|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.12.2010 20:02:41   
chichina
osobno, u pravu si. malo sam se previše zanijela... ponekad se znam usredotočiti samo na negativno, zanemarujući pritom pozitivno (a nije da ga nema)... i onda se bespotrebno iživciram user posted image

_____________________________

06.10.2010. - mamina i tatina princeza

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Split - napokon novo rodilište
10.12.2010 21:17:36   
Miau
Drago mi je cuti da ima zena s pozitivnim iskustvima iz splitskog rodilista! user posted image
A sta se tice mog slucaja raspitala sam se kako se zove kvazi doktorica koja mi je rekla da nema vremena za mene - SANDRA BENZON! Sramota ne samo za svoju profesiju, nego i za ljudski rod. Ta nije za cuvati ovce, a kamo li za poradati zene. Ono sto sam ja od nje dozivjela ne bi pozelila ni najgorem neprijatelju.


(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Split - napokon novo rodilište
11.12.2010 0:07:51   
AntonijaV
zanimljivo je kako sve imamo dosta različita iskustva...
meni je Benzonica ostavila baš pozitivan dojam dok sam ležala na patologiji trudnoće..tamo mi je 23 dana bila u viziti i uvijek mi je bila ok..zezela se sa nama....jednom me na moj zahtjev odvela na uzv,jer mi se nije dalo čekat sutra vukovića:)
i na amnioskopiji nije bila gruba..čisto ok ženska po meni...user posted image

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Split - napokon novo rodilište
11.12.2010 8:49:53   
mišica 666
meni je ona isto bila savršena dok sam bila u bolnici i nježna i sve sam ju mogla pitati. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Split - napokon novo rodilište
11.12.2010 11:10:05   
osobno
Meni je ista dr. Benzon, vodila drugi porod, na moju molbu, poštedila me dripa, svako malo me pitala kako ide, bodrila, tijekom poroda izuzetno strpljiva i nježna.
Tako da zaista imam samo riječi hvale za tu dr. Žao mi je Miau zbog tvog iskustva.
I dalje smatram da buduće mame treba samo ohrabrivati, a ne dodatno plašiti.
Shvaćam tvoj bijes, ali sjećam se sebe u prvoj trudnoći, pa sati i dana na forumu kad sam u strahu i grču čitala tuđa iskustva, i sjećam se da bi se osjećala grozno i prestrašeno kad bi pročitala iskustva koja su bila užasna. Ali kad bi pročitala neko lijepo, bilo bi mi malčice lakše. Kao, ima nade.
Moj prvi porod u starom rodilištu je trajao 18 sati, od toga 12 na dripu, ručno otvaranje...i agonija, ali zato je drugi bio divan naspram toga u novome.
Sve što želim jest da negdje imate na umu kako bi vaše riječi mogle izgledati nekoj preplašenoj mami koja ne zna što je čeka, i da uvijek ubacite bar nešto malo pozitivnog.
I ružno iskustvo ispričano na lijep način ima blaži učinak.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Split - napokon novo rodilište
13.12.2010 12:47:59   
rapina
Miau, da nije bila neka druga dr...
meni to slči na jednu drugu doktoricuuser posted image

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Split - napokon novo rodilište
14.12.2010 19:46:57   
CUUuu
Cure, sorry što ovako upadam  u temu. Ja sam sad 36 tjedana i rodit ću u Splitu pa me zanima koliko se stvari može unit u rodilište? Mogu li na primjer uz malu torbu sa stvarima imat još i onu "torbicu za kozmetiku" da u njoj na jednom mistu imam četkicu, uloške i higijenske potrepštine.... Čula sam naime da su jako rigorozni po tom pitanju i da dozvoljavaju samo 1 torbu. Hvala na odgovorima...user posted image

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Split - napokon novo rodilište
15.12.2010 7:57:36   
mišica 666
uglavnom su jako rigorozni i u samo rađaonu možeš unit jednu vrećicu ili torbicu gdje imaš najosnovnije ja sam ponjela vodu mobitel (koji ti je isključen cilo vrime i tek kad rodiš možeš ga koristit, vlažne maramice za poslje klistiranja, jednokratne gaćice i uloške. a ostalo ti donesu tvoji kad dođu u posjet. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu CUUuu)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Split - napokon novo rodilište
15.12.2010 10:44:11   
nancy
pa nisi ni do sada u rađaonu mogla unosit neke vece torbe sa stvarima.ja sam ponijela mobitel i vodu a sve ostalo ti nece ni trebati odmah.to ti donesu u posjetu kada ti dodu.

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Split - napokon novo rodilište
15.12.2010 10:54:15   
livona
IZVORNA PORUKA: CUUuu

Cure, sorry što ovako upadam  u temu. Ja sam sad 36 tjedana i rodit ću u Splitu pa me zanima koliko se stvari može unit u rodilište? Mogu li na primjer uz malu torbu sa stvarima imat još i onu "torbicu za kozmetiku" da u njoj na jednom mistu imam četkicu, uloške i higijenske potrepštine.... Čula sam naime da su jako rigorozni po tom pitanju i da dozvoljavaju samo 1 torbu. Hvala na odgovorima...user posted image


Ma mozes, imas u sobi mali ormar koji je samo tvoj pa ga mos napuniti :D
Meni osobno su dali i ukljucen mobitel u radjaoni i vodu i torbu.  ( U predradjaoni nisam smila koristiti mobitel)
Cimerica do mene u sobi imala je 3 pune puncate kese (ne znam cega ni zasto, vjerovatno joj je radjanje bio godisnji odmor :D) i nisu joj nista rekli samo su joj dali kljucic od ormarica :D


_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

(Odgovor članu CUUuu)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Split - napokon novo rodilište
15.12.2010 11:32:04   
mišica 666
livona možeš u sobi ali u rađaoni ne možeš imat toliko stvari.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu livona)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Split - napokon novo rodilište
15.12.2010 14:50:02   
Gianna
Ja sam rodila prije 20-ak dana i sa sobom sam u rađaonu unijela jednu manju torbu u kojoj sam imala neseser sa higijenskim potrebštinama ( nekoliko pari jed. gaćica, uložaka, papirnate i vlažne maramice, mobitel koji mi je bio uključen cijelo vrijeme i naravno obavezno vodu i kekse koji su me spasili jer sam rodila u 22h, pa sam grickajući njih uspjela izdržati do doručka...
Uglavnom obavezno si ponesi više pari jed. gaćica i uložaka, jer tko zna kad budeš rodila, a posjete su ti tek u 16.30... Ja sam u auto ubacila i torbu za sobu misleći kako će mužu dati da mi ju dobaci nakon poroda, ali od toga ništa, stvari sam dobila tek sutra dan u vrijeme posjeta...
U svakom slučaju sretno!!!!user posted image


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Split - napokon novo rodilište
16.12.2010 18:13:19   
CUUuu
Cure, hvala na odgovorimauser posted image ... Evo i ja sitno brojim pa ću uskoro moć napisat i svoja iskustva...

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Split - napokon novo rodilište
25.12.2010 12:10:49   
drugasrecica
Ja sam rodila prije 8 dana. U rodilište sam donijela malu torbu sa potrepštinama ali sam u vrećicu izdvojila osnovne stvari u slučaju da mi ne daju torbu unijeti, ali nije bilo potrebe, torba me pratila u predrađaonu pa u boks i konačno u sobu. Vodu i nešto za jest obavezno uzmite jer nikad ne znate kada ćete rodit pa da ne izgladnite. Mm je bio sa mnom u boksu i za vrijeme poroda bi mi davao malo vode tek da usta ovlažim.
Na odjelu je prevruće, u sobama je sigurno oko 29 stupnjeva. Na wc papiru zaista štede, uvijek ponesite rolu za rezervu. Sestre su ok, neke su stvarno dobre, neke manje, ali uvik se nađe kukolj u žitu. Najbolje je ne obraćat pažnju na glupe komentare i ne uzimat ih osobno. Sestre potiču dojenje i neke će se stvarno posvetit onoj rodilji koja ima problema s dojenjem, neke neće niti obratit pažnju. Vizite su oko 9 ujutro, sve ovisi, traju jako kratko, niti 5 minuta. Sve je čisto i novo, kreveti su podesivi. Hrana je ok, uobičajeno za bolnicu, u hodniku imate uvijek čaja pa ponesite kakvu šalicu. Ja sam bila na 4.katu, odjel za carice-carski rez, tamo sestre mijenjaju pelene i u početku donose bočicu za bebu, a poslije po potrebi.

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu CUUuu)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Split - napokon novo rodilište
29.12.2010 21:02:56   
CUUuu
Evo da i ja napišem dojmove. Rodila sam prije vremena i malena mi je još na neonatologiji user posted image (dobro je i izlazi u ponedjeljak user posted image ).
Inače rodilište je super, osoblje je za 5. Uistinu fali wc papira, ali ne vidim problem u tome da ti ga netko kupi i donese... Nije loša hrana - sve je jestivo, ali ono tipično bolnički i bar meni je količinski trebala nadopuna (keksi, sokovi voće), ali mislim da ni to nije problem, pa uvik u bolnicu nosiš i nešto svoje hrane tako da je to O.K. Meni je doručak bio najbolji - 4 fete kruha, namazi i čaj.

Kako sam je neplanski završila prije vremena na porodu - nisam imala spakiranu torbu nego neku prvu što mi je došla pod ruku u koju sam natrpala stvari koje sam našla po kući (meni puko vodenjak na Pelješcu u 4 ujutro, a spakirana torba čekala u Splitu) tako da mi je MM u boks donio i tu drugu torbu i nakon što sam rodila od te 2 torbe je najvažnije prepakirao u 1 i to mi je sestra odmah donila u sobu...


Eto, ukratko, ja o novom rodilištu mogu samo najbolje...

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Split - napokon novo rodilište
2.1.2011 12:19:34   
Fever
ja san zaista bila isprepadana sa našim rodilištem, ali san ostala fascinirana njihovim odnosom prema meni od početka do kraja, a nisan vidila ni da su prema ikome drugačiji bar šta se moje cimerice tiče user posted image

E DA, kad je moj muž reka da su bili odlično od stvarno jesu, jer on je totalni skeptik šta se naših dalmatinaca/inki tiče jer nije odrasta ode i očekiva je drskost i bahatost user posted image

kad san došla na pripremi doktorica Rešić sa ohrabrujućim smješkom me pitala kako san i da se nebojim, pregledala me, rekla da se brzo otvaram i da se ne brinem, poslala me na čišćenje i nakon dva sata u box. Tamo su me čekale babica Gašpar i njena kolegica i Rešić i one su mi pukle vodenjak da se nepatim, došla je dr. Benzon i još jedna doc Ivana. Bile su fenomenalne, mogle su me pustit da se patim dok se beba ne rotira leđima i spusti za porod, a ja san se otvorila i one su to sve napravile i prepale su nešto radi otkucaja srca i u roku od sec se stvorio još jedan doktor i niti jednom trenu mi nisu dale naslutit da nešto ne štima. Na kraju je bilo nešto do ctg-a, i kad san na boku počela tiskat mm ih je zva i odma su došle i ja pitala jel možemo pokušat, dr. Benzon dala mužu obloge da mi stavlja na leđa a ona me voodom osvježavala i nakon kratkog vrimena se rodila Matea. Rezali su me i to me malo boli ali doc Rešić se trudila da bude brzo i nakon toga na odjelu treći kat, babinjače 2 sestre su isto bile super, pogotovo sestra Ana i Ines, ali ja i cimerica nismo bile zahtjevne tako da je i to možda imalo utjjecaja.

eto nakon ovog romana zaključak je da su bili FENOMENALNI i da je bitno surađivat jer su oni tamo da nam pomognu. Oni znaju da nas boli ali šta prije slušate njih, prije ćete rodit!

SRITNO!!

(Odgovor članu CUUuu)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Split - napokon novo rodilište
2.1.2011 12:28:49   
drugasrecica
Fever baš mi je drago šta ti je u bolnici sve prošlo dobro user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Split - napokon novo rodilište
17.2.2011 15:32:06   
kitekat
Je l ima neka draga zena da je nedavno rodila u splitu? Zanima me je l puštaju muza na porod jer sam čula da neko vrijeme nisu zbog gripe. Onda one koje su rodile u siječnju kažu da su muža pustili. Sad nedavno je l neko zna?

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Split - napokon novo rodilište
4.3.2011 15:07:46   
malisha
prijateljica mi je rodila sad nedavno, na 100 godina hajduka :) i njen muž je bio s njom IAKO kaze da su se za to trebali unaprijed prijaviti. taj tečaj kaze košta 400 kn i trebaš se prijaviti godinu dana ranije (??), ali s obzirom da je ona onako bez dlake na jeziku, u 4. mj trudnoce se htjela prijaviti i kad su joj to rekli se krenila derat da sta ce ona na taj tecaj kad joj dite bude imalo 6 miseci da kakvog to smisla ima i onda su je prijavili user posted image (u go girl user posted image ).
nadam se da ces i ti uspjeti!!

(Odgovor članu kitekat)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Split - napokon novo rodilište
4.3.2011 19:06:37   
lilia
Moja sestra se prijavila u 12-om mjesecu za tečaj koji počinje 06.03. nikakvih problema nije imala. Platila 400.00 kn i muž smije na porod.
Prijavit se godinu dana prije?user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu malisha)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Split - napokon novo rodilište
4.3.2011 19:15:27   
beba_B
IZVORNA PORUKA: malisha

...taj tečaj kaze košta 400 kn i trebaš se prijaviti godinu dana ranije (??), ali s obzirom da je ona onako bez dlake na jeziku, u 4. mj trudnoce se htjela prijaviti i kad su joj to rekli se krenila derat da sta ce ona na taj tecaj kad joj dite bude imalo 6 miseci da kakvog to smisla ima i onda su je prijavili user posted image (u go girl user posted image ).
nadam se da ces i ti uspjeti!!



Nije istina da se treba prijavit godinu dana ranije (btw. godinu dana ranije nisi trudna user posted image user posted image user posted image )... tako da ne znam otkud takve informacije... Ja sam doznala da sam trudna krajem sedmog miseca, prijavila sam se 1.9. telefonski, i rekla mi je teta da ima slobodno tek u prvom mjesecu 2011. a da po podatke za uplatnicu dodjem na sv.Nikolu 2010.... tako je i bilo...

Sad mi je i sestra trudna, nazvala je prosli mjesec i bez problema dobila termin za tecaj u travnju...

Neko te masla... user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu malisha)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Split - napokon novo rodilište
4.3.2011 20:41:55   
cuba
Ja sam rodila u starom rodilištu 3mj prije nego se otvorilo novo. Šta se tiče trudničkog tečaja istina je da se jako rano treba rezervirati jer je u bolnici samo jedna prostorija u kojoj se vodi tečaj i zbilja nema mjesta za sve.

Te priče da se treba rezervirati godinu unaprijed su mi za malu djecu ali bilo bi dobro odmah nakon što se za trudnoću sazna ili najkasnije do 3-4mj trudnoće.
Sve ovisi o tome kada je termin za porod a uvijek postoji mogućnost da netko otkaže pa se ukaže slobodno mjesto.

< Poruku je uredio cuba -- 4.3.2011 20:42:58 >


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Split - napokon novo rodilište
4.3.2011 20:58:37   
drugasrecica
Šta se tiče trudničkog tečaja, mi smo rezervirali kad sam ja bila u 4. mjesecu trudnoće i upali smo tek 15 dana prije mog termina. Išli smo na predavanje 2 puta, a dalje nismo stigli jer je beba došla ranije 7 dana. Mm su bez problema dozvolili da bude na porodu.

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.3.2011 17:01:33   
kitekat
Ma ja sam tečaj odradila davno, još za drugu bebu a ovo je četvrta. Tad je tečaj tek počeo i opet se trebalo jako rano prijaviti. Ja sam pitala samo radi toga što neko vrijeme nisu nikom dali unutra radi gripe. Al nedavno sam čula da su i posjete opet puštene.

Nego sad sam ovih dana negdje pročitala da taj tečaj više ne treba nego da muž treba neke papire potpisati i da ga puste. Pa provjerite koga zanima. Čak sam čula da ukidaju taj famozni tečaj.

(Odgovor članu malisha)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.3.2011 18:27:08   
Marta j
A kako to ide sa nama koje nismo iz splita a tamo rodimo jer u nasem gradu nema tecaja.

_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu kitekat)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!