|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 9:31:56   
frnbhr36
Zanima me kakva su vaša iskustva sa vježbanjem u trudnoći i šta mislite o tome i da li neka od vas vježba?
Ja recimo vježbam od početka trudnoće, sada sam u 5-om mjesecu....moj ginekolog mi je to preporučio jer sam bila jako aktivna i prije trudnoće (aerobic instruktor i  plesni pedagog) user posted image

_____________________________

Blagoslovljena :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 9:35:03   
adryosijek
ja sam lijena za tako sta kad mrsavim idem na dijetu i jedino od vjezbe  je sto hodam user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 9:56:03   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: adryosijek

ja sam lijena za tako sta kad mrsavim idem na dijetu i jedino od vjezbe  je sto hodam user posted image user posted image


potpisujem
meni dr rekla da ak sam bila aktivna prije user posted image , nema potrebe skroz prestat, naravno dokle god možeš
ali ja nisam bila aktivna ni prije ni poslije user posted image  samo šetnjica user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 11:10:50   
leilany
nit sam vjezbala niti ću user posted image user posted image

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 11:12:41   
ninolina
nit sam vjezbala niti ću
user posted image user posted image ni ja

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 11:24:00   
lidac0605
ja sam prije trudnoće redovito vježbala i vozila bicikl oko jezera,al sam morala prekinut u trudnoći zbog komplikacija user posted image ...inače bi,dapače-meni to dođe ko ispušni ventil...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 11:24:58   
Tsmee
Ja sam prije prve trudnoće išla na aerobik, no čim sam saznala da sam trudna doktor mi je zabranio jer nam je dugo trebalo da zatrudnim pa se odmah računalo da bolje da pazim na sve.
Na žalost nisam se vratila aerobiku jer više apsolutno nemam vremena i vrijeme koje imam radije posvećujem malenoj.
Na početku ove trudnoće pitala sam doktora za bazen jer sam išla s malenom na bebe ribe pa mi je rekao da može. Bila sam s njom u bazenu dok mi nije trbuh malo iskočio jer me ona živahna počela nogicama bubati u trbuh dok "pliva" pa mi nije bilo svejedno. Moju ulogu je preuzeo tata user posted image
Mislim da je posebno za cure koje nisu vježbale prije najbolji neki streching ili plivanje (više brčkanje user posted image ). Ali, sve je individuano i mislim da bi se svaka od nas trebala posavjetovati s doktorom prije bilo kakvog vježbanja.
Budući da sam imala neko krvarenje nedavno, prije ponovnog odlaska na bazen i općenito prije ljeta raspitat ću se kod doktora što smijem user posted image

< Poruku je uredio Tsmee -- 21.5.2010 11:25:59 >


_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 11:33:48   
frnbhr36
Ako si imala krvarenje draga onda naravno da ne smiješ ništa....moraš odmirovati dok ti se to ne smiri....ali kad prođe možeš vježbati....postoje trudnički programi koji su prilagođeni svakoj trudnici s obzirom na zdravstvenu situaciju jer svaka trudnoća je individualna.....ja imam curku koja je do nedavno mirovala jer je imala hematom a sad je ponovo krenula na vježbanje u 5-om mjesecu trudnoće jer joj je i doktor to preporučio.....dozirana i pravilna tjelovježba ti može samo pomoći u trudnoći a i pri porodu. user posted image

_____________________________

Blagoslovljena :-)

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 12:50:22   
ZVRK
ja vježbam na dva načina .
jedan je šetnja sa mojim zvrkićem dok on vozi biciklu,a drugi  je sa mm

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vježbanje u trudnoći
21.5.2010 13:31:32   
cuba
Ja sam prije trudnoće (a i prvi mjesec dok nisam saznala da sam u drugom stanju) redovito trčala i 3 puta tjedno išla na power body. Nakon toga sam prestala ali ne isključivo zbog trudnoće već zbog toga što je bio travanj, jako toplo, alergija je proradila, žgaravica me satrala a i preko ljeta ne vježbamuser posted image , plivam svaki dan i to mi je dovoljno.
Iako se i preporuča da se nastavi sa vježbanjem i u trudnoći (ona koja je i prije aktivno vježbala) samo ne opet istim intenzitetom i naravno ako je trudnoća uredna.


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vježbanje u trudnoći
25.1.2011 22:40:23   
beba_B
Ide li iko od splicanki sa foruma u Klub trudnica na Pujanke ili u klub Beba Eva na vjezbe? user posted image


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vježbanje u trudnoći
25.1.2011 22:46:18   
modesty blaise
Ja sam prije trudnoće redovito vježbala, 3xteretana i 4xbrzo hodanje.
Cijelu trudnocu sam nastavila sa đogiranjem ili brzim hodanje (po 2 sata svaki dan) i to do tjedan dana pred porod. Rodila na carski i već nakon 10 dana ponovo lagano u teretanu,naravno kad uhvatim vremena jer ga sada imam puno manje neg prije...

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu beba_B)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vježbanje u trudnoći
1.3.2011 13:35:07   
Bablica
isto sam vodila aerobic prije trudnoće (6xtjedno) i tako sam nastavila do kraka 4 mjeseca trudnoće dok nije došla ljetna pauza. Poslije ljeta se nisam vraćala jer mi se nije dalo a već sam bila k'o bombica! Redovito sam nabijala kilometražu do dućana i natrag ako se to računa. Jučer je bilo 4 mj od carskog i ja već mjesec dana vodim workout lagano (2xtjedno)

Ako ti ne smeta slobodno vježbaj (ne baš vježbe gdje ležiš na trbuhu!) ako ti dr pusti.

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vježbanje u trudnoći
1.3.2011 13:53:32   
Bebys
sve je to jako lijepo i divno AKO NEMA RIZIKA...ali i JEDNA OPASNA IGRA...VRLO OPASNA...

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vježbanje u trudnoći
1.3.2011 14:35:35   
Bablica
Rizika ima uvijek i svugdje ... Da se može spriječit neke stavri - može, ali ako je nešto suđeno ne pomaže tu nitko i ništa!
Treba u životu koji put i riskirat, zna ispast još i bolje! Pa čak i u trudnoći! Ne mislim na vježbanje - to definitivno ne treba pretjerivat i forsirat, lagano, umjereno po penzionerski!

IZVORNA PORUKA: Bebys

sve je to jako lijepo i divno AKO NEMA RIZIKA...ali i JEDNA OPASNA IGRA...VRLO OPASNA...



_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vježbanje u trudnoći
19.3.2011 10:40:44   
Katarina23
ja nista ne vjezbam...mozda bi morala...do sad mi ginekolog nije nista preporucio,,,prije trudnoce bila sam u formi a sad i sama setnja mi je dosadna...sad sam u 5 mj...i do sad je sve uredu i bez vijezbiuser posted image

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vježbanje u trudnoći
23.3.2011 11:35:57   
teri
Može li netko preporučiti gdje se u Zagrebu održavaju vježbe za trudnice?
Hvala...

(Odgovor članu Katarina23)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vježbanje u trudnoći
26.11.2011 15:36:17   
frnbhr36
Ja sam išla privatno kod instruktorice koja je i sama majka i ima iskustva jer je vježbala kroz cijelu trudnoću. Radi pretežno predvečer što je super jer u centrima imaju vježbe za trudnice pretežno ujutro.
Uglavnom za malo novaca dobiješ super privatni trening jer radi max sa tri trudnice. :-)
Ja sam s njom izgurala cijelu trudnoću i imala porod kakav bi svaka trudnica poželjela, a da ne pričam da bolove u leđima od kada sam počela vježbati nisam uopće imala. :-)

_____________________________

Blagoslovljena :-)

(Odgovor članu teri)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vježbanje u trudnoći
10.6.2013 8:29:43   
monstrum
Ja sam po preporuci ginekologa svakodnevno vježbala i radila jednostavnije vježbice..i skoro do zadnjeg dana svakodnevno šetala po 2  km minimalno...i iskreno osjećala sam se fenomenalno. user posted image

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vježbanje u trudnoći
10.6.2013 15:59:00   
valentinazd
ja sam do sad 2 godine vježbala kick-boks, danas sam saznala da sam trudna (5 tjedana) i mislim da sam završila s vježbanjem nekih godinu dana. trta me je i probati...

_____________________________

K&J&K

(Odgovor članu monstrum)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vježbanje u trudnoći
18.3.2015 12:43:34   
linica123
Samo umjereno user posted image

(Odgovor članu valentinazd)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vježbanje u trudnoći
27.10.2015 10:25:55   
Seleona
Ja sam bila aktivna i prije trudnoće, pa sam do negdje 5-og mejseca trudnoće nstavila s laganim vježbama, na preporuku svog ginekologa koji mi je rekao da nema potrebe za prestajanjem. Moram priznat da sam se stvarno dobro osjećala i da mi je baš pasalo vježbanje radi leđa i općenito radi dobrog osjećaja forme...

(Odgovor članu linica123)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vježbanje u trudnoći
27.10.2015 11:06:32   
hipo
U 1. Tromjesjecju nisam jer me bilo frka, onda sam pitala za dozvoku gina u 11. tjednu i nastavila s trudnickim pilatesom i yogom do 36. Tjedna jer sam se za prat otvorila.
Vremenom bi izbacila vjezbe koje su mi postajale teze.
Mislim da su me cijelu trudnocu samo jednu noc bolila ledja i kuk. Nisam isla nigdje na vjezbe nego sam gledala videice na you tube, ima ih gomila, bas za trudnice. Razlicite tezine su, pa svak moze nac nesto za sebe. Vecina instruktora objasnjava kako koju vjezbu radit u kojem tromjesjecju.
Uglavnom su kratki pa covjek dobije lakse volju i iskombinira vise razlicitih.
Prwporucam svima koji su od dr. dobili zeleno svjetlo.
Meni je to olaksalo zivot puno, bez bolova sam, pokretna do zadnjeg.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Seleona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vježbanje u trudnoći
8.11.2015 22:47:49   
subby
jel mozes napisati imena tih vjezbica s youtubea koje si radila ili staviti linkove? ima cesto jako puno razlicitih pa se nije lako snaci.

Ja inace vjezbam yogu (modificiranu i ovisno kako se tijelo taj dan osjeca tako ju i prilagodjavam), ali me uvijek zanimaju i druge opcije user posted image

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vježbanje u trudnoći
24.2.2017 0:01:46   
Janaj
Prije i sada za vrijeme trudnoće đogiram. Nekad, ako sam umorna ili se loše osjećam, preskočim taj dan. Doktor je rekao da je to OK, s obzirom na to da mi je trudnoća uredna.

(Odgovor članu subby)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!