|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 8:46:17   
breskvica22
ajmo cure nabrojite koje ste simptome imale prije nesretnog dogadjaja da trudnice znaju koje su eventualne prijetnje

-grcevi u krstima
-grcevi u stomaku
-sluzavi cep(bijelo zute boje koja se razvlaci ko ljepilo)

evo nekih,a sada vi nastavite

< Poruku je uredio anaxx -- 30.6.2011 9:15:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 8:51:24   
ninolina
ja bi samo napisala da se neke ne prestraše sluzni čep žučkaste boje ne mora značiti da je prijevremeni porod...
sluzni čep je sluzav ali i pračen krvlju...znači razlika postoji...
sluzni čep koji je bijelo žute boje može značiti upalicu, otvaranje....ja ga sad znam imati a tek sam u 24 tj...s tim da redovna kontrola pokazuje da je sve ok...



_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 8:57:53   
BruMa
Prvi put sam imala trudove,ne možeš ne skužit,jer sam plakala od bolova,a moj pametni doktor mi je rekao dan ranije da nije ništa.
A drugi put nisam imala nikakve simptome.Došla sam na kontrolu i kad je doktorica išla gledat na UZV vidjela je da srce ne kuca bebi.Nije ni ona mogla vjerovat.A tek ja....user posted image

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 8:59:40   
breskvica22
ninolina meni nije bio pracen krvlju.zato sam tako i napisala meni je dosao u 21 tjednu trudnoce i otvorila se i porodila na zalost . imam slab grlic.zato sam i rekla neka svatko napise svoja iskustva.hvala bogu da ti je sve u redu i da tako i ostane. bolje reci pa da se netko zna i orijentirati i po potrebi poduzeti mjere opreza nego da se nezna. nemora biti svaki slucaj jednak,ali eto nazalost kod mene je bio fatalan taj cep koji je na koncu bio pracen jakim bolovima u krstima i jekim trudovima.
valjda sam sada dobro opisala. pusa

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:02:45   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: Brunina mama

Prvi put sam imala trudove,ne možeš ne skužit,jer sam plakala od bolova,a moj pametni doktor mi je rekao dan ranije da nije ništa.
A drugi put nisam imala nikakve simptome.Došla sam na kontrolu i kad je doktorica išla gledat na UZV vidjela je da srce ne kuca bebi.Nije ni ona mogla vjerovat.A tek ja....user posted image

sto se tice toga da ti doktor nije reagirao na trudove tako sam i ja prosla.samo sto sam ja sutradan zavrsila na ginekologiji i morala roditi zivu bebu zbog njega  i njegove nemarnosti.da sam osla tada u bolnicu kad mi je to pocelo uspjeli bi mi napreviti serklazu i sve bi bilo ok.ali nije bilo tako i morala sam se stime pomiriti

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:05:47   
ninolina
IZVORNA PORUKA: breskvica22

ninolina meni nije bio pracen krvlju.zato sam tako i napisala meni je dosao u 21 tjednu trudnoce i otvorila se i porodila na zalost . imam slab grlic.zato sam i rekla neka svatko napise svoja iskustva.hvala bogu da ti je sve u redu i da tako i ostane. bolje reci pa da se netko zna i orijentirati i po potrebi poduzeti mjere opreza nego da se nezna. nemora biti svaki slucaj jednak,ali eto nazalost kod mene je bio fatalan taj cep koji je na koncu bio pracen jakim bolovima u krstima i jekim trudovima.
valjda sam sada dobro opisala. pusa


čitala sam tvoje priče i stvarno mi je žaouser posted image user posted image ali možda te taj čep zbog slabog grliča otvorio...?? Ma joj kad naši doktori ko da su s marsa i sve smo im isteuser posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:06:56   
ELENA35
Dobro jutro,drage moje.user posted image ..Breskvice,odlično si se sjetila da otvoriš ovu temuuser posted image .Ima stvarno puno žena koje bi pitale a nemaju koga ili dobivaju pogrešne odgovore ili na žalost,nikakve.Pri tome mislim na doktore...

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:12:10   
breskvica22
jutro uz user posted image ! ma strasni su doktori. znam ja da je ova tema jako pametnauser posted image i ja samuser posted image !!! moze biti svasta ,ali zelim reci da svaka koja ima grceve i bolove u stomaku i krizima odma ide kod doktora ili bolnicu ako im gin neda uputnicu(tako sam ja proslauser posted image ) da nebi zavrsio kao npr.ja. i ako uz to ima naravno pritisak u stomaku kao da ce ti sve izaci van-obavezno u bolnicu istog trena

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:23:22   
ELENA35
slažem se sa tobom.Ja sam inače bila paničarka u  trudnoći,pogotovo ovoj zadnjoj blizanačkoj,stvarno sam svakavih priča čula,od briga nisam spavala.I za svako malo cimanje sam bila kod doktora.Na svu sreću,imala sam divnog ginekolga koje je jako pazio na mene i bebe i na kraju me porodio.Niti jedan simptom nije za zanemariti.Ja imam sad slučaj sa prijateljicom,trudna je 4 mjeseca,počela se otvarati,i mora strogo mirovati da ne izgubi bebu,a njoj se to neda,otvoreno priznaje.Pa to je da poludiš.A kolike žene bi ležale 9 mjeseci samo da rode živo zdravo dijete.

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:29:41   
breskvica22
ma mirovala bi znas kako!!!!!!!!! nema sta nebi napravila samo da imam bebicu...

a izgleda da niko nije imao simptoma cim nitko nepiseuser posted image user posted image user posted image user posted image

zasto niko nepise??????????

di ste cureeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 9:33:39   
ELENA35
dan je tmuran,vjerovatno još spavajuuser posted image ,ili su na poslu,ili ih djeca razvlače kao mene sadauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 11:30:48   
ZVRK
ja sam imala 2 spontana tj.2 puta plod prestao da se razvija
simptoma nije bilo nikakvihuser posted image


za prijevremeni porod(meni u39tjednu )bilo je to da sam ''dole''imala kao neke grčiće a to bili trudovi

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 12:01:00   
ninolina
zvrkić ja nebi rekla da je to prijevremeni porod...sve iza 37 tj se ne računa prijevremeno...bebe su nedonoščad ispod 36 tj...ovo je sve u terminu

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 14:12:03   
marija0
imala sam spontani u 12. tjednu- krvarenje i bol u stomaku (gore od trudova)


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 14:15:01   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: ninolina

zvrkić ja nebi rekla da je to prijevremeni porod...

može biti kako ti kažeš.
meni je bilo prijevremenouser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 18:40:10   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: marija0

imala sam spontani u 12. tjednu- krvarenje i bol u stomaku (gore od trudova)



draga moja koliko sam primjetila imala si 1 spontani i jako mi je zao.ali to ti neboli vise od trudova.znam dobro jer sam prosla i to.ja sam 3 izgubila  i svaki puta mi je bilo drugacije-i po nacinu i po trajanju trudnoce.moji trudovi su bili jako jako gadni po jacini

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 19:02:28   
klarita
ja mogu reći nažalost kako je to kada u kasnoj trudnoći nosiš mrtvu bebu a ne znaš. Ja sam imala jake kontrakcije maternice i jači iscjedak. Čak su i kontrakcije bile čudne.A mislim da je svakom to individualno.
odličnas je ova tema jer ja u slij trudnoći imam mogućnost ranog spontanog pa me zanima.
A što se tiče mirovanja, u 7.mj mi je doktor rekao da trebam mirovati ( ne strogo) a ja sam stalno ležala na boku, nisam puno šetala. Baš sam se čuvala. I znam neke cure šta tako dobiju mirovanje i neozbiljno shvaćaju. To je da poludiš!!!user posted image
A meni je rečeno da slij trudnoću ako doguram do 18.tj moram ostatak priležat u Zg u bolnici ( a iz St sam ) na sve sam spremna, makar ležala od početka. iako doma imam drugo dijete kojem sam potrebna ali sve bih pristala. Znam da će mi nju ovdje netko pazit.


(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 19:09:05   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: klarita

ja mogu reći nažalost kako je to kada u kasnoj trudnoći nosiš mrtvu bebu a ne znaš. Ja sam imala jake kontrakcije maternice i jači iscjedak. Čak su i kontrakcije bile čudne.A mislim da je svakom to individualno.
odličnas je ova tema jer ja u slij trudnoći imam mogućnost ranog spontanog pa me zanima.
A što se tiče mirovanja, u 7.mj mi je doktor rekao da trebam mirovati ( ne strogo) a ja sam stalno ležala na boku, nisam puno šetala. Baš sam se čuvala. I znam neke cure šta tako dobiju mirovanje i neozbiljno shvaćaju. To je da poludiš!!!user posted image
A meni je rečeno da slij trudnoću ako doguram do 18.tj moram ostatak priležat u Zg u bolnici ( a iz St sam ) na sve sam spremna, makar ležala od početka. iako doma imam drugo dijete kojem sam potrebna ali sve bih pristala. Znam da će mi nju ovdje netko pazit.



mene sljedi serklaza,ljekovi razni,i jako strogo mirovanje.smjeti cu samo na wc i to je to.a hocu li morati stalno lezati u bolnici neznam.10 dana mi je zagarantirano.ali imam filing da cu morati.ako budem trudna,ako bogo dragi dauser posted image

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 19:14:19   
klarita
gle, mislim da kad već nažalost imamo ovakvu povijest je bolje ležati u bolnici i biti pod nadzorom. Ja bih na to odmah pristala. Svašta smo prošle da čovjek sad odustane.
Moja prva trudnoća je hvala Bogu bila ok, nikakvi problemi ad ruga sve od početka naopako. Sve je to individualno.
Ali da nisam spremna ležati, JESAM!!!

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
24.9.2010 21:41:47   
marija0
IZVORNA PORUKA: breskvica22

IZVORNA PORUKA: marija0

imala sam spontani u 12. tjednu- krvarenje i bol u stomaku (gore od trudova)



draga moja koliko sam primjetila imala si 1 spontani i jako mi je zao.ali to ti neboli vise od trudova.znam dobro jer sam prosla i to.ja sam 3 izgubila  i svaki puta mi je bilo drugacije-i po nacinu i po trajanju trudnoce.moji trudovi su bili jako jako gadni po jacini


imala sam 1 spontani a 2 god poslje toga sam i rodila i mogu reć da mi je jača bol bila kod spontanog nego kod trudova i samog poroda..... a svi smo različiti

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
25.9.2010 10:12:05   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: marija0

IZVORNA PORUKA: breskvica22

IZVORNA PORUKA: marija0

imala sam spontani u 12. tjednu- krvarenje i bol u stomaku (gore od trudova)



nisam te shvatila onda dobro.a cuj ja mislim da je uvjek sve gore kad izgubis bebu nego bolovi u porodu.to je sve povezano sa psihom.mislim da kad rodis bebitu i uzmes je u ruke da sve zaboravis,a ovo drugo uvijek ostaje.mene je zadnja kiretaza uzasno bolila jer nas je sve transirala ko krave.jos je izjavila (rekla mi je pacijentica sto je bila poslje mene ) jao sta je ovo?danas ih ima ko na traci!
jel si mozete to zamisliti?
jos me gulila na zivo.nije uopce mi dala dobru dozu a nije ni cekala da mi pocne djelovati.ova mi nije ni dala inekciju ona je vec pocela me tamo navlacitiuser posted image
draga moja koliko sam primjetila imala si 1 spontani i jako mi je zao.ali to ti neboli vise od trudova.znam dobro jer sam prosla i to.ja sam 3 izgubila  i svaki puta mi je bilo drugacije-i po nacinu i po trajanju trudnoce.moji trudovi su bili jako jako gadni po jacini


imala sam 1 spontani a 2 god poslje toga sam i rodila i mogu reć da mi je jača bol bila kod spontanog nego kod trudova i samog poroda..... a svi smo različiti


(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
27.9.2010 13:28:28   
klarita
da slažem se. Ja sam sad nakon saznanja u bolnici da mog anđela nema morala na prisilni porod. Ništa me nije bilo briga , čitavu trudnoću nisam mislila na bolove poroda jer sam samo molila Boga da se rodi živa i zdrava. A kad sam saznala što me čeka onda je bol bila dupla.Psiha!
Inače brže sam rodila nego prvi put!Dva sata prije, a prvi put u roku od 6 sati, znači sad 4. Ali napominjem sve na silu, nema toga što mi nisu dali. Jedna "fina" doktorica mi je rekla u jednom trenu kad su trudovi bili jaki da požurim jer imam" strano tijelo u sebi."Zamislite to reći ženi u takvom trenutku,to je strašno.Onako sva u bolovima sam joj obrusila da umukne. Sestra koja je stala uz mene joj je rekla da se malo smiri pa je umukla.
Dobro, izvinjavam se ako sam malo skrenula s teme ali mislim da svakog boli na različit način, nekog više nekog manje.Siptomi su različiti ali psiha jako puno utječe.



02.04.2005. Klara
20.05.2010. Marijauser posted image

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
2.10.2010 19:27:09   
slamka
imam jedno pitanje samo nova sam pa neznam!!!usla sam u 9.tj danas!!!ovaj tjedan sam bila kod ginica i dao mi je vaginalete koje sam koristila kako mi je on rekao, ali prije nego sta sam zadnju stavljala prepolovila se!!!ujutro sam primjetila sukrvicu,,, par točkica...odma sam zvala dr. i reko mi je da je to vjrojatno od taplete jer sam se zgrebala kak se ona prepolovila...odma me stavio na ultrazvuk i bebica je dobro, raste mice se, i nema krvarenja!!!ali me pak sad muči sta ste napisale bol u krizima...danas me bole kriza, ali ne trbuh nemam nikakvih bolova sve je najnormalnije ko i do sada!!!da opet idem dr???jucer sam bila!!!!

(Odgovor članu klarita)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
2.10.2010 19:36:38   
sina
ne znam. ja sam imala 2 spontana. za prvi nisam imala bolove,samo odjednom jaki izljev krvi i to je bilo sa 6 tj. sada sam imala drugi sa 20 tj. i simptomi su bili kao porod. bol u križima i trbuhu. ja bih ti savjetovala da ideš doktoru. ja nisam išla kod prvih bolova i pitam se bi li se što promijenilo da jesam. vjerojatno ne bi,ali možda bih mirnije spavala da sam otišla. odi si provjeri ako misliš da trebaš. 

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu slamka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: simptomi spontanog ili prijevremenog poroda
3.10.2010 11:56:59   
breskvica22
zar se vaginalete smiju stavljati u trudnoci?!
ja koliko znam ne!!
za odrzavanje se stavlja utrogestan dolje.
posavjetuj se ako treba i s nekim drugim doc,ali trebas otici.sretno i javi ishod

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!