|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
14.10.2011 14:09:20   
sina
ma,uskoro ćeš ti doći u klub veselih user posted image . samo da prođe koji ciklus i za čas ćeš ti biti u iščekivanju user posted image .

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
14.10.2011 15:14:43   
Vjeverica ST
Bog cure, u 29. tjednu sam. otvorena sam 1prst. Uzimam vaginalete Betadine. Noćas gaćice kao da su mi bile mokre od mokraće, mokre kao da sam se upiškila, je li moguće da je plodna voda? prvi porod mi je bio u 38. tjednu, uredan.
Strah me, što je to?


_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
14.10.2011 18:04:14   
galebica
Andydea, zao mi je sto je takoproslo, ali vjeruj da je bolje tako nego da si docekala visu trudnocu. Ja imam probleme od samoog pocetka, nekako sam svo vrijeme bila rezervisana...dok sam krvarila, pa dok sam iscekivala kontrolu za kontrolom...i tako dogurasmo do 17-tog tjedna( hvala Bogu), uz strogo mirovanje do prije desetak dana kad sam se opet pocela glupirati i kretati. Ovih dana me boli jako, prejako imam oosjecaj ali kad lezim bolovi se malo smanje, sto bi rekla da sam pretjerala s hodanjem( iako to i nije bilo previse). I da, imala sam odnos jucer...mozda su danasnji bolovi povezani s tim, inace sam imala samo dva puta do sada i to jako pazljivo...vise necu, dosta je straha.
Sto sam htjela reci? Sad bi mi bilo mnogo teze da izgubim bebu, jer konacno su poceli da se razvijaju osjecaji nade, neka mastanja...koja jos uvijek sputavam od silnog straha, ali eto...tu smo zasad, pa vidjecemo:(

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
14.10.2011 18:26:53   
andydea
Vjeverice,na tvome mjestu nebi čekala....odi ginekologu što prije...ili na hitnu...ak je tako jako mokro....ne znam,ali meni se desilo u prvoj trudnoći da mi je bio jaki pritisak,pa mi je stalno bježalo,a da nisam bila ni svjesna.Nisam se smjela ni nasmijati,nakašljati....Tako da ne mora ništa biti strašno,ali radi mira posavjetuj se s ginek.,ma bit će sve ok!!


Golubice,znam i svjesna sam da je bolje sad nego kasnije....užasno je kad moraš paziti iz dana u dan i strepiti kaj će biti....umjesto da uživaš u trudnoći...bit ću bolje...u poned.idem raditi,samo da skrenem misli,ali brzo ću vam ja objaviti lijepe vjestiuser posted image ....nadam se..pusa


_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
15.10.2011 8:42:06   
Vjeverica ST
Bila. To je od vaginaleta Betadine. Zna se dogodit pa eto da znate...

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
29.11.2011 14:50:53   
mala plavusa
neznam uopce dali sam na dobroj stranici,ali me zanima ako mi moze netko reci moze li mi beta biti 1009 a da nisam trudna

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
29.11.2011 16:24:37   
virgulina
pa ne moze , ako je vec tolika to je otprilike pet tjedana nakon poslednje menstruacije

< Poruku je uredio virgulina -- 29.11.2011 16:25:00 >


_____________________________

Marija moj zivot

(Odgovor članu mala plavusa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
12.12.2011 20:24:17   
Pokoyo
Ja sam imaa dva spontana,prvi u 8.tj...prokrvarila sam i pošla na Hitnu i pregledali su me,bilo je sve ok,dali su mi Buphaston i rekli mi da je to normalno,mogu nastavit s poslom i sve normalno,ali krvarenje se nastavilo,sve jače i jače,išla još 3 puta na hitnu i 3 puta me uvjeravali da se ne bojim,da je to NORMALNO?!?!? nakon 2-3 dana nenormalna bol u leđima,u donjem dijelu i užasni grčevi u maternici i bol dole jako nisko,doslovno kao da će mi sve izaći,tu sam nenormalno krvarila,MM me doslovno donio na Hitnu jer mi je bilo jako slabu,stavili me na UZV i naravno bebice više nije bilo. Još mi legenda gin.govori da se vjerojatno moglo spasit da sam ostala ležat?!?!?! Drugi put u 7 tj. isto prokrvarila i strašni bolovi,odma sam znala što je user posted image user posted image  Naravno morala sam bit jaka jer imam predivnog dječaka i zahvaljujem dragom Bogu  što ga imam ali to je definitivno bilo najgore razdoblje u životu....sada se nadamo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čovjek koji nema puno želja, lako ostvaruje svoj cilj.

ADRIANO-17.03.2010

(Odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
29.12.2011 9:22:19   
jana_1979
Ja sam imala dva spontana, prvi je bio blighted ovum, nikakvih simptoma, plod se nije razvio, završila na kiretaži kada su vidjeli na uzv (6+6) , drugi krenuo s krvarenjem ujutro kada je bilo pet tj, bez ikakvih bolova, samo sam se probudila i pošla na wc kada ono krv, svježa, nije me bolilo niti je jako krvarilo, odmah  bolnicu, tamo sam počela malo jače krvariti, doktor je rekao da se na uzv ne vidi ništa, krvrenje se nastavilo, provjerili betu koja je bila padu i to je na žalost bilo to. Uglavnom, što je ginekolog tada rekao, na svako krvarenje u ranoj trudnoći se treba reagirati, možda je ništa ali treba regairati. Ja nisam imala bolova niti veliko krvarenje, a krenuo je spontani. Nadam se da će što manje cura trebati ovaj post user posted image

< Poruku je uredio jana_1979 -- 29.12.2011 9:23:02 >

(Odgovor članu Pokoyo)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
26.4.2012 14:55:14   
mariwa
Prije godinu dana sam imala spontani i to bez ikakvog simptoma. Ujutro radila a popodne otišla na pregled jer sam dan prije bila napravila test za trudnoću i bio je pozitivan. Kad sam stigla u ambulantu otišla do wc i imala što vidit... sve je izašlo.. Bila 6tjedana trudna.. Ni kasnije nisam imala nikakvih bolova osim u srcu.

_____________________________

Karlo 6.7.2011.

(Odgovor članu jana_1979)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
26.4.2012 16:16:30   
malena tuzna
Drage moje evo da vam se i ja javim..nova sam na forumu.Zao mi je za sve koje su imale spontani..ja sam ih nazalost imala 2!!prvi sam imala prije 4mj. od simptoma nista nisam imala ni bolove ni krvarenje ma apsolutno nista..drugi spontani danas tj.danas sam bila na kiretazi isto od user posted image simptoma pobacaja NISTA ..Nema pravila tu

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
26.4.2012 16:56:10   
ikica84
user posted image user posted image user posted image zao mi je...user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu malena tuzna)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
26.4.2012 20:11:51   
BUMBI

IZVORNA PORUKA: ikica84

user posted image user posted image user posted image zao mi je...user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
3.6.2012 19:14:57   
lenchy

bok svima.. ovak imam problem neznam jel sam u pravu temu usla .. ako ne molim vas da mi oprostite ali i takoder i da mi pomognete na moje pitanje.. ovak ja sam rodila prije 8 mj.. ljepog zdravog hvala bogu deckica.. no u toj trudnoci sam imala skoro spontani zbog svog ginekologa koji mi je dao tablete neznajuci sta mi je.. umjesto da me je poslao na pregled.. e sad.. ja sam trebala menstruaciju dobiti prije 10 dana no nisam i imam mucnine i sve simptome ko i u prvoj trudnoci.. ali danas kad sam se kupala sa svojim andelom udario me u trbuh i ja sam automacki imala osjecaj ko da moram piskiti no nije to bila klasicna boja zuta ili narandasta vec tamno tamno narandasta kao kad se malo krvi stavi u vodu.. i bojim se da nije to bio pobacaj makar nisam osjetila nista da me bolilo i tako.. inace mi menga dolazi prije svekrve tj dana i uvjek je tako ni dan nekasni no sad kasni.. recite mi molim vas jel moguce da je to pobacaj bio ili...

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
3.6.2012 20:59:15   
seraphyme
maternica još nije na tom položaju ni toliko velika da bi udarac naštetio. možda uroinfekt ili cedevita :)

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu lenchy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
4.6.2012 3:39:49   
lenchy
oke hvala.. :)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
14.8.2012 11:32:20   
elisabetta
bok cure. evo neznam dal sam na dobrom mjestu za ovo moje pitanje al nadam se da cete mi pomoci. nova sam ovdije.
prije 2 tjedna bila kod privatnog ginica i reko da sam trudna 5-6 tjedna, sve je ok, plod se vidio i srcana akcija, reko da se vratim nakon 2 tjedna. u meduvremenu, nakon 7 dana bila sam kod ginekologice ( socialno ) gdije mi je i karton. ( ona nije bas neka doktorica, svi kazu da i bas nezna raditi posao kako treba ni nezna citati uzv ) al isla sam kod nje i rekla da ne vidi plod, nakon 7 dana opet se vratila kod nje i opet nije vidila plod, pa mi je dala uputnicu za u bolnicu. ( kiretaza ) sutra idem kod privatnoga opet , al mene sad plasi sta to znaci? kako ovaj je sve ljepo vidio a ona ne? sta je to?

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
30.8.2012 13:27:51   
dors
Stranica: << < Prethodna stranica 1 2 [3]
Idi na:


Drage cure, nadam se da ce i moja priča pomoći nekome, izgubila sam dvije curice u 25 tj trudnoce,znakovi prijevremenog poroda su bili grčenje trbuha,gusti iscjedak (bez krvi) za što se ispostavilo da je bio čep te par dana prije poroda odlzak na wc po par puta na dan (dok sam cijelu trudnocu imala problema sa zatvorom),grčevi i bolovi u križima samo na dan poroda....
Druga trudnoća izgubljena u 6 tj....biokemijska....user posted image ,nikakvi simptomi, malo jača menstruacija.

I dalje se nadamo user posted image

(Odgovor članu elisabetta)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
21.10.2012 21:48:17   
bebica11
Mene su dva dana prije pobacaja brobadali uzasni bolovi kao da imam mengu, prvi dan mi je isla krv u tragovima, a bolilo je UZASNOuser posted image ,, drugi dan me opet pocelo na poslu, nisam mogla ni stajat odprobadanja i bolova... otisla sam doma i legla.. kad sam se probudila i otisla na wc, iz mene je ispao embrij velicine oraha, u kozici...eto.. i mislila sam da cu se onesvjestit koliko mi se vrtilo.. user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu dors)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
21.10.2012 21:50:56   
bebica11
a bila sam trudna 6 tjedana... user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu bebica11)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
28.10.2012 12:00:57   
mamina_maza
pozdrav..necu ni pitati da li sam na pravom mjestu jer nazalost mislim da jesam..naime, ja sam prije dva tjedna ugledala user posted image i procvjetala..tjedan dana nakon toga, ugledam na gacicama smedji iscjedak kada smo se vratili iz setnje, i kada sam se obrisala na papiru takodjer i malo sam se prepala, ali kako je bila nedjelja a ja nisam pocela krvariti odlucila sam vidjeti do sutradan sto ce biti..i ujutro se probudim i nista, sve ok, nema bolova nema nicega..jedino kako me malo zatvro poceo muciti pa me prereze u crijevima ali to je normalno..i ja otisla na posao kad nakon cca 2 sata ja odem piskiti, obrisem se i ono krv..svjeza crvena krv..i meni pozli kad sam to vidjela..odmah zovem svog gin.i kazem za iscjedak na sto mi kaze dobro to nije strasno, ali cim sam spomenula krv kaze dodji odmah ako ne onda poslije u bolnicu ako pocnes krvariti jace..i ja odmah kod svog gin..napravimo pregled, tj. ultrazvuk i kaze da se pilence vidi, ima 3,47 mm, da smo 5/6 tjedan, ali da je to prijeteci spontani..da mi utrgoestan 3x2 na dan i strogo mirovanje i naruci me na pregleg za tjedan dana odnosno preksutra..i sad ja taj isti dan podjem kuci, krvarenje je tu, ali vise kao kraj stvari, ne da curi iz mene, ali je tu..i na putu do doma me pocne boliti doslovno kao stvari kada dobim (sto je kod mene inace za pasti u nesvjest) i dosla doma, otusirala se uzela utrogestan i pokrila se i polako bolovi prosli..i od tada bolova nemam tako jakih, dan dva nakon toga bi mi onako samo dosli i osli, doslovno par minuta i to je to, i sada vise nista..krvarenje je nakon cca 5 dana stalo, sad ga niti nema, bolova nista, jedino mi zna na ulosku biti kako mi se tope tablete pa kao smedji koncic..i to je to..i sad sam sva u brigama da nisam imala spontani u medjuvremenu i ne mogu docekati prekosutra da vidim da li je sve ok sa nasim user posted image ..user posted image

(Odgovor članu bebica11)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
28.10.2012 13:02:12   
maminangel
Draga mamina_maza,čitam tvoj post i kao da sam ga sama pisala,sve isto,svi simptomi isti,od sukrvice do svježe krvi pa do smeđeg končića uz povremena probadanja,sve sam to prošla kao i ovu prvu kontrolu(bila u četvrtak) na koju ti ideš prekosutra,samo je razlika što sam ja u 9-om tjednu..Iiii draga moja sve je u redu i razumijem tvoju brigu samo sam htjela čuti te rječi,user posted image -čeko kuca i sve je uredu uz daljnju preporuku Utrića 3×2 i naravno strogo mirovanje,kontrola mi je za tri tjedna i jedva čekam vidjeti opet svoju mrvicu.Čuvaj se draga miruj i probaj se opustiti,znam da je teško ali eto vjerujem da je sve super..pusa..i javi se..

(Odgovor članu mamina_maza)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
29.10.2012 14:48:51   
mamina_maza
ajme draga moja maminangel..nemas pojma kako si me sad smirila i razveselila..ja sam evo kod mame moje tjedan dana jer moram strogo mirovati, tako mi je rekao kad sam prvi puta bila kod gin. kad sam prokrvarila..i vjeruj mi da mi je vec muka biti tu (kad naucis na svoj mir i svoju kucicu i svoj zivot, a dragi radi po cijele dane pa da ne budem sama), ali sve za pile nase..:)
i jako jako mi je drago da ti je sve bilo ok i da je user posted image dobro, i nadam se da ce i kod nas biti tako..ja sam sad negdje cca. usla u 7.tjedan..a znaci produzio ti je terapiju istu..a reci mozes se dignuti skuhati i to ili bas samo lezis po cijele dane? jer ja tu lezim ali ne mogu vise, barem da se dignem skuhati..:/
p.s. obavezno se javim draga..i hvala ti na ovom postu, puno mi znaci..pusa vam velika i cujemo se..:****

(Odgovor članu maminangel)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
30.10.2012 11:09:12   
mamina_maza
drage moje, samo da javim da sam danas bila kod gin. nije vise nista vidio, i ono maleno sto je bilo nestalo je.. user posted image user posted image dao mi je tablete koje se piju, tri dana 3x1, Ergometrin, da se valjda ocistim do kraja..u svakom slucaju, samo jedan dan sam imala jake bolove, krvarenje nije bilo jako, komada nije bilo, i evo na kraju je ovako zavrsilo..user posted image
sad treba dignuti glavu gore i krenuti dalje..i nadati se uskoro novom user posted image

(Odgovor članu mamina_maza)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
31.10.2012 17:23:54   
maminangel
Ajme pretužno mi je bilo ovo čitati,draga mamina_maza tako mi je žao,vjeruj mi znam kako se osjećaš jer sam dvaput to prošla,ali tu nema utjehe,meni su uvjek govorili,možda je tako trebalo biti,možda s bebom nije bilo sve uredu od starta pa se majka priroda pobrinula da tako bude u samom početku...Draga,samo pozitivne misli,ja vjerujem da ćemo uskoro opet ćakulati na rr-i na puno ljepšim temama.Pusa.

(Odgovor članu mamina_maza)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!