|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Split - napokon novo rodilište
21.10.2010 19:17:18   
tinad
Tratina i moj je teška kukavica,neće da se približi rodilištu.Ali pošto pada u nesvjest kad vidi svoju krv i kad je vadi i ne čudi me.
Meni je termin 17.11. tako da smo u blizu.


(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Split - napokon novo rodilište
23.10.2010 14:29:10   
Gianna
IZVORNA PORUKA: Tratina

hehe user posted image

a jok, puž-muž biži od rodilišta ka vrag od tamjana. ko zna šta on to zamišlja. a tvoj? jel ide s tobom?



OOo ovi put putuje i to svojom voljom, jerbo sam mu ja još i prije druge trudnoće zaprijetila da se sama ne vraćam u rodilište, prepa se jadan da ne bi mora glumiti babicu user posted image user posted image ... Bilo je malo u početku, kao kako će on bidan sve to, ali sad ga drži euforija i kaže da jedva čeka user posted image ...


_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.11.2010 23:51:13   
Miau
Ja sam bila na Babinjacama 2. Ciscenje sobe svodilo se na to da bi cista pokupila vrecu sa smecem i stavila nam novu. Wc papir, sapun i gel za tusiranje smo same donijele. Jedno jutro sam pitala cistu jel nam moze dati wc papira, a ona je pogledala u kupaonicu i rekla:"Ajme, pa vi nemate nista! Sad cu ja vas napuniti!" i onda nam je dala 1 WC PAPIRuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Spavacice i posteljinu sam dobila samo kad sam dosla. Sutra ujutro sam pitala novu plathu jer mi je prokrvarilo, ali su mi rekli da nemaju. Spavacicu nisam ni pitala, obukla sam svoju. Nitko mi nista nije rekao, vjerojatno zato sta nisu imali da mi daju novu, a ovu sam zakrvarila.

Od sestara su mi se posebno svidjele dvije mlade, plave cure. Bile su jako ljubazne i njezne prema bebicama. Ostale me se nisu bas dojmile.

Doktori su u vizitu dolazili jedan po jedan, kako se kome dalo, tako da bi "vizita" trajala od 8 do 11 sati. Ali kako su oni tako neorganizirani i nemarni mi ih nismo sljivile 2%. Za vrijeme vizite smo doruckovale i  pile kavu! hahaha U nekoj drugoj bolnici to je nezamislivo, ali ovi ovdje nisu uopce reagirali.

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.11.2010 16:24:33   
rapina
Miau,ne mogu vjerovati,mi ko da nismo bile u istoj bolnici.
ja sam bila babinjače 1,tamo su čistačice dolazile 2-3 puta dnevno,nosile smeće,ujutro bi očistile wc i tuš,prošle pod.
pitale bi uvijek da li nam treba pidžama i promijeniti poteljinu.
wc papira je uvijek bilo .

sestre na odijelu su bile ljubazne i drage.
pedijatrice su bile dobre.
a doktori to je posebna priča,ja na dan otpusta nisam znala do podne idem li vani ili ne...


(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Split - napokon novo rodilište
8.11.2010 20:52:28   
Tratina
rapina, jesi ti rodila na carski? Ja sam skontala da je drugačija ekipa na carskom i da su tamo puno bolji i simpatičniji.

(Odgovor članu rapina)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Split - napokon novo rodilište
8.11.2010 21:43:11   
nike1
IZVORNA PORUKA: Tratina

rapina, jesi ti rodila na carski? Ja sam skontala da je drugačija ekipa na carskom i da su tamo puno bolji i simpatičniji.


ja sam rodila na carski,sve ti se to svodi na ista samo zavisi na koju su se nogu digle sestre,a cistacice one su bile ok-ej bar sta se wc papira,spavacica i posteljine tice svaki dan su pitale treba li nam i ostavljale u wc po 3-4 spavacice ako zatreba...
nisam odusevljena doktorima i sestrama ali eto ima iznimki pa sad ko te dopade,al prezivila sam i to dalo se izdrzat tih 8 dana u rodilistu potpuno zatvoren(to mu je jedina mana)...user posted image

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 11:28:23   
tinad
Javljam se iz ST rodilišta,malo su kratki sa spavaćicama(ali ako nemaju odmah pronađu je u toku dana),ima Wc papira ali dobro je ponijeti rolu rezerve.Sestre su ljubazne i uslužne,trude se pomoći dojiti,obasniti ma super su,doktor dođe samo ujutro u vizitu.Malo je dosadno jer nema Tv-a. Čistačice čiste i ribaju svaki dan.Ja nemam prigovora.

_____________________________

Gabriel stigao 07.11.2010.

(Odgovor članu nike1)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 11:35:45   
tinad
Ja sam prokrvarila dobila sam i posteljinu i spavaćicu,stavlja se jedna rola papira ali svraćaju više puta pa po potrebi ostavljaju.
Kad god pozvonim odamah dođu i pitaju što treba te donesu.
Usput pričam o babinjaču br. 3.
Dođu pokupiti suđe a ako nisi gotov kažu samo ok i dođu poslje.

_____________________________

Gabriel stigao 07.11.2010.

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 17:43:37   
Tratina
ko da se ne priča o istom rodilištu... 

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 17:45:29   
livona
IZVORNA PORUKA: Tratina

ko da se ne priča o istom rodilištu... 


u potpunosti se slazem osim ako se nisu promjenili od kolovoza...user posted image user posted image


_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 19:16:35   
mišica 666
nemojte me krivo shvatiti ali mislim da neki imaju prevelika očekivanja. na odjelu su 2 sestre na 20 žena i 20 djece i jedna čistačica. raspolažu s inventarom kojega uvjek fali i to nije njihova krivnja. malo razmislite o tome. meni je stvarno bilo ok i na patologiji trudnoće i u rađaoni i na babinjačama 2.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu livona)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 20:34:33   
Tratina
ma ja razumin ako fali ljudi i da one ne mogu skočit na svaki poziv, ali ima rodilja koje imaju jako neugodna iskustva sa sestrama. ono tipa nešto je pitaš a ona se na tebe izdere... ili slično.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 21:24:43   
AntonijaV
IZVORNA PORUKA: mišica 666

nemojte me krivo shvatiti ali mislim da neki imaju prevelika očekivanja. na odjelu su 2 sestre na 20 žena i 20 djece i jedna čistačica. raspolažu s inventarom kojega uvjek fali i to nije njihova krivnja. malo razmislite o tome. meni je stvarno bilo ok i na patologiji trudnoće i u rađaoni i na babinjačama 2.


potpisujem u potpunosti sve, podebljano posebno. (samo što sam ja bila na babinjačama 1)
prema meni su isto svi bili super, a naležala sam se doli user posted image


_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Split - napokon novo rodilište
9.11.2010 22:11:22   
nike1
IZVORNA PORUKA: Tratina

ma ja razumin ako fali ljudi i da one ne mogu skočit na svaki poziv, ali ima rodilja koje imaju jako neugodna iskustva sa sestrama. ono tipa nešto je pitaš a ona se na tebe izdere... ili slično.

potpisujem jer znam iz vlastitog iskustva da ih ima jako bezobraznih to je zalosno ali istinito....

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Split - napokon novo rodilište
14.11.2010 16:43:15   
Miau
IZVORNA PORUKA: Tratina

ko da se ne priča o istom rodilištu... 


Ja se isto pitam jesmo li mi bile u istom rodilistu?! user posted image user posted image user posted image
Sve to stoji, nemaju dovoljno spavacica, posteljine, pelena...ali koje je opravdanje onoj doktorici koja me primila u rodiliste, sutnila u boks i rekla:"NEMAM JA VREMENA ZA TEBE!" ??????? Za to nema opravdanja i takvoj osobi nije mjesto u bolnici...niti igdje drugo gdje netko ovisi o njoj!

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Split - napokon novo rodilište
14.11.2010 20:18:22   
mišica 666
dobro jesi li ti tad tek počela imati trudove ili si bila pred porodom. neznam kad sam ja rađala nas je 8 rodilo u roku pola sata a samo 2 babice su bile i neznam koliko je bilo doktora to je bila gužva za poludit. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Split - napokon novo rodilište
19.11.2010 14:13:21   
chichina
što se tiče mog boravka u bolnici, bilo je ok-nemam većih prigovora na čistačice i sestre. al imam veliki prigovor što se tiče tijeka samog poroda. u bolnicu sam došla oko 13h jer mi je počela curiti plodna voda, na pregled doktora sam čekala do 14h i bila sam tada 3cm otvorena. kako je bila gužvara (ja sam jedna od onih 30 trudnica koje su se porodile od 6. do 7.10.-ako ste vidjeli slobodnu dalmaciju) a ja prvorotkinja, nisam im bila prioritet jer nisu računali da ću tako brzo roditi. nakon klistriranja su me pustili da šetkam po hodniku, a meni trudovi svake 2min. i tako sam sama provela 3h, zadnjih sat se više nisam mogla šetkati od trudova koji su mi sada bili svake minute već sam sjedila u pripremi za trudnice i grčila se. nisu me stavili na ctg, a sestra me odvela direktno u boks kad sam skoro već počela urlikati od bolova. tad je bilo oko 17h. u boksu sam opet bila sama dok me doktor nije pogledao i tada sam bila otvorena 9cm. i stavili su me na drip sa 9cm otvorenosti  jer im se žurilo.onda mi je, sva sreća, došao mm. opet smo ostali sami a meni glavica počela izlaziti (mm vidio), i da se on nije razmahao i dozvao osoblje, sama bi rodila. onda su odjednom došle i sestre i doktor i babica, koja me je naravno caknula škarama bez da se imalo potrudila malo mi rastegnuti međicu, jer im se žurilo. imam samo 3 šava, ali sam uvjerena da sam mogla proći i bez njih da se njima nije žurilo jer je bila gužva.
Srećom sam imala lagan i brz porod, i nije došlo do nikakvih komplikacija. I njihova sreća da sam vrlo tolerantna osoba (nekad i previše tolerantna) pa da nisam digla uzbunu. A za navedeno mogu zahvaliti gospodinu Milinoviću i njegovoj štednji na bolničkom osoblju.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Split - napokon novo rodilište
21.11.2010 12:08:53   
Fever
a shit baš mi je žaj, al bitnoo da je sve prošlo kako triba......al ruku na srce nisi mi sad ulila previše povjerenja user posted image

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Split - napokon novo rodilište
26.11.2010 16:34:12   
dija2
draga moja chichina

moja teta je babica u rijeckom rodilistu i ona mi je rekla da se svaka prvorotkinja reze skaricama da nebi puknula.ama bas svaka

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Split - napokon novo rodilište
5.12.2010 7:51:25   
tinad
Chichina ja sam došla 6-og u 5 ujutro (rodila 7-og)jer mi je pukla plodna voda,cilo jutro u pripremi na gelu do podne ipo a onda u rodilište,u boksu na dripu do 11 navečer i tad skuže da ne mogu roditi i u ponoć na carski.I ne ljutim se na doktore jer vjerujem da su imali najbolju namjeru(izbjegavaju carske jer je to operacija,pokušavaju prirodno do zadnjeg trenutka) i znala sam da imaju gužvu jer sam ja bila zadnji boks i viđala sam kako druge voze u sobu nakon poroda.I bila ljubomorna jer su dolazile iza mene i sve rađale a ja ništa.Ali nisu te porodili u žurbi i zbog gužve jer su po 2-3 doktora dolazili svakih 20 minuta  u moj boks da vide kako napredujem tako da ne možeš reći da su žurili jer bi i mene onda odavno porodili ili poslali na carski a ne ostavili 20 sati da rađam.

< Poruku je uredio tinad -- 5.12.2010 8:01:56 >


_____________________________

Gabriel stigao 07.11.2010.

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Split - napokon novo rodilište
6.12.2010 22:12:02   
chichina
tinad, ja sam opisala svoje iskustvo i opažanja koji se razlikuju od tvoga (žao mi je što si se toliko dugo patila), a to ne znači da je jedna od nas u pravu a druga u krivu. uostalom, i doktori imaju svoje dobre i loše dane. ja ne mogu znati kako je bilo tebi, odnosno što si ti doživjela niti ti možeš znati kako je bilo meni. reći mi da ne mogu reći kako su me nabrzinu porodili je kao da ja tebi kažem: mogla si ti prirodno roditi, samo su trebali biti još malo strpljiviji. ja sam u konačnici prezadovoljna svojim laganim porodom, jedino mi nikako nije jasno zašto su mi dali drip kad sam već bila otvorena 9cm i ne mogu si to drugačije objasniti nego da su htjeli još malo ubrzati stvar da me se što prije riješe (jer su vidjeli da mogu). a i čula sam jednog doktora kako se hvali kako su brzo uspjeli poroditi toliko rodilja u jednom danu.

_____________________________

06.10.2010. - mamina i tatina princeza

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.12.2010 2:01:50   
osobno
PA žene drage, nećete se valjda prepucavat oko percepcije događaja?
Nemojte plašit mame koje tek tribaju ić, ohrabrite ih malo. Nije im lako, u strahu od svega šta ih čeka, još da strahuju kako će bit maltretirane od strane doktora, ignorirane i sl.
Ne dvojim da ima svakakvih slučajeva, ali u svemu možete pronać nešto dobro, pa to prinit budućim mamama.
Zar ne?
Meni je, recimo, bilo super. Osim jedne živčane sestre, osoblje za 5, čistoća isto tako, gospođe šta čiste donosile toalet papir i sve šta bi tribale.
Ne bojte se, drage mame, sve će biti ok!

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.12.2010 9:53:54   
mišica 666
potpisujem osobno. stvarno mi je bilo super i sve za 5 i ja čak nisam imala ni tu jednu živčanu sestru. user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu osobno)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.12.2010 19:52:05   
Tratina
evo mene friško iz rodilišta! meni su i doktori i sestre bili super! prosto me iznenadilo. ja očekivala prkosne sestre i nemarne doktore, al totalna suprotnost! Na porodu doktori su me bodrili, sestre također. U sobi sestre dolazile na svaki moj poziv, objašnjavale mi sve. Znam da nemaju vrimena da stoje kod mene pola sata i objašnjavaju mi dojenje, al onih 5 min bi mi se stvarno posvetile. Ma ja sam oduševljena osobljem. Bila je samo jedna prgava sestra, jedna starija gospođa, al u svakom žitu kukolja user posted image Uglavnom, ja sam super zadovoljna osobljem user posted image

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Split - napokon novo rodilište
7.12.2010 19:55:01   
Tratina
ljubomorna
IZVORNA PORUKA: dija2

draga moja chichina

moja teta je babica u rijeckom rodilistu i ona mi je rekla da se svaka prvorotkinja reze skaricama da nebi puknula.ama bas svaka


Ja bila u sobi sa ženskom koja je prvorotkinja i nije rezana. Nema ni šava. Ja sam pak i rezana i popucala. Da me nisu rezali je ne znam kako bi to izašlo vani user posted image

(Odgovor članu dija2)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!