj dozi.
I sada,mislim je veci postotak,na izdrzati.
A vama svima hvala na javljanju i podrsi,a voljela bi da nitko od vas ne osjeti ovaj tip depresije,ma nitko....

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 17:19:17   
mala pcelica
nadam se da te je dr danas umirio činjenicom da ce ti kasnije moci uvesti neku terapiju i da neces ni umrijeti ni poluditi od depresije user posted image bar bi mene umirio da sam na tvom mjestu ...
uz tebe smo stalno i mislimo na tebe i znamo da ces to sve prevazici i da cemo se zajedno radovati tvojoj bebici user posted image user posted image

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Depresija u trudnoći
14.12.2011 21:52:03   
Ruža
Mia strašno me ganula tvoja priča..user posted image Draga ti si borac, imaš moj naklon....

Klaudija nadam se da te nisu povrijedile moje riječi. Zaista nisam mislila ništa loše. Svjesna si svoje situacije i vjerujem da ti je teško, iskreno se nadam da će terapija biti uspješna i da ćeš uspjeti bar malo uživati u trudnoći i da je ovo posljednja depresija u tvom životu.
Opet voljela bih da malo više vjeruješ u sebe i da barem pokušaš upregnuti snagu svoje volje da možeš si i sama pomoći puno uz terapiju.
Od srca ti želim brzo ozdravljenje i da se nikada više ne ponovi.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Depresija u trudnoći
15.12.2011 13:44:04   
Marnie13
Klaudija, potpuno si u pravu u svemu što pišeš o depresiji. Kada bi se čovjek, tek tako, pozitivnim mislima, optimizmom, nesrećama drugih ljudi itd. uspio izvući iz nje, onda onda vjerojatno i ne bi bila tako ozbiljna bolest kao što jest.
Mamacita, slažem se skroz i s tobom.
Gledaj, Kaludija, moraš ovo podijeliti sa svojim bližnjima, a ne samo s nama. Car je gol kad nekome kažemo da je gol, zar ne? Također mislim da bi trebala psihijatru odlaziti redovno, ne samo zbog lijekova, koje uzmi, ako on ocijeni da ima potrebe za tim, a mislim da ima, nego i na razgovore koji će ti također puno pomoći. Ne bih na tvom mjestu odbacila ni sve što su ti cure savjetovale- homeopatija, akupunktura, autogeni trening, yoga, meditacija.... Najgora greška bila bi pobaciti iako mislim da ti to znaš. Ne samo zbog bebice, već i zbog tebe i tvoje depresije.
Snaga jest u tebi, ali ne slušaj kad ti kažu da možeš sama. To što imamo uvid u vlastito stanje, to što nam prijatelj ima rak ili je susjed u kolicima, neće nam pomoći. Zato potraži pomoć drugih ljudi- stručnih i bližnjih.
Držim ti fige, zaista i želim svako dobro i puno snage da izdržiš do kraja.

< Poruku je uredio Marnie13 -- 15.12.2011 13:48:55 >


_____________________________

"It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Depresija u trudnoći
15.12.2011 17:04:24   
klaudija77
Hvala vam drage moje,ja idem jednom tjedno na psihoterapiju,
trudim se svaki dan setati,koliko mogu i druziti.
Radim ono nuzno u odrzavanju obitelji i razumiju me,i podrzavaju.
Moji bliznji znaju za moj problem i imam njihovu podrsku.
Lijek cu pokusati izbjeci koliko god je to moguce.
A utjesno mi je sto mi je psihijatar rekao da mogu umjesto normabela popiti lexaurin,
jer me on bar mrvicu smiri,a normabel nikako.
A ici cu i na akumpukturu,meditacija mi bas i ne ide sa mojim prisilnim
mislima,ma one odose u svom smjeru sto god ja probala.
Znaci probat cu sve,pa valjda se malo i hormoni smire,pa valjda sam zasluzila osjetiti bar malo srece
u ovoj trudnoci,ako ne drzite mi fige da izdrzim.
Jer znam da je zivot lijep kada depresije nema,i da sve imas smisla,a ovo je pakao,
koji cu valjda ljudski moci izdrzati.

(Odgovor članu Marnie13)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Depresija u trudnoći
15.12.2011 17:10:06   
sina
e,ovaj post mi je već nekako daleko ljepši od svih tvojih prijašnjih,nekako mi ulijeva nadu po pitanju tebe. :)) drži se,traži pomoć,vidjet ćeš da se nisi uzalud borila.

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Depresija u trudnoći
15.12.2011 19:11:23   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: sina

e,ovaj post mi je već nekako daleko ljepši od svih tvojih prijašnjih,nekako mi ulijeva nadu po pitanju tebe. :)) drži se,traži pomoć,vidjet ćeš da se nisi uzalud borila.

potpisujem user posted image

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Depresija u trudnoći
15.12.2011 21:04:09   
klaudija77
Ajde valjda i bude bolje,i meni je drago da zvucim bolje,
I da bar potraje malo boljeg raspolozenja.
Mada ne mogu reci da sam dobro,ali funkcionalna sam.
Daj boze da tako ostane,a za sretnije trenutke je zivot preda nmom,pa
ako treba i na AD,samo da je dobro.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Depresija u trudnoći
16.12.2011 10:01:55   
m600
oprosti ako sam te i ja povrijedila user posted image
želim ti od sveg srca da te što prije prođe depresija i da izdržiš do kraja uz terapijuuser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Depresija u trudnoći
16.12.2011 11:57:58   
klaudija77
Ma niste me povrijedile nijedna,samo cinjenice da neki ljudi imaju razloga biti
nesretni a ja nema,nije mi pomagala,naprotiv bacala me u jos vecu depru.
Ta depresija je gadura,uhvati te bez ikakvog razloga i jos se i kidas kada vidis da su ljudi oko tebe sretniji a
imaju razloga kao u prici da neprestalno pate,ali eto zdraviji duhom valjda.
Ali valjda se i depresija umori,valjda mi dopusti malo predaha,pa kada ne bude trudnoce borit cu se ja sa njom
svim raspolozivim sredstvima ako treba,a sada sam skucena pa je valjda zbog toga puuuno teze.
Ali guram,trpim,i brojim dane,usla sam u devetu nedjelju trudnoce.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Depresija u trudnoći
16.12.2011 22:52:39   
Bebač i ja
LIJEČENJE DEPRESIJE: (prepisano s neta)

Iako se tako ne čini depresivnim umovima, depresija je vrlo izlječiva bolest. Do 90% pacijenata reagiraju pozitivno na razne oblike liječenja. Nekada je psihoterapija ili odlazak psihologu na savjetovanje sve sto je potrebno, ali pored toga postoji široka lepeza antidepresiva i drugih alternativa za liječenje depresije. Najsigurniji put ka izliječenju je odlazak psihijatru ili psihologu što je ujedno i preporuka ove web stranice, no postoje i alternative.
Ovdje ću opisati 6 koraka s kojima možete pokušati prirodno izliječiti depresiju. To su u većini slučajeva stvari koje depresivni ljudi ne rade nikako ili ne rade u dovoljnoj mjeri zbog toga što nas moderni način života sve više udaljava od stvari koje smo nekada radili svakodnevno. Sljedećih 6 koraka su razlog zašto ljudi u Afričkim plemenima nisu depresivni iako žive u višestruko gorim uslovima nego mi.
1. Konzumacija omega 3 masnih kiselina
Naši preci su imali dijetu bogatu omega 3 masnim kiselinama i odnos omega-3 i omega-6 masnih kiselina im je bio približno 1:1 dok mi danas uzimamo otprilike 17:1 omega-6 u odnosu na omega-3. Iako je još u fazi istraživanja, omega-3 pokazuje obećavajuće rezultate u liječenju depresije. Pažljivo birajte omega-3 suplemente jer nisu svi učinkoviti.
2. Prestanite razmišljati o negativnim stvarima kad ste sami
Umjesto toga nađite nešto čime ćete korisno okupirati svoj mozak: čitanje, sviranje instrumenta, kuhanje, slikanje…
3. Izlažite se prirodnom svjetlu u dovoljnoj mjeri
Ovo je važno da bi naš “tjelesni sat” bio sinhroniziran. To je ujedno i razlog zašto se mnogi ljudi zimi osjećaju puno lošije nego ljeti. Sunčeva svijetlost je desetine puta jača od umjetne i ako provodimo cijele dane unutar zatvorenog prostora naš biološki sat će postati zbunjen. Sunčeva svijetlost je također zaslužna i za produkciju vitamina D. Svaki dan, bez obzira koliko je hladno, provedite pola sata vani jer čak i na oblačan dan prirodna svijetlost je oko 10 puta jača nego ona u našim domovima.
4. Stimulišite ključne kemikalije u mozgu putem vježbe
Naši preci su provodili 3-4 sata svaki dan u napornom fizičkom radu ili pješačenju po vodu. To je možda nerealistično danas ali čak i 30 minuta šetnje tri puta tjedno jednako je učinkovito u liječenju depresije kao i uzimanje antidepresiva Zoloft. Vježba povećava aktivnost neurotransmitera dopamina i serotonina koji su odgovorni za osjećaj sreće i smirenosti. Vjerovatno ste i sami primjetili da se nakon naporne vježbe ili rada, iako ste fizički umorni, osjećate psihički dobro. Ovaj korak je vjerovatno najvažniji jer iza sebe ima mnogo dokaza i znanstvenih studija.
5. Provodite vrijeme u društvu i uspostavite pozitivne veze s ljudima
Naučne studije su pokazale da ljudi koji imaju širok krug poznanstava imaju bolju memoriju i sretniji su u prosjeku nego ljudi koji imaju uži krug poznanstava ili provode mnogo vremena sami.
6. Spavajte dovoljno i u regularnim intervalima
Potrebna količina sna dnevno ovisi od osobe do osobe ali odrasli ljudi bi trebali ciljati na 8 sati sna dnevno.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Depresija u trudnoći
18.12.2011 11:37:28   
klaudija77
Sve si dobro napisala,sve je ok,za blage depresije,preventive radi,
ili inace pomoc kod depresije.
Mi se u sadasnjici ne mozemo poreditti sa nasim precima ni po cemu,
potpuno je drugaciji nacin zivota,stres je gotovo nemoguce izbjeci,ali da bi mogli
zdravije zivjeti to je tacno,ali tog se sjetimo i za to imamo vremena tek kada nismo dobro.
I onda naravno ocekujemo cuda u kratkom roku.


Ja sam ovih dana,pod kontrolom.
Nisam ni dobro ni lose,pijem lexaurin jedan dnevno od 1,5mg,a navece apaurin da bi zaspala.
U dogovoru sa psihicem.
Trudim se,druzim se,cak sam pocela obavljati i kucanske poslove koje sam bila potpuno zanemarila.
Nije lako ali planiram izdrzati.I duboko se nadam uspjehu.
Veliki pozdrav za sve vas drage moje.....

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 8:53:17   
klaudija77
Diste svi,falite mi?
Ja jako prehladjena,kasljem kisem,smrcem,
i borim se sa cajevima i oblozima.
Nemam temperaturu,pa mislim da mogu se sama izvuci
iz ove prehlade.
Kako ste mi vi?

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 10:09:35   
lilia
Klaudija jako mi je drago da se više cura uključilo u tvoju priču i pokušalo ti pomoći sa svojim savjetima i iskustvima.user posted image
Često pratim tvoju temu iako se ne stignem uvijek javiti.
Vidim da ti je bolje od nove terapije. Držim fige da ti bude još bolje i da ti tvoja bebica i obitelj pomognu da se izvučeš iz tih loših misli.
Drži i budi jaka i hrabra. Ti to možeš.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 11:37:58   
mamacita
Tu sam... ne daj se draga! Samo se ti lijeci! Saljem ti veliki zagrljaj, ovako virtualnouser posted image .

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 11:55:49   
ninolina
Čitam i vjerujem da češ naći snage izgurati ovih 9 mj dok je beba u buši...a onda samo strpljivo do cilja, do onog dana kada češ zaboraviti kaj si sve prolazila dok si ga iščekivala. Želim ti svu snagu svijeta da se izboriš za sebeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ninolina -- 19.12.2011 11:57:54 >


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 13:45:28   
klaudija77
Da i mene drzi cinjenica da ovo sto mi se sada
desava,da je to prolazno stanje.
Ali me ginekolog uplasio sto mi je rekao da mi on ne bi dao lexaurin
dok ne prodje treci mjeces,ali eto na povjerenje mog psihijatra da pijem.
Pa me bila ulovila panika,ali sam se malo opustila,pa lexaurin od 1,5 mg,
mislim da nije puno naspram toga da mi uvedu antidepreive,ili
neke druge tablete.
Vjerovat cu psihijatru,i nadati se da se nekada necu jasno ni sjecati svega ovoga.
Nadati se da je ova patnja i previse,pokusati ne misliti sta se moze dogoditi,
jer svjesna sam da uglavnom na to ne mozemo uticati.
A inace bi najvise voljela da ljudi ne moraju prolaziti kroz ovaj pakao,
pa da su bar trudnice postedjene,ali eto,nema postede,i ne znamo kada i sto koga muci.
A vama hvala na javljanju!!!

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Depresija u trudnoći
19.12.2011 15:45:49   
Marnie13
Mislim da ti taj Lexaurin od 1.5 nije neka doza i da ginekolog pretjeruje. Gledaj, uvijek će se oni ograditi, a i ne znaju sve. Početkom ovog mjeseca imala sam užasne napade anksioznosti, panike i nesanicu. Po tri, četiri dana nisam uopće spavala, grozne noćne more itd. Prvo sam pitala psihijatricu koja mi je prijateljica i morala je kopati po literaturi. Onda sam i ja zvrndala po knjigama i netu i svašta lošeg nađeš, čak i za Apaurin- kao- apstinencijski sindrom kod djeteta itd.
Na koncu sam nazvala ginekologicu u bolnicu kod koje sam bila na nekim pregledima pa smo ostale u dobrom kontaktu i rekla mi je da ništa ne brinem, da ima puno žena s psihičkim problemima u trudnoći, da daju čak i Helexe s Apaurinima, antidepresive itd i to kroz cijelu trudnoću, da oni kod visokog tlaka daju 3x5 mg Aparuina dnevno itd, itd.
Uglavnom, mislim da su ti manja šteta za bebz tih 1.5 Lexaurina i 1 Apaurin navečer nego da se mučiš i mrcvariš. I bez obzira što kažeš da su ovi savjeti od Bebač i ja za blage depresije, prevenciju itd, oni su dobri i svakako ti mogu pomoći.
Držim ti fige, puno mi bolje zvučiš. Drži se!

_____________________________

"It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities."

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Depresija u trudnoći
20.12.2011 7:19:49   
klaudija77
Hvala draga,utjesila si me.
Znam ja da se oni ogradjuju kao i farmaceutske tvrtke,
jer na biljnim tabletama isto pise da trudnice ne smiju piti,
a ljekar dopusta,ma tko ce ih znati.
Ono ne treba pretjerivati,i za glupost piti a ako se mora mora se.
A glede savjeta za depresiju mislila sam da ne djeluje kada je covjek u jako teskom
stanju,onda pomaze samo tableta,ali kada je malo bolje,nikakav efekat od lijecelnja ako
ne pokusamo i sve druge opcije ukljucujuci i sve vase savjete.
Kada se covjek mrvicu digne sa dna drughacije misli,jer u stanju u kom sam bila na pocetku trudnoce,
nisam bila u mogucnosti nista napraviti,ni setati ni vjezbati ni druziti se,ma nis.
Samo bi se sakria u misiju rupicu i plakala i htjela da umrem.
E kada si takav tu ne pomaze puno toga,to sam htjela reci.A inace svaki savjet mi je dobrodosao.

(Odgovor članu Marnie13)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!