|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 9:53:40   
ivana0015
drage moje trudnice,majke...mislite li da se toga treba pridržavati u trudnoći (paziti da jedeš samo zdravu hranu) ili jednostavno jesti ono što ti tijelo,organizam traži...jer on ipak zna najbolje.
ja kada sam ostala trudna,rekli su mi da se ne pridržavam onoga "sada jedeš za dvoje" već da jedem raznovrsno i zdravo (voće,povrće,mliječne proizvode).
zanima me još da li vaš organizam uopće i može podnjeti "nezdravu" hranu- ja sam u petak pojela ćevape sa lukom i u subotu sam skoro na hitnoj završila zbog povraćanja...tako da mi sam organizam odbacuje tešku,nezdravu i masnu hranu....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 10:40:09   
tonkica
Ivana i ja otkako sam trudna nastojim jest "zdravu" hranu, voće, povrće, mliječno... Samo je pitanje u današnje vrijeme koliko su te namirnice stvarno i zdrave?! Ima previše tih GMO modifikacija, pa je pitanje da li to što je kao zdravo uistinu i je takvo...
Ni ja ne jedem za dvoje, više puta na dan po malo i nastojim piti litre i litre vode!
Hvala Bogu, niti jedan jedini put u trudnoći nisam imala niti mučnine niti sam povraćala, pa tako nisam primijetila da mi nešto posebno od hrane ne paše. Kad mi dođe, odem čak i do McDonaldsa, jedem i čevape povremeno... Stvarno nisam imala loših iskustava sa hranom. user posted image

(Odgovor članu ivana0015)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Brisano sporočilo]
3.6.2008 10:45:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu ivana0015)
  Neposredna veza do poruke: 3
   [Brisano sporočilo]
3.6.2008 10:48:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tonkica)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 10:49:49   
ZVRK
kada sam ja bila trudna nisam previše davala pažnju zdravoj-nezdravoj hrani.jela sam šta me bilo volja,ali povrća nisam baš previše jer ga ne volim a (nažalost)dosta čokolade

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Brisano sporočilo]
3.6.2008 10:50:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 10:52:03   
ZVRK
iti meni.jedna po danu mi je trebala.kada sam rodila drastično sa,m smanjila .jednaje trajala jako dugo

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 10:55:34   
tonkica
IZVORNA PORUKA: Iva Piva

IZVORNA PORUKA: tonkica

Hvala Bogu, niti jedan jedini put u trudnoći nisam imala niti mučnine niti sam povraćala, pa tako nisam primijetila da mi nešto posebno od hrane ne paše.


blago tebi Tonkice - ja sam bila 5, 5,5 mjeseci trudna i rigala stalno user posted image . samo sam jela i povraćala user posted image


Iva stvarno imam sreće sa Miom! Bez ikakvih loših simptoma! U početku sam bila strašno umorna, zaspala bi čim sam se smirila. Ponekad me muči žgaravica, ali sve u svemu, trudnoća za poželjet!!! user posted image  za user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Brisano sporočilo]
3.6.2008 11:05:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tonkica)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 11:11:31   
tonkica
Ruža i ja sa Đurom i Miom onda stvarno imamo sreće! TO TE JA TAMPI!!! user posted image  user posted image  user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 11:24:29   
Puli
a ja prva tri mjeseca povrće nisam mogla vidjeti ni nacrtano
bilo mi je odvratnog okusa čak i blitva koju obožavam

a čevapi su mi mirisali ubijala sam se u njima i u meseku općenito

poslije jela sve i voće i povrće i mliječne proizvode i meseko i slatko
ni više ni manje nego inače

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 12:04:34   
cokolada
U trudnoci sam jela sto me bilo volja i nisam si zeljela nista uskracivati osim sto sam pazila da ne jedem previse.
Jela sam voce, povrce, obavezno kuhanu hranu, meso, ali sam si priustila i hrenovke, pastetu, mortadelu, cevape s lukom pa i MC Donalds, sve sto inace izbjegavam jesti.
Sve je zdravo ako se umjereno konzumira.
Jela sam dosta ribe, pila puno mlijeka (koje inace pijem u malim kolicinama).
Vazno je planirati prehranu, a ako si ponekad priustis nesto, to ti sigurno nece nastetiti.

(Odgovor članu ivana0015)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
3.6.2008 12:20:55   
anne
Mi i inaće jedemo zdravo pa nisam nešto mjenjala prehrano samo jedem jedan obrok više. I meni nekad čevapi zamirišu pa popustim. user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
5.6.2008 9:10:51   
ivana0015
e meni su prisjeli (ćevapi) i mislim da ih više nikada u životu neću probati.
izgleda da to onda sve ovisi od organizma do organizma. imam osjećaj kao da mi je netko tijelo programirao na zdravu hranu, sve što ne spada u to leti van iz mene....neki dan mi se toliko jelo kikirikija,pojela sam malu šačicu i naravno da je završilo u wc-u.
što se današnje hrane tiče pokušavam često ići na plac i od bakica kupovati "domaće"-koliko je i to za vjerovati...

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
5.6.2008 9:40:10   
Ruža
Uf, uf, curke nije vam onda lako sa svim tim simptomima.user posted image
I prije trudnoće sam se hranila pretežno zdravo, samo strašno neredovito, ujutro punoo kavice pa prvi obrok ovisno kako radim ili oko 4 ili oko 7 navečer, kad sam ostala trudna morala sam ubaciti još koji ( od tud su valjda i one kile user posted image ), u svakom slučaju slušam svoj organizam u početku me tražilo kiselo pa su tu bile bile tone naranči, pa ih je zamijenio kivi, sad jagode, trešnje i višnje, i inače jedem puno jogurta, juhice, povrće... Kako mi dođe... I meni je znalo biti slabo od preteške hrane, ali to mi je bilo i prije trudnoće. Kako i ne bi ako  na prazan želudac pojedem ćevape??? Pa nema šanse da prođu...user posted image  Sad mi je Đuro opet u fazi vegeterijanstva, valjda mu je vruće pa bi samo sladoled, jogurte, voće i frapee papao... A ja mu udovoljim.user posted image  Sve dok se dobro osjećam slušam svoje tijelo. Krvna slika nikada nije bila bolja pa nemama razloga za brigu.
Stvarno bi svima za sad poželjela takvu trudnoću, baš nikakvih simptoma (osim trbuha user posted image ) nemam, čak mi je i probava puno bolja nego prije trudnoće...

Drage moje slušajte svoj organizam, pa ako traži i čokoladu priuštite mu malo, vjerovatno je baš to ono što mu treba... 

(Odgovor članu ivana0015)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 10:53:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
5.6.2008 11:05:11   
tiha
IZVORNA PORUKA: Iva Piva

IZVORNA PORUKA: Ruža
Drage moje slušajte svoj organizam, pa ako traži i čokoladu priuštite mu malo, vjerovatno je baš to ono što mu treba... 


moj organizam ne traži čokoladu pa da mu mogu priuštiti malo - on vrišti DAJ MI PUNO ČOKOLADE!!! user posted image user posted image user posted image






user posted image user posted image ja sam svom organizmu priustila 2 u lidlu su samo 4 kune schogeten cokolade!!!! hehe.....zbilja zbilja puno cokolade!!!!!!!!!!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Brisano sporočilo]
5.6.2008 11:09:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tiha)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
5.6.2008 13:05:39   
njanja
IZVORNA PORUKA: ZVRK

kada sam ja bila trudna nisam previše davala pažnju zdravoj-nezdravoj hrani.jela sam šta me bilo volja,ali povrća nisam baš previše jer ga ne volim a (nažalost)dosta čokolade
 Ovo je točno i moja priča user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
5.6.2008 13:10:25   
ZVRK
njanja,još uvijek si tu.nije bilo nikakvih problema poslije

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
6.6.2008 11:57:05   
dinnka
ja nikad nisam imala mučnine niti jednom nisam povratila  a što se tiče hrane ne škodi mi ništa jesam jednom pojela ćevape i bilo mi je toliko muka poslije da mi je došlo da stavim prst usta da bi povratila  ali nisamuser posted image

a udebljala sam se zadnja dva mjeseca 7 kilauser posted image user posted image user posted image i dr. mi je očitala bukvicu  da se kontrolišem malo  i da malo pređem samo na voće i povrće i kuhanu hranu  i sad da vam pravo kažem mučim se  s tim ..... a tijelo traži čokolade  još još .... ali eto trudim se zbog bebice , pa sam trenutno na crnom kruhu  i siru user posted image  povrće ne volim ...... a voće i nekako  i jedem , Pa vidjećemo za 10 dana moram na vaganje  hahahahha ( ko krava)

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
6.6.2008 12:03:28   
koka
Ma ja sam i za prvuuser posted image i sada imala mučnine.Volim povrće i voće relativno zdravo se hranim, al sve to mi ne pomaže kad volim papati kolače, sladoled, čokolade. Bila trudna ili neuser posted image . Ne pušim i ne pijem(osim svako toliko kad je ekipica i štimung OK)još da i slatko nesmijem..... Onda s vragom i sve.

(Odgovor članu dinnka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
6.6.2008 12:07:45   
dinnka
ma meni ti svi govore nemoj slučajno da se čuvaš u trudnoći . Šta ti se jede jedi u normalnim količinama  ali eto izgleda da sam pretjerala user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
6.6.2008 22:05:40   
alea
eto ja nisam imala nikakvih problema s prehranom, osim možda u prvim mjesecima kad mi je smetao jaki miris neke hrane, ali i to je brzo prošlo! sada mogu jesti sve od kuhanog, pečenog, slatkiše, voće i čak i u hamburgrere u MaCdonaldu! naravno sve u umjerenim količinama!user posted image samo me povremeno mučila žgaravica ako sam navečer pojela nešto slatkoga pa sam se toga morala odreći.user posted image

(Odgovor članu dinnka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: zdrava hrana-nezdrava hrana
16.2.2009 22:15:52   
mekeup
 Bog curke!!!!
I meni je tako samo mi prihvaca suhu hranu i juheuser posted image

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!